53362
Свято дитячої іграшки
Конспект урока
Педагогика и дидактика
Обладнання: різноманітні іграшки іграшкові коляски з ляльками мультимедійна презентація. Отже запрошуємо всіх на свято дитячої іграшки танець Вихователь: А зараз давайте познайомимося. Буратіно: А я витягує іграшкову машину лечу по коридору на автомобілі ДАІ i пильно відслідковую порушників коридорного руху штрафую за найменшу провину конфіскую іграшки.
Украинкский
2014-02-25
71.5 KB
13 чел.
Свято дитячої іграшки
Мета: ознайомити дітей з історією виникнення іграшки, розвивати звязне мовлення учнів, уміння висловлювати свою думку, пам'ять, комунікативні здібності; простежити за змінами, які відбувалися з іграшками за певний історичний час; виховувати бережне ставлення до іграшок.
Обладнання: різноманітні іграшки, іграшкові коляски з ляльками, мультимедійна презентація.
Гості: вихованці із дитячого садочка
Дійові особи: Буратіно, Мальвіна
Хід заняття:
(звучить пісня «Буратіно»)
(Буратіно і Мальвіна, дивлячись у велику книгу):
Буратіно: Запитань навкруг багато. Як на них відповісти?
Біля мене ти сідай і мандрівку починай.
Мальвіна: Ця сторінка, як стежинка, за стежинкою стежинка,
По ній котиться клубок, незвичайний без ниток.
Буратіно: Наш клубочок залюбки поведе тебе в світи
І на «як?», «чому?» і «де?» завжди відповідь знайде.
Мальвіна: Щось відоме і нове зустрічатиме тебе.
Все уважно розглядай, Памятай! Памятай! Памятай! Вихователь: Дитинство кожної людини тісно пов'язане з іграшками. Про них i піде мова на нашому святі. Отже, запрошуємо всіх на свято дитячої іграшки!
(танець)
Вихователь: А зараз давайте познайомимося. Скажіть кожен своє імя i назвіть улюблену іграшку. Я почну з себе.
(діти називають своє імя i свою улюблену іграшку)
Буратіно: Нарешті врахували бажання учнів. Хоча я б ще відзначав День вареника (у цей день yci учні варитимуть вареники, а не сидітимуть на нудних уроках, а потім конкурс на швидке поїдання вареників); День поцілунку. Свято цукерок я б розпочав з самого ранку, а черговий учитель прямо біля входу роздавав би учням цукерки, причому на вибір.
Мальвіна: Ой ти такий мрійник. Але якщо чесно, я теж не проти, аби в школі започаткували, наприклад, Свято дитинства. Я уявляю, як у цей день діти катаються по коридору на самокатах, велосипедах, роликових ковзанах, хлопці запускають літаки, Саша вправно керує танком з дистанційним управлінням, а дівчата, всівшись на дивані з ляльками, співають колискових пісень.
Буратіно: А я ( витягує іграшкову машину) лечу по коридору на автомобілі ДАІ i пильно відслідковую порушників коридорного руху, штрафую за найменшу провину, конфіскую іграшки. Одним словом, дію як інспектор ДАІ.
Мальвіна: Ти ж знаєш, що це неможливо. Ми ж навчаємося в школі, а не відвідуємо дитячий садочок.
Буратіно: А до нас сьогодні в гості завітали вихованці дитячого садочка. То ж ми маємо право разом з ними погратися.
Гра
(Музика звучить). Отже, іграшки розставлені на столі. Діти їх уважно розглядають, i ведучий просить запам'ятати іграшки. Потім він говорить: «Відверніться i закрийте очі долоньками». Після цього ведучий забирає яку-небудь іграшку на свій розсуд. Коли дimu повернуться, вони повинні з'ясувати, якої ж іграшки не вистачає, i назвати її. І т. д.
Вихователь:
Чи можна уявити світ, у якому не було б іграшок?
Чи є такі діти, які не люблять гратися?
Напевне, не знайдеться такої української домівки, незалежно від того, є в ній діти, чи нема, у якій не жили б чудернацькі іграшки, куплені, подаровані, а чи виготовлені власноруч. Світ дитинства та іграшки не існують один без одного. Без іграшок св1т був би сумним та безрадісним.
( виходять дівчатка з іграшковими колясками, дістають ляльки)
1-ша дівчинка: Є у мене люба лялька,
Хорошая дуже!
Може, в кого є ще й краща,
Та мені байдуже.
2-га дівчинка: Граюсь лялькою гарненько
Гарно убираю.
Пограюся та i знову її заховаю. 3-тя дівчинка: А як дуже забажає
Братичок маленький, Даю йому погратися, Стане веселенький. Прийде мама, попитає: добре доглядала?
Скажу: « Якже ж, навіть ляльку гратися давала!»
4-та дівчинка: Є ляля у мене
Так схожа на мене Ну просто, як менша Сестричка моя. В обох нас косички, В обох круглі личка, I нaвіть всміхається ляля, як я. Однакові очі i в неї, i в мене, Однакові плаття: зелене й зелене, I в неї косинка, i в мене косинка. I навіть зовуть нас Софійка й Софійка.
Буратіно:
Коли з'явилися іграшки?
Мальвіна:
Іграшки не просто забавка. Вони закарбували у coбi icтopiю людства. Якщо простежити за змінами у iграшкax, ми побачимо, як людство дорослішало. Первісні люди, які жили у печерах, теж мали іграшки. Вони були зовсім прості: палички, камінчики, свистунці, брязкальця. Свистунець з брязкальцями, на думку первісних людей, оберігав дитину від злих духів. Вихователь ( демонструючи ляльку - мотанку): Лялька-мотанка - берегиня роду. Лялька-мотанка - українська народна лялька, символ жіночої мудрості, родинний o6epir.
Здавен у кожній родині лялька-мотанка виконувала роль оберегу, була символом мудрості берегинею роду, символом матері-прародительниці та зв'язку між поколіннями, одна iз найдревніших iграшок i сакральних (священних) істот нашого народу, якій тисячі й тисячі років. Скільки icнує людство, стільки років цій іграшці, яка повинна була дитину заспокоїти, нагодувати i зберегти. Бо мати, залишаючи дитя, замотувала фрукти чи хліб у шматочок тканини, прив'язувала паличку i давала, як іграшку, тому в ochobі ляльки хрест. Людина вигадувала ляльку-мотанку, под1бну co6i, як забавку для дитини, як o6epir дому. Виготовляючи цей сакральний предмет, жінки вкладали у неї свою енергію, певні думки i побажання. Ляльку-мотанку передавала мати дочці, коли віддавала до іншого роду, а дочка, у свою чергу, своїй дитині. Це ніби ниточка, яка зв'язувала увесь piд. Haшi пращури вірили, що лялька є посередником між живими та тими, хто ще народиться. Тому на заміжжя дівчини разом iз рушниками i сорочками в скриню до приданого клали ляльки. Робили їх дуже ретельно: одягали в українське народне вбрання як наречену, плели вінок на голову i обов'язково «додавали» нареченого мусила бути пара. Відразу після одруження тими ляльками бавилися вважалося, що так швидше народяться діти. Обличчя у «плодоносних» ляльок немає невідомо ж, хто прийде на світ. Берегиням іншому різновиду на обличчі намотували хрести. I виготовляли їх на piзнi потреби: аби людина одужала, аби пішов дощ чи навпаки припинилася злива, вщух буревій...
Уci елементи одягу мотанки є символічними: спідниця уособлює землю; сорочка три часи: минулий, теперішній i майбутній; головний yбip очіпок, стрічка чи хустка зв'язок iз небом... Українська лялька тим унікальна, що вона така ж, яка була тисячі років тому! Найдавніші глиняні сягають доби Трипілля! Лялька-мотанка не випадково не має обличчя. Адже вона виникла не як іграшка, а як сакральна piч. Вона мала прикликати дух померлого або ще не народженої людини до живих, запросити її в коло сім'ї, до столу чи до тієї дитини, яку виховувала. Вона виховувала. Бо уособлювала дух прадавнього Предка, а відтак не дівчинка гралася лялькою, а лялька, як стара баба, передавала досвід минулого новому поколінню.
Мальвіна: Набагато пізніше у дітей з'явилися м'ячики, кубики, ляльки, олов'яні солдатики.
Армії олов'яних солдатиків розкажуть про бої вcix чaciв та народів.
Буратіно: -Чи замислювались ви коли-небудь, чим забавлялися маленькі королевичі Німеччини, Франції, Англії?
Мальвіна: -Син Налолеона I грався солдатиками, виконаними iз золота, Людовик XII мав колекцію з 300 срібних солдатиків. «Королівські солдатики» були точною копією справжніх, тільки зменшені у багато разів. Граючись, майбутні королі привчалися до військової справи, щоб стати головно-командувачами військ своїх держав. Фігурки, які зображують воїнів, відомi з давніх часів. (Антична Греція, Давній Рим), Їх виробляли з piзних матеріалів: олова, золота, срібла, бронзи, свинцю, глини i навіть паперу.
Механічні іграшки свідчать про винахідливість людини, їх заводять ключиком, й іграшки «оживають». Точнісінько так як i механічні лялечки.
(танець мехажчних лялечок)
Гра «Відгадай мене» ( на сцену по черзі виходять учні, переодягнені у казкових героїв i розповідають про себе)
Дюймовочка:
Я дівчинка малесенька,
Я ніжна i гарнесенька.
На світ з'явилась з квітки,
Впізнали мене, дітки?
Їжачок:
Маленька Розб1йниця
Мене побачиш затремтиш. Але нещодавно мені довелося відпустити моїх звірят. А змусила мене зробити це дивна д1вчинка на ймення Герда. Добра д1вчинка, але смілива, з великим серцем.
...Телячі ніжності... я так змінилась,
Що i самій мені не віриться...
Але чому ж, скажіть на милість? Адже Маленька я...
Снігова королева:
Котик:
(пісня «Котик»)
Ал ica
Я такого ніяк не чекала, Та однак, уявіть, я
попала у країну Чудес чарівну.
Там все дивне таке: ну i ну!
Я iз квітами там розмовляла,
з Капелюшником чай розпивала.
Кіт Чешірський мені усміхався,
То зникав, то раптово з'являвся.
Королева була там азартна,
А при ній підлабузники-карти.
Але потім прокинулась я
I пропала країна моя.
Таємниці відкрилась завіса. Здогадалися, хто я?..
Попе люшка
Зазвичай я в попелі та в сажі,
Слова доброго ніхто мені не скаже:
Невесела дуже моя казка:
Віник, піч, прання, важенна праска...
Шию, куховарю, прибираю,
Для розваги часу я не маю.
Все працюю i завжди одна, з ранньої з0pi і допізна.
Та навіть найсумніша казка повинна мати щасливий кінець.
Як ви гадаєте? I хто знає, може, моя хрещена добра Фея допоможе мені? Адже вона може перетворити замурзану падчерку на чарівну принцесу. А все інше зроблять моє добре серце i чиста душа.
В здійснення мрій yciм повірить слушно.
Ви здогадались, хто я?
Білочка:
Poбін Гуд: Завжди в зелених шатах,
У хащах лісових,
Розбійник я ошатний
I захищаю бідних вcix.
У героїв вірте посякчас:
I тікайте вci до нас!
Підтримають у лісі,
Навчать боротись тут
I Джон Малий, i звісно…
Мальві на
Я Дівчинка-лялька: приємна, гарненька,
з блакитним волоссям i станом тоненьким.
є пес Артемон дуже вірний у мене.
Знайомі ми з вами у цьому я певна. Приходьте у гості. Гостей я люблю.
Тож з радістю чаєм ycix напою.
Але ж тільки руки iз милом помийте! Глядіть: акуратно i їжте, i пийте!
Є друзі у мене П'єро, Буратіно.
Ви вже здогадалися, хто я?
Робінзон Крузо
Taкi нелегкі мої будні!
Уже аж двадцять восьмий рік
Живу на острові безлюднім,
Від спілкування я відвик.
Живу у затишній neчepi,
Що, мов фортецю, укріпив.
Готую сам coбi вечерю.
Город у мене, кіз завів.
Та допекла мені добряче Самотність, так скажу я вам! Зрадів, як слід людський побачив, Зрадів сердегам-дикунам.
Один із них тепер зi мною,
Життя йому я врятував.
Він став i другом, i слугою,
Його я П'ятницею звав.
Ось так i живемо ми з ним на ocтpoвi, полюємо, вирощуємо рис та ячмінь. Я навчив його виготовляти примітивний хліб, робити свічки з козячого жиру, навчив говорити по-англійськи, i тепер мені вже не так сумно. Неабиякої відваги та мужності вимагає таке життя поза цивілізацією. Кожен день я борюсь за своє життя, за виживання, наполегливо працюю.
А колись я був простим моряком iз Йорка! Скільки ж часу спливло!
Що ocтрів я покинуть зможу,
Вже й сподіватись не резон... Вгадайте, хто я? Дуже прошу!
Я, звісно...
Білосніжка:
Мишка:
Чебурашка: (пісня)
Вихователь:
- Як би ці герої навчалися у школі?
Вихователь: До нас у гocтi сьогодні завітав Карлсон. Biн приніс з собою загадки i хоче запропонувати їх вам.
(діти відгадують загадки про іграшки)
Вихователь: Ви, діти, гарно справилися з загадками, тому Карлсон хоче познайомити вас зі своїми іграшками i показати їх вам.
(слайди з різними іграшками)
Вихователь: Діти, як ви ставитеся до iграшок? (відповіді) Вихователь: Діти, а хто подбав про іграшки для вас? Раніше іграшки майстрували власноруч. Тепер батьки мають змогу придбати для вас будь-які іграшки. Виготовляють їх на фабриках. Щоб іграшка була привабливою, над нею працюють художники-дизайнери, інженери, робітники. Як же слід ставитися до іграшок, створених дорослими?
Правильно, треба берегти їх, не ламати. Стежити, щоб iграшки були чистими. Погравшись, покладіть iграшкy у куточок, спеціально відведений для вашого цікавого «господарства».
(Частівки)
(подарунки дитсадківцям)
А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать | |||
684. | Информационные поисковые языки | 101 KB | |
Свойства информационных поисковых языков. Классификационные информационно–поисковые языки. Сопоставительный анализ информационно–поисковых языков. Обеспечения взаимодействия между различными (информационными, библиотечными и другими) системами. | |||
685. | Источники и субъекты налогового права. | 104 KB | |
Понятие и классификация субъектов налогового права. Правовой статус налогоплательщиков и плательщиков сборов, налоговых представителей. Банки как субъекты налогового права. Общая характеристика источников налогового права. | |||
686. | Разработка технологического процесса изготовления детали | 100 KB | |
Расчет режимов обработки и основного (машинного) времени. Выбор технологического оборудования и технологической оснастки. Определение припусков и операционных размеров. Разработка маршрутно-технологического процесса. Выбор вида заготовки и способа ее получения. | |||
687. | Нормализация условий труда при выполнении работы по приготовлению питательных сред для культуры бактерий Gluconacetobacter xylinus и последующий ее посев | 74.5 KB | |
Источники и причины проявления факторов опасного и вредного воздействия. Приготовление жидкой питательной среды на основе дрожжевого экстракта и глюкозы. Средства труда и технология выполняемой работы. Факторы опасного и вредного действия. Оценка класса и степени вредности условий труда. | |||
688. | Полупроводниковый диод | 235 KB | |
В данной расчетно-графической работе описываются параметры и характеристики диода Д18. В работе представлены характеристики диода, его паспортные параметры, рисунок конструкции, семейство ВАХ. Также имеются расчеты и графики зависимостей некоторых параметров. | |||
689. | Финансовый менеджмент, его основы и содержание | 117 KB | |
Сущность и функции финансов предприятий. Зарождение и эволюция финансового менеджмента. Финансовый механизм предприятия. Сущность, цель и задачи финансового менеджмента. Функциональное содержание финансового менеджмента. | |||
690. | Экспрессия гена. Трансляция | 114.5 KB | |
Регуляция экспрессии генов на уровне транскрипции у прокариот. Основные положения процесса экспрессии генов. Инициация у эукариот. Некоторые общие особенности процесса трансляции. Аппарат экспрессии генов и его логика. | |||
691. | Государственные и муниципальные организации. Формы государственного регулирования экономической жизни | 115.5 KB | |
Конкурсная организация государственной поддержки приоритетных направлений промышленной сферы. Формы государственного регулирования экономической жизни. Государство и рыночная инфраструктура. Два вида муниципальных организаций и их социальных функций. | |||
692. | Профілактика наркотичної залежності серед учнів, молоді у роботі соціального педагога | 275 KB | |
Наркотична залежність – як проблема соціальної педагогіки. Профілактика наркотизму як соціальна технологія. Робота соцального педагога з профілактики наркотичної залежності. Особливості і тенденції підліткової і юнацької наркоманії. | |||