53398

Засоби пошуку інформації в Інтернеті. Принципи функціонування веб-каталогів та пошукових систем. Стратегії пошуку інформації

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Сьогодні на уроці продовжим вивчати сільське господарство, характеристику тваринництва, узагальнемо спеціалізацію сільського господарства, ознайомимось і оцінемо проблеми і перспективи розвитку сільського господарства, завершимо виконання практичної роботи №9, використовуючи знання з інформатики.

Украинкский

2014-02-25

1.56 MB

14 чел.

Комунальний заклад «Навчально-виховне об’єднання №32

«Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів –

позашкільний центр «Школа мистецтв»

Кіровоградської міської ради

Кіровоградської області»

Комбінований урок у 9 класі (інформатика, географія).

Тема: Засоби пошуку інформації в Інтернеті. Принципи функціонування веб-каталогів та пошукових систем. Стратегії пошуку інформації. 

Практична робота № 4. «Пошук інформації на комп’ютері».

Тваринництво. Зони сільськогосподарської спеціалізації. Практична робота №9 «...Аналіз статистичних даних із виробництва сільськогосподарської продукції» (продовження)

Вчитель математики

та інформатики

Заніздра І.В.

м. Кіровоград

Тема: Засоби пошуку інформації в Інтернеті. Принципи функціонування веб-каталогів та пошукових систем. Стратегії пошуку інформації. 

Практична робота № 4. «Пошук інформації на комп’ютері».

Тваринництво. Зони сільськогосподарської спеціалізації. Практична робота №9 «...Аналіз статистичних даних із виробництва сільськогосподарської продукції» (продовження)

МЕТА УРОКУ:

Навчальна  

  •  Закріпити правила пошуку в мережі Інтернет.
  •  Удосконалити навички ефективної роботи з комп’ютерними та Інтернет технологіями.
  •  Закріплення вмінь і навиків складання інформаційних запитів за допомогою команд простого пошуку.
  •  Навчити учнів використовувати Інтернет в навчальних, дослідницьких цілях.
  •  Визначити особливості сільськогосподарського виробництва, структуру і міжгалузеві зв’язки тваринництва, зональну спеціалізацію, проблеми і перспективи розвитку галузі.
  •  Показати застосування отриманих знань у повсякденному житті.

Розвиваюча  

Розвивати вміння систематизувати і узагальнювати матеріал.

Розвивати навики пошуку і опрацювання статистичних данних.

Розвивати пам'ять, увагу, науковий світогляд.

Виховна  

  •  Виховувати інформаційну культуру.
  •  Формувати обґрунтованість суджень (культура мислення).
  •  Формування наполегливості у досягненні мети.
  •  Формування здатності адаптуватися до умов, що змінюються.
  •  Формування вміння поєднувати індивідуальну роботу з колективною.

Тип уроку - комбінований (інформатика, географія).

Структура уроку

Організаційний момент.

Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми уроку.

Актуалізація опорних знань з іформатики та географії.

Практична робота з інформатики.

Презентація учнів. Перевірка домашнього завдання.

Вивчення нового матеріалу з географії, презентація вчителя.

Практична робота з географії з використанням програми Excel.

Підсумок уроку.

Домашнє завдання.

Хід уроку

  1.  Організаційний момент.
  •  Привітання.
  •  Займіть свої місця біля комп’ютерів
  1.  Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми та мети уроку.

Учитель географії:

Сьогодні на уроці продовжим вивчати сільське господарство, характеристику тваринництва, узагальнемо спеціалізацію сільського господарства, ознайомимось і оцінемо проблеми і перспективи розвитку сільського господарства, завершимо виконання практичної роботи №9, використовуючи знання з інформатики.

Учитель інформатики:  

Ми навчимося ефективно використовувати отримані навички роботи з комп’ютерними та Інтернет технологіями. Навчимось використовувати Інтернет в навчальних та дослідницьких цілях.

Закріпимо вміння і навички складання інформаційних запитів за допомогою команд простого пошуку. Відповідно виконаємо практичну роботу «Пошук інформації на комп’ютері»

Ознайомлення з графічним планом уроку:

Актуалізація опорних знань

Практична робота

Перевірка домашнього завдання

Вивчення нового матеріалу

Практична робота №9

«...Аналіз статистичних даних із виробництва

сільськогосподарської продукції» (продовження)

Підсумок уроку

  1.  Актуалізація опорних знань з інформатики.

І. Угорський кросворд.

Умова:

  •  Знайти слово, пов’язане з темою «Інтернет» і сказати, що воно означає.

ІІ. Дати відповіді на запитання:

  1.  Що таке Інтернет?
  2.  Яка служба Інтернету дозволяє шукати інформацію?
  3.  Які типи пошукових систем ви знаєте?
  4.  Який принцип роботи індексної пошукової системи?
  5.  Які критерії простого пошуку ви знаєте?

Актуалізація опорних знань з географії.

Дати відповіді на запитання:

  •  Яку тему вивчали на попередньому уроці?/Сільське господарство.Рослинництво/
    •  Які характеристики сільського господарства і рослинництва засвоїли? /Значення, галузеву структуру, природні передумови розвитку, види рослинництва і його спеціалізація/
  1.  Практична робота.

Інструктаж з ТБ (Правила складені учнями 9-х класів).

Зі дзвінком у клас усі ми входимо.

У порядок своє місце враз приводимо.

Щоб на уроці чітко працювати,

Потрібно техніку безпеки знати:

Без дозволу вчителя за комп не сідати,

У розетку пальці й ручки не встромляти,

У системник флешку або диск вставляти

І намагатися нічого не зламати.

Абетку клавіатури знати

На моніторі все читати.

Якщо сумлінно будеш вчитися і добре все вивчати,

Учителя уважно слухати й, звичайно, поважати,

Дотриматися правил зможеш,

Високих балів швидко за урок заробиш.

Учні поділяються на групи, відповідно до кількості комп’ютерів, підключених до мережі Інтернет.

Завдання:

І- ІV  групи

Знайти відповіді на запропоновані питання, результати пошуку зберегти в текстовому документі «Галузева структура» та «Екологічні проблеми» відповідно на робочому столі.

  •  Визначте, яка галузева структура сільського господарства?
  •  Які екологічні проблеми сільського господарства?
  •  Визначте статистичні відомості про валовий збір основних сільськогосподарських культур.
  •  Визначте статистичні відомості про обсяги основних видів продукції тваринництва.

 V-VІ  групи

Знайти картинки на тему «Культурні рослини» та «Тваринництво» відповідно та зберегти у папці з відповідною назвою на робочому столі.

Практична робота № 4. «Пошук інформації на комп’ютері»

Мета:

  •  Закріпити правила пошуку в мережі Інтернет.
  •  Закріпити навички ефективної роботи з комп’ютерними та Інтернет технологіями.
  •  Закріплення вмінь і навиків складання інформаційних запитів за допомогою команд простого пошуку.
  •  Навчити учнів використовувати Інтернет в навчальних, дослідницьких цілях.

Хід роботи

1. Знайти відповіді на запропоновані питання, результати пошуку зберегти

Номер питання

Формулювання запиту

URL-адреса сайта, на якому знайдено відповідь

Відповідь на питання

1.

  2.

  3.

  4.

5.

Сільське господарство

Екологічні проблеми сільського господарства

Статистичні данні про валовий збір основних сільськогосподарських культур.

Статистичні данні

основних видів продукції тваринництва.

Знайти картинки на тему «Культурні рослини» та «Тваринництво»

Зберегти в текстовому документі «Галузева структура» на робочому столі.

Зберегти в текстовому документі «Екологічні проблеми» на робочому столі.

Зберегти в текстовому документі «Статистичні данні...» на робочому столі.

Зберегти в текстовому документі «Статистичні данні...» на робочому столі.

Картинки зберегти у папці з відповідною назвою на робочому столі.

  1.  Презентація учнів. Перевірка домашнього завдання.

Учитель інформатики:  

До уроку учні підготували засобами програми Power Point презентації на теми «Рослинництво» та «Тваринництво», які пропонуються для перегляду.

(Друга презентація підготовлена упереджувальним домашнім завданням)

  1.  Вивчення нового матеріалу з географії.

І – Зональна спеціалізація тваринництва./Коментарі з показом на електронній карті/

  •  Які чинники визначають зональну спеціалізацію рослинництва? /Агрокліматичні умови, типи грунтів, споживач/

Тваринництво тісно пов’язане з рослинництвом, адже забезпечує його органічними добривами, а землеробство формує кормову базу тваринництва, що визначає спеціалізацію тваринництва. Скотарство – на заході Полісся, Карпатах, правобережжі лісостепу. Свинарство – в районі потужного землеробства центральна Україна. Вівчарство – в гірських, передгірних районах і степовій зоні. Також важливий чинник розміщення є споживач. Особливо це стосується птахівництва, найбільше птахофабрик зосереджено поблизу великих міст з урахуванням кормової бази – зернових лісостепової, степової зон. Рибне господарство: морське і прісноводне.

  •  Який чинник розміщення цієї галузі? /Природні передумови- водойми, споживач/

ІІ – Проблеми  в сільському господарстві.

  •  А тепер  визначимо, які проблеми в галузях сільського господарства? / Екологічна, екстенсивний розвиток, технічне переоснащення, організаційна, соціального розвитку.../

ІІІ – Шляхи вирішення: (коментар вчителя) – аграрні реформи, - організаційна перебудова, - соціальна перебудова...

ІV – Учительська презентація:  «Шляхи вирішення».

  •  Грунтозахисне інтенсивне землеробство
  •  Високопродуктивне тваринництво
  •  Ферми нового типу
  •  Страусина ферма
  •  Високопродуктивна селекція

  1.  Практична робота № 9 з географії. Інструктаж учителів географії та інформатики.

Завдання:

1. На основі відомостей побудувати діаграми засобами програми Excel

(Вставка-Диаграмма-Гистограмма), які проілюструють зміни цих показників (за зразком).

2. Чим би ви пояснили зміни в обсягах виробництва?

  •  Опрацювання статистичних матеріалів, побудова діаграми, яка ілюструє зміни обсягів збору основних культур та видів тваринної продукції.

Діаграма – це представлення даних таблиці в графічному вигляді, які використовуються для аналізу і порівняння даних.

Стовпчасту діаграму зручно використовувати, коли необхідно отримати наочну кількісну порівняльну характеристику одночасно в кількох рядках і стовпчиках таблиці.

3. Опрацювання тесту.

  •  Встановлення відповідності...

4. Створити на робочому столі папку «Практична робота», в якій розмістити всі завдання, які виконали під час уроку і зберігли на комп’ютері.

Практична робота №9

«...Аналіз статистичних даних із виробництва

сільськогосподарської продукції» (продовження)

Завдання:

1. На основі відомостей побудувати діаграми засобами програми Excel

(Вставка-Диаграмма-Гистограмма), які проілюструють зміни цих показників (за зразком).

2. Чим би ви пояснили зміни в обсягах виробництва?

Показники виробництва основних видів худоби та птиці

в 2000-2006 роках*

(станом на кінець року – всі категорії господарств), тис. голів

     

 2000 р.

2001 р.

2002 р.        

2003 р.       

2004 р.

2005 р.          

  2006 р.

Велика рогата худоба

9423,7

9421,1

9108,4

7712,1

6952,7

6703,5

6667,3

Свині

7652,3

8369,5

9203,7

7321,5

6640,0

6937,8

8049,7

Вівці та кози

1875,0

1965,0

1984,4

1858,8

1769,5

1740,4

1814,0

Птиця

123722,0

136811,0

147445,4

142373,8

152800

162940

180667,2

Обсяг виробництва основних видів продукції тваринництва

В 1980-2008 роках*

1980

1985

1990

1995

2000

2008

М’ясо всіх видів (у забійній вазі), тис.т

3500

3917,9

4357,8

2293,7

1662,8

9001,7

Молоко, млн.т

21,1

23

24,5

17,3

12,7

11,7

Яйця, млн шт

14606,4

16644,9

16286,7

9403,5

8808,6

14930,5

Вовна, тис.т

27,2

28,7

29,8

13,9

3,4

3,7

Приклад учнівської роботи

Тест

  1.  Установіть відповідність між галузями тваринництва й районами їхнього поширення.

1. М’ясо-молочне та м’ясне скотарство, свинарство, вічарство, шовківництво.

А. Гірські райони Карпат

2. Молочне та молочно-м’ясне скотарство, м’ясо-сальне свинарство.

Б. Приміські райони

3. Молочно-м’ясне та м’ясо-молочне скотарство, м’ясо-сальне свинарство, птахівництво.

В. Полісся

Г. Лісостеп

4. Молочно-м’ясне скотарство, вівчарство.

Д. Степ

  1.  Установіть відповідність між назвами сільськогосподарських зон і спеціалізацією рослинництва.

1. Приміські

А. Озима пшениця, кукурудза на зерно та зелений корм. Основний район вирощування цукрових буряків.

2. Лісова

Б. Пшениця, озиме жито, овес. Вирощування льону-довгунця, картоплі, овочів.

3. Лісостепова

В. Пшениця, кормові культури. Спеціалізація на вирощуванні овочів (у тому числі в закритому ґрунті) і фруктів.

4. Степова

Г. Виноградарство, вирощування груш, слив, абрикосів, персиків.

Д. Озима пшениця, кукурудза. Основний район вирощування соняшнику, томатів, баштанних культур.

  1.  Підсумок уроку.

Сьогодні на уроці ви вивчили тему «Тваринництво. Зони сільськогосподарської спеціалізації», при цьому скористались знаннями, отриманими на уроках інформатики:

  •  Пошук інформації в Інтернеті
  •  Створення презентацій засобами програми Power Point.
  •  Побудова діаграм за допомогою програми Excel.

Гра мікрофон

  •  Що сподобалося на даному уроці?

  •  Заповнити журнал спостережень.

Мій журнал спостережень

Ім’я, прізвище:         Дата:  ___

Що я зробив сьогодні:

Чого я сьогодні навчився:

Про що я сьогодні дізнався:

Мої запитання до вчителя:

  1.  Домашнє завдання.

Пошук інформації на тему: «Екологічні проблеми сільського господарства».


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

32526. КРИТЕРИИ ЭФЕКТИВНОСТИ ТЕХНОЛОГИИ ПРИМЕНЕНИЯ ПРОГРАММНЫХ СРЕДСТВ 37.5 KB
  Технология применения ПС в учебном процессе имеет специфику в том что в качестве основного средства обучения используются программные средства это частнодидактическая технология имеющая приложения для всех общеобразовательных дисциплин в школе. В качестве критериев оценки технологии применения ПС отобраны следующие: 1 критерии среды обучения оценивались по соответствию педагогическим условиям реализации технологии применения ПС эмоциональному фону урока и общению между учителем и учащимися; 2 критерии эффективности программных средств...
32527. РОЛЬ И МЕСТО ИНФОРМАТИЗАЦИИ ПРОЦЕССА ОБУЧЕНИЯ В ШКОЛЕ. СВЯЗИ МЕТОДИКИ ПРЕПОДАВАНИЯ ИНФОРМАТИКИ С ДРУГИМИ ПРЕДМЕТАМИ 69.5 KB
  СВЯЗИ МЕТОДИКИ ПРЕПОДАВАНИЯ ИНФОРМАТИКИ С ДРУГИМИ ПРЕДМЕТАМИ Роль и место информатизации процесса обучения в школе В стандартах по информатике [11] были определены следующие педагогические функции образовательной области связанной с информатикой: Формирование основ научного мировоззрения. В современной психологии отмечается значительное влияние изучения информатики и использования компьютеров в обучении на развитие у школьников теоретического творческого мышления а также формирование нового типа мышления так называемого операционного...
32528. ДИАЛЕКТИЧЕСКИЙ ХАРАКТЕР ВНЕДРЕНИЯ СРЕДСТВ ИНФОРМАЦИОННЫХ ТЕХНОЛОГИЙ В УЧЕБНЫЙ ПРОЦЕСС. ВНЕШНИЕ И ВНУТРЕННИЕ ФАКТОРЫ ИЗМЕНЕНИЙ ТЕХНОЛОГИЙ ОБУЧЕНИЯ С ИСПОЛЬЗОВАНИЕМ СРЕДСТВ ИНФОРМАЦИОННЫХ ТЕХНОЛОГИЙ 61 KB
  ВНЕШНИЕ И ВНУТРЕННИЕ ФАКТОРЫ ИЗМЕНЕНИЙ ТЕХНОЛОГИЙ ОБУЧЕНИЯ С ИСПОЛЬЗОВАНИЕМ СРЕДСТВ ИНФОРМАЦИОННЫХ ТЕХНОЛОГИЙ. Чтобы осознать влияние средств информационных технологий на процесс обучения необходимо выявить движущие силы педагогического процесса в условиях применения программных средств необходимо вскрыть диалектический характер развития педагогических технологий при использовании программных средств. Влияние программных средств информационных технологий на диалектические закономерности процесса обучения Влияние СИТ на существующие...
32529. ОБЩЕДИДАКТИЧЕСКИЕ ПРИНЦИПЫ ИСПОЛЬЗОВАНИЯ ПРОГРАММНЫХ СРЕДСТВ В УЧЕБНОМ ПРОЦЕССЕ. ЧАСТНО_МЕТОДИЧЕСКИЕ ПРИНЦИПЫ, ОТРАЖАЮЩИЕ ОСОБЕННОСТИ ПРИМЕНЕНИЯ ПРОГРАММНЫХ СРЕДСТВ В УЧЕБНОМ ПРОЦЕССЕ 54 KB
  ЧАСТНО_МЕТОДИЧЕСКИЕ ПРИНЦИПЫ ОТРАЖАЮЩИЕ ОСОБЕННОСТИ ПРИМЕНЕНИЯ ПРОГРАММНЫХ СРЕДСТВ В УЧЕБНОМ ПРОЦЕССЕ Дидактические принципы применения программных средств в процессе обучения Общедидактические принципы использовании ПС в процессе обучения. Для достижения стабильных и высоких результатов в обучении педагог должен следовать принципам обучения основным нормативным положениям которыми следует руководствоваться чтобы обучение было эффективным. Для совершенствования психологических характеристик учащихся существуют специальные развивающие...
32530. ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭЛЕКТРОННЫХ ТАБЛИЦ В ДЕЯТЕЛЬНОСТИ УЧИТЕЛЯ-ПРЕДМЕТНИКА 1.2 MB
  ППС и методика их использования ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭЛЕКТРОННЫХ ТАБЛИЦ В ДЕЯТЕЛЬНОСТИ УЧИТЕЛЯПРЕДМЕТНИКА Использование электронных таблиц на уроках физики: Законы отражения и преломления света Рисованные объекты. Или угол падения равен углу преломления или угол преломления равен углу отражения или вообще все углы равны или наоборот между ними разница в 90 градусов. Но вот отразится и преломится свет в точке падения обозначенной буквой S совсем не так как указывают ему направления SB и SC поскольку проведены они с нарушением обоих...
32531. ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ВЕКТОРНЫХ ГРАФИЧЕСКИХ РЕДАКТОРОВ НА УРОКАХ ГЕОМЕТРИИ 378 KB
  Паркет называется правильным если он составлен из равных правильных многоугольников.3 Примеры правильных паркетов дают заполнения плоскости: а квадратами рисунок 1; б равносторонними треугольниками рисунок 2; в правильными шестиугольниками рисунок 3. Докажем что других правильных паркетов не существует. Действительно углы правильного гаугольника равны 180 Заполним таблицу состоящую из углов  правильных n угольников.
32532. ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭЛЕКТРОННЫХ ТАБЛИЦ В ДЕЯТЕЛЬНОСТИ УЧИТЕЛЯ-ПРЕДМЕТНИКА 1.5 MB
  Для отображения даты подходящей будет ориентация текста под углом в 90 градусов для всей третьей строки и горизонтальное и вертикальное выравнивание по центру а для ячейки S3 ещё и с переносом по словам. Вообще полученный список имеет смысл запомнить на будущее поскольку он наверное потребуется ещё не раз и в других таблицах связанных с классом. Поскольку сдвиг будет производиться вертикально вниз то во всех фигурирующих в формуле адресах цифровая составляющая увеличится на единицу для следующей строки затем ещё на единицу для...
32533. Использование графического редактора для решения задач на разрезание 351 KB
  Рассмотрим линии разбивающие фигуру Ф на части из которых можно составить фигуру Ф' и кроме того линии разбивающие фигуру Ф на части из которых можно составить фигуру Ф . Те и другие линии разбивают фигуру Ф на более мелкие части из которых можно составить как фигуру Ф' так и Ф . Доказанная теорема позволяет в принципе разрезать один из двух равновеликих многоугольников на части и сложить из них другой многоугольник. Фигура будет разрезана на две части вдоль прямой линии.
32534. Использование графического редактора для изображения пространственных фигур 299 KB
  Показывается как построить треугольник по его трем элементам биссектрису угла серединный перпендикуляр прямую параллельную данной и т. Возьмем правильный шестиугольник рис. Получим шестиугольник изображенный на рисунке 1 б. Получим шестиугольник изображенный на рисунке 1 в который и будет искомой параллельной проекцией исходного правильного шестиугольника.