53249

Греко-перські війни

Конспект урока

Педагогика и дидактика

А Марафонська битва; Б Битва при Фермопілах; В Сала мінська битва; Г Остаточна перемога греків та її значення; Перший Афінський морський союз. А Марафонська битва; 13 вересня 490 до н. Марафонська битва 20000 персів та 11000 греків під керівництвом Мільтіада → перемога греків → марафонський біг 42 км. Б Битва при Фермопілах; 481 створено військовооборонний союз Спарти та Афін.

Украинкский

2014-02-24

49.5 KB

3 чел.

Тема: Греко-перські війни.

Мета:

  •  Визначити основні причини та розглянути основні битви греко-перських воєн.
  •  Розвивати вміння учнів працювати з контурною картою, підручником, відеоджерелами. Формувати навички аналізу конкретно історичного матеріалу, характеризувати історичні постаті.
  •  Виховувати культуру спілкування, толерантність та повагу до інших народів світу. Давати моральну оцінку війнам, як способу вирішення суперечностям між людьми

Тип уроку: комбінований;

Обладнання: підручник, атлас, контурна карта, презентація «Греко-перська війна» с елементами відео фрагментами з фільмів та малюнків схем битв й зображення полководців; ноутбук та проектор;

Основні поняття та терміни: марафонська дистанція, Перший афінський морський союз.

Структура уроку

І. Організаційний момент.        1 хв.

ІІ. Актуалізація          6 хв.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу       30 хв.

  1.  Причини греко-перських війн.
  2.  Основні події греко-перських війн.

А) Марафонська битва;

Б) Битва при Фермопілах;

В) Сала мінська битва;

Г) Остаточна перемога греків та її значення;

  1.  Перший Афінський морський союз.

IV. Закріплення нових знань        5 хв.

V. Підсумок уроку         2 хв.

VI. Д/З           1 хв.


ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ АКТУАЛІЗАЦІЯ

Фронтальне опитування.

  1.  Назвіть основні заняття жителів міст-колоній Давній Греції.
  2.  Визначте поняття метрополія, агора, акрополь.
  3.  Як було організовано управління Афінами.
  4.  Яка сутність законів Солона.

ІІІ ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

Питання розглядаються за допомогою використання ПК з демонстрацією презентації, матеріал фіксується в таблицю та позначається на контурній картою.

  1.  Причини греко-перських війн.
  2.  захоплення персами земель Малої Азії, порушені торговельні зв’язки  Греції;
  3.  Бажання персів захопити усю Грецію;

Привід до війни: допомога Афін повсталими містами в області Іонія в Малої Азії проти персів (Мілет 500-496 р. до н.е. повстання)

  1.  Основні події греко-перських війн.

491 до н.е. посольство перського царя Дарія до Греції – Спарта та Афіни відмовилися підкоритися й вбили послів.

Демонстрація презентації, в якій розглядаються основні битви війни.

А) Марафонська битва;

13 вересня 490 до н.е. Марафонська битва – 20000 персів та 11000 греків під керівництвом Мільтіада → перемога греків → марафонський біг 42 км. 195 м.

Б) Битва при Фермопілах;

481 створено військово-оборонний союз Спарти та Афін.

480 до н.е. битва при Фермопілах – 300 спартанців на чолі царя Леонід та союзного війська греків проти царя Персії = перемога персів →  захоплення Середньої Греції, розорення території та міст (Афін)

В) Саламінська битва;

28.09.480 до н.е. битва біля острова Саламін. - 380 трієр проти 800 галер. = перемога греків

Питання до відео презентації:

  1.  Який вигляд і чим озброєні грецькі воїни?
  2.  Який вигляд перських воїнів?
  3.  Хто такий Мільтіад, Леонід та Фемістокл?
  4.  Що Вам запам’яталось у Марафонській битві?
  5.  Що Вам запам’яталось у Саломінській битві?
  6.  Що позначає визначення марафонський біг?
  7.  Чому греки перемогли в Марафонській та Саломінський битвах?
  8.  Яке значення мала Фермопільска битва?

Розповідь вчителя

Г) Остаточна перемога греків та її значення;

479 до н.е. битва при Платеях – греків 80000 на чолі спартанець Павсатій, персів усього 170000 на чолі Мардоній = перемога греків

Дрібні суточки на протязі 30 років переважно на морі.

449 до н.е. Калліїв мир між Грецією та Персією = перси відмовились від гегемонії в Егейському морі, протоки Геллеспонт та Боспор вільні для греків

  1.  Перший Афінський морський союз.

478-479 створення Афінського морського союзу – 30 полісів керівну роль грали Афіни, казна спочатку була на острові Делос, потів в Афінах.

Розповідь вчителя з демонстрацією карти.

IV ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ

Скласти узагальнюючу таблицю та позначити події на контурній карті.

Дата, командуючий

Місце битви

Наслідок та значення

V ПІДСУМОК УРОКУ

Вчитель перевіряє правильність заповнення таблиці, робить висновки.

VI Д/З

  1.  підручник § 34;
  2.  повідомлення на тему «Значення Греко-перських війн».

ДЖЕРЕЛА:

Фрагменти фільмів: «300 спартанців» (2007), «Марафонська битва» з серії  «Великие сражения древности», «Греция» з серії «Как создавались империи»;

Сайти: «Вікіпендія»;

Підручники та література:

Основна література:

  1.  Шалагінова О.І., Шалагінова Б.Б. Історія стародавнього світу: Підручник для 6 класу. –К.: Пед. Преса, 2006. -288с.

Допоміжна література:

  1.  Голованов С.О., Костирко С.В. Історія Стародавнього світу: Підручник для 6 класу. –К.: Грамота, 2006. -296 с. - § 30;
  2.  Книга для чтения по истории древнего мира: Пособие для учащихся. / Под ред. Немировского А.И. –М.: Просвещение, 1981. -304 с. – С. 154-162.
  3.  Соколов Б.В. Сто великих войн. –М.: Вече, 2001. -544 с. –С. 11-16.
  4.  Сто великих битв. –М.: Вече, 2000 – 640 с. –С. 10-22.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

45987. Молекулярная физика и термодинамика. Основные положения молекулярно-кинетической теории 234 KB
  Давление Р – силовая характеристика, оно численно равно отношению силы нормального давления, действующей на поверхность со стороны частиц системы в результате столкновения их с поверхностью, к площади этой поверхност
45990. Проект по созданию и развитию интернет-подразделения в организации ООО “АСК-2” 236.29 KB
  Целью дипломной работы является изучение специфики и особенности интернет-бизнеса, основные проблемы в данной сфере, разработка интернет-подразделения в компании и оценка экономической целесообразности проекта.