53194

Гра «Поле чудес» План-конспект узагальнюючого уроку на тему «Світлотінь» для 6 класу

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Завдання можуть бути суто теоретичними а можуть чергуватися практичні та теоретичні питання. Нас чекають цікаві завдання відкриття призи. Познайомимося з умовами гри: Розподіл барабана на сектори: Кожен сектор має своє позначення: Намальований пензлик це означає що гравуць отримує практичне завдання виконати в кольорі аквареллю на папері пейзаж натюрморт розмивання набризк і т. Намальований олівець практичне завдання виконати простим олівцем малюнок геометричне тіло з світлотінню глечик вазу і т.

Украинкский

2014-03-29

308 KB

15 чел.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО

Розробка уроку

Гра «Поле чудес»

План-конспект узагальнюючого уроку на тему «Світлотінь» для 6 класу.

Надія Михайлівна Россійцева, методист ЦДЮТ Сімферопольського району, вчитель образотворчого мистецтва Гвардійської ЗОШ № 1.

Гра проводиться з метою узагальнення, повторення і закріплення знань з будь-якої теми з 1 по 7 клас. Все залежить від підбору практичного та теоретичного матеріалу, зорового і музичного ряду. Питання можуть бути найрізноманітнішими, як за темою, так і тими, що більш широко охоплюють матеріал. Завдання можуть бути суто теоретичними, а можуть чергуватися практичні та теоретичні питання.

Можна проводити цю гру як позакласний захід до тижня мистецтва.

Мета: узагальнення, закріплення і розширення знань і практичних навичок з теми; формування художньо-образного мислення, розширення кругозору, розвиток емоційного сприйняття.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: круг-барабан, 2 шкатулки, кросворди, призи (календарики, олівці, гумки тощо), папка з питаннями, папір, акварель, геометричні тіла й фігури, зоровий та музичний ряд по темі, магнітофон або аудіоапаратура, варіанти завдань з живопису, малюнку, ДПМ, кольорознавства.

Оформлення дошки: красиво написана назва уроку «Поле чудес», кросворди, заготовки для деяких практичних завдань.

Підготовка перших 2-3 парт для практичних робіт: акварель, вода, папір, олівці, пензлі, палітри і т.п.

Хід уроку:

1.Організаціонний момент.

Сьогодні ми опинимося на «полі чудес». Нас чекають цікаві завдання, відкриття, призи. Познайомимося з умовами гри:

Розподіл барабана на сектори:

Кожен сектор має своє позначення:

- Намальований пензлик - це означає, що гравуць отримує практичне завдання «виконати в кольорі аквареллю» на папері пейзаж, натюрморт, розмивання, набризк і т.д.

- Намальований олівець - практичне завдання «виконати простим олівцем малюнок (геометричне тіло з світлотінню, глечик, вазу, і т.д.);

- Намальований знак питання «?» - Буде поставлено теоретичне питання (за сприйняттям мистецтва або з теорії живопису, малюнка і т.п.);

- Намальований скрипковий ключ - музична пауза (звучить музичний фрагмент, уривок з пісні «Якщо бачиш на картині...», або ж діти співають самі;

- Буква «К» - з репродукції картини учень відповідає на питання;

- «КР» - розгадати кросворд;

- Дві скриньки - вибрати одну скриньку (в одній лежить приз, а в інший - завдання практичне або теоретичне);

- «П» - означає сектор «приз», учень, який вибрав приз, припиняє гру біля барабану та покидає трійку гравців, сідає на своє місце; при відмові від призу учень може продовжувати грати.

Секторів може бути будь-яка кількість з різними позначеннями. Залежить від фантазії вчителя.

До барабану виходять по три гравці. Перший гравець обертає барабан.Стрілка вказує на один з секторів, учень отримує завдання і виконує його: відповідає усно, якщо це теорія, або виконує практичне завдання за партою, біля дошки. Невірна відповідь виводить учасника з гри.

Переможець отримує приз.

Правила для глядачів:

- Репліки і вигуки з «залу» вважаються підказкою, і завдання для гравця міняється;

- Підказувач буде позбавлений права грати у барабана.

2. Отже, метою нашої сьогоднішньої гри «Поле чудес» є повторення, узагальнення, закріплення і розширення знань з теми «Світлотінь».

- Проведемо швидкий бліц-опитування на визначення першої трійки гравців:

- Що таке «світлотінь»?

- Назвати градації світлотіні (відблиск, світло, напівтінь, тінь власна, рефлекс, тінь падає);

- Що таке «нюанс» (ледь помітна різниця, відтінок);

- Що таке «контраст» (велика відмінність, суперечність);

- Що таке «натюрморт» (жанр образотворчого мистецтва, група предметів, об'єднана однією темою, картина, де зображений натюрморт).

Один з учнів мені допомагатиме: роздаватиме папір, підноситиме шкатулки, вручатиме призи.

3. До барабану виходить краща трійка гравців і займає свої місця. Перший гравець обертає барабан і отримує своє завдання відповідно тому секторові, куди вказала стрілка. Наприклад: випав сектор «пензлик» (живопис), значить, потрібно зобразити аквареллю пейзаж з повітряною перспективою. Учень сідає за парту, де все готове для роботи, і пише невеликий пейзаж. За роботу отримує оцінку або бірочку, за якою оцінку зможе отримати на перерві. Якщо випадає питання з теорії, то учень відповідає відразу і сідає на місце, отримавши оцінку. Таким чином, за урок усі учні в класі встигають пограти. Якщо залишається час, то проводжу гру з глядачем.

4. Зразкові питання:

- Вгадай картину по 1, 2, 3 фрагментами;

- Назви прізвище художника, який написав картину «Дощ у дубовому лісі»;

- Додай картину з фрагментів і назви її автора;

- Який колір вийде, якщо змішати... кольору;

- Якщо змішати кольори... то вийде... колір;

- Як називається це геометричне тіло...;

- Вгадай з зав'язаними очима на дотик геометричну фігуру і намалюй її на дошці;

- Розмісти правильно на дошці переплутані між собою репродукції з видами (або жанрами) мистецтва відповідно назвами цих видів (жанрів);

- Як називається група предметів, об'єднана однією спільною темою;

- Що таке «перспектива» і т.д.

Зразкові завдання по малюнку:

- Намалювати геометричне тіло з світлотінню (куб, конус, куля, циліндр тощо);

- Намалювати натюрморт з 2-3 геометричних тіл;

- Намалювати натюрморт з 2-3 предметів побуту.

Зразкові завдання з живопису:

- Виконати пейзаж у техніці «по-сирому»;

- Виконати розмивання одного кольору або плавний перехід 2-3 квітів один в одного;

- Виконати композицію з листя в техніці «набризгу».

Обсяг завдань і питань постійно розширюється і оновлюється.

5. Підбиття підсумку.

- Отже, сьогодні ми завершили тему «Світлотінь». Всі дуже старалися і працювали дуже добре, але все-таки скажіть мені, що ж таке «світлотінь»? Це градації світлого і темного, поділ різних по яскравості кольорів або відтінків одного кольору, що допомагають нам сприймати предмети об'ємними. Спасибі вам за роботу.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

47927. Муніципальне право як галузь права України 787 KB
  Предметом муніципального права є місцеве самоврядування відносно самостійний вид суспільних відносин пов'язаний з організацією і здійсненням місцевої влади тобто публічної влади влади народу в межах відповідних адміністративнотериторіальних одиниць. Місцеве самоврядування як предмет муніципального права є багатогранним явищем. Зміст місцевого самоврядування полягає насамперед і головним чином у самостійному вирішенні територіальними спільнотами питань місцевого значення. За формою місцеве самоврядування це волевиявлення територіальних...
47928. Предмет і завдання хімії 1.83 MB
  Основні поняття хімії Атом найменша частинка хімічного елемента що має його властивості. Молекула найменша частинка речовини що має її хімічні властивості. Менделєєва: властивості хімічних елементів та їх сполук знаходяться у періодичній залежності від заряду ядра.
47929. Принципи й системи обліку 488 KB
  Основні загальноприйняті принципи бухгалтерського обліку.Склад і загальна характеристика міжнародних стандартів бухгалтерського обліку. Класифікація систем бухгалтерського обліку.
47930. ОСОБЛИВОСТІ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ, ЯКІ МАЮТЬ ВІДХИЛЕННЯ У СТАНІ ЗДОРОВЯ 122 KB
  Петриши ПЛАН Стан здоровя школярів у сучасних умовах Оцінка здоровя школярів. Стан здоровя школярів у сучасних умовах В Цільовій комплексній програмі €œФізичне виховання здоровя нації вказано що у сучасних умовах в Україні склалася критична ситуація із станом здоровя населення і наводяться дані про те що майже 90 дітей учнів студентів мають відхилення у здоровї. За даними статистики збільшується кількість учнів першого класу які мають відхилення в стані здоровя тобто на початку навчання у школі а в подальші шкільні...
47931. Основні поняття та визначення концепцій операційніх систем 11.08 MB
  Під ресурсами розуміють процесорний час дисковий простір пам'ять засоби доступу до зовнішніх пристроїв. У разі просторового розподілу ресурс доступний декільком споживачам одночасно при цьому кожен із них може користуватися частиною ресурсу так розподіляється пам'ять. У багатозадачних системах у пам'ять комп'ютера стали завантажувати кілька програм які виконувалися на процесорі навперемінно. Надання задачам справедливої частки ресурсів пам'яті процесора дискового простору тощо.
47932. Предмет і завдання геодезії, її звязок з іншими науками 3.12 MB
  Геодезія - це наука, яка розглядає методи та способи вимірювання земної поверхні, застосування яких дає можливість визначати форму і розміри землі, а також робити зйомку (вимірювання) окремих її частин для зображення на картах, планах використовуваних для створення різних інженерних споруд
47933. Правила та безпека дорожнього руху 2.03 MB
  ЛЕКЦІЇ І з предмету €œПравила та безпека дорожнього руху для студентів спеціальності 5. Ці Правила відповідно до Закону України Про дорожній рух встановлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території України. Інші нормативні акти що стосуються особливостей дорожнього руху перевезення спеціальних вантажів експлуатація транспортних засобів...
47935. Промислове квітникарство 15.7 MB
  Види садивного матеріалу що вирощується в тепличних господарствах В тепличних комплексах оранжерейних господарствах вирощують наступні види продукції: розсада однорічників; розсада дворічників; саджанці багаторічників; горщечкові культури; квіти на зріз у...