53238

У пошуках Весни

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Хід заняття Діти заходять до ігрової кімнати та здивовано її оглядають.: Діти що сталося Здається ми потрапили до казки. Вихователь читає: Лист до дітей групи ЛАСТІВКА Доброго дня діти.: Діти допоможемо лісовим мешканцям Весну знайти Тоді в путь Діти підходять до казкових воріт країни Граматики та шлях їм перекривають вартові.

Украинкский

2014-02-24

45 KB

1 чел.

Конспект підсумкового заняття з грамоти

для старшого дошкільного віку

( 6 - й рік життя )

Тема:  У пошуках Весни.   

Автор: Корсун Лариса Анатоліївна

вихователь ДНЗ №14 «Оксанка»

м. Біла Церква

Мета: у цікавій ігровій формі узагальнити знання дітей з грамоти отримані на протязі року. Закріпити знання про букви та звуки, уміння ділити слова на склади, робити звуковий аналіз слів. Збагатити словник дітей антонімама, словами близькими за звучанням. Продовжувати вчити складати слова із складів та по можливості читати їх. Закріпити знання про речення та вміння складати речення за схемами. Розвивати мову, память, комунікативні навички дітей. Виховувати колективізм, самостійність та почуття задоволення своєю роботою.

Матеріал:  лист, клубочок, м’яч, книжка, схеми звукового  аналізу, фішки для позначення звуків, квітки з пелюстками, картки із складами, картки із словами, схеми речень.

                                                               Хід заняття

Діти заходять до ігрової кімнати та здивовано її оглядають.

В.:- Діти, що сталося? Здається ми потрапили до казки.

Заходить поштар, вручає листа. Вихователь читає:

                                        Лист до дітей групи «ЛАСТІВКА»

Доброго дня діти. Ми лісові мешканці звертаємось до вас з великим проханням допомогти нам. Справа у тім, що ми дуже чекаємо на Весну, адже їй вже час прийти та вона десь забарилася. Без неї  нам у лісі дуже холодно та голодно. Шукаючи її, ми подолали довгий шлях. Та  коли дійшли до казкової країни Граматики, вартові  нас туди не пропустили.  Ми дуже сподіваємось на вашу допомогу.

                                                                                            Лісові мешканці.                               

В.:- Діти допоможемо лісовим мешканцям Весну знайти?

- Тоді – в путь!

Діти підходять до казкових воріт країни Граматики та шлях їм перекривають вартові.

В.:-  Доброго дня, шановні. Ми дуже вас просимо дозволити нам пройти через ці ворота.

Вартові:- Ви хто такі? І що вам тут потрібно?

Діти розповідають про лист.

В.:- А що сталося? Чому ви нас не пропускаєте?

Вартові: Ми охороняємо вхід до казкової країни Граматики від неграмотних пустунів та бешкетників. Раніше вхід до країни був для всіх вільний. Та одного разу в нашу країну потрапили два хлопчики, які наробили нам лиха, після чого в країні почався хаос.

В.:-  Наші діти не такі, вони у нас виховані та розумні.

Вартові: - А це ми зараз перевіримо. Скажіть, що ви знаєте про казки?

 Д.:                На світі є багато казок веселих і сумних.

                     Та прожити в світі нам ніяк без них.

                      Герої тих казок дарують нам тепло,

                      А добро у казках завжди перемагає зло.

    Вартові пропускають дітей до країни Граматики та дають їм чарівний клубок, який вкаже дорогу до Весни. Діти кидають клубочок та промовляють чарівні слова:

                Ти котись, котись клубочок

                З Півночі на Південь

                Через гори та моря

                Де живе Весна-красна.

 Клубочок котиться та зупиняється біля двох мишенят з казки «Півник та двоє мишенят» , які сперечаються.

В.: -  Доброго дня, Круть та Верть. Чому ви сваритесь?

М.: - Тому, що через двох хлопчаків, таких як ваші, ми з братом ось уже декілька днів не можемо дійти згоди.

В.: -  Так, ми чули за цих хлопчиків, але що саме вони вам зробили поганого?

М.: - Півник, поїхав до млина, та загадав нам, вивчити  звуки. Мені - голосні, а братові– приголосні. Щоб ми не переплутали, Півник розклав їх у конверти: червоний та синій.

Ми лише дістали конверти, як прибігли ті хлопчиська та все нам перемішали. А тепер ми не можемо розібратися де чиї. Я пропонував брату розділити все порівно, та він каже, що в нього було більше.

В.:-  То це не проблема для наших діток. Вони вам враз допоможуть.

Діти збирають букви та розкладають їх на два рядки.

В.: - Діти, давайте назвемо ці букви, щоб Круть та Верть їх  запам’ятали.

Діти по черзі називають букви.

Круть: - А чому в мене так мало, а в нього багато?

Д.: - Тому, що в українській мові лише шість голосних звуків.

М.: - Ми не розуміємо, чому ви називаєте букви «звуками»?

В.: - А зараз діти розкажуть вам правило і ви все зрозумієте.

Д.: - Букви ми пишемо, бачимо та читаємо, а звуки ми чуємо і вимовляємо.

Верть: - А що ще ви знаєте про звуки?

Діти розповідають, що голосні звуки утворюються за допомогою голосу, їх можна співати, навіть прокричати, приголосні звуки вимовляються за допомогою голосу та шуму, або лише  шуму. А ще приголосні бувають твердими та м'яким. Звук [І] дає мякість попередньому приголосному, а звук [Й] - завжди мякий.

В.: - Діти, давайте навчимо мишенят  робити звуковий аналіз слів.

                                   ВПРАВА « ЗВУКОВИЙ АНАЛІЗ СЛІВ»  

Діти роблять звуковий аналіз слів за допомогою фішок: о,-,=.

Круть та Верть дякують дітям і прощаються.

Діти слідують за клубочком, який зупиняється біля Незнайки. Він сидить на пеньку і про щось думає. Побачивши клубок, хватає його, та починає підкидати.  

Вихователь та діти намагаються відібрати клубок.

Незнайка: - Не віддам, не віддам! Ви знаєте хто я? Я- великий поет, всім знайомий Знайка.

Д: - Ні, ти - Незнайка!

Н. (ображено): - Я колись був Незнайко, а тепер я вірші пишу. Ось послухайте :

                                                                Я - поет, зовусь Незнайка

                                                                Вам від мене балалайка.

В.: - Нам не потрібна балалайка нам потрібна Весна і шлях нам до неї вказує ось цей клубочок, а ти ним граєшся.

Н.: - Я віддам вам його тоді, коли допоможете мені підібрати риму до слів.

                                   ВПРАВА «ПІДБЕРИ РИМУ»

Діти придумують риму до слів: мак, ніч, тік, сон, зірка, квітка, сир.

Н.: - Дякую! А може ви зі мною в гру пограєтесь?

                                     ГРА «СКАЖИ НАВПАКИ»

 Діти стають в коло. Незнайка в середині кола з м’ячем. Незнайка називає слово, та кидає м’яч дитині. Дитина, впіймавши  мяч, повинна назвати слово з протилежним

значенням.

 Незнайка дякує, та віддає клубочок. Діти промовляють чарівні слова та йдуть далі.

Клубочок зупиняється біля дівчинки, яка сидить за столом і плаче.

Д.: - Доброго дня, дівчинко. Ти чого плачеш?

Дівчинка: - Для мене цей день не добрий. Одного разу мені подарували квітку, яка виконувала всі бажання. Пелюсточки я повідривала, але в серцевинці залишилося насіннячко, яке я посіяла. З нього виросли чарівні квітки, їх я хотіла подарувати своїм подругам на свято. Коли я виставила квіти на стіл, щоб ще раз помилуватися ними, прибігли якісь хулігани і повідривали пелюсточки, тепер я не можу розібратися з якої вони квітки.

В.: - Діти, ви впізнали цю дівчинку?

Д.: - Так, це Женя із казки « Квітка – семицвітна».    

В.: - Женю, давай ми тобі допоможемо розібратися з пелюсточками.

Д.: - Дякую, але в них є один секрет: на пелюсточках намальовані картинки, слова яких складаються із складів. На першій квітці мають бути пелюсточки з одним складом, на другій  з двома, третій  з трьома.

                                        ВПРАВА «ПОДІЛ СЛІВ НА СКЛАДИ»

Діти беруть по три пелюсточки та вставляють в серцевинку з однією, двома, трьома крапками. Вихователь перевіряє роботу дітей.

Ж.: - Навчіть і мене ділити слова на склади.

Діти розповідають як за допомогою кількості голосних, плескань у долоні та підставляння долоні до нижньої щелепи можна поділити слова на склади.

Ж.: - Можливо ви мені допоможете ще й імена моїх подруг викласти із складів?

ДИДАКТИЧНА ГРА «СКЛАДИ СЛОВО ІЗ СКЛАДІВ»

Діти із складів викладають та читають слова: Ок-са-на, І-ри-на, О-ле-на, Ма-ри-на, Са-ша, Ма-ша, На-та-ша, Ді-а-на.

Дівчинка дякує дітям та просить пограти з ними в гру.                              

                                     РУХЛИВА ГРА «ПЛУТАНИНА»

Женя дякує дітям і вони йдуть далі. Клубок зупиняється біля Феї, яка збирає папірці.

В.: - Доброго дня! А що ви збираєте? Можливо вам допомогти.

Фея: -  Доброго дня. Так, мені дуже потрібна допомога. Я – Фея, мені необхідно розбудити Весну, але я не можу цього зробити.

В.: - А чому? Що сталося?

Ф.: - Щороку, напередодні весни, я промовляла чарівні речення, які знаходились ось у цій книзі.  Декілька днів назад, я залишила книгу на вулиці, на столі, а сама пішла за чарівною палицею. Коли я повернулася, застала жахливу картину: сторінки були пошматовані та розкидані. І ось уже декілька днів я намагаюсь скласти і віднайти ті чарівні речення.   

В.: - Так, ми чули за двох хлопчиків, які наробили неприємностей вашій країні. Ви відпочиньте, а наші діти швидко зберуть і викладуть речення. Але спочатку давайте пригадаємо правила, які ми знаємо про речення.

Д.: - Речення починаються з великої букви, в кінці речення ставиться крапка.

                 ДИДАКТИЧНА ГРА «ВИКЛАДИ РЕЧЕННЯ ЗА СХЕМОЮ»

Фея віднаходить чарівні речення та читає їх. Виходить Весна, діти розповідають про лист. Весна дякує дітям та пропонує заспівати Весняночку, щоб природа швидше почула про її пробудження. Всі разом співають Весняночку. Весна дякує дітям та поспішає до лісу.

Підсумок заняття.

В.: - Діти, вам сподобалась наша подорож?

     - Кому ми допомогли?

     - Вам подобається допомагати людям? Чому?  


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

55054. ПОСЛІДОВНОСТІ. АРИФМЕТИЧНА ПРОГРЕСІЯ 161.5 KB
  Запишіть послідовність з семи чисел перший член якої дорівнює 3 а кожен наступний на 4 більший за попередній. Запишіть послідовність з восьми чисел перший член якої дорівнює 8 а кожен наступний удвічі менший.
55056. Урок розвитку зв’язного мовлення 46 KB
  1 ir mil: Good morning Good morning Wht cn I do for you Im sending letter nd wnt my mother to receive it quickly. Good bye. Good bye 2 Prcels: Good morning Good morning Wht do you...
55057. Зображення постаті людини. Образ літературного героя 815.5 KB
  Мета уроку: Сформувати уявлення про пропорції постаті людини; навчити учнів аналізувати та в залежності від віку зображати фігуру людини. Обладнання уроку: музичні...
55058. Посвящение в первоклассники 54 KB
  Донецк Посвящение в первоклассники Первоклассники торжественно заходят в зал под мелодию Школьный корабль Ведущий 1. Наши первоклассники Ведущий 1. Позвольте праздник Посвящение в первоклассники считать открытым Ведущий 2. Дорогие первоклассники Чуть больше месяца назад вы пришли в нашу школу не зная её правил и законов.
55059. Посвята в старшокласники 87 KB
  Шановні радіослухачі У звязку з проведенням традиційного свята Посвята в старшокласники до нас прибув почесний гість сам Папа Римський Бенедикт Шістнадцятий. На сцені зявляються Папа Римський і перекладач. Папа Римський. Доброго дня шановні пані та панове Папа римський.
55060. Природно – ресурсний потенціал Полтавської області 55 KB
  Анотація: Розробка уроку для 9 класу, мета якого – визначити особливості географічного положення Полтавської області; розвивати знання про природно – ресурсний потенціал регіону; закріпити вміння і навички працювати з картою і розв’язувати задачі; розвивати аналітичне мислення і творчий підхід до засвоєння матеріалу.
55061. Bасиль Королів-Старий «Потороча хрипка». Що значить бути доброю людиною? 82.5 KB
  Подивилася на нього ще зблизька побачила який вiн наскрiзь мокрий як вiн увесь тремтить iз холоду й нарештi наскiльки вистачило у неї голосу ласкаво промовила: Любий хлопчику Не бiйся мене й скажи чого ти тут шукаєш. Й вiн заридав. Давно вже вiн не чув щоб хтось озвався до нього ласкавим словом. Вiн ще трохи похлипав й почав розповiдати.
55062. Совершенствование техники выполнения ранее изученных элементов баскетбола 63.5 KB
  Задачи урока: Образовательная ведение мяча по кругу; ведение мяча с изменением направления; передача мяча в парах в движении; ведение мяча два шага бросок в кольцо;...