53437

Звук «р», букви Р р. Письмо великої літери «Р». Парасолька Оле Лукойє

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Парасолька Оле Лукойє. Тип уроку: комбінований Обладнання: парасолька ілюстрація Оле Лукойє розрізані букви складові таблиці по швидко читанню демонстраційна таблиця Р р ілюстрації квітів назви квітів розсипані слова фішки настроюфарби пензлик ескізи парасольки стрічки уваги мішечок. Діти як звуть цього дідуся Оле Лукойє Навіщо дідусю парасолька щоб творити дива Урок в нас діти незвичайний Гостя радо зустрічаймо Казку слухати почнемо і дідусю доведемо Що настрій...

Украинкский

2014-02-26

43 KB

11 чел.

Інтегрований урок  в 1 класі

                                                             Вчитель початкових класів,

                                                             звання «старший вчитель»

                                                      КЗ «Високопільська ЗОШ

                                І-ІІІ ступенів»

                          Прут Г.О.


Тема: Звук «р», букви Р р. Письмо  великої літери «Р».  Парасолька Оле Лукойє.

Мета: Вчити учнів читати слова та речення зі звуками «р», «р'», писати велику букву  «Р»;   

удосконалювати навички правильної вимови та  каліграфічного письма,  орієнтування в тексті;

розвивати звя’зне мовлення, пам'ять, фонематичний слух, уяву, кмітливість, інтерес до навчання, дрібну моторику, увагу, спостережливість;

формувати вміння працювати за зразком, в групі та самостійно;

 

виховувати естетичні смаки, старанність,  товариськість, бажання працювати і досягати успіху.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: парасолька, ілюстрація Оле Лукойє, розрізані букви, складові таблиці по швидко читанню, демонстраційна таблиця Р р, ілюстрації квітів, назви квітів, розсипані слова , фішки настрою,фарби, пензлик, ескізи парасольки, стрічки уваги, мішечок.


                                           Хід уроку:

І. Емоційний настрій:

         Ніч тихенько промайнула, сон забрати не забула.

         Сонце зранку засвітило – Понеділок розбудило.

          Парасольку дідусь взяв і до нас він завітав.

- Діти, як звуть цього дідуся?    ( Оле Лукойє)

-  Навіщо дідусю парасолька?     ( щоб творити дива )

              Урок в нас,  діти, незвичайний –

Гостя радо зустрічаймо!

Казку слухати почнемо і дідусю доведемо,

Що настрій гарний маємо: вчимося, фантазуємо, малюємо.

Отож ми починаємо!

(На парах фішки настрою чисті )

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.  

«Ну, ось так,- мовив Оле Лукойє,- уклавши Яльмара в ліжко,зараз прикрасимо кімнату. І доторкнувся парасолькою  до стіни. Вся кімната наповнилася   квітами.»

    (на дошці ілюстрації квітів)

- Прочитайте чарівникові назви квітів :

       Іриси, маки,  красолі, ромашки.(в довільному порядку )

- Яке слово зайве?   Чому?   ( немає Р )

- Вимовте перший звук слова «ромашка».  Останній  звук  ім’я хлопчика. ( Яльмар ) В яких кольорах є Р?

- Що ми знаємо про звук Р?

   Скоромовка: « Непосида галка Клара

                            Окуляри в Карла вкрала.

                            На гілляку сіла:- Карррр!

  •  Я сьогодні буду Карл!»

«Кожна квіточка співала свою мелодію. І кімната наповнилася чарівними звуками.  Пограємо на піаніно.

   Гра « Піаніно»- за таблицею швидкочитання.

І –ри –ма –си –ки –к –ра –со –лі –ро –ре –ра -ру.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

«Та раптом із шухляди столу почувся чийсь жадібний стогін. То плакали букви,бо Яльмар переплутав великі і малі букви. Допоможемо чарівникові зробити диво – виправити помилки. І з’являться диво –слова.

                            Робота в групах:

   1 група                                                   2група

   Чому буква велика?                    мала?                   Ра            но

Риса Ла                                                                  ма

кар Ма                                                                    на

ля О                                                                    ки

ся Ле

«А далі Оле  торкнувся парасолькою слів  і вони заговорили.

Про що?- спитаєте ви.   Дізнаємося у Букварику.

                   ( речення у підручнику ст.   61 )

 1.Читання вчителем.

2. Читання ланцюжком.

3.Вибіркове читання.

 

                       Динамічна пауза

« Долоня – кулак.»               «   День –ніч.»

«Тут зарепетував зошит Яльмара. На сторінці стояла велика,гарна літера «р.» Це зразок в прописі, а за ним йшли літери,які написав хлопчик. Вони гадали, що стоять так само струнко, та на жаль літери повиходили за лінії, неначе спотикалися і майже падали.  Доторкнувся Оле до літер парасолькою і стали всі стрункі та гарні –ось такі.    ( зразок буки Р)

  •  На що схожа буква ер?

   ” Ер ”парасольку відкриває – діток від дощу ховає. 

Складається з двох елементів: похилої палички з заокругленням внизу та півовала зверху.

 ГРА « Впізнай мене.» В яких літерах є похила палочка з заокругленням внизу  ви взнаєте склавши пазли з елементів букв.

Розрізані букви:А, Л, М, І, Ю, Н, К ( на дошці )-вірш на букву

                          Половинки літер дістати з мішечка.

Письмо великої літери Р:

  •  письмо в повітрі
  •   письмо тупим кінцем ручки по парті
  •  Письмо елементів
  •  Письмо рядка букв самостійне
  •  - Покажіть найкращу свою літеру.  Яка не одержалася? Чому?

 Гра  « Найкращий каліграф.»   5 учнів пишуть на дошці клас вибирає.

Логічна вправа « Велика – мала.»

Вставити літери  «Р» або «р» в словах на «стрічці уваги.»

              

                              ФІЗКУЛЬТ ХВИЛИНКА

            ”ДОБРОГО РАНКУ ”

ІІІ.    Майстерня художника

«Оле Лукойє приходить вночі

Сни в парасольках своїх несучи,

В першій – для діток казки чарівні

В другій – тривожні сни і страшні.

- Якого кольору парасольки чарівні?

Які кольори мають страшні сни?

Кольором фарби можна передавати настрій, емоції, стан погоди, характер людини.

Подаруємо Оле і свої парасольки.

1група – світлі сни

2група – холодні сни.    .

Виставка  дитячих  робіт.

ІY. Підсумок уроку. Рефлексія.

- Чи змінився ваш настрій за урок? В кого настрій не змінився на кращий залишає фігуру не перевернутою, а в кого покращився переверніть фігурку, і позначте на ній посмішку.

- Від  чого настрій гарний? ( навчилися читати, писати, малювати..)

- Який сон ви б хотіли побачити сьогодні?

Хай парасольку Оле розкриє казкову

І диво побачите знову чудове!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

12373. Измерение удельного сопротивления резистивного провода 300 KB
  Лабораторная работа № 4 Измерение удельного сопротивления резистивного провода 1. Цель работы: знакомство с устройством и принципами действия электроизмерительных приборов измерение удельного сопротивления резистивного провода. 2. Электроизмерительные приборы....
12374. Технологічний процес проведення гірничотехнічної рекультивації земель, порушених відкритими гірничими роботами 11.02 MB
  Обґрунтування можливості рекультивації залишених вироблених просторів обводнених кар’єрів, шляхом використання твердих будівельних відходів для відновлення земель порушених відкритою розробкою родовищ будівельних матеріалів.
12375. Измерение диэлектрической проницаемости 1.14 MB
  Лабораторная работа №2 Измерение диэлектрической проницаемости 1. Цель работы: измерение диэлектрической проницаемости методом определения емкости конденсатора в цепи переменного тока. 2. Активные и реактивные сопротивления в цепи переменного тока. 2.1. Переменн...
12376. Изучение электростатического поля методом моделирования 1.03 MB
  Лабораторная работа № 1 Изучение электростатического поля методом моделирования 1. Цель работы: экспериментальное исследование электростатического поля методом его моделирования. 2. Обоснование выбора метода моделирования. Для изучения распределения потенциало...
12377. Обработка и оформление таблиц 417.5 KB
  Обработка и оформление таблиц 1. Составить расписание занятий своей группы в форме таблицы см. пример ниже. Для создания таблицы нужно выполнить: Шаг 1. Таблица / Добавить / Таблица / Указать число столбцов и строк / ОК>. Выделить полученную заготовку таблицы: Таблица / Вы
12378. Основные операции по форматированию текстовых документов Word 90.5 KB
  Лабораторная работа Основные операции по форматированию текстовых документов Word Оборудование: ПК Программное обеспечение: Windows Word. Цель работы: приобретение и закрепление практических навыков работы в Word Инструкция к выполнению работы: Выполнит...
12380. Электронные формы 231.91 KB
  Лабораторная работа № 8 Электронные формы Цель работы: Освоить дополнительные возможности WORD. Научиться создавать шаблоны электронных форм и использовать их. Cредства обеспечения занятия: Оборудование: ПК; Программное обеспечение: OS Windows. ...
12381. Работа с табличными данными 51.5 KB
  Работа с табличными данными Электронная таблица Электронная таблица состоит из множества столбцов и строк. На пересечении столбцов и строк образуются клетки. Столбцы обозначаются английскими буквами по алфавиту. Первые 26 столбцов обозначаются буквами от А до Z сле