53196

Гра – тренінг «Обираємо професію разом»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Учитель: одна мудра людина сказала: Щастяце коли хочеться іти на працю а у вечорі йти додому Просто правда Але тільки на перший погляд. проводила тест на визначення профорієнтації за результатами цього тесту ви обєднались в групи: 1 людина людина; 2 людина техніка; 3 людина природа; 4 людиназнакова система; 5 людина мистецтво. Завдання 1: на столі знаходяться речі дивлячись на них ви повинні відповісти на такі запитання: людина людина: 1. Яка ємкість одноразового стаканчика людина техніка: 1.

Украинкский

2014-02-23

41.5 KB

13 чел.

 Міський відділ освіти

Соледарська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 13

Артемівської міської ради Донецької області

Гра – тренінг

«Обираємо професію разом»

                                                                                             Розробила

                                                      Петрикєєва Наталя Григорівна

Соледар

2011

 Обираємо професію разом

                                          

Мета: звернути увагу до проблеми усвідомленого вибору професій з урахуванням потреб; розширити у учнів знання про світ професій; розвивати здібності співвідносити зовнішні характеристики людей з їх професіями, факторами які впливають на вибір професій; сприяти розвитку школярів ціннісних уявлень і орієнтацій, відображаючи специфічні навики та вміння;

утворення умов для практичної проби сил у досягненні своєї мети; виховувати любов до праці, почуття колективізму, взаємодопомога.

Обладнання:  результати тестування, картки із завданнями, пакунок із зерном, мішечок із  предметами, документ формату А-4, фотографія, тканина

Хід заняття

  1.  Організаційний момент.

Учитель: одна мудра людина сказала: «Щастя-це коли хочеться іти на працю, а у вечорі  йти додому» Просто, правда? Але тільки на перший погляд. Ви напевно зустрічали людей, якім вранці не хочеться іти на роботу. І далеко не всі вони ледарі і нероби. Вони чесно роблять те, що від них вимагають. Але для них понеділок – самий важкий день. Вони ні-ні, але і скажуть із сумом: «скоріше б на пенсію».

Ви обираєте професію на все життя, і щоб потім кожного ранку хотілось іти на працю, вже зараз потрібно розібратися в собі.

На минулій виховній годині практичний психолог Стріщенк Т.М. проводила тест на визначення профорієнтації, за результатами цього тесту ви об’єднались в групи:

1) «людина - людина»;

2) «людина – техніка»;

3) «людина – природа»;

4) «людина-знакова система»;

5) «людина мистецтво».

Що ви очікуєте від сьогоднішнього заняття? З яким настроєм ви пришли на нього?

Наближається новорічні свята будь ласка одягніть ялинку, напишіть на іграшках свій настрій, свої очікування від сьогоднішнього заняття.

Будь-яка професія вимагає щоб у людини були присутні так звані професійні важливі якості, наприклад: для коректора важлива увага, для художника образне мистецтво тощо. Тому, вибираючи певну професію, важливо усвідомити, чи є в тобі здібності, що відповідають професійно важливими якостями. Від здібностей залежить якість виконання роботи. Кожній людині незалежно від її професії треба розвивати свій «окомір»  або, як кажуть у народі, вміти визначити на око вагу, ширину або інші властивості предметів, які вона часто використовує у своїй професії.

Завдання 1: на столі знаходяться речі, дивлячись на них, ви повинні відповісти на такі запитання:

- «людина – людина»:

1. Скільки грам у столовій ложці?

2. Яка ємкість одноразового стаканчика?

- «людина - техніка»:

1. Яка товщина дошки?

2. Яка висота даного стільця?

- «людина - природа»:

1. Скільки предметів у мішку?

2. Яка маса зерна в одному пакунку?

- «людина - знакова система»:

1. Які поля даного документа?

2. Шрифтом якого розміру набраний документ?

- «людина – мистецтво»:

1. Яка довжина і ширина шматка тканини?

2. Якій розмір даної фото-графіті?

Вчитель:  пам’ятай, що психічні властивості людини (здібності, інтереси або риси характеру) винятково гнучкі, що змінюють якості. Відомо чимало випадків коли людині, що не має здібностей до музики, але жагуче бажає нею займатися, вдавалося розвити музичний слух. Головне інтерес - запам’тай! Здібності формуються в діяльності. Звикай працювати, трудитися.

Вчитель: при виборі майбутньої професії не орієнтуйтеся лише на її престижність. Юристи, банкіри, економісти, фінансисти дійсно залишаються лідерами серед престижних професій, але ринок праці ними вже давно переповнений тож, з позиції перспективи всі можете залишатись з гарним дипломом, але без роботи. З кожним роком роботодавці стають все більше вимогливими і на ринку праці виживає лише той, хто крім звичайного вузівського диплому має ще безліч умінь.

Завдання 2. Школа-життя

Групи отримують аркуші з назвою професії

Які шкільні предмети потрібно знати при її освоєні.

«Людина – людина» (учитель математики);

«Людина – техніка» (автомеханік);

«Людина - знакова система» (редактор);

«Людина – природа» (агроном);

«Людина – мистецтво» (актор).

Проблемне запитання: «навіщо вивчати у школі так багато предметів, якщо в житті потрібні деякі із них?»

Завдання 3.   Сходинки до успіху

Задача: обрати професію та назвати усі етапи шляху в досягненні даної мети.

                      Етап                                           Види діяльності

Слова для довідок: поступити у вищий навчальний заклад, успішно закінчити школу, вивчити словники для вступу, вивчити газету «Професія», пройти співбесіду у психолога, виявити свої здібності, оволодіти професією, отримати диплом, та інше.

Завдання 4.  Відгадай професію

Маски (лікар,шахтар, водолаз, редактор газети, актор)

Учень  називає запитання учням і за допомогою відповідей так чи ні відгадує свою професію.

Завдання 5. Кожна група презентує творчу роботу за своїми напрямками «Світ моєї професії».

Вчитель: не відвертайтеся від не престижних професій, дотримуючись стереотипу про них, як про «чорну» та мало оплачувану роботу. Представники робітничих професій сьогодні на вагу золота. І завжди пам’ятайте, остаточний вибір тільки за тобою, тому що вибираючи професію ти вибираєш долю. Професія повинна приносити задоволення вам і забезпечувати максимальну реалізацію твоїх можливостей.

Психолог: перед вами лежать подарунки, напишіть що стало для вас подарунком на цьому занятті, та покладіть їх під нашу ялинку.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

84637. Социальное партнерство (социальный диалог) в охране труда 87.5 KB
  Социальное партнерство как принцип законодательного и нормативно правового обеспечения охраны труда. Социальное партнерство решает следующие вопросы: достижение консенсуса по вопросам обеспечения занятости; Создание дополнительных рабочих мест; Применение наемного труда с соблюдением...
84638. Анализ пассивов банка 43.69 KB
  Уставный фонд банка является основной составляющей собственных средств кредитной организации. Ему принадлежит наибольший удельный вес в собственном капитале. Поэтому важным направлением анализа собственного капитала банка является изучение уставного фонда.
84639. Основи місцевого самоврядування 84.5 KB
  Основи місцевого самоврядування Конституційно правові основи місцевого самоврядування в Україні. Матеріальна основа місцевого самоврядування. Фінансова основа місцевого самоврядування. Місцеві бюджети та позабюджетні кошти місцевого самоврядування.
84640. Сучасна система місцевого самоврядування в Україні та її елементи 145 KB
  Сучасна система місцевого самоврядування в Україні та її елементи Поняття і система місцевого самоврядування. Територіальна громада основний елемент системи місцевого самоврядування. Поняття та види органів місцевого самоврядування. Представницькі органи місцевого самоврядування сільські селищні міські ради.
84641. Основное и дополнительное сырье хлебопекарного производства, хранение тарное и бестарное. Виды и сорта муки. Значение химического состава муки в технологическом процессе 31.15 KB
  На всех этапах производственного процесса осуществляется сложный комплекс коллоидных, биохимических, микробиологических процессов, в результате которых мука превращается в хлеб - высококачественный продукт, обладающий вкусовыми свойствами и структурой, обеспечивающей его хорошую усвояемость.
84642. Хлебопекарные дрожжи, их микробиологическая и химическая характеристика. Виды хлебопекарных дрожжей, хранение и подготовка к производству. Сущность активации дрожжей 20.47 KB
  Дрожжи хлебопекарные являются основным видом сырья для производства хлеба и хлебобулочных изделий. Технологическая и функциональная роль дрожжей заключается в биологическом разрыхлении теста диоксидом углерода выделяющимся в процессе спиртового брожения придании тесту определённых реологических...
84643. Жидкие дрожжи и их технологическое значение, микрофлора. Разводочный и производственный циклы приготовления, основные схемы приготовления, их сравнительная оценка. Показатели качества жидких дрожжей 22.62 KB
  Показатели качества жидких дрожжей Понятие о жидких дрожжах и их технологическом значении Жидкие дрожжи используются в отечественном хлебопечении в качестве биологического разрыхлителя при производстве хлеба из пшеничной муки смеси пшеничной и ржаной полностью приготовленного на жидких дрожжах...
84644. Хлебопекарные свойства пшеничной муки и факторы, их характеризующие. Газообразующая способность пшеничной муки и факторы, ее обусловливающие 24.64 KB
  Хлебопекарные свойства пшеничной муки и факторы их характеризующие. Газообразующая способность пшеничной муки и факторы ее обусловливающие. Сила пшеничной муки и факторы ее определяющие. Технологическое значение силы муки.
84645. Хлебопекарные свойства ржаной муки и показатели, их характеризующие. Особенности углеводно-амилазного и белково-протеиназного комплексов ржаной муки. Автолитическая активность ржаной муки и методы ее определения 23.39 KB
  Хлебопекарные свойства ржаной муки и показатели их характеризующие. Особенности углеводно-амилазного и белково-протеиназного комплексов ржаной муки. Автолитическая активность ржаной муки и методы ее определения. Химический состав ржаной муки В хлебопекарном производстве используется ржаная сортовая мука...