53404

Розв’язування задач з використанням циклічних операторів

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: створити умови для формування навичок розвязування найпростіших задач що містять цикли використовуючи різні команди повторення; розвивати логічне мислення операторську культуру; продемонструвати виконання на компютері різних циклічних програм; виховувати працьовитість інтерес до предмета. Вправа Online Вибудуємо лінію ключових слів з теми Циклічні оператори Цикл повторення параметр циклдоки циклдо циклдля змінна лічильник оператор логічний вираз умова while repet begin end pscl програма виконання. На...

Украинкский

2014-02-26

69.5 KB

2 чел.

11 клас

Інформатика

Тема: Розв’язування задач з використанням циклічних операторів.

Мета: створити умови для формування навичок розв’язування найпростіших задач, що містять цикли, використовуючи різні команди повторення; розвивати логічне мислення, операторську культуру; продемонструвати виконання на комп’ютері різних циклічних програм; виховувати працьовитість, інтерес до предмета.

ХІД  УРОКУ

  1.  Організаційний момент.

Доброго дня всім!

Гарного настрою Вам сьогодні! Працюємо мі з вами на уроці в режимі Online. Тобто створимо з вами інформаційне середовище яке забезпечить синхронний обмін інформації в режимі реального часу.

Вправа «Online» Вибудуємо лінію ключових слів з теми «Циклічні оператори» (Цикл, повторення, параметр, цикл-доки, цикл-до, цикл-для, змінна,  лічильник, оператор, логічний вираз, умова, while, repeat, begin, end, pascal, програма, виконання).

( На слайді ланцюг «цикл з передумовою», «цикл з після умовою», «цикл з параметром»)

  1.  Активізація пізнавальної діяльності.

Три учні класу отримали творче завдання створити презентацію,  в якій потрібно було відобразити теоретичні знання з організації цих трьох циклів.

(Демонстрація презентацій)

Вправа «Вірю - не вірю»

Перевіримо, як ви всі засвоїли даний матеріал. (На слайді 10 питань.)

(Піднімають червоні або сині картки)

Чи вірите ви що …    

  1.  Циклом у програмуванні називається повторення одних і тих самих дій. (Правильно)
  2.  Цикл закінчується за якої-небудь умови. (Правильно)
  3.  У циклі оператора з передумовою умова перевіряється в кінці кожного повторення. (Неправильно)
  4.  У циклі оператора з післяумовою умова перевіряється умова перевіряється в кінці кожного повторення. (Правильно)
  5.  for <параметр циклу> := xпоч. to xкінц do <оператор> - це цикл з параметром. (Правильно)
  6.  while <логічний вираз (умова)> do <оператор> - це цикл з післяумовою. (Неправильно)
  7.  repeat <оператор> until <логічний вираз (умова)>  - це цикл з передумовою. ( неправильно)
  8.  Команду повторення з параметром можна використовувати лише в тому випадку, якщо чітко визначено перше значення параметра (лічильника циклу), останнє значення параметра та крок його зміни.

(Правильно).

Все про що ми з вами говорили можна віднести до слова «ЗНАТИ».

А що ж ви повинні «ВМІТИ». Сформулюйте це.( думка учнів)

(Вміти застосовувати оператори циклу до складання програм)

  1.  Повідомлення теми, мети уроку.

Отже тема уроку: Розв’язування задач з використанням циклічних операторів.

А мету уроку ви вже сформулювали.

  1.  Розв’язування задач.

Вправа «Знайди помилку»

Я перший спробував скласти програму до задачі. Але десь допустив помилку. Допоможіть мені її знайти та відновіть умову задачі. До вашої уваги розв’язок задачі мовою програмування Pascal.

program tab;

uses crt;

var x, y, i: integer;

begin

clrscr;

x:=0;

for i:=1 to 20 do

begin

y:=1/3*cos(x);

writeln (‘y=’,y:5:4,’ при x=,’x:10:2);

x:=x+0,1;

end;

readln;

end.

                  Правильно так:

program tab;

uses crt;

var x: integer; y:real;

begin

clrscr;

for x:=1 to 20 do

begin

y:=1/3*cos(x);

writeln (‘y=’,y:5:4,’ при x=’,x:10);

end;

readln

end.

Умова: Скласти програму табулювання фунції  y=   при х від 1 до 20 з кроком 1.

Робота в парах.

Виберіть завдання відповідно до номера свого комп’ютера та складіть програму мовою Pascal.

  1.  Протабулювати функцію у=x*cos x  на проміжку [a;b] з кроком h.

2) «Рахунок в банку». Банк оформляє депозитні рахунки за такою схемою: на вклад V за кожний місяць зберігання нараховуються Р%; наприкінці місяця ці відсотки включаються у суму вкладу        

(V2 = V1 +  Р%V1).

Для заданого початкового значення вкладу і визначених банком відсотків, визначити, скільки місяців вклад має зберігатися у банку, щоб його сума подвоїлась?

3) Протабулювати функцію y=sin x на проміжку [0;p] з кроком h=0.1 і визначити її мінімальне значення (ymin) та аргумент (xmin), для якого воно досягається. (Пошук мінімального значення функції)

4) На Олімпійських іграх в Калгарі, у фіналі 5 спортсменів (men) змагаються у стрибках з трампліну. Скласти програму, де треба ввести з клавіатури номер спортсмена (n), результат чергового стрибка (rez) і вивести найкращий (максимальний) результат (rezmax) і номер спортсмена-переможця (nchemp). (Пошук максимального значення.)

5) Виведіть таблицю переведення температури з градусів за шкалою Цельсія (С) у градуси за шкалою Фаренгейта (F) для значень градусів від a до в з кроком 1 за формулою F=1.8C+32.

6) Виведіть на екран у вигляді таблиці номери і значення з двома цифрами після крапки перших і елементів числової послідовності, загальний елемент якої має вигляд  7-5sin i2 .

7) Виведіть на екран елементи числової послідовності  5-3cos2i від 10 до 20 і визначить з-поміж них максимальний і мінімальний, а також їхні місця в послідовності.

(презентація відповідей учнів)

  1.  Підсумок уроку. Рефлексія.

Вправа «Експрес-панель»

( на слайді по черзі відкриваються вікна, учні повинні закінчити речення)

  1.  Сьогодні на уроці ми працювали з командами циклу з … .

  1.  Я впевнений, що після виконання команд

p:=4;

while p<10 do begin p:=2*p+1; p:=p+1;end;

змінна набуде значення …    (p=10);

  1.  Я вважаю, що після виконання команд

a:=5;

for i:=1 to 2 do a:=a*i-2;

a:=a+1

результатом такої дії буде  …     (а=5)

  1.  Я переконаний, що після виконання команди

s:=1;

repeat s:=2*s+2 until s>10

змінна набуде значення ….        (S=22)

  1.  Я знаю … , я вмію …
  2.  Урок важливий, тому що …

  1.  Оцінювання.

Підведіть підсумки в картках самооцінки.

Картка самооцінки

Прізвище_____________________

Етап уроку

Бали

  Вправа «Вірю - не вірю» ( по 0.5 бала)

  Вправа «Знайди помилку» ( 2 бала)

  Робота в парах (5 балів)

  Вправа «Експрес-панель» (1 бал)

                                              Сума балів

  1.  Домашнє завдання. Підручник  А.Ф. Верлань «Інформатика»

Для тих хто набрав 7-9 балів - №4, №5   стор. 146

Для тих хто набрав 10-12 балів №6, №7, №8  стор. 146

PAGE   \* MERGEFORMAT 4


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

36789. ЧАСТНЫЕ РЕАКЦИИ КАТИОНОВ I АНАЛИТИЧЕСКОЙ ГРУППЫ 61 KB
  Тема: ЧАСТНЫЕ РЕАКЦИИ КАТИОНОВ I АНАЛИТИЧЕСКОЙ ГРУППЫ. Перечень заданий: Частные реакции катиона N. Частные реакции катиона К. Частные реакции катиона NH4.
36790. Определение концентрации и подвижности основных носителей заряда в полупроводниках 174.5 KB
  Эффект Холла обусловлен взаимодействием носителей заряда электронов проводимости и дырок с магнитным полем. В магнитном поле на электрон действует магнитная сила F= e[B v] на положительные заряды F= q[B v] v = j ne средняя скорость направленного движения носителей в электрическом поле; nконцентрация носителей; e qзаряды под действием которой частицы отклоняются в направлении перпендикулярном j и B. При одном и том же направлении тока на передней грани накапливаются разные по знаку заряды в зависимости от типа...
36791. Изучение распределения термоэлектронов по скоростям. Распределение Максвелла 211 KB
  Краткое теоретическое введение Известно что свободные электроны внутри металла описываются квантовой статистикой ФермиДирака согласно которой распределение электронов по скоростям имеет вид 1 где число свободных электронов в единице объема металла с компонентами скоростей в интервалах от до от до от до ; масса электрона; постоянная Планка; энергия электрона; постоянная Больцмана; температура; энергия Ферми такое значение энергии электрона ниже которой все состояния...
36793. Определение горизонтальной составляющей напряженности магнитного поля Земли 46.5 KB
  Государственное образовательное учреждение высшего профессионального образования “Томский политехнический университет†Факультет Естественных наук и математики Кафедра Общая физика Направление Физика Лабораторная работа № 216 Определение горизонтальной составляющей напряженности магнитного поля Земли. Лабораторная работа № 216 Определение горизонтальной составляющей напряженности магнитного поля...
36794. Измерение напряженности магнитного поля соленоида 182 KB
  Магнитные поля созданные каждым витком в отдельности складываются. Напряженность магнитного поля соленоида в средней его части при прохождении по нему электрического тока определяется формулой: 1 Величина пропорциональна силе тока и зависит от числа витков приходящихся на единицу длины соленоида. Напряженность магнитного поля можно определить по воздействию этого поля на данный магнит.
36795. Измерение напряженности магнитного поля длинного соленоида с помощью датчика Холла 270 KB
  Цель работы: ознакомиться с одним из широко используемых на практике методов измерений и исследования магнитных полей с помощью датчика Холла; исследовать магнитное поле внутри длинного соленоида. Приборы и принадлежности: соленоид датчик Холла блок питания для соленоида источник питания для датчика Холла милливольтметр для измерения электродвижущей силы Холла. Эффект Холла.
36797. ЧАСТНЫЕ РЕАКЦИИ КАТИОНОВ II АНАЛИТИЧЕСКОЙ ГРУППЫ 80.5 KB
  Тема: ЧАСТНЫЕ РЕАКЦИИ КАТИОНОВ II АНАЛИТИЧЕСКОЙ ГРУППЫ. Перечень заданий: Частные реакции на катионы Аg. Частные реакции на катионы Pb2. Провести частные реакции на катион серебра g.