53303

Національно-визвольна війна українського народу проти Речі Посполитої середини ХVІІ ст

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Нагадую правила гри: за кожне порушення дисципліни викрики підказку журі має право зняти з команди від 2 до 5 балів. Кому розпочинати гру визначається за допомогою жеребкування Отже у нас все готове до початку КВК залишилось побажати тільки успіхів учасникам гри і оголосити склад журі. Оголошується склад журі Змагання сьогоднішнє я відкриваю 1 щиро усіх вас вітаю. Команда Ерудити Любить КВК наш дружний клас І оголосить засідання зараз Ось болільники а ось журі.

Украинкский

2014-02-25

64.5 KB

0 чел.

ТЕМА УРОКУ:

Оцінювання навчальних досягнень учнів за темою "Національно—визвольна війна українського народу проти Речі Посполитої середини ХVІІ ст."

МЕТА УРОКУ: Узагальнити та систематизувати знання учнів з вивченої

теми; розвивати навички оцінки історичних подій; сприяти формуванню в учнів історичного мислення; розвивати вміння аргументувати свої відповіді, виявити вміння учнів працювати з термінами, знаходити досягнення і недоліки у відповідях своєї команди і команди суперників; шляхом різноманітних конкурсів активізувати пізнавальну діяльність учнів, виховувати почуття командної гри.

ОБЛАДНАННЯ: карти, роздатковий матеріал. ТИП УРОКУ, контроль знань,

ФОРМА ПРОВЕДЕННЯ: КВК


ХІД УРОКУ.

ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ.

МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ, повідомлення теми, мети уроку.

Ш ОРГАНІЗАЦІЯ ГРИ.

Вед.      Слухайте, люди, дорослі й малі,

             Ті, що живуть на вкраїнській землі,

              Разом із нами в мандрівку рушайте,

              Кидайте все, та в похід поспішайте,

             Звичайно, справа ця свята,

             героїв - гетьманів згадати,

            Згадати лицарів народу,

             Що захищали землю й воду

             Від іноземних вояків.

             Не задля власної родини,

            А задля слави України.

Шановні друзі! Ми зібралися сьогодні на засідання КВК, щоб згадати про події та учасників Національно— визвольньної війни українського народу середини ХУІІ ст.

Нагадую правила гри:

-за кожне порушення дисципліни - викрики, підказку - журі має право зняти з команди від 2 до 5 балів.

Команда має свою емблему, назву.

Кому розпочинати гру, визначається за допомогою жеребкування


Отже, у нас все готове до початку КВК, залишилось побажати тільки успіхів учасникам гри і оголосити склад журі. (Оголошується склад журі)

Змагання сьогоднішнє я відкриваю

1 щиро усіх вас вітаю.

Ми турнір кмітливих проведем,

Але, як і годиться, для початку,

Хай кожен розповість про себе по порядку.

Команда « Ерудити»

Любить КВК наш дружний клас,

І оголосить засідання зараз

Ось болільники, а ось журі.

Шлях до перемоги важкий, що не говори.

Добрий день, шановні друзі,

Суперники, болільники, журі.

Ми за все вам вдячні дуже,

Наш уклін,вам, до землі.

У нас сьогодні в класі свято,

Ми прийшли всі за любки,

Будем гарно працювати,

Сподіваємось на те,

Що займем найперше місце

Що ми будем найсильніші,

і найшвидші й найспритніші.

Команда «Богунці».

Гей, колего, зачекайте.

Нащо так себе хвалить?

Ви вперед не забігайте,

Час покаже, час навчить.

Для боротьби ми не збирали,

Ані рушниць, ані гармат,

Здоров'я повен міх набрали, Вистачить його для всіх команд.

Наша невелика команда

і поки молодий у неї вік.

А ім'я Богуна ми вибирали за бажанням,

Бо він мудрий І хоробрий чоловік.

Ми прийшли сьогодні,

Щоб всіх вас розважати,

і свої могутні сили

Всім вам показати.


Команда « Хмельниченки».

Естафету ми приймаєм,

Все найкраще в вас берем.

В святковий день.,

В урочистий час

Ми раді вітати вас.

Не все на світі просто, але є

Якась закономірність саме в тому,

Що істина раптово постає

Крізь ліс ускладнень, в самому простому.

І що йдемо не  навмання

Історії дорогами

Суворими і строгими.

Ми покажем гарні вам знання

І пройдемо через всі випробування.

Адже ми кмітливі й мужні

Й перемоги прагнем дуже.

Вед. Любі друзі! Не сваріться, Весело всміхніться!

             Хай не буде суперечок

             Поміж нас ніколи

             Нехай гра нас об'єднає

            В нашій рідній школі

В нас журі, воно й розсудить, Хто з вас виграв, хто програв.

(журі підводить підсумки конкурсу візиток. максимальна оцінка - 5 балів)

Вед.   Конкурс - розминка. Учасники команд дають письмові відповіді на запитання. За кожну правильну відповідь журі зараховує команді 1  бал.

               На естафету становись!

              Швиденько думай, не барись.

              Відповіді з толком називай,

             Товаришеві допомагай.

(кожна команда отримує по 5 завдань)

1.Повна назва держави, проти якої очолив визвольну війну Б. Хмельницький.

Місто, взяте в облогу козацьким військом восени 1648 року.

Старший серед козаків, головний начальник.

Список, до якого заносились козаки.

Збройна боротьба з метою здобуття незалежності, Звільнення від національного і соціального гноблення.


6.Грамота, головна форма документів в Українській державі.

7. Центральне укріплення, поселення козаків.

Місто, біля якого козаки здобули першу перемогу над поляками.

Легкий козацький човен.

10.Загальне рада козацького війська в Українській Козацькій державі стала найвищим законодавчим органом Гетьманщини.

11. Місто, в якому було підписано договір між Польщею і Б.Хмельницьким, що дав можливість розпочати розбудову держави в Україні.

12    Місто, внаслідок поразки лід яким, Україна змушена була підписати Білоцерківську угоду.

13.Місто, що було столицею Української козацької держави - Гетьманщини за часів Б. Хмельницького.

Угода» за якою Україна ввійшла до складу Московської держави.

Поділ території держави на певні частини з метою ефективної діяльності органів влади та управління на місцях.

(Журі підводить підсумки конкурсу)

Вед.  Наступний конкурс. «Вгадай, хто вони».

Зачитується уривок з вірша, художнього твору і т.п. про одного з учасників війни. (1 бал за правильну відповідь).

1.Занапастив єси вбогу Сироту Вкраїну!

За те ж тобі й дяка. Церков домовину Нема кому налагодить.

2.Ой з- за гори чорна хмара, мов хвиля іде. То ж не хмара - запорожців нам Іван веде.

Доганяли вражих турків коло трьох могил, -Уже по тих яничарах та пугач завив.

3.Божою милістю генералісимус війська й стародавньої грецької релігії та церкви, володар усіх запорозьких козаків, страх і винищувач польської шляхти, викорінювач римських священників.

Вед. Кожній команді запропоновано по 3 криптограми, в яких зашифровані прізвища видатних козацьких полководців. Розшифруйте їх.(7 балів)

17,1,15,22,11,17; 15,21,11,3/19,18,12,22.

6,1,18,11,16,19;    18,7,28,1,14.

12,3,1,18;2,19,4,24,18 (Журі підводить підсумки конкурсу)

Вед. Оголошується наступний конкурс. « Хто зайвий».

Учасники одержують картки, на яких написані прізвища учасників визвольної війни. Одна картка - прізвище не учасника. За ЗО сек. необхідно відшукати зайвого і пояснити, чому даний учасник зайвий І. Богун, М. Кривоніс, С. Наливайко


2.М. Кричевський, М. Небаба, І.Сулима.

3.Ф. Джалалій, Д. Нечай.Т.Федорович.

(за правильну відповідь -1 бал)

Вед. Конкурс, що називається «Шикування». Учні отримують картки, на яких написані події визвольної війни. За ЗО сек. Вони повинні вишикуватись згідно хронологічного порядку.

1). Віленське перемир'я, битва під  Зборовом, битва під Корсунем, Березневі статті.

Зборівський договір, битва під Жовтими Водами, битва під Берестечком, урочистий в'їзд Б. Хмельницького в Київ.

Битва під Пилявцями, Білоцерківська угода, проголошення

Б. Хмельницьким програми розбудови Української держави, битва під Пилявцями.

Вед. Ще один конкурс. Вам необхідно впізнати подію за планом та ілюстрацією.

1. План Пилявецької битви та Ілюстрація «Переяславська Рада».

2.   План Корсунської битви та ілюстрація «Урочистий в'їзд

Б.  Хмельницького в Київ». (4бала)

(Журі підводить підсумки конкурсів)

Вед. Конкурс капітанів. Вам даються зашифровані речення, які треба відтворити до первісного вигляду.

(кожному капітанові по 5 речень однакових)

Кизако ликрирепе гуродо камтур.

Шекондор - ценсо їрину

З    Епазам - ребоць аз заніснежнелеть

Кийницьхмель нявпіднадро ниїраук.

Лавап кабополут личитоза в дзелліпіме.

Вед. Поки капітани працюють,  для команд теж буде завдання: анаграми, тобто, перетворення одного слова в інше шляхом перестановки букв. Додаткове завдання -  дати визначення отриманим поняттям. (по 2 бали за кожне слово).

Клоп, радон, роден.

ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ КВК.

Оголошення переможців конкурсу. Нагородження команди - переможниці.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

46289. Сравнение объектного и вариантного обобщений 11.93 KB
  Кроме этого изменения связанные с добавлением сведений о новой специализаций могут затронуть различные единицы компиляции без изменения располагаемых в них программных объектов что тоже ведет к дополнительным затратам. При этом все добавления связанные с новой фигурой могут осуществляться во вновь создаваемых единицах компиляции. Процесс добавления новой фигуры полностью аналогичен разработке уже созданных и не требует специальных комментариев. В рассматриваемом случае необходимо только изменить процедуру обеспечивающую ввод новой...
46290. Проблема расширения функциональности в объектно-ориентированном подходе 11.85 KB
  Проблема расширения функциональности в объектноориентированном подходе. Использование объектноориентированного подхода Объектноориентированный подход не позволяет в данном случае получить элегантное решение.
46291. Вектор в c++ 11.81 KB
  Кроме массивов в c++ существуют еще контейнеры, которые позволяют вам немного по другому хранить данные и, вдобавок, применять к ним различные функции (поиск, сортировка и т.д.) . Сегодня вы узнаете об одном из контейнеров - векторе (vector)
46293. Общеисторическая природа сознания. Роль труда в возникновении и развитии сознания. Единство языка и мышления 11.29 KB
  Роль труда в возникновении и развитии сознания. Энгельс считал что решающую роль в возникновении сознания сыграл труд. Роль труда складывается из нескольких факторов. Труд сыграл роль в становлении мозга.
46294. Понятия «клиент», с точки зрения практики социальной работы 10.02 KB
  Системный подход к этому понятию означает что личностная и социальная проблема трудности связанные с межличностным общение или сложная жизненная ситуация к разрешению которой стремится клиент должны быть увидены участниками процесса социальной работы объемно как результат стечения многих обстоятельств на которые оказали влияние как личностные так и социальные факторы. Уникальность социальной работы для оказания помощи людям заключается именно в том чтобы способствовать достижению изменений во взаимодействиях между людьми и...
46295. Дети как объект социальной работы 8.86 KB
  Специфика социального обслуживания детейсирот детей оставшихся без попечения родителей детейинвалидов детей с девиантным поведением. Дети оставшиеся без попечения родителей лица в возрасте до 18 лет которые остались без попечения единственного родителя или обоих родителей в связи с: лишением их родительских прав; ограничением их в родительских правах; признанием родителей безвестно отсутствующими недееспособными ограниченно дееспособными находящимися в лечебных учреждениях; объявлением их умершими; отбыванием ими наказания в...
46297. Объединения юридических лиц 15.56 KB
  Объединения Юридических Лиц некоммерческие организации созданные юридическими лицами на добровольных договорных началах и на основе их членства в форме ассоциаций и союзов в целях координации их деятельности и представления и защиты их общих в том числе имущественных интересов п. Объединения Юридических Лиц не вправе осуществлять какиелибо управленческие функции в отношении участников которые полностью сохраняют свою самостоятельность. атривает минимально необходимого числа участников Объединения Юридических Лиц отдавая решение этого...