53186

Піраміди гіпотез – домовини фактів

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Тема: Піраміди гіпотез – домовини фактів†Мета: систематизувати знання за темою Пірамідаâ€; розширити й поглибити пізнавальну активність з допомогою створення проблемних творчих завдань; створити змістовну базу для вивчення інших шкільних дисциплін – астрономії фізики біології; сприяти виробленню в учнів бажання і потреби ділового співробітництва взаєморозуміння; розвивати монологічне мовлення учнів загальні трудові уміння. Обладнання: газета Піраміди гіпотез – домовини фактівâ€; альбом кросвордів за темою...

Украинкский

2014-12-28

92 KB

0 чел.

УРОК ГЕОМЕТРІЇ В 11 КЛАСІ

Форма: ділова гра.

Тип: інтегрований урок-конференція.

Тема: „Піраміди гіпотез – домовини фактів?”

Мета:

систематизувати знання за темою „Піраміда”; розширити й  поглибити  пізнавальну активність  з допомогою створення проблемних творчих завдань;

створити змістовну базу для вивчення  інших шкільних дисциплін – астрономії, фізики, біології;

сприяти виробленню в учнів бажання і потреби ділового  співробітництва, взаєморозуміння;

розвивати монологічне мовлення учнів, загальні трудові уміння.

Обладнання:

  •  газета „Піраміди гіпотез – домовини фактів?”;
  •  альбом кросвордів за темою „Многогранники”;
  •  таблиця основних вимірів пірамід у Гізі;
  •  кросворд-таблиця;
  •  слова   Еврипіда  (давньогрецького  поета-драматурга,   філософа):

„Могутня геометрія, в поєднанні з мистецтвом – неподоланна”;

  •  слова  Б. Паскаля  (французького  вченого):  „Предмет  математики

настільки серйозний, що корисно не пропускати випадків робити його трохи цікавим”;

  •  книги „Секреты пирамид”, „Пирамиды”, „Семь чудес света”;
  •  підготовлені учнями доповіді, повідомлення;
  •  на  дошці  –  великий малюнок чотирикутної правильної піраміди –

зменшений варіант пірамід у Гізі.

Хід уроку:

  1.  Повідомлення вчителя стосовно теми уроку, мети уроку.
  2.  Повідомлення про порядок проведення уроку:

а) творче завдання – розгадування кросворда;

б) розрахунок основних показників пірамід у Гізі;

в) заслуховування    повідомлень    „фахівців    таємної    підпільної

           корпорації з вивчення питань практичного значення математики”;

    г) в  процесі роботи  –  складання на уроці карти-процесу мислення    

           за приблизною схемою:

                        

                          „Урок та його значущість для мене з позицій”:

набуття нових

знань за темою

„Піраміда”

зв’язку з іншими

науками

моїх емоцій

моїх

однокласників

  1.  Виконання творчого завдання „Розгадування кросворда”.

Запитання:

1. Фігура,  що  втілює  в собі  все  суще,  символізує  всю світобудову, визнавалася найголовнішою. Додекаедр.

2.   Тіла, поверхні  яких  складаються   зі  скінченного  числа  плоских многокутників. Многогранники.

3.   Платонове тіло, що має найбільшу кількість граней. Ікосаедр.

4.   Призма, основа якої – паралелограм. Паралелепіпед.

5. Пряма призма,  основами якої є правильні многокутники. Правильна.

6.   Многогранник, який складається з плоского многокутника, точки, що не належить до площини основи, та всіх відрізків, що з’єднують цю точку з точками основи. Піраміди.

7.   Математичний  термін,  який  часто  використовується в багатьох математичних поняттях. Існує в усіх многогранниках. Основа.

8.    Пряма в правильній піраміді, що містить її висоту. Вісь.

9.    Пряма   на  площині  однієї  з   основ  призми,  що  належить  до площини перетину. Слід.

10.   Многогранник, грані якого – правильні трикутники. Октаедр.

11.   Фігура, що має 4 правильні трикутні грані. Тетраедр.

12.   Многогранник. Призма.

13.  Загальна частина площини і поверхні опуклого многогранника. Грань.

14.   Висота бокової грані правильної піраміди. Апофема.

ІІ. Розрахунок   основних   вимірів   у  правильній  чотирикутній

піраміді – зменшеному варіанті пірамід у Гізі. (В загальному вигляді – з домашнього завдання).

                                                                               S

                                                                                 

                                                                                 h

                                                           D                                                                    

                                                                                                                                   C

                                                                                                       

                                                                                О                                    К

                                                                                                            

                                                                                                                               

                        А                                                                          В                             

                      

                                                                                           

1.  Діагональ АС = a.

  1.  Апофема SK =  = .         

  1.  Ребро SA =  = .      

  1.  Sосн. = а2.

  1.  Sбічн.грані  = .

  1.  V = .

  1.  tg  = .

  1.  tg  = .         9. Sдіаг.перетину  SASC  = .

ІІІ. Практична    робота    –   розрахунок   основних   показників

пірамід у Гізі (працюють три групи).

Показники

п. Хеопса

п. Хефрена

п. Мікеріна

1.

Висота, м

146,6

143,5

62,0

2.

Сторона основи, м

233,0

215,3

108,4

3.

Діагональ, м

329,5

304,0

153,3

4.

Апофема, м

187,2

179,3

82,3

5.

Ребро, м

220,5

209,0

98,5

6.

Sосн., м2

54289,0

46354,0

11750,5

7.

Sбічн.гр., м2

21808,8

12864,7

4460,6

8.

Об’єм

2652922,4

2217266,3

242843,6

9.

Кут між площиною основи і апофемою

51°51

53°10

51°10

10.

Кут між площиною основи і ребрем

42°00

43°21

41°17

11.

Sдіаг.перетину

24153,2

15447,8

4752,3

12.

Час будування

2525 р. до н.е.

2500 р. до н.е.

2475 р. до н.е.

ІV. Далі заслуховуються повідомлення „фахівців” про піраміду:

         а) фахівці з питання про будівництво пірамід Стародавнього Єгипту (2 учні.)

         б) фахівець з „геометричних та космічних чудес”

         в) фахівець з форм пірамід

         г) фахівець з пірамід у природі

         д) фахівець з „нових чудес пірамід”

         е) фахівець   з   питання   про   біолокацію   у   пірамідах  

         ж) фахівець з таємничих сил в піраміді

          з) фахівець зі зв’язку пірамід із зірками

V.   Підведення підсумку уроку відбувається за складеною картою розумової діяльності учнів.

VI.  Домашнє завдання п 50,№41,№42.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

4754. Работа со строками в программировании 1.12 MB
  Работа со строками В реальных задачах часто встречаются объекты символьного типа – строки. Строка в Pascal трактуется как последовательность символов. В состав строки могут входить буквы латинского алфавита, кириллица, цифры, всевозможные знаки...
4755. Работа с файлами. Организация доступа к данным записанным в файл 1.15 MB
  Файлы Чтобы сохранять входные данные и результаты неограниченно долго и иметь возможность воспользоваться ими в любой момент используют файлы на магнитных носителях информации. По способу доступа к информации, записанной в файл, различают файлы прям...
4756. Проектирование и разработка типов на языке C# в соответствии со стандартами принятыми в спецификации CTS (Система общих типов) 343 KB
  Проектирование и разработка типов на языке C# в соответствии со стандартами принятыми в спецификации CTS (Система общих типов). Лекция. Введение. Общие сведения о системе общих типов (CTS). Типы значений и ссылочные типы. Встроенные типы. Определени...
4757. Использование библиотеки классов. NET Framework (Visual C#) 751 KB
  Использование библиотеки классов. NET Framework (Visual C#) Библиотека классов платформы .NET Framework Framework Class Library, FCL содержит определения типов, например, классов, структур, перечислимых типов, интерфейсов и.т.д. Каждый тип пре...
4758. Пространство имен System IO в Visual C# 41 KB
  Пространство имен System IO Задание: создать проект VisualC# Windows Application и выполнить примеры Классы File, FileInfo, Directory, DirectoryInfo, Path содержат методы для работы с файлами и каталогами (папками). Классы File и Dir...
4759. Линейное программирование. Сведения из теории 436.5 KB
  Математическое программирование представляет собой математическую дисциплину, занимающуюся изучением экстремальных задач и методов их решения. В общем случае постановка задачи математического программирования состоит в нахождении наибольшего...
4760. Парадигмы и стили программирования 133.5 KB
  Парадигмы и стили программирования Исторический очерк. Стили программирования. Понятия парадигмы программирования. Основные виды парадигм. Особенности функционального и логического программирования. Исторический о...
4761. Введение в язык Пролог (Prolog) 55.5 KB
  Введениев язык Пролог История происхождения языка Prolog. Prolog в России Версии языка Пролог Диалект SWI-Prolog Prolog — это язык программирования для символических, нечисловых вычислений. Он особенно хорошо...
4762. Основные понятия языка Prolog 112 KB
  Основные понятия языка Prolog. Теоретические принципы Пролога Синтаксис языка Prolog Теоретические принципы Пролога Пролог существенно отличается от языков, традиционно используемых в программировании. В языках Бейсик, Алгол и Паскаль о...