53429

Життя в добрі

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Так би і померла та людина, аби тою дорогою не проїздив самарянин. Треба відмітити, що євреї не любили самарян. Вони не розмовляли з самарянами і навіть не пускали їх у свій храм для поклоніння Богу. Але коли самарянин побачив пораненого єврея, то не став згадувати про це.

Украинкский

2014-02-26

3.65 MB

2 чел.

Тема:     Життя в добрі.

Мета: ознайомити учнів із семи тілесними доброчинностями, показати на

            прикладі притч та життя святих людей переваги життя в добрі;            

            розвивати мислення та мовлення учнів;

            виховувати бажання творити добро.

Обладнання: мультимедійна презентація, мікрофон, малюнки та творчі роботи

                             учнів, сердечка.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Хід уроку.

І. Організація класу до уроку.

Слайд№1

- Діти, встаньте, будь ласка, привітаємось.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Вірш Л. Забашти «Людина починається з добра».

Слайди №2,3

Вправа «Мікрофон».

  •  Як ви розумієте вислів «Добро роби, добре буде й тобі?» 
  •  Давайте звернемось у довідкове бюро і дізнаємось, що таке «добро» та «доброта».

Слайд№4

 

ІІІ. Робота над темою уроку.

  1.  Оголошення теми і завдань уроку.


Слайди №5,6

  1.  Визначення девізу уроку.

-А тепер розшифруємо девіз нашого уроку. Розшифровуємо по рядочку.

  1.  Ознайомлення із 7 тілесними доброчинностями (див. слайд№7).

- А зараз давайте познайомимось із семи тілесними доброчинностями, які були здавна притаманні українцям. Саме слово «доброчинності» говорить про те, що воно утворене із двох слів «добро» і «чинити». Наші предки вважали обовязковим (читаємо). На жаль, деякі з них не властиві нашим сучасним землякам. Наприклад, важко собі уявити, щоб хтось впустив у свій дім на нічліг незнайому людину. Але всіх цих доброчинностей дуже ревно дотримуються в оплотах християнства – Святих Монастирях і Церквах.

Слайд №7

4. Робота над притчами.

-Знайомимось із притчами.

Учні розповідають притчі про милосердного самарянина (слайд№8), «Двоє мандрівників» (слайд№9), «Три золоті монети» (слайд№10). 

Про милосердного самарянина

Один єврей крокував по дорозі з Єрусалиму в Єрихон. В безлюдному місці на нього напали розбійники. Вони забрали у бідолахи одежу, побили його і пішли геть, покинувши його ледве живого. Стікаючи кров'ю, він лежав на дорозі.

Тим же шляхом йшов священик. Він подивився на нещасного і пройшов мимо.

Тим же шляхом проходив левіт - помічник священика. Підійшов, подивився і пройшов мимо.

Так би і померла та людина, аби тою дорогою не проїздив самарянин. Треба відмітити, що євреї не любили самарян. Вони не розмовляли з самарянами і навіть не пускали їх у свій храм для поклоніння Богу. Але коли самарянин побачив пораненого єврея, то не став згадувати про це. Він зліз з осла і перев'язав рани тій людині. Потім посадив його на свого віслюка та відвіз у найближчий готель. Там він попіклувався про нього деякий час.

А наступного дня, відїжджаючи, він дав гроші хазяїну готелю і сказав: "Мені треба поспішати. Візьміть це і попіклуйтеся про бідолаху. І якщо витратиш більше цього, то я, коли повертатимусь, віддам тобі".

– Ось таким добрим і милосердним був цей самарянин, він не дав померти людині, яка фактично є його ворогом. Із наступної притчі ви дізнаєтесь про переваги життя в добрі, адже інколи добрий вчинок може врятувати життя людині.

5. Розповідь учителя.

Коли людина прийде на суд до Господа, вона повинна буде дати звіт за усе своє життя. І може так статися, що замість справжніх монет – добрих справ – людина чеканила і роздавала усе життя фальшиві – недобрі справи. Але за все потрібно платити. І тоді людині на допомогу прийде наш цар – Іісус Христос. Слідом за Ним прийде Цариця – Свята Церква. Потім допоможуть придворні – це наші рідні, близькі і друзі, які будуть молитися за нас. Але горе тій душі, у якої в день останнього Суду не виявиться хоча б кілька справжніх монет…Перед вами наша Свята Церква. Що відбувається у ній кожної неділі і свята, ви дізнаєтесь після того, як виконаєте домашнє завдання у зошитах на стор. 33.

6. Бесіда про Серафима Саровського. (див. слайд№11).

  •  Хто це такий? Що ви про нього знаєте?

Святий преподобний Серафим Саровський був надзвичайно доброю людиною.  Прочитаємо, що говорив цей святий чоловік. 

Слайд №11

7. Фізкультхвилинка. Гра «Капітошка» (слайд№12). 


8. Гра «Так чи ні».
(Слайд№13). 

Якщо «так», то піднімайте, будь ласка,  сердечка. 

ІV. Закріплення вивченого.

  1.  Робота в групах. (Слайди №14,15). Робота із фразеологізмами та дієсловами.

- А зараз працюємо в групах. Вибрати що «добре», а що «зле».  

Перевірка роботи (слайди №16,17). 

  1.  Складання асоціативних кущів до слів «добро» і «зло» (слайд№18).
  •  Ми вже багато чого дізналися про добро і зло, тому  складемо  асоціативні кущі до цих слів. 

  1.  Робота в парах. Вправа «Знайди кінцівку» (слайд№19). 

- Працюємо в парах.


Перевірка роботи
(слайд№20). 

  1.  Вправа «Незакінчене речення» (слайд№21).

Учні нашого класу підготували  малюнки і творчі роботи на цю тему. Більшість із них вважають, що добра людина любить і піклується про природу. Деякі думають, що робити добро – це допомагати слабшим і старшим. Надаємо  слово учневі, який прочитає вірш Баштана Романа «Добро».

Слайд №22


V
. Підсумок уроку.

- А зараз давайте пофантазуємо. Хвилинка фантазії (слайд№23).

Закінчити сьогоднішній урок я хотіла б словами Н.Красоткіної (слайд№24).

А дорогим гостям ми бажаємо тільки добра і пропонуємо подивитися відеокліп на пісню «А ми бажаєм вам добра».


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

43621. Управление мотивацией персонала на примере ГУП “Таткоммунпромкомплект” 943.46 KB
  Анализ деятельности предприятия ГУП â€œТаткоммунпромкомплектâ€. Вместе с тем работающие предприятия имеют свои мотивационные модели практическое использование которых позволяет им держаться на плаву и даже увеличивать объем производства. Применяются ли они на наших предприятиях кроме конечно чисто русской модели кнута и пряника К сожалению нет. Таким образом учитывая вышеизложенное нами выше можно сделать следующий вывод: весь персонал предприятия условно можно подразделить на определенные...
43622. Разработка коробки скоростей токарно-револьверного станка 979.5 KB
  К достоинствам схемы относятся высокий КПД, удобство монтажа и демонтажа. К недостаткам – неравномерное распределение нагрузки вдоль зуба и неодинаковое давление на подшипники (установленные на разных концах вала) от окружного усилия и веса колёс.
43623. Информатика. Информация. Устройство ЭВМ 1.08 MB
  Информатика – современная научная база информационной сферы деятельности людей. Не существует однозначного понятия информатики – как науки. Рассмотрим следующие: Информатика – это наука, изучающая все аспекты получения, хранения, преобразования, передачи и использования информации.
43624. Опыт осуществляемый первичной профилактикой наркомании в гимназии РГСУ 60.45 KB
  Программа наркомании несовершеннолетних в Российской Федерации. Социальная профилактики наркомании среди подростков. Методы работы социального педагога по профилактике наркомании среди несовершеннолетних Глава 2. Опыт осуществляемый первичной профилактикой наркомании в гимназии РГСУ.
43625. Формирование диалогической речи детей дошкольного возраста с задержкой психического развития по картинке 65.27 KB
  Первое условие– потребность детей высказываться; второе – о чём нужно сказать т. и обобщенные в монографии“Обучение детей с задержкой психического развития†1981 констатируют у детей с ЗПР неустойчивость внимания недостаточность развития фонематического слуха зрительного и тактильного восприятия оптикопространственного синтеза моторной и сенсорной стороны речи долговременной и кратковременной памяти зрительномоторной координации автоматизации движений и действий. Общение необходимо для психического развития детей...
43626. Влияние применения ближнего света фар в дневное время суток на безопасность дорожного движения 1.99 MB
  В разделе «Введение» изучается значение станций технического обслуживания, необходимость их планирования, приводится описание станций технического обслуживания, видов СТО и производимых на них работах и услугах. Раздел «Технологический расчет»: представляет собой расчет производственной программы, годового объема работ, количества постов, численности рабочих и площадей помещений производственного корпуса.
43627. Анализ и оптимизация САР частоты вращения вала двигателя постоянного тока 2.54 MB
  Даля кафедра автоматизации и компьютерноинтегрированных технологий Курсовой проект по дисциплине Теория автоматического управления на тему: анализ и оптимизация САР частоты вращения вала двигателя постоянного тока В №13.2 Описание принципа действия САР 1.3 Определение передаточных функций элементов САР 1.4 Построение модели структурной схемы САР 1.
43628. УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ Т.В. Зайцева, А.Т. Зуб 2.12 MB
  В учебнике рассматриваются важнейшие вопросы теории и практики управления персоналом организации: история становления данной науки; принципы, методы и подходы к построению системы управления персоналом в организации; основные процессы. Проанализированы различные аспекты основных направлений деятельности в рамках управления персоналом: планирование потребности в персонале и найм, оценка результативности труда, мотивация и оплата труда персонала...
43629. Организация проведения ТО и ТР автомобилей УАЗ -31512 в условиях ОАО Ростелеком г. Ухта 1.04 MB
  Транспорт важнейший элемент инфраструктуры, под который понимают отрасли народного хозяйства, создающие общие его функционирования. Транспорт оказывает активное влияние на процесс расширенного воспроизводства, величину запасов, сырья, топлива и промышленной продукции, производственную мощность складов