53428

Весна прийшла. Вірш Л.Українки «Вишеньки». Виготовлення сувеніру для мами

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: вчити учнів виготовляти сувеніри і розвивати вміння самостійно добирати розмір колір матеріал працювати з поролоном і картоном; формувати емоційно-позитивне ставлення до художнього образу вишні; поглибити кявлення про народні звичаї та повіря; розвивати звязне мовлення творчість мислення естетичний смак; виховувати любов до мами почуття вдячності і шанобливе ставлення повагу гордість за рідну матусю бажання...

Украинкский

2014-02-26

76.5 KB

1 чел.

 

    Інтегрований урок читання,

трудового навчання та розвитку                                   

           мовлення в 2 класі

                                         

                               

                      

                                                                                   

                                                                                          Провела:

                                          Вчитель початкових класів

                              Амвросіївської загальної школи I-IIIст.№6

                                                  Шарафанінко А.А

Тема. Весна прийшла. Вірш Л.Українки «Вишеньки»

          Виготовлення сувеніру для мами.

Мета: вчити учнів виготовляти сувеніри і розвивати вміння самостійно  

         добирати розмір, колір, матеріал, працювати з поролоном і картоном;

         формувати емоційно-позитивне ставлення до художнього образу

          вишні; поглибити кявлення про народні звичаї та повір’я; розвивати

          зв’язне мовлення, творчість, мислення, естетичний смак; виховувати

         любов до мами, почуття вдячності і шанобливе ставлення, повагу,

         гордість за рідну матусю, бажання зробити приємне; бережливе

            ставлення до свого здоров’я та рідної природи.

Обладнання: поролон, кольоровий папір, картон, пластмасові кришки з

                      пляшки, ножиці, клей, олівець, ілюстрації з вишнями, картинка

                      з образом матусі з дитиною, атрибути одягу лікаря Айболіта.

                                        Хід уроку

  1.  Організація класу до уроку.

Продзвенів уже дзвінок,

Починається уроу

Тож ми часу не гаймо,

Працювати починаймо.

На сьогоднішній урок ми візьмемо старанність, охайність, спостережливість,

працьовитість, доброзичливість.

  1.  Актуалізація знань учнів.

Бесіда про весну.

  •  Діти, яка пора року зараз на дворі?
  •  Які ознаки весни ви уже помітили?
  •  Дійсно, весна- це чарівна пора року, коли все оживає і розцвітає.
  •  Які асоціації у вас виникають, коли ви чуєте слово «весна»?

Робота в парах.

  •  Давайте зараз попрацюємо в парах. Візьміть квіточку і напишіть на її пелюстках,що для вас весна.
  •  І так,весна – це...(відповіді дітей).

Прислів’я про весну. 

  •  Діти, а які прислів’я про весну ви знаєте?
  •  А яке перше весняне свято ми недавно відмічали?
  1.  Оголошення теми і мети уроку.

Весна починається з маминого свята. Я знаю, діти, що кожен любить свою маму. Це найрідніша й найдорожча для вас людина. Мама вам дала життя,

Вона ростить вас і піклується про вас. Ми повинні бути вдячними своїм матусям. І робити подарунки не тільки на 8 березня, а і в будь-який інший день. На сьогоднішньому уроці ми з вами будемо виготовляти сувеніри для своєї матусі. Найдорожчий подарунок – той, що зроблений власними руками. Ви сьогодні виготовите голочницю і подаруєте своїй матусі.

  1.  Мотивація навчальної діяльності учнів.

Загадка.

  •  Але, перш ніж розпочинати роботу, послухайте загадку.

Маленькі, кругленькі,

Виблискують в листі зелененькім

Червоні – смачненькі

А зелені – ще кисленькі.

- Що це таке?

- Так, це вишеньки.

Робота над віршем.

  •  Давайте з « Читанки» (с.12) прочитаємо вірш Л. Українки «Вишеньки».

( читають «ланцюжком»).

  •  Між ким відбувається розмова в цьому вірші?
  •  Чому вишеньки виросли високо? Прочитайте з підручника.
  •  Давайте ще раз прочитаємо цей вірш «естафетою».

Розповідь вчителя.

  •  Діти, вишні на Україні є символом молодості і вірності. Український народ любить це деревце, а тому його можна побачити біля кожної садиби. Про вишні складені легенди, пісні, прикмети. А які прикмети ви приготували на сьогоднішній урок?

1 учень: Зацвіли вишні – сій кукурудзу.

2 учень: Коли вишні достигли – великого тепла вже не жди.

3 учень: Поки з вишні листя не опаде – зима не починається.

Мирилка.

                Через тин вишня похилилася,

                 Дві подруженьки посварилися.

                 Тобі – вишенька, мені – грушенька,

                 Не сваримося, моя душечка.

                 Тобі – вишенька, мені – зерненько,

                  Не сваримося, моє серденько.

  •  Хто це стукає?(Заходить учень старшокласник, переодягнений лікарем Айболить)

Лікар Айболить: Діти, я дізнався, що у вас розмова про вишні, і прийшов вам розповісти про цілющі властивості цієї ягоди. Із вишень не тільки готують смачне варення, компот, узвар, кисіль. Це – ціла скарбничка цілющих вітамінів та мікроелементів. У народній медицині для лікування різних недуг із цього деревця використовують все: плоди, гілочки, плодоніжки, коріння, зернятка, клей. Найбільше використовують вишню при запаленні дихальних шляхів. Коли хрип або кашель, потрібно пити не тільки вишневий сік, але й чай з вишневих гілочок. Він добре дезінфікує горло. Найкраще зберігаються лікувальні властивості у сухих вишнях. Навар із сухих вишень – чудовий загально – зміцнювальний засіб після всіх хвороб.Пийте на здоров’я, і ваші щічки зачервоніють, як ягоди вишні, а після спекотного дня відплатіть за це вишеньці відерцем води.

  •  Дякуємо тобі, лікарю Айболить за добрі поради.
  1.  Фізхвилинка.

                                Ми раненько встали,

                      Вишеньки зірвали,

                      В мисочку їх склали.

                      Прийдуть гості до нашої хати,

                      Всіх їх будемо пригощати.

  1.  Практична робота учнів.
  •  Тепер ми багато з вами знаємо про вишеньки. Зараз почнемо виготовляти сувеніри з вишеньками і подаруємо їх своїм матусям.
  1.  Пригадайте т/б під час роботи з ножицями, клеєм.
  2.  Підготуйте картонні заготовки блакитного картону розміром 12х12 см.
  3.  Покладіть пластмасову кришечку з пляшки до поролону і відмалюйте дві кришечки так, щоб вони трималися один з одним.
  4.  Із кольорового паперу зеленого кольору за шаблоном виріжте два листочки, а потім гілочки.
  5.  Наклейте клеєм ПВА все це на картонну основу. Подарунки готові.
  6.  Виставка робіт.
  7.   Підсумок уроку.
  •  Давайте пригадаємо, про що йшла мова на нашому уроці?
  •  Що було цікавим на уроці?
  •  Що найбільш сподобалось?
  •  Чи задоволені ви своєю роботою?
  •  Молодці, ви добре попрацювали.

                   

      


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

83869. Строение пахового канала. Складки и ямки задней поверхности передней брюшной стенки. Треугольники паховой области. Косая и прямая паховая грыжа 98.4 KB
  Стенки: 1 верхняя нижние пучки внутренней косой мышцы живота и поперечной мышцы живота; 2 передняя апоневроз наружной косой мышцы живота; 3 нижняя паховая связка утолщенный и загнутый в виде желобка нижний край апоневроза наружной косой мышцы живота; 4 задняя поперечная фасция. Поверхностное паховое кольцо образовано расходящимися медиальными и латеральными ножками апоневроза наружной косой мышцы живота скрепленными межножковыми волокнами закругляющими щель между ножками в кольцо; Глубокое паховое кольцо образовано поперечной...
83870. Способы пластики пахового канала при прямых и косых паховых грыжах 50.78 KB
  Способы укрепления передней стенки пахового каналапри косых грыжах Способ Мартынова Впереди семенного канатика подшивается к паховой связке медиальный лоскут наружной косой мышцы живота а латеральный поверх медиального. Способ Жирара Впереди семенного канатика узловыми капроновыми швами подшивают свободные края внутренней косой и поперечной мышц живота к паховой связке. Затем к связке подшивают медиальный лоскут апоневроза наружной косой мышцы живота и латеральный лоскут укладывают поверх медиального и подшивают рядом узловых швов....
83871. Строение бедренного канала. Бедренная грыжа. Операции при бедренной грыже. «Corona mortis» - формирование, тактика при ранении аномального анастомоза 134.64 KB
  Отверстия бедренного канала: внутреннее отверстие соответствует бедренному кольцу. Стенки бедренного канала: передняя поверхностный листок собственной фасцнн бедра в этом месте он носит название верхнего рога серповидного края и паховая связка задняя глубокий листок собственной фасции бедра в этом месте он носит название гребенчатой фасции: латеральная бедренная вена. Операции при бедренной грыже Способы пластики бедренных грыж можно разделить на две группы: 1способы закрытия грыжевых ворот со стороны бедра; 2способы закрытия...
83872. Хирургическое лечение пупочной грыжи, грыжи белой линии, послеоперационной вентральной грыжи 49.13 KB
  Способ Лексера Применяется чаще у детей при небольших пупочных грыжах: полулунный разрез кожи окаймляющий грыжевое выпячивание снизу; выделение грыжевого мешка вскрытие и вправление содержимого если дно грыжевого мешка интимно спаяно с пупком то выделяют шейку грыжевого мешка вскрывают ее и грыжевое содержимое вправляют в брюшную полость; прошивание шейки мешка нитью перевязка и отсечение мешка: закрытие грыжевых ворот под контролем указательного пальца введенного в пупочное кольцо на апоневроз вокруг кольца накладывают...
83873. Ущемлённая грыжа. Классификация грыж по клиническим признакам, виды ущемления. Хирургическое лечение 48.76 KB
  Классификация по клиническим признакам: 1 вправимые; 2 невправимые; 3 ущемленные: ущемление стенки кишки грыжа Рихтера встречается при узких грыжевых воротах например при пупочной грыже; ретроградное ущемление Wобразное при ущемлении двух и более кишечных петель кровообращение нарушается не только в петлях находящихся в грыжевом мешке но и в петлях находящихся в брюшной полости имеющих с выпавшими петлями общую брыжейку; 4скользящие грыжи грыжевой мешок представлен частично стенкой полого органа не покрытой...
83874. Развитие брюшины и органов пищеварительной системы. Дивертикул Меккеля. Подпечёночное расположение купола слепой кишки и червеобразного отростка 51.45 KB
  Подпечёночное расположение купола слепой кишки и червеобразного отростка. Поджелудочная железа закладывается на уровне двенадцатиперстной кишки и врастает между двумя листками дорсальной брыжейки. На 5й неделе внутриутробного развития начинаются ускоренный рост кишки и ее удлинение. В кишечной петле можно выделить два колена: верхнее нисходящее колено из которого в дальнейшем формируется двенадцатиперстная кишка тощая и большая часть подвздошной кишки; и нижнее восходящее колено из которого развивается конечный отдел подвздошной и вся...
83875. Полость живота. Топографо – анатомические образования верхнего и нижнего этажей брюшной полости 51.31 KB
  В хирургической анатомии в малом сальнике выделяют лишь lig.hepatoduodenale и lig.hepatogastricum, поскольку они хорошо визуализируются во время операций. В составе lig. hepatoduodenale, между ее листками, в порядке справа налево располагаются следующие элементы: ductus choledohus (D) — крайнее правое положение, vena portae (V) — посередине
83876. Висцеральные ветви брюшной части аорты. Притоки воротной вены. Порто – кавальные анастомозы 55.17 KB
  Висцеральные ветви брюшной части аорты Непарные висцеральные ветви Чревный ствол короткая 2 см но толстая артерия которая отходит на уровне XII грудного позвонка в самом hitus orticus диафрагмы идет вперед над верхним краем pncres и тотчас делится на три ветви: . gstric sinistr левая желудочная артерия идет к малой кривизне желудка дает ветви как к желудку так и к prs bdominlis esophgi. gstroduodenlis проходит позади duodenum и делится на две ветви: .
83877. Малый сальник, сальниковая сумка, стенки, отверстие, связь с другими отделами. Способы осуществления доступа к поджелудочной железе 69.84 KB
  В зависимости от локализации патологического процесса и характера оперативного вмешательства производят различные разрезы передней брюшной стенки. Для обнажения тела и хвоста поджелудочной железы чаще применяют верхний срединный разрез который в случае необходимости можно расширить путем пересечения прямых мышц живота. Для подхода к головке поджелудочной железы особенно если одновременно предполагают вмешательство на желчных путях целесообразно применять разрезы С. Разрез проводят параллельно XII ребру справа если необходимо подойти к...