53343

Doing housework (Робота по дому)

Конспект урока

Педагогика и дидактика

How are you? Are you ready for the lesson? Please, mark your mood before starting our lesson. If you are fine, raise green cards. If you’re so-so, raise yellow cards. If you’re bad, raise red cards. (Учні підіймають свої картки відповідного кольору.) Cl: We are fine. We are ready for the lesson. Teacher: I am glad to hear you are fine. Today we are happy to have our English lesson in this classroom where you will do a lot of different tasks.

Английский

2014-02-25

143 KB

2 чел.

Навчально-виховний комплекс

«Новоазовська школа І-ІІ ступенів № 1 – багатопрофільний ліцей «Успіх»

Новоазовської районної ради Донецької області»

       

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ

до підручника О. Д. Карп’юк

Англійська мова: Підручник для 7-го класу

загальноосвітніх навчальних закладів.

ТЕМА:

(Робота по дому)

                                                                вчитель англійської мови

                                         Д’якова О.А.

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ

ТЕМА:   Doing housework(Робота по дому)

ЦІЛІ УРОКУ:

Освітні:

-    розширити знання за темою „Робота по дому”;

  •  закріпити граматичні часи:  Present Perfect Continuous, Past Continuous, Present Simple;
  •  активізувати в мовленні вживання раніше вивчених лексичних одиниць;
  •  стимулювати творчу активність учнів шляхом поєднання різних форм діяльності.

Практичні:

  •  створити можливість вільного спілкування, щоб кожен учень міг показати свій рівень володіння англійською мовою, вміння застосовувати свої знання в різних мовленнєвих ситуаціях;
  •  тренувати учнів в аудіюванні пісні;
  •  розвивати вміння переносити знання та навички в нову ситуацію на основі здійснення проблемно-пошукової діяльності;
  •  розвивати вміння зафіксувати та передати письмово елементарну інформацію.

Розвиваючі:

  •  розвивати навички самостійного пошукового читання;
  •  розвивати навички усного висловлювання;
  •  розвивати граматичні навички;
  •  розвивати навички співпраці у парах та в групах;
  •  розвивати інтелектуальні та пізнавальні здібності: мислення, пам’ять, довільну та мимовільну увагу;
  •  формувати готовність до спонтанного розмовного спілкування.

Виховні:

  •  виховувати повагу до праці та усвідомлення необхідності допомагати батькам по     дому;
  •  виховувати інтерес до вивчення англійської мови;
  •  виховувати такі риси як доброзичливість, колективізм, активність і толерантність.

Новий мовленнєвий матеріал: to peel, to chop, to grill, to mix, to set/lay the table, to bake, to pour, to slice, to boil, to mash, to fry, to cut, to take out the trash, to mow the lawn.

ОБЛАДНАННЯ:

  •  мультимедійна дошка з презентацією вірша;
  •  відеоролік “Doing Chores”;
  •  аудіозапис пісні “The Chores Song”  posted by Kevin under Grammar Songs Vocabulary List Songs;
  •  презентація нового лексичного матеріалу на дошці;  
  •  роздавальний матеріал (картки зі словами для складання речень, картки для парної роботи з аудіювання пісні, картки для індивідуальної роботи);
  •  - демонстраційний матеріал з теми «Їжа»;
  •  кросворд “How do you help at home? (Home chores) та завданням до нього.

ТЕХНОЛОГІЇ: використання ІКТ, здоров’я зберігаючі технології, особистісно-орієнтовні технології.

ФОРМИ РОБОТИ:

- індивідуальна;

- групова;

- фронтальна;

- колективна.

МЕТОДИ:

- активний;

- практичний;

- логічний;

- метод самостійного пошуку;

- бліц - опитування;

- наочно-демонстраційний;

- самоконтроль та взаємоконтроль.

ТИП УРОКУ: комбінований урок.

ХІД УРОКУ

І. ПОЧАТОК УРОКУ.

  1.  Organizing a lesson. Greetings. Організація класу.

Привітання.                  T: Good morning, dear children! I am glad to see you.   

Режим роботи: Т- Cl    Cl: Good morning!

T. Let’s start our lesson.

    I hope it will be fine.

   You’ll get 12, 11, 10.

   And none of you 9.

  1.  Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.

T.: How are you? Are you ready for the lesson? Please, mark your mood before starting our lesson. If you are fine, raise green cards. If you’re so-so, raise yellow cards. If you’re bad, raise red cards.

(Учні підіймають свої картки відповідного кольору.)

Cl: We are fine. We are ready for the lesson.

Teacher: I am glad to hear you are fine. Today we are happy to have our English lesson in this classroom where you will do a lot of different tasks.

 1.3. Уведення в іншомовну атмосферу.

Повідомлення теми й мети уроку.              На екранi Слайд з віршем до уроку

I help my mother every day

I sweep the floor, I feed my cat,

I go shopping, dust the things,

I brush my coat and my hat.

I clean my shoes and I wash up,

I do some cooking, make my bed,

I use a duster and a broom.

I tidy up my little room.

T. Look at the screen and try to guess the theme of our lesson. What shall we talk about today? I want to pay your attention to this poem. I think this poem can help you. Let’s read it.

(Учні дивляться на екран, читають вірш та відповідають на питання) 

T.: You are right. We’ll talk about doing chores (householding). First of all, I’d like to ask you what  we usually do when we mean saying the word “housework”.

Ps: Сlean the room, wash the dishes/ wash up, feed a pet, clean my pet’s cage, walk a dog, wash my pet, air the room, dust, sweep the floor, vacuum, fix the things…

T.: Who wants to read this poem loudly?

(Бажаючий учень зачитує виразно вірш).

  1.  Thank you. Lets translate this poem?

(Учитель зачитує рядки вірша, а діти один за одним його перекладають).

На екрані з’являється 2 слайд, в якому деякі слова відсутні.

I help my mother ____________

I sweep the floor, I feed ______,

I go _________, dust the things,

I brush my coat and ________.

I ____ my shoes and I wash up,

I do some cooking, make _____,

I use a duster and a broom.

I tidy up my _________. 

T. Look at our poem now. Some words and word combinations are missing. Let’s try to complete it!

Режим роботи: Т- Cl    Учні доповнюють рядки вірша. Учитель допомагає їм у разі потреби.

T.: Now  it’s your turn to tell me what housework you do at home. Begin your answer with As for me…. «Щодо мене…»  (учні бачать цю фразу на екрані).

T. And what about you? Mike/Dasha/Polina, … do you help about the house? What can you do?

(Учитель запитує декілька учнів про те, як вони допомагають своїм батькам. Учні розповідають, що вони роблять вдома). 

Відповіді дітей: P1, P2: As for me I do the ironing. Etc.

Висловлювання учнів про те, яку роботу в домі їм подобається або не подобається виконувати.

T: Answer my questions: Do you like doing the dusting? What do you like /dislike doing?

 Ps: Yes, I do. I like doing the dusting but I hate doing the washing up.

T: Now I’d like to find out how often you help your parents and do different types of housework, if you are  real helping hands.

ІІ. Основна частина

2.1. Аудіювання пісні. Pair work.                     

The Chores Song (The Nagging Song)  Posted by Kevin under Grammar Songs Vocabulary List Songs.

T.: Now let’s listen to a song. In this song you’ll hear a list of chores: 11 commands to do certain chores. They will be repeated twice. Number from 1 to 11 and try to put them in the right order on your desks by the time the song ends.

T. I would like to pay your attention to these 2 word combinations:  take out the trashвикидати сміття and mow the lawn-  стригти (підстригати) газон.

(Учитель пояснює значення 2 виразів. Учні слухають пісню та розкладають подані дії у такому порядку, у якому вони йдуть у пісні. Робота виконується в парах.)

take out the trash

sweep the floor

feed the cats

iron your shirt

brush your teeth

make your bed

wash your hands

pick up your toys

clean up that mess

walk the dog

mow the lawn

                     

 Answers:

1

take out the trash

2

feed the cats

3

mow the lawn

4

clean up that mess

5

make your bed

6

wash your hands

7

pick up your toys

8

iron your shirt

9

sweep the floor

10

brush your teeth

11

walk the dog

 Перевірка виконання роботи.

      2.2. Введення нових слів та їх активізація.

(Учитель вішає на дошці  картинки з новими словами ( peel, chop, boil, mash, wash, cut, grill, slice, mix, fry, pour, lay the table, cook, bake) та пояснює їх значення на рідній мові.)

Practice the new vocabulary 

T.: Now you should work in pairs. Find the English equivalents in the text to the following Russian expressions.

(Учитель роздає учням картки зі словами. Діти повинні підібрати відповідні пари слів, з’єднуючи їх у картках.)

PEEL

РЕЗАТЬ

CHOP

ВАРИТЬ

BOIL

ЖАРИТЬ

MASH

ПЕЧЬ

WASH

МЕШАТЬ

CUT

РЕЗАТЬ ЛОМТИКАМИ  ИЛИ СЛОЯМИ

GRILL

МЕЛКО РУБАТЬ, ШИНКОВАТЬ

SLICE

МЫТЬ

MIX

НАЛИВАТЬ, РАЗЛИВАТЬ

FRY

НАКРЫВАТЬ НА СТОЛ

POUR

ГОТОВИТЬ

LAY THE TABLE

ЖАРИТЬ НА ГРИЛЕ

COOK

ТОЛОЧЬ

BAKE

РЕЗАТЬ

      2.3. Активізація словникового запасу з теми «Їжа».

T. Let’s try and remember words, connecting with the theme ‘FOOD” You should tell me what you can do with this product.

(Учитель показує картки з теми «Їжа». Діти повинні правильно їх назвати і сказати, що вони можуть робити з цим продуктом харчування.)

 ЛО: fish, salad, soup, a cake, potatoes, eggs, cheese, sausage, milk, pizza, pasta/macaroni, a chicken, juice, bread, meat.

      2.4. Writing.

T: Put the words in the proper columns. What things can we:

Bake

Boil

Fry

Cut

Pour

meat  apples  potatoes  cake  bread  carrots  chicken  onions eggs  tea  lemon  coffee  fish  milk  water  juice

 Учні повинні записати  продукти харчування у відповідні колонки.

     2.5. Grammar Revision. Повторення грамматики.

Group work.  Групова робота

T.: You have worked well. Now let’s check your grammar skills. I’ll give you some cards with words. Those pupils, who will get such cards, should go to the blackboard and make up sentences, paying attention to their grammar tenses and translate them. I wish you good luck!

(Учитель роздає дітям картки зі словами. Ті, хто отримає їх, повинні вийти до дошки, проаналізувати та скласти речення. Завдання учнів: стати зі своїм словом на необхідне місце таким чином, щоб речення було складено граматично правильно, зачитати, визначити час і перекласти його. )

Mary

has

been

cooking

all

afternoon.

How

long

have

you

been

baking

meat?

Dan

has

not

sweeping

the

floor.

T. Now sit down, please, and look at the screen. You’ll watch a short film about one little boy. After watching you should answer my question, so be attentive!

(Учитель пропонує дітям проглянути короткий фільм (1хв.06 сек) про те, як хлопчик допомагає своїм батькам, а потім відповісти на запитання: «Що він робив?» Це дозволить вчителю побачити наскільки діти тримають в пам’яті подану інформацію).

T. What was the boy doing?

Ps: He was sweeping the floor, taking out the trash, walking the dog, putting the dishes, mowing the lawn…

ІІІ. Заключна частина уроку.

3.1. Підсумки уроку.

T. Dear friends! Our lesson about housework is coming to the end. We’ve done a lot of work at the lesson.

3.2. Домашнє завдання. Your home task for the next lesson is ex. 9, p.69 in your books. You should read and choose. I’ve prepared a present for you – this crossword “How do you help at home? (Home chores).  You should solve it. I wish you good luck!

  1.  Рефлексія.

T. There is a good English proverb ‘Rest is good after the work is done”. Do you know the Russian equivalent to it?

Ps. «Сделал дело – гуляй смело».

T. That’s right. Brush up what we were doing during the lesson and how did you do it?

T. It was e real pleasure to intercommunicate with such curious, non indifferent pupils. I am in a good mood and what about you?

3.4. Оцінювання уроку учнями.

T.  Children!  Now judge the lesson. If the lesson was interesting raise green cards. If the lesson was boring raise red cards.

Учні піднімають картки, оцінюючи урок.

3.5. Оцінювання роботи учнів учителем

You were great! You all get good and excellent marks.

T. Thank you, children. Learn your English every day, everything will be OK!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

31044. Тенденции развития различных древнерусских земель в 12 – начале 13 веков. Крупнейшие княжества и земли 33 KB
  Условной датой начала раздробленности на Руси считают 1132г когда умер Мстислав сын Мономаха и раздрася вся русская земля. Время раздробленности на Руси тянулось с начала 12века по147080г. На юге и юговостоке Руси неособо любили метсное боярство поэтому занятие киевского престола всякий раз обуславливалось сочетанием борьбы. В Западной Руси сильны были федеративные тенденции.
31045. Русь в международных отношениях 11-13веков: отношения с Великой Степью, Византией и Западной Европой 30.5 KB
  Первая встреча русских с монголотатарами произошла 31 мая 1223г. Впоследствии установилась зависимость русских земель от державы Батыя продлившаяся для СевВост Руси до 1480г а для Южной – до 1362г. Эти 2 победы были очень важны: они прервали череду поражений русских для церкви же особенно было важно недопущение католического влияния на русских землях.
31046. Альтернативы объединительных процессов на Руси. Центры объединения русских земель в 14-15веках. Московская и Литовская Русь 31 KB
  Альтернативы объединительных процессов на Руси. Главными центрами объединения Руси выступили в 14в. Но реализовать свой шанс на объединение всей Руси этому княжеству не удалось во многом решающую роль здесь сыграли религиозные противоречия и сближение Литвы с Польшей что впоследствии преобразится в Речь Посполитую1569г. В Москву же была перенесена резиденция митрополита всея Руси.
31047. Природа социально-политического строя Московской Руси в 15-16веках. Российское гос-во при Иване 3 и Василии: органы централизованого и местного управления, доктрина Москва – Третий Рим, нарпавленность внешней политики 30 KB
  Российское госво при Иване 3 и Василии: органы централизованого и местного управления доктрина Москва – Третий Рим нарпавленность внешней политики. москвичи осадили Тверь и с этого момента ученые обычно отсчитывают историю единого Московского госва. При Иване 3 уделов не стало он оказался государем всея Руси. Для централизованных стран харрно: сильный гос аппарат в центре чиновничество единое войско законодательство суд единообразное налогооблажение.
31048. Россия и Европа в 15-16в. Европеизация России в 17в(причины, хараткер, особенности, последствия) 31.5 KB
  Россия и Европа в 1516в. После брака Ивана 3 и Софьи Палеолог за рубежом стало встречаться еще одно название – Россия. В ходе Ливонской войны15581583 и Смуты начала 17 века Россия остро ощущала как ей тяжело соперничать с европейскими странами особенно в военнотехнич области. Россия вывозила за границу лес меха.
31049. Взаимоотношения церкви и гос-ва на Руси в 14-18веках 29 KB
  Взаимоотношения церкви и госва на Руси в 1418веках. В 1516веках будет идти процесс постепенного подчинения церкви Московскому госву. С одной стороны союз с церковью опора на ее авторитет были выгодны московским государям. Но быстрый рост монастырского землевладения ослабяли мощь единого госва.
31050. Церковная реформа патриарха Никона. Раскол русской православной церкви 28 KB
  Церковная реформа патриархаНикона. В 1652г патриархом стал Никон. вечное важнее временного московское госво как всякое госво – частное вселенская церковь – вот что ближе к богу что олицетворяет на земле вечное все что не согласуется с вечным должно быть упразднено патриарх выше светского правителя В 1653г Никон разослал указ в котором говорилось: креститься щепотью в книгах велено было печатать Иисус вводились греческие богослужебные обряды и песнопения по киевским канонам все книги по богослужению велено было...
31051. Общественно-политическая мысль 1830-1850-х об исторических судьбах России 30 KB
  Общественнополитическая мысль 18301850х об исторических судьбах России. После расправы над декабристами вся общественная жизнь России была поставлена под строжайший надзор со стороны госва. Самодержавие крепостничество и православие объявлялись важнейшими устоями и гарантией от потрясений и смут в России. Центральная идея в концепции славянофилов – убежденность в своеобразном пути развития России.
31052. Русское общество и гос-во в 18 веке. Внутр. и внешняя политика 29.98 KB
  В России в XVIII в. При Петре I в России окончательно утвердился абсолютизм Петр был провозглашен императором что означало усиление власти самого царя он стал монархом самодержавным и неограниченным. В России была проведена реформа государственного аппарата – вместо Боярской думы учреждался Сенат в состав которого входили девять сановников ближайших Петру I. В России упразднялась должность патриарха наблюдение за церковью поручалось оберпрокурору Синода.