53431

Хімічна промисловість

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: навчальна: Дати характеристику галузевої структури промисловості пояснити чинники розміщення різних типів підприємств визначити взаємозвязки хімічної промисловості з іншими ознайомити учнів зі зразками полімерів продуктами хімічної промисловості пояснити хімічні процеси які відбуваються під час промислового синтезу речовин; розвивальна: розвивати память логічне мислення уміння нестандартного...

Украинкский

2014-02-26

91.5 KB

1 чел.

Інтегрований урок

з хімії та географії

у 9 класі

«Хімічна промисловість»

Підготували:

вчитель хімії СЗШ І-ІІІ ступеня № 7 м. Львова

Кебас Ганна Теодорівна,

вчитель географії Окрепка Наталія Миколаївна

Львів 2010
ТЕМА
: Хімічна промисловість

Клас: 9

Мета уроку: навчальна: Дати характеристику галузевої структури промисловості, пояснити чинники розміщення різних типів підприємств, визначити взаємозв’язки хімічної промисловості з іншими, ознайомити учнів зі зразками полімерів, продуктами хімічної промисловості, пояснити хімічні процеси, які  відбуваються під час промислового синтезу речовин;

розвивальна: розвивати память, логічне мислення, уміння нестандартного мислення; удосконалювати навички роботи з картами, уміння розвязувати задачі, розвивати творчі здібності під час розвязування нестандартних завдань;

виховна: виховувати екологічну культуру учнів, любов до рідного краю,

творчий підхід до навчання, колективізм, інтерес до хімії.

Тип уроку: засвоєння нових знань

Форма проведення: інтегрований урок з хімії та географії

Обладнання: дидактичні матеріали: картки із завданнями з хімії та географії, комп'ютерна презентація ходу уроку, комп'ютерні програми  «Віртуальна лабораторія», «Органічна хімія »,  атласи, географічна карта «Хімічна промисловість», зразки полімерів та волокон, клей, маркери, ватмани, мікрофон.

Методи: інтерактивні методи навчання: робота у групах, «мозковий штурм», «мікрофон», «кіт у мішку», метод проекту

Хід уроку

І Організаційний момент

Клас  ділиться на 5 рівних груп , у кожній групі визначено лідера, доповідача, секретаря.

ІІ Основна частина уроку

2.1 Актуалізація і коригування знань учнів

Вчитель географії оголошує тему та мету уроку.

Кожна група одержує діаграму, яку повинна заповнити згідно завдання.

Завдання: користуючись картою атласу    на ст. 19, назвіть основні галузі хімічної промисловості.

«Мозковий штурм»

2.2. Вивчення нового матеріалу

Галузева структура хімічної промисловості:

  •  Гірничо-хімічна
  •  Основна хімія: виробництво кислот, солей, соди, мінеральних добрив
  •  Хіміко-фармацевтична
  •  Лакофарбова

  •  Промисловість побутової хімії
  •  Промисловість хімічних волокон та ниток
  •  Промисловість синтетичних смол і пластмас

Вчитель хімії Розгляньте зразки волокон. Порівняйте штучний та натуральний шовк. Яка їх відмінність та подібність?

Розгляньте видані вам зразки поліпропілену, полістиролу, поліетилену. Які вироби, на вашу думку, виготовляють із цих полімерів? Учні записують назви виробів, передаючи картку із завданням один одному за годинниковою стрілкою в групі.

Після розвязання завдань учні приклеюють картки на проекти «Хімічна промисловість».

  •  Нафтохімічна промисловість

Вчитель демонструє і пояснює схему ректифікаційної колони, процес перегонки нафти на нафтохімічному підприємстві, використовуючи комп’ютерну програму «Органічна хімія», ознайомлює учнів з продуктами переробки нафти (комп’ютерна програма «Віртуальна лабораторія»).

Розповідь вчителя

Демонстрація

«Сніжний ком»

Демонстрація

Один учень з групи витягує з мішка картку із завданням, яке розв’язують цілою групою. Завдання: встановіть формулу алкану, що входить до складу нафти, за відомим обємом та масою речовини.

Пара алкану масою 22,8 г займає об’єм 4,48 л. Встановіть молекулярну формулу алкану, що входить до складу нафти.

Пара алкану масою 34,4 г займає об’єм 8,96 л. Встановіть молекулярну формулу алкану, що входить до складу нафти.

Пара алкану масою 7,2 г займає об’єм 2,24 л. Встановіть молекулярну формулу алкану, що входить до складу нафти.

Пара алкану масою 30 г займає об’єм 6,72 л. Встановіть молекулярну формулу алкану, що входить до складу нафти.

Пара алкану масою 12,8 г займає об’єм 2,24 л. Встановіть молекулярну формулу алкану, що входить до складу нафти.

Пара алкану масою 28,4 г займає об’єм 4,48 л. Встановіть молекулярну формулу алкану, що входить до складу нафти.

Результати вивішуються на проекти «Хімічна промисловість».

Вчитель географії

Принципи розміщення підприємств хімічної промисловості

  •  Орієнтація на сировину
  •  Орієнтація на споживача
  •  Орієнтація на транспортні перевезення

Завдання: Назвіть основні центри виробництва продукції хімічної промисловості згідно обраного вами варіанту.

Результати вивішуються на проекти «Хімічна промисловість».

Вчитель хімії

Уявіть себе хіміками-технологами на підприємстві основної хімії, що орієнтується на сировину. Запропонуйте схему перетворення сірки у сульфатну кислоту. Складіть дану схему із запропонованих карток і наклейте їх в певному порядку.

SO2

S

H2SO4

SO3

Напишіть рівняння реакцій даного генетичного перетворення.

Результати вивішуються на проекти «Хімічна промисловість».

ІІІ Заключна частина уроку

3.1. Закріплення вивченого матеріалу

Вчитель географії

Хімічна промисловість залежить і впливає на інші галузі господарства.

Складіть схему виробничих взаємозв’язків хімічної промисловості з іншими галузями.

Результати вивішуються на проекти «Хімічна промисловість».

Учням пропонується дати відповідь на запитання:

  •  Назвіть продукцію хімічної промисловості, яку ви використовуєте у повсякденному житті.
  •  Назвіть галузі хімічної промисловості.
  •  Назвіть волокна та полімери, які синтезуються на підприємствах хімічної промисловості.
  •  Які продукти перегонки нафти ви знаєте?
  •  Які підприємства хімічної промисловості є у м.Львові?
  •  Як впливає хімічна промисловість на навколишнє середовище?
  •  Запропонуйте шляхи вирішення  та подолання екологічних проблем.

Гра

«Кіт у мішку»

Гра

«Кіт у мішку»

Гра «Лото»

Складання опорної схеми

«Мікрофон»

3.2. Підведення підсумків роботи на уроці

3.3. Домашнє завдання  Опрацювати  відповідний параграф у підручнику.

Підготувати повідомлення про роботу підприємств хімічної промисловості Львівської обл.


Відомості про автора

Прізвище, ім'я, по батькові автора

Кебас Ганна Теодорівна

Місце роботи

СЗШ І-ІІІ ступеня № 7 м.Львова

Посада

вчитель хімії

Домашня адреса

м. Львів, вул. Замарстинівська 150 кв.61, 79058

Контактний телефон

0963309568

Паспортні дані

Серія КВ № 316824 виданий Шевченківським РВ ЛМУУМВС України у Львівській області

1 грудня 1999 р.

Ідентифікаційний код

2795216228


Галузева структура хімічної промисловості

алузева структура хімічнГалузева структура хімічної промисловості

о

 

р

м

с

о

о

т


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

16695. ВЛАДЕНИЕ И ВЛАДЕЛЬЧЕСКАЯ ЗАЩИТА 29.6 KB
  ВЛАДЕНИЕ И ВЛАДЕЛЬЧЕСКАЯ ЗАЩИТА К.И. СКЛОВСКИЙ Скловский Константин Ильич Кандидат юридических наук. Специалист по гражданскому праву. Родился 31 марта 1955 г. в городе Кызыл Тувинской республики. В 1977 г. окончил Ростовский госуниверситет. Работал следователем пр
16696. ЗАЩИТА ПРАВ СОБСТВЕННИКА И ВЛАДЕЛЬЦА ИМУЩЕСТВА, РЕАЛИЗОВАННОГО НА ПУБЛИЧНЫХ ТОРГАХ 23.08 KB
  О ЗАЩИТЕ ПРАВ СОБСТВЕННИКА И ВЛАДЕЛЬЦА ИМУЩЕСТВА РЕАЛИЗОВАННОГО НА ПУБЛИЧНЫХ ТОРГАХ К.И. СКЛОВСКИЙ Скловский Константин Ильич доктор юридических наук адвокат профессор кафедры гражданского права КГАУ имеет около 120 научных публикаций. Продажа имущества
16697. ЮРИДИЧЕСКИЕ КОНСТРУКЦИИ -КЛЮЧЕВОЕ ЗВЕНО ПРАВА 123.5 KB
  ОС. АЛЕКСЕЕВ ЮРИДИЧЕСКИЕ КОНСТРУКЦИИ КЛЮЧЕВОЕ ЗВЕНО ПРАВА в порядке постановки проблемы 1. Сначала некоторые фактические данные. Вот перед нами рыночные отношения. Какие здесь используются юридические конструкции Принято считать договор куплипродажи. Да это о...
16698. ПРАВОВЫЕ ПРОБЛЕМЫ КОНЦЕНТРАЦИИ КАПИТАЛА В УСЛОВИЯХ СВОБОДНОГО РЫНКА И НЕ-ОБХОДИМОСТИ ЗАЩИТЫ ПУБЛИЧНЫХ ИНТЕРЕСОВ 120 KB
  Ю.Т. БАСИН ПРАВОВЫЕ ПРОБЛЕМЫ КОНЦЕНТРАЦИИ КАПИТАЛА В УСЛОВИЯХ СВОБОДНОГО РЫНКА И НЕОБХОДИМОСТИ ЗАЩИТЫ ПУБЛИЧНЫХ ИНТЕРЕСОВ 1. Вводные положения Казахстан как и Россия вступает в экономическую фазу развития основанную на господстве частной собственности и частно...
16699. ОЦЕНОЧНЫЕ ПОНЯТИЯ В СОВРЕМЕННОМ ГРАЖДАНСКОМ ПРАВЕ 194.5 KB
  Д.А. Гараймович ОЦЕНОЧНЫЕ ПОНЯТИЯ В СОВРЕМЕННОМ ГРАЖДАНСКОМ ПРАВЕ Развивая ту или иную отрасль науки мы в первую очередь сталкиваемся с необходимостью определения средств которые требуются для этого развития. Наборы инструментов с которыми имеют дело ученые разн
16700. Общие положения учения об обеспечении обязательств и способах обеспечения обязательств 250.5 KB
  Общие положения учения об обеспечении обязательств и способах обеспечения обязательств Общие положения учения об обеспечении обязательств 1. Под исполнением обязательств понимается совершение кредитором и должником действий по осуществлению вытекающих из обязате...
16701. Публичные образования и их органы: гражданско-правовой статус и участие в гражданских правоотношениях 312 KB
  Публичные образования и их органы: гражданскоправовой статус и участие в гражданских правоотношениях Под публичными образованиями в интересах настоящей работы понимаются Российская Федерация субъекты Российской Федерации далее по тексту субъекты РФ и муниципаль
16702. ПОНЯТИЕ И ВИДЫ ОБРЕМЕНЕНИИ ПРАВ НА НЕДВИЖИМОЕ ИМУЩЕСТВО В КАЗАХСТАНЕ 129.5 KB
  К.М. Ильясова ПОНЯТИЕ И ВИДЫ ОБРЕМЕНЕНИИ ПРАВ НА НЕДВИЖИМОЕ ИМУЩЕСТВО В КАЗАХСТАНЕ Одним из квалифицирующих признаков права собственности и иных вещных прав является возможность непосредственного воздействия на вещь в том числе путем исключения от воздействия на ве...
16703. РЕАЛИЗАЦИЯ ПРАВОСПОСОБНОСТИ ЮРИДИЧЕСКОГО ЛИЦА ЧЕРЕЗ ЕГО ОРГАНЫ 146.5 KB
  СИ. Климкин РЕАЛИЗАЦИЯ ПРАВОСПОСОБНОСТИ ЮРИДИЧЕСКОГО ЛИЦА ЧЕРЕЗ ЕГО ОРГАНЫ Общие положения о правоспособности организации. Общие подходы к правоспособности юридического лица закреплены в ст. 35 Гражданского кодекса Республики Казахстан далее ГК РК Кодекс. Отметим...