53169

Виховна година з використанням методики ТРВЗ. Гордість

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Гордість Мета. Уточнити уявлення людей про гордість.Ломаковича Добротолюбие избранное для мирян прислів'я про гордість портрет В. А що таке гордість горда людина До якої складової частини людського я можна віднести дане поняття VI.

Украинкский

2014-02-23

28 KB

18 чел.

Хоменко Анна Федорівна,

вчителька початкових класів НВК №1 «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад I ступеня» м. Умань Черкаської області.

Виховна година з використанням методики ТРВЗ.

Тема. Гордість

Мета. Уточнити уявлення людей про гордість. Розвивати вміння аналізувати, спів ставляти, узагальнювати, виділяти найсуттєвіше. Виховувати бажання бути скромним.

Матеріал до уроку: В.Сухомлинський «Пелюстка і квітка», тлумачний словник під ред..І.Ломаковича, «Добротолюбие» (избранное для мирян), прислів'я про гордість, портрет В.О.Сухомлинського.

Хід заняття

  1.  Організація учнів класу до заняття.
  2.   Актуалізація опорних знань.

          Повідомлення теми заняття.

  •  Сьогодні ми продовжимо цикл заходів «Уроки людяності», на яких познайомимося з різними людськими чеснотами і вадами.
  •  Твори якого письменника нам у цьому допомагають?
  •  В яких творах В.Сухомлинського ми про це читали? (Робота в парах)
  1.  Робота над темою заняття

а) – А зараз я пропоную вашій увазі нове оповідання В.Сухомлинського «Пелюстка і квітка».

б) Читає підготовлений учень до місця «А квітка…»

в) «Прогнозування»  – на вашу думку, що трапилося далі? (Учні висловлюють свої судження)

Учень дочитує до кінця.

г) Бесіда:

-  Якою вам видалась пелюстка?

-  А жоржина?

-  Хто врозумив Пелюстку?

IV. Емпатія.

  •  Уявіть, себе гордою Пелюсткою.
  •  Яка ти? Про що ти мрієш?
  •  З ким дружиш? Кого любиш?

V.

- А що таке «гордість», «горда людина»?

- До якої складової частини «людського «я»» можна віднести дане поняття?

VI. «Точка зору».

а) «народ» - відшукайте серед даних, прислів'я про гордість;

б) «теологія» - гординя…

в) «науковці» - (з тлумачного словника І.Ломаковича) – пихатий;

г) покажіть пихату людину – на кого чи що, вона схожа? (індик, самовар, півень)

VII. Метод «фантастичних проблем»

  •  А що було б, якби всі люди стали гордими?
  •  А якби взагалі зникли горді люди?
  •  Що ми можемо для цього зробити? ( дібрати до нього синонім «пихатий», «насмішкуватий», а таким ніхто не захоче бути).

VIII. «Оксюморон» (заглиблення)

  •  А тепер заглибимось в словосполучення «горда людина» - яка вона? (пихата,самозакохана, зверхня, егоїст)
  •  Доберіть до цього словосполучення, антонімічні? (скромна, людинолюбна, жертовна(найвищий ступінь доброти)).

IX. «Інверсія» .

Завдання:

  •  Змініть у запропонованому оповіданні В.Сухомлинського «Пелюстка і квітка» ситуацію так, щоб Пелюстка стала скромною. (Робота в групах)
  •  Як складеться історія?

X. – А тепер дайте пораду Пелюстці?

   -  Із запропонованих вам прислів'їв, виберіть найбільш влучне.

   - То чому нас навчає дане оповідання?

   - Коли гордість – добре, а коли – погано?

   


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

38860. Особенности и проблемы разделения властей в Российской Федерации 286 KB
  Сегодня исключительно важное значение приобретают новые требования к государственной власти и прежде всего преодоление ее монопольного характера смягчение жесткости. Мировой опыт убедительно подтверждает что важнейшим условием успешного функционирования государственной власти является принцип разделения властей. Каждая из названных ветвей власти самостоятельна и выполняет свои функции посредством особой системы органов и в специфических правовых формах. Основное назначение такого разделения властей заключается вопервых в обеспечении...
38863. Влияние протравителя, систем обработки почвы и видов пара в севооборотах на пораженность зерновых культур болезнями 1014.5 KB
  Экологические требования к основной обработке почвы. В связи с этим целью научных исследований явилось изучение эффективности протравителя систем обработки почвы и видов пара в севооборотах в защите озимой ржи и яровой пшеницы от болезней вызываемых почвенными патогенами. Определить влияние протравителя систем обработки почвы и видов пара в севооборотах на урожайность и элементы ее структуры; 3. Наибольшие урожаи зерна получают на черноземах малопригодны заболоченные и тяжелые глинистые почвы Посыпанов Г.
38864. Гипсовые пазогребневые плиты 81.5 KB
  Плиты из неводостойкого гипсового вяжущего предназначены для устройства перегородок в зданиях различного назначения с сухим и нормальным режимом помещений по СНиП П379 а плиты из водостойких гипсовых вяжущих и с влажным режимом помещений. Плиты относятся к группе трудносгораемых материалов.
38867. Совершенствование управлением постоянными и переменными затратами при формировании финансовых результатов на предприятии СПК «Куяштыр» Аскинского района 1.04 MB
  Понятие затрат предприятия существенно различается в зависимости от их экономического назначения. Четкое разграничение затрат по их роли в процессе воспроизводства является определяющим моментом в теории и практической деятельности. Переменные и постоянные затраты это два основных типа издержек.