53266

Душа – се конвалія ніжна…

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Додаток 12 Виступи супроводжуються демонстрацією зображень квітки а також виробів в різних техніках конвалії 2. Обговорення компонентів виробу Дітям пропонується розглянути ілюстрації обговорити в групах та відповісти на питання: Із яких частин складається квітка конвалії Матеріали яких кольорів знадобляться нам для виготовлення квітки 2. Самостійна робота виготовлення панно Конвалія Кожній групі необхідно розподілити обовязки для виконання роботи: Підібрати паперові смужки та фон; Виготовити елементи квітів;...

Украинкский

2014-02-24

89 KB

2 чел.

Заняття гуртка декоративно-ужиткового мистецтва

«Весела майстерня» (5 клас)

     Керівник гуртка:  Вербіна В. Е.

Тема:  Душа – се конвалія ніжна…

Мета:  закріпити та поширити знання, які отримані на уроках трудового   навчання; формувати навички роботи з папером в техніці «квіллінг»; сприяти  розвитку творчих здібностей, художньо-образного мислення; сприяти вихованню любові та бережного відношення до природи,   охайності та уваги під час роботи; продовжити роботу з формування соціальної та комунікативної    компетентностей.

Обладнання: мультимедійний проектор, магнітофон, аудіо записи   «Вальс цветов» П.І.Чайковського, «Душа – се конвалія ніжна» Г. Алчевського, «Звуки природи»; презентації «Квілінг для початківців», «Весняний ліс»; зразки виробів  в техніці «квілінг»; картки різних кольорів; технологічні картки виготовлення виробу.

Матеріали та інструменти: папір для квілінгу, картон, ножиці,інструменти  для квілінгу, олівці, фломастери, клей

Підготовчий етап: заздалегідь діти отримують завдання підготувати цікаві факти, легенди, вірші про конвалію

Хід заняття

І. Організаційний момент

  •  Привітання
  •  Учням  пропонується вибрати картку, колір якої  асоціюється з настроєм дитини на занятті та обґрунтувати свій вибір
  •  Об’єднання у  групи  (3-4 учня)

ІІ. Основна частина заняття

Родился ландыш в майский день,

И лес его хранит.

Мне кажется: его задень –

Он тихо зазвенит.

2.1.  Вступна бесіда

На фоні музики П.І Чайковського діти виступають з підготовленими повідомленнями (легенди про конвалію, вірші та загадки, короткі відомості про рослину). (Додаток 1,2) Виступи супроводжуються  демонстрацією зображень квітки, а також виробів в різних техніках конвалії

2.2. Обговорення компонентів виробу

 Дітям пропонується  розглянути ілюстрації, обговорити в групах та відповісти на питання:

  •  Із яких частин складається квітка конвалії?
  •  Матеріали яких кольорів знадобляться нам для виготовлення квітки?

2.3. Підготовка до практичної роботи

Демонстрація презентації – повторення основних прийомів виготовлення елементів виробу – квітки, а також послідовності виготовлення композиції.                

(Додаток 3 – Технологічні картки)

Фізкульхвилинка

Муравей не отдыхает,

За день много успевает:

Наклониться, подтянуться,

Перепрыгнуть, изогнуться,

Побежать и повернуться,

Перелезть и развернуться,

Проползти и увернуться.

Чтоб на месте не споткнуться.

Так весь день. Назад – вперед,

И совсем не устает.

ІІІ.  Практична робота

3.1. Повторення правил безпечної праці (учні двох команд по черзі називають правила безпечної роботи з шилом, ножицями, голкою)

Чтоб работа закипела,

Приготовим все для дела.

Будем клеить, мастерить –

Все должно в порядке быть.

Чтобы парту сохранить       

Клеенку надо постелить.

Ножницы, бумагу, клей

Клади на место поскорей.

И игла, а также шило

На столе чтоб тоже было.

Не забудь про карандаш –

Он в труде помощник наш.

3.2. Самостійна робота  -  виготовлення панно «Конвалія»  

Кожній групі необхідно розподілити обов’язки для виконання роботи:

  •  Підібрати паперові смужки та фон;
  •  Виготовити елементи квітів;
  •  Зробити листя конвалії із зеленого паперу;
  •  Розкласти виготовлені елементи на фон, наклеїти їх;
  •  Оздобити роботу
  •  Презентувати  виріб

ІV. Підсумки заняття

Лунає запис «Звуки природи», пропоную учням здійснити уявну екскурсію в весняний ліс. Діти розповідають про свої уявлення, аналізуючи виготовлені панно (як свої, так і інших груп). Група – автор найкращого опису конвалії отримує приз.

Рефлексія

  •  Що нового, цікавого дізналися на занятті?
  •   які труднощі виникли під час виготовлення композиції «Конвалія»?
  •  Чи змінився настрій? (вибрати ще раз кольорову картку)

 

Додаток 1

Конвалія

Леся Українка

Росла в гаю конвалія

Під дубом високим,

Захищалась від негоди

Під віттям широким.

Промовила конвалія:

«Прощай, гаю милий!

І ти, дубе мій високий,

Друже мій єдиний!»

Та недовго навтішалась

Конвалія біла, –

І їй рука чоловіча

Віку вкоротила.

 Та й замовкла. Байдужою

Панночка рукою

Тую квіточку зів’ялу

Кинула додолу.

Ой понесли конвалію

У високу залу,

Понесла її з собою

Панночка до балу.

Може, й тобі, моя панно,

Колись доведеться

Згадать тую конвалію,

Як щастя минеться.

Ой на балі веселая

Музиченька грає,

Конвалії та музика

Бідне серце крає.

 Недовго й ти, моя панно,

Будеш утішатись

Та по балах у веселих

Таночках звиватись.

То ж панночка в веселому

Вальсі закрутилась,

А в конвалії головка

Пов’яла, схилилась.

Може, колись оцей милий,

Що так любить дуже,

Тебе, квіточку зів’ялу,

Залишить байдуже!..


        Додаток 2

Легенда про конвалію

Українська легенда розповідає про те, що квітка виросла там, де впали сльози дівчини, яка чекала нареченого з далекого походу. В інших легендах розповідається про те, що конвалія постала з розірваного намиста Білосніжки, що це ліхтарики гномів. Існує легенда, в якій розповідається не тільки про квітки, а й про червоні ягоди цієї рослини: юнак на ім'я Конвалія так гірко плакав за Весною, яка покинула його, що сльози перетворилися на білі квіточки, а кров серця забарвила ягоди.

Один з давньогрецьких міфів твердить, що конвалії виникли з краплин поту богині мистецтва Діани, коли богиня під час полювання забралась у глухі хащі лісу, то на неї напали фавни ( боги полів і лісів, покровителі стад ). Вони були безтямно закохані в Діану і хотіли полонити її. Діана кинулася втікати. Вона бігла так швидко, що з неї рясними краплинами стікав срібний піт, який перетворився на чарівні запашні квіточки конвалій.

В українському фольклорі є чудова поетична розповідь про квітки конвалій і їх виникнення. В ній говориться, що ці квіточки, подібні до перлин, є не що інше, як застиглий сріблястий щасливий сміх лісової русалки – Мавки, яка вперше відчула радість великого, щирого, взаємного кохання.

В одному із старовинних російських переказів говориться, що конвалії виросли із сліз водяної царівни Волхви, яка палко покохала відважного Садко. Довідавшись про його "зраду", про гаряче кохання Садко до Любави, вийшла Волхова на берег, щоб в останній раз послухати чудової пісні свого коханого. Але дарма вона його шукала на березі; довго блукала Волхова по луках, болотах і лісах, прислухаючись до звуків ночі. І ось серед струнких берез вона помітила два силуети в місячному сяйві. Він! А поруч з ним Любава. Стримала горда красуня душевний крик, відвернулася і прибита горем пішла, щоб навіки заховатися в своєму холодному царстві. І лише місяць бачив, як сльози градом котилися з її чарівних синіх очей і перламутрами падали в шовкову траву, перетворюючись в білі конвалії - красу кохання і біль чистого, ніжного, гарячого дівочого серця.

Інша легенда розповідає, як красень Ландиш безтямно покохав красуню Весну. І як не благав, щоб та назавжди з ним залишилась, Весна залишитись не змогла, а коли вона пішла, то Ландиш плакав такими гарячими слізьми, аж кров йому виступила з серця і забарвила зелені сльози в червоний колір. Цим, мовляв, і пояснюється, що зелені плоди конвалій після достигання червоніють.

В найбільшій повазі конвалія у Франції. Перша неділя травня щорічно відзначається французами як свято конвалії. Конваліями прикрашають житло і одяг. Якщо під час танцю молоді люди обмінюються букетами конвалії, вважалося - з цього моменту вони заручені. Відмовитися від букету означало відмовитися від дружби. кинути конвалію під ноги означало виразити зневагу.

Багато народів шанують цю рослину як символ весни. А в Англії із покоління в покоління передавалась легенда про те, що конвалія росте в лісі в тому місці, де казковий Леонард переміг дракона. Їх чисті дзвіночки видзвонюють переможний гімн.

У давніх скандинавів конвалія була квіткою богині сонця, яке сходить, на її честь запалювали багаття та влаштовували свята, квітки конвалії приносили у жертву богам; у Франції були спеціальні свята, присвячені конвалії (влаштовувалися в першу суботу та неділю травня); священною вона була й у північноамериканських індіанців.

Додаток 3

Виготовлення квітки конвалії

  1.  Смужку паперу білого кольору скрутіть за допомогою інструмента. Трохи розпустіть рол, кінець закріпіть краплиною клею.
  2.  Великим пальцем трошки вдавіть з одного боку деталі усередину, щоб утворилося «серденько». Зробіть 15 таких заготовок.
  3.  Смужку жовтого паперу скрутіть в тугий рол, кінець заклеїти.
  4.  Підклейте жовті кола до «сердець».

Виготовлення композиції

  1.  Приклеїмо на фон картини довгі зелені смужки – стебла конвалії та листя.
  2.  До довгих додамо короткі стебла, на яких будуть закріплені квіти. Короткі стебла треба розташовувати з одного боку від довгого.
  3.  Приклеїмо на  короткі  стеблі квіти.
  4.  Прикрашаємо букет стрічкою (за бажанням)
  5.  Оздоблюємо композицію за своєю фантазією.

PAGE   \* MERGEFORMAT 4


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

38006. ОПРЕДЕЛЕНИЕ СОСТАВА КОМПЛЕКСНЫХ СОЕДИНЕНИЙ МЕТОДОМ НАСЫЩЕНИЯ 42 KB
  При этом выход единственного комплекса увеличивается соответственно увеличивается и оптическая плотность раствора измеренная на длине волны максимального поглощения комплекса. Точка пересечения прямых соответствует стехиометрическому соотношению СR CM = M n для комплекса состава MnRM. В случае образования малопрочного комплекса точку пересечения находят экстрополяцией линейных участков кривой. Применяется в тех случаях когда мы не можем надежно определить точку излома малопрочный комплекс побочные процессы при насыщении сдвиг рН...
38007. Изучение устойчивости комплексного соединения в растворе при разбавлении и при введении посторонних веществ 197.5 KB
  Теоретическое введение Предположим что мы определяем металл М по фотометрической реакции М iR = MRi измеряя поглощение образующегося комплекса на длине волны λ остальные компоненты и комплексы М и с R стехиометрии на этой длине не поглощают. МRi = βRi [R]` φ Обозначая индексами Л и П величины относящиеся соответственно к пробе и эталону запишем : `MRi = ``MRi...
38008. Диагностика и лечение дисфагии при заболеваниях центральной нервной системы. Клинические рекомендации 352 KB
  При отборе публикаций, как потенциальных источников доказательств, использованная каждым исследователем методология изучалась для того, чтобы убедиться в ее валидности. Результат изучения влияет на уровень доказательств, присваеваемый публикации, что в свою очередь влияет на силу, вытекающих из нее рекомендаций.
38009. Методы защиты речевой конфиденциальной информации от утечки по воздушному акустическому каналу 747.5 KB
  Получить практические навыки по: работе с измерительными приборами: генератором среднегеометрических частот октавных полос речевого сигнала шумомером акустическими излучателями прибором для определения уровня звукового давления акустического сигнала на базе ПЭВМ; расчету параметров несущих конструкций определяющих возможность образования канала утечки речевой информации их анализу и разработке предложений по повышению уровня защищённости защищаемого помещения пассивными методами защиты; работе с нормативными документами...
38010. ИССЛЕДОВАНИЕ СОРТИРОВОК РАЗЛИЧНЫХ ТИПОВ 156 KB
  Задача работы: овладеть навыками написания программ при исследовании различных методов сортировки. Теория Среди улучшенных методов сортировки встречаются как доработанные прямые методы так и методы уже более высокого уровня т. с новой идеей где одним из элементов сортировки является прямой метод.
38011. ИССЛЕДОВАНИЕ АЛГОРИТМОВ НА ГРАФАХ 1.78 MB
  Краткая теория Представление графов Для представления графов чаще всего применяется матрица смежности это матрица [n n] где n число элементов а элементы [i j] могут быть равны значению 0 или x flse или 1 true в зависимости от того присутствует ли дуга из вершины i в вершину j рис.n] of integer то можно составить оператор L_SMEG_V который определяет множество смежных вершин для заданной вершины v и записывает их в вектор типа ms. function L_SMEG_Vv2 n1:integer; vr k1:integer:ms; {v2 это вершина для которой ищут все...
38012. ОПРЕДЕЛЕНИЕ ЭФФЕКТИВНОСТИ И СЛОЖНОСТИ ИССЛЕДУЕМЫХ АЛГОРИТМОВ 146.5 KB
  Краткая теория Теория сложности алгоритмов Сложность алгоритма характеристика алгоритма определяющая зависимость времени выполнения программы описывающей этот алгоритм от объёма обрабатываемых данных. Формально определяется как порядок функции выражающей время работы алгоритма. Эффективность алгоритма временная сложность в самом худшем случае Ofn или просто fn.
38013. ИЗУЧЕНИЕ БЕТА –АКТИВНОСТИ 145.5 KB
  10 ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА № 95 ИЗУЧЕНИЕ БЕТА АКТИВНОСТИ Цель работы Изучение явления бета распада определение длины пробега частиц и максимальной энергии частиц радиоактивного источника. Например радиоактивный изотоп водорода испускает частицы с Еmx = 18 кэВ а изотоп азота с Еmx = 166 МэВ. Типичная кривая распределения частиц по энергиям изображена на рис.1 где dN dE число частиц имеющих полную энергию от Е до Е dЕ Еmx максимальная энергия частиц данного радиоактивного вещества.
38014. Изучение нормального закона распределения случайных величин (закон Гаусса) на основе опытных данных 190 KB
  Составить интервальную таблицу частот статистический интервальный ряд распределения: а Разбить весь диапазон случайных величин на k интервалов. Строки 13 Таблицы 3 называют статистическим интервальным рядом распределения. Интервальный ряд распределения изобразить графически в виде гистограммы.