53424

Інтегроване заняття з використанням наочного моделювання

Конспект урока

Педагогика и дидактика

На основі знайомої казки Колосок за допомогою схемсимволів вчити дітей сприймати зміст казки. Хіба зможемо прожити ми без них Діти вам подобаються казки Що вам подобається в казках Так всі люблять казки кони ведуть нас у світ пригод вчать розпізнавати добро зло. 1 коробка Діти підійдіть до коробки з літерою А в коробці захована схема з гудзиків за казкою Колосок З якої казки герої Який був півник Якими були мишенята Як звали Півника мишенят Чому вчить ця казочка Хто не працює той не їсть Потрібно...

Украинкский

2014-02-26

31 KB

2 чел.

Інтегроване заняття з використанням наочного моделювання

(пізнавальний розвиток, описові розповіді)

Програмовий зміст: Сприяти розвитку зв'язного мовлення дітей молодшого

віку. Активізувати словниковий запас. На основі знайомої  казки «Колосок», за допомогою схем-символів, вчити дітей сприймати зміст казки.

Продовжувати вчити узгоджувати іменники в роді, числі та відмінку; складати різні типи речень, дотримуючись правильного порядку слів. Закріпити вміння складати описову розповідь  іграшки (півень) спираючись на схему. Викликати позитивний емоційний настрій напротязі заняття.

Хід заняття

У нас сьогодні ніби свято:

Гостей зібралося багато.

А ну ж на мене подивіться,

І веселенько усміхніться.

Казок чимало є на світі –

І веселих і сумних.

Хіба зможемо прожити ми без них?

- Діти, вам подобаються казки?

- Що вам подобається в казках?

- Так, всі люблять казки, кони ведуть нас у світ пригод, вчать розпізнавати добро, зло. Вчать дружити.

Ось у мене є чарівний клубочок. Давайте підемо за ним ( клубочок котиться, підходимо до столу. На столі лежить 3 закриті коробки, на яких написані літери А, О, И)

Клубочок нас привів ось до цих коробок.

1 коробка

- Діти, підійдіть до коробки з літерою А (в коробці захована схема з гудзиків за казкою «Колосок»)

  •  З якої казки герої?
  •  Який був півник?
  •  Якими були мишенята?
  •  Як звали Півника, мишенят?
  •  Чому вчить ця казочка? (Хто не працює, той не їсть)

Потрібно скласти розрізну картинку- навпаки за сюжетом казки

- Що не так у картинці?

- Чому?

2 коробка

(на коробці зображена літера О; в коробці заховані пір'я, зернятка)

Гра «На дотик»

Завдання: визначити якому герою казок підходять ці предмети

«Кривенька качечка»

«Курочка ряба»

«Півник та курочка»

3 коробка

( на коробці зображена літера И; лунають звуки свійських птахів в магнітофонному записі)

- Що ви почули? Голоса яких птахів ви почули?

Котиться клубочок далі. Докотився до будиночка півня.

(діти сідають півколом)

Опис півня за схемою.

- Яку пісеньку співає півник?

- Який звук чуємо в кінці? (У)

Зробимо зарядку, уявимо себе маленькими півниками.

Ось маленькі півники стоять.

У них крильця маленькі тремтять.

Крильця вгору піднімають

І донизу опускають.

Щоб здоровими зростати,

Треба спинки розгинати.

В різні боки нахиляють,

Добре спинки розгинають.

Вже втомились нахиляти –

Треба зернятка клювати.

Поклювали, поклювали,

І травичку пощипали.

Іще трішки пострибали.

- Діти, давайте згадаємо вірш про півня, який ми з вами вивчили.

(розповідання вірша «Півень» за серією картин)

- Ідемо за клубочком далі. (діти знаходять  рукавичку)

Розповідь казки «Рукавичка» за кольоровими геометричними фігурами. (викладають на фланелеграфі)

- Хто перший потрапив до рукавички?

- Які геометричні фігури символізують звіряток? Чому?

Мишка – сірий прямокутник

Жабка – зелений трикутник

Зайчик – білий круг

Лисичка – оранжевий овал

Вовк – чорний квадрат

Ведмідь – коричневий круг

- Всі тварини в рукавичці, давайте придумаємо своє закінчення казки.

Образотворча робота «Прикрашаємо рукавичку» (кольорові гудзики)

- Давайте кожен подарує свою рукавичку героєві казки на прощання.

- А наш клубочок поки котився розмотався зовсім і у ньому є сюрприз           ( всередині клубочка зоологічне печиво)

Кінець заняття.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

12736. Разработка реляционной базы данных 603.98 KB
  Лабораторная работа №5 Тема: Разработка реляционной базы данных Цели работы: Изучить возможности СУБД Microsoft Access 2007. Научиться создавать многотабличную реляционную базу данных обеспечивающую хранение различных видов данных. Разрабатывать интерфейс пользователя баз
12737. Подготовка презентации в Microsoft PowerPoint 3.8 MB
  Лабораторная работа Тема: Подготовка презентации в Microsoft PowerPoint Цель работы: Научиться разрабатывать мультимедийную презентацию содержащую различные виды представления информации навигацию по представленному материалу а также анимацию отдельных объектов и пере
12738. Выполнение расчетов с использованием пакета символьной математики MathCAD 714.2 KB
  Лабораторная работа Тема: Выполнение расчетов с использованием пакета символьной математики MathCAD Цель работы: изучить возможности пакета символьной математики MathCAD в области вычисления математических выражений использования при расчетах переменных величин различн...
12739. Создание и обработка векторной графики 416.27 KB
  Лабораторная работа №2Тема: Создание и обработка векторной графики Цель работы: Изучить возможности графического редактора CorelDRAW предназначенного для создания и обработки векторной графики. Научиться создавать изображения на основе примитивов выполнять заливку изо...
12740. Создание и обработка растровой графики 89.03 KB
  Лабораторная работа Тема: Создание и обработка растровой графики Цель работы: Изучить основные возможности графического редактора Adobe Photoshop CS5 предназначенного для создания и обработки растровых изображений. Научиться пользоваться инструментами рисования и слоями д...
12741. Относительные, абсолютные и смешанные ссылки на ячейки в MS Office Excel 2007 63.16 KB
  Относительные абсолютные и смешанные ссылки на ячейки в MS Office Excel 2007 Ссылка – это адрес ячейки или диапазона ячеек. Ссылки бывают трех типов: относительные ссылки; например A1; абсолютные ссылки; например A1; смешанные ссылки; например A1 или A1. Относите
12742. Основы теории конечных полей 53 KB
  Лабораторная работа 2 Основы теории конечных полей Цель работы Закрепить знания полученные на лекциях курса €œОсновы криптографии с открытым ключом€œ по разделу €œОсновы теории конечных полей€. Используемое программное обеспечение Для работы используется пр
12743. Исследование идеальной системы шифрования 26.5 KB
  Лабораторная работа 1 Исследование идеальной системы шифрования Цель работы Изучить идеальный шифр основанный на побитном сложении по модулю 2 сообщения и чисто случайно сгенерированного ключа. Используемое программное обеспечение Для работы используетс
12744. Криптоанализ блочного шифра тотальным перебором ключей 281 KB
  Описание лабораторной работы Криптоанализ блочного шифра тотальным перебором ключей Цель работы Целью данной работы является изучение структуры и основных свойств блочного шифра основанного на подстановочно перестановочной сети SubstitutionPermutation Network или SPN кр