53405

Оформлення тексту в HTML – документі

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Хід уроку Перед початком уроку на учнівські компютери та робоче місце вчителя має бути розміщено папки : Організаційний момент Актуалізація опорних знань Учитель пропонує учням виконати завдання “Магічний квадрат. Завдання має бути виведене на інтерактивну дошку а кожен учень повинен отримати картку з наступним текстом : Юний друже Для виконання даного завдання знайди файл що міститься за наступною адресою : C: Documents nd Settings Учень Рабочий стол HTML Урок _3 mgic. Бажаю успіху D O C T I T H B T B D L E H Y G T...

Украинкский

2014-02-26

234 KB

0 чел.

Тема уроку :  Оформлення тексту в HTML – документі

Назва уроку :  Краса врятує світ ?

Мета уроку : сформувати в учнів уявлення про основні засоби мови НТМЛ;  побудувати  засобами мови розмітки гіпертексту просту сторінку; формувати навички форматування тексту в НТМЛ – документі, вносити корективи в НТМЛ- код .

Обладнання : мультимедійна дошка, проектор,  набір стікерів різного кольору, заставка на екрані, що відповідає проблемі уроку.

Хід уроку

Перед початком уроку  на  учнівські  комп’ютери та робоче місце вчителя має бути розміщено папки :

  1.  Організаційний момент
  2.  Актуалізація опорних знань

Учитель пропонує учням виконати завдання “Магічний квадрат». Завдання  має бути виведене на інтерактивну дошку, а кожен учень повинен  отримати картку з наступним текстом :

«Юний друже!

Для виконання даного завдання знайди  файл , що міститься за наступною адресою :

C:\Documents and Settings\Учень\Рабочий стол\HTML\Урок _3\magic. xls

У файлі ти знайдеш магічний квадрат , що містить оператори мови НТМL. Теги, що є на твою думку парними,  зафарбуй червоним кольором, непарні теги – синім, атрибути тегів – зеленим кольором.

Примітка.

Слова можуть читатись як зліва направо , так і справа наліво. У квадраті міститься тег, який складається з невикористаних букв. Зафарбуй його жовтим кольором. Приготуйся пояснити свій вибір. Бажаю успіху!»

D

O

C

T

I

T

H

B

T

B

D

L

E

H

Y

G

T

E

A

T

P

C

E

Y

D

M

E

O

X

T

O

L

!

L

O

R

Перевірка завдання здійснюється наступним чином : на інтерактивну дошку вчитель виводить файл  magic_ vidpovid. xls, який знаходиться на робочому місці викладача; учні разом з вчителем перевіряють виконання завдання, коментують його, визначають повний запис тегів. Після цього вчитель пропонує учням виконати самооцінку знань -  якщо вони виконали завдання без помилок – прикріплюють до монітора стікер червоного кольору, якщо   під час виконання завдання допущено не більше 4 помилок – зеленого кольору, в іншому випадку – жовтого кольору.

  1.  Мотивація навчально-пізнавальної діяльності

На інтерактивну дошку вчитель виводить зразок   веб-сторінки з файлу

C:\Documents and Settings\Lara\Рабочий стол\HTML\Урок_3\вчитель\POVTOR.htm.

Учні встановлюють за допомогою яких тегів була створена дана сторінка. Поруч за допомогою заздалегідь приготованого надрукованого набору тегів та слів учні будуть НТМL –код сторінки :

<HTML>

<HEAD>

<TITLE> повторення </TITLE>

</HEAD>

<BODY text= "000000" bgcolor="008000">

ФОРМАТУВАННЯ ТЕКСТУ 

</BODY>

</HTML>

Запитання до класу :

1.  Які спільні риси документів , виконаних у Word Pad, MS Word та на мові   розмітки  гіпертексту HTML  ви можете назвати ?

2. Яка операція називається форматуванням і що вона передбачає?

Учитель просить учнів звернути увагу на  екранну заставку ( файл заставка.bmp)  і наголошує  на запитанні, відповідь на яке учні повинні дати  протягом уроку: «Яким чином  можна  оформлювати текст у НТМL?»

  1.  Вивчення нового матеріалу

В ході бесіди  учні разом з учителем опрацьовують таблицю, що міститься   у файлі   таблиця.doc  на робочому місці вчителя та учнів. Вони повинні порівняти  особливості форматування текстів у Word Pad, MS Word та на мові   розмітки  гіпертексту HTML.

 

Операції

Word Pad

MS Word

HTML

Створення заголовків

?

?

<H1>Заголовок першого рівня</H1>

<H6>Заголовок шостого рівня</H6>

Створення абзаців

?

?

<P>…</P>

?

?

?

<P ALIGN=LEFT> по лівому краю </P>

<P ALIGN=CENTER> По центру </P>

<P ALIGN=RIGHT> По правому краю </P>

<P ALIGN=JUSTIFY>вирівнювання по ширині </P>

Перехід на новий рядок без створення абзаців

?

?

<BR>

Форматування символів тексту:

Напівжирний шрифт

Курсив

Підкреслення

Підрядковий шрифт

Надрядковий шрифт

Перекреслення

Великий шрифт

Малий шрифт

?

?

<B></B> 

<I>…</I>

<U>…</U>

<SUB>…</SUB>

<SUP>…</SUP>

<STRIKE>…</STRIKE>

<BIG>…</BIG>

<SMALL>…</SMALL>

  1.  Закріплення нового матеріалу

Учням пропонують відкрити файл urok_3.htm,  колективно  виконуються  наступні завдання , учні роблять відповідні висновки.

Завдання 1
Який вигляд матиме веб-сторінка після застосування такого HTML – коду?
Де можна застосувати вказані елементи?

<font size="1"> информатика </font>

<P ALIGN=LEFT> краща </P>

<U>з усіх</U>

<U><B> <I>наук</I></B></U>

<SUB>цікаво</SUB>

<STRIKE>правильно</STRIKE>

<SMALL>хлопчик - мізинчик</SMALL>

Завдання 2


Знайди помилки в НТМ
L-коді.  Розв'яжи задачу.
Спрогнозуйте як виглядатиме виправлена сторінка у броузері?

<!—прекрасна незнайомка-->
<html>
<head>
<<title>задача</title>
</head>
<body>
<font face=Verdana,Sans-serif size="2" color="#000000">
<b>Прекрасна <
u> незнайомка</b><p>
у 1963 році Дуглас Енджельбарт створив програмний діалоговий інтерфейс і<BIG > її. </BIG>У 1983 році <BIG > вона </BIG> коштувала 200$ разом з адаптером та драйвером. Вона може спілкуватись навіть по радіо або через інформаційний канал.  Хто ця прекрасна незнайомка? > !
<center>
</center>
</font>
</body>
</html>

 Вчитель пропонує учням  оцінити  ступінь засвоєння матеріалу прикріпивши до  монітора стікер відповідного кольору : червоний  - « все зрозуміло» , зелений – «зрозуміло практично все», жовтий – «нічого не зрозуміло».

  1.  Виконання самостійної роботи

Учні отримують наступне завдання для самостійної роботи, яке міститься у файлі urok_3.htm

Завдання 1

Друже!

На робочому столі в якості заставки ти бачиш  веб- сторінку. Відкрий Блокнот та набери НТМЛ – код, що дозволить відтворити таку сторінку.

Завдання 2

Додайте  до вмісту сторінки  наступні фрази оформивши за зразком :

Людині властиво помилятися, а ще більшезвалювати  провину за свої помилки на комп'ютер.

Завдання 3

Застосуйте до наступних виразів наступні теги :   <HR>, <EM>…</EM>/ Поясніть їхню дію на фрагмент тексту, до якого вони застосовані.

Комп'ютери полегшують дуже багато чого, однак більшість того, що вони полегшують, взагалі не треба робити ( народна мудрість)

Дійсна небезпека не в тім, що комп'ютер почнуть мислити як люди, а в тім, люди почнуть мислити як комп'ютери ( мудра  думка)

  1.  Підсумки уроку

Учні разом з вчителем виконують перевірку виконаного завдання. якщо перше завдання виконано повністю правильно учні прикріплюють  стікер жовтого кольору, якщо вірно виконано завдання №2 – зеленого кольору, завдання № 3 – стікер червоного кольору.

Учні узагальнюють вивчене  і відповідають на наступні запитання :

  1.  Чому було вибрано саме таку назву уроку?
  2.  Говорять , що існують правила хорошого тону для веб-дизайнерів.  Чи можете ви  їх сформулювати ?

Протягом уроку  поки учні працювали, вчитель їх фотографує на цифровий фотоапарат. Під час виконання практичної частини роботи  вчителю можна створити фотоальбом уроку і продемонструвати класу, запропонувати учням  прокоментувати  фотографії.

  1.  Домашне завдання

Домашне завдання міститься на слайдах  у файлі urok_3.htm

Опрацювати  § 5 п. 6

У якості довідкового посібника  можна використати файл C:\Documents and Settings\Lara\Рабочий стол\HTML\Урок _3\учень\webdes.chm

Створрти власну веб-сторінку, розмістивши там відомості про себе. До тексту застосувати наступні ефекти :

ПІБ - Times New Roman, 14 пт,колір – чорний,  

дата народження – курсив,

місце навчання – напівжирний,

місце проживання – підкреслений,

відомості про батьків – шрифтом Arial , розмір 3, колір – зелений,

колір сторінки – жовтий.

Додайте вираз або цитату, що є девізом Вашого життя. Оформіть її належним чином.

Використана література:

  1.  Інформатика 10-11 /Глинський Я.М. –Львів, 2006 – с.264
  2.  НТМЛ в примерах. Как создать  свій Web-сайт/Дрилакин В.В. –Диалектика. Москва,2005, - с.190
  3.  Web – програмування в школа / Рамський Ю.С..- Богдан,2006,-  с.200

PAGE  1

НТML

Учень

Вчитель

magic. xls

таблиця.doc

urok_3. ppt

webdes.chm

magic. xls

magic_vidpovid. xls

таблиця.doc

urok_3. ppt

webdes.chm

заставка.bmp

povtor.htm


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

84113. ПРИНЦИПЫ ПРАВОВОГО ГОСУДАРСТВА 34.33 KB
  Права человека положены в основу системы сдержек и противовесов правового режима ограничения для государства не допуская тем самым излишнего регулирующего вторжения последнего в частную жизнь. Индивидуальные права представляют все одну общую черту: они ограничивают права государства писал в начале XX в. То есть власть государства можно ограничить прежде всего правами человека и гражданина которые выступают своеобразным проявлением власти личности волей гражданского общества составляют главную часть права вообще.
84115. Функции теории государства и права 23.5 KB
  Гносеологическая гносеология учение о познание связана с познанием ТГП сущности содержания и форм государственно-правовых явлений. Эвристическая ТГП не только познаёт бытие но и открывает новые закономерности в государственно-правовых явлениях. Прогностическая предсказательная на основе полученных данных ТГП прогнозирует развитие государства и права в будущем их проблемы. Понятия и концепция ТГП заимствуется отраслевыми и специальными юридическими науками.
84116. Место теории государства и права в системе юридических наук 21.88 KB
  Теория государства и права в системе юридических наук. Теория государства и права как общетеоретическая отрасль юридической науки. Историко-правовые науки к которым относятся история государства и права России зарубежных стран история политических и правовых учений.
84117. Взаимосвязь теории государства и права с общественными науками 21.54 KB
  Теория государства и права в системе гуманитарных наук. Прежде всего теория государства и права связана с историей изучающей прошлое человечества во всей его конкретности и многообразии. Так выясняя причины происхождения государства и права и исследуя их поступательное развитие теория государства и права опирается на конкретные данные исторической науки.
84118. Общенаучные и частные методы изучения государства 23.46 KB
  Философские методы определяют подход к изучению государства и права в целом. 2 Идеализм связывают существование государства и права либо с объективным разумом объективные идеалисты либо с сознанием человека его переживаниями субъективными и осознанными усилиями субъективные идеалисты. Не внешние факторы определяют развитие государства и права а внутреннее духовное начало. 5 Аксиологический анализ государства и права как специальных ценностей которые регулируют поведение отдельных личностей.
84119. Характеристика общественной власти и социальных норм первобытного общества 22.37 KB
  Исторически первой формой организации догосударственного общества являлась родовая община. Таким образом род был одновременно древнейшим социальным институтом и самой первой формой организации догосударственного общества. не отделенной от общества и не политической.
84120. Закономерности возникновения государства и права и его формы 22.03 KB
  Формы возникновения государств: восточные раннеклассовые государства и западные. Восточный путь возникновения государства. Западный путь возникновения государства.
84121. Теории происхождения государства в прошлой и современной науке о государстве 27.12 KB
  Одной из первых теорий происхождения государства и права была теологическая объясняющая их возникновение божественной волей. В то же время она отстаивает идеи незыблемости вечности государства необходимости всеобщего подчинения государственной воле как власти от Бога но вместе о тем и зависимости самого государства от божественной воли которая проявляется через церковь и другие религиозные организации. Глава этой семьи становится главой государства монархом.