53245

РЕЛІГІЯ СТАРОДАВНЬОЇ ГРЕЦІЇ

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Гестія богиня домашнього вогнища. Деметра богиня рильництва. Гера богиня заміжніх жінок. Арес бог війни Артеміда богиня полювання Афіна богиня мудрості Афродіта богиня кохання Аполлон бог сонця Піка богиня перемоги всіх богів записано на дошці і діти відмічають в зошиті Для того щоб зрозуміти як жили люди в давнину необхідно знати не тільки історичні події але й звички людей того часу їхні традиції релігію.

Украинкский

2014-02-24

32.5 KB

0 чел.

Тема:РЕЛІГІЯ СТАРОДАВНЬОЇ ГРЕЦІЇ.

Мета:Закріпити в учнів уявлення про Стародавню Грецію; перевірити рівень    

      знань; вчити аналізувати.

Хід уроку.

І .Повторення матеріалу

а) історичні поняття
  людина розумна плем′я
  знаряддя праці       держава
  цивілізація       колонізація
  родова община      буддизм

б) бліц-турнір (питання по групам)

в) робота з картинками

На Вашу думку, про яку країну йдеться мова. Доведіть це.

г) усне опитування

  -Що таке міф?

  - Що розповідає грецький міф про створення світу?

  -Назвіть найпопулярніші міфи Греції,

  -розкажіть зміст одного з них.

д) логічне завдання

1.Пелопоннес          1. Центр.Греція

2. Аттина                2. Срібло

3. Гора Лавріон          3. Мінойська

4.Крит                4. археолог

5.Артур Еванс          5. Пд.Греція

6.Уран                6. небо

7.Аріадна                7.донька Міноса

1-5, 2-1, 3-2, 4-3, 5-4, 6-6

2. Вивчення нового матеріалу.

План (на дошці)

1.Пантеон олімпійських богів

2. Боги та стародавні греки

3.Уявлення про потаємний світ.

-Записали д/з §28,закінчити роботу в контурній карті, вивчити поняття.

3.Бесіда вчителя

 Наше завдання на уроці зясувати,  яка ж була релігія в Стародавній Греції.

  •  Що ж таке релігія. ?

Згадаємо, що Греція за три століття з VIII по VI ст. до н.е. з країни сільських поселень перетворилися на країну міст. Вони розкинулися на великій території Балканського півострова.

  - Знайдіть в атласі міста. Назвіть. В містах будували храми, в яких були скульптури богам. На свята їх одягали в одяг, щоб не розгнівати. За міфами боги жили на горі Олімп, тому називалися олімпійські (в зошиті записати м. Олімп).

Вважали, що живуть вони в розкоші, як знатні люди. Богів було багато, вони складали пантеон - список богів, відповідно до їхнього положення (в зошиті записати Пантіон).

Найшанованіших було 12

Головний бог —Зевс

(у його руках знаходилися долі людей, він бог грому і блискавки)

Брат Зевса — Посейдон

(був володарем моря,покровителем мореплавства, богом води)

В підземному царстві жив Аїд

(в його руках душі померлих)

Важливіше місце посідали сестри Зевса.

Гестія -богиня домашнього вогнища.

Деметра —богиня рильництва.

Гера — богиня заміжніх жінок.

Грецька релігія розвивається, з'являються нові боги.

Арес -бог війни

Артеміда —богиня полювання

Афіна — богиня мудрості

Афродіта — богиня кохання

Аполлон —бог сонця

Піка — богиня перемоги

(всіх богів записано на дошці і діти відмічають в зошиті)

Для того, щоб зрозуміти, як жили люди в давнину, необхідно знати не тільки історичні події, але й звички людей того часу, їхні традиції, релігію.

Ось чому ми так докладно вивчаємо релігію стародавніх греків. Греки вірили в те, що боги знають як уникнути неприємностей у житті. Тому свої поради та веління вони передають через пророків і ясновидець. Так, наприклад, у храмі Аполлона у Дельфах була ніфія.

Робота з підручником ст.150.

Ця жінка - пророчиця. Але чи могла вона дати відповідь на всі питання? Прочитайте.

 Висновок :Ніхто не може знати свого майбутнього.

Яке ж було уявлення греків про потойбічне життя?

У найбільш давніх міфах ще не було уявлення про потаємний      світ. Пізніше греки почали уявляти його як місце під землею без світла і тепла. Туди веде бездонне провалля і  несуть свої води підземні ріки. Найбільш відомі р.Стікс і р.Лета.(в зошиті записати).

Харон-перевозить душі померлих (щоб йому заплатити -до рота

небіжчика клали монетку).

-Яке ж було уявлення про загробне життя?

Робота з підручником ст.152.

Що таке Елізіум, тартар.

Як карали грішників?

3.Закріплення матеріалу.

1. Позначте на контурній карті м.Олімп.


2.Користуючись підручником назвіть олімпійських богів.

3.Поясніть слова записані в зошиті.

4.Підсумок уроку.

-Над якою темою працювали?

                     Підготувала вчитель історії ШЗШ І-ІІІ ст. № 4

                     Сулига В. М.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

39304. Финансы организаций (предприятий) 118 KB
  Практическая часть должна содержать аналитическую информацию анализ показателей деятельности предприятия в соответствии с темой работы. Рекомендательная часть должна содержать рекомендации по улучшению финансового состояния предприятия в части использования предмета исследования курсовой работы. НАПРАВЛЕНИЯ ОБЪЕКТОВ КУРСОВЫХ РАБОТ Предприятия различных организационноправовых форм. Предприятия отраслей: сельское хозяйство; пищевая и перерабатывающая промышленность; общественное питание; торговля; предприятия других отраслей не...
39305. Организация взаимодействия трехмерного редактора и визуализатора на основе трассировки лучей 3.93 MB
  Данная дипломная работа заключается в организации взаимодействия трехмерного редактора и визуализатора на основе трассировки лучей путем добавления в визуализатор возможности импорта информации о трехмерной сцене из XML-файлов и написания программы-модуля для трехмерного редактора, позволяющей экспортировать такого рода файлы.
39306. Расчет годовой производственной программы 105.3 KB
  Главная передача автомобиля предназначена для постоянного увеличения подводимого от двигателя крутящего момента и передачи его под прямым углом к ведущим колесам. Постоянное увеличение крутящего момента характеризуется передаточным числом главной передачи. На автомобилях КамАЗ в зависимости от назначения передаточное число главной передачи равно 543; 594; 653; 722. На модификациях автомобилей предназначенных для использования в качестве седельных тягачи передаточные числа главной передачи увеличены.
39307. Организация бухгалтерского учета на ООО «Мое солнце» 219 KB
  Учетная политика Объектом прохождения практики послужило предприятие – ООО Мое солнце. ООО МОЕ СОЛНЦЕ создано в соответствии с Гражданским кодексом Российской Федерации Федеральным законом Об обществах с ограниченной ответственностью другими действующими законодательными актами Российской Федерации. ООО МОЕ СОЛНЦЕ является юридическим лицом имеет круглую печать и штампы со своим наименованием свой торговый знак расчетный и иные счета в банках другие реквизиты необходимые для хозяйственной и иной деятельности. ООО МОЕ СОЛНЦЕ...
39308. Анализ маркетинговой деятельности предприятия ООО «Грат-Вест» 496.5 KB
  Игрушки для детей – это миниатюрное отражение взрослого мира. Бессмысленно недовольно коситься на крохотные микроволновые печи и мобильные телефоны – дети играют в нашу с вами взрослую жизнь, таким образом ее осваивая. Наш мир сегодня необыкновенно разнообразен. Стоит ли удивляться, что мир игрушек для детей предлагает воистину огромный выбор. Данная работа представляет аналитический отчет о прохождении производственной практики на предприятии ООО «Грат-Вест», которое занимается продажей детских товаров.
39309. МЕХАНІЗМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРАВ ДИТИНИ В УКРАЇНІ 365 KB
  Дитину жодним чином не можна прирівнювати до дорослої людини, у тому числі й у правових аспектах. Дитина має бути забезпечена особливими правами, особливим захистом, які мають часовий вимір і спеціальне призначення. Дитина, як і кожна людська істота, від народження має права людини.
39310. Маркетинговая деятельность «Вест-Алко» 244 KB
  Маркетинговая деятельность ВестАлко. Функции выполняемые службой маркетинга ООО ВестАлко. Анализ маркетинговой деятельности ООО ВестАлко. Переход к рыночным отношениям в России явился важной предпосылкой развития маркетинга. Данная работа представляет аналитический отчет о прохождении производственной практики на предприятии ВестАлко которое является виноводочным заводом.
39311. Характеристика предприятия ООО «Политон» 54.5 KB
  Характеристика предприятия ООО Политон. Целью преддипломной практики являются следующие задачи: Закрепить теоретические знания полученные по дисциплине Бухгалтерский учет анализ аудит; Приобрести необходимые навыки самостоятельной работы по анализу и учету отчетности и основных показателей предприятия; Получить практические навыки в качестве бухгалтера и аналитика; Развить творческую инициативу с целью решения задач по дальнейшему улучшению планирования и повышения эффективности учета деятельности предприятия;...
39312. Комплексный экономический анализ хозяйственной деятельности ОАО «Междуречье» 96.22 KB
  Экономический анализ – систематизированная совокупность экономических процедур, цель которого является получение заключений, выводов и рекомендаций экономического характера для отдельного субъекта.