53460

У Інтернет–клубі

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: повторити і поглибити знання учнів про дієслово як частину мови, його(ЇЇ) граматичні ознаки; виробляти вміння розпізнавати дієслова серед інших частин мови; розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, мислення; вчити учнів працювати з прикладними програмами; виховувати інформаційну культуру, любов до рідної мови.

Украинкский

2014-02-26

97.5 KB

0 чел.

Дієслово. Урок 1.

Урок " У Інтернет –клубі"

Тема:Повторення вивченого про дієслово. Інтернет. Послуги мережі Інтернет.

Мета: повторити і поглибити знання учнів про дієслово як частину мови, його(ЇЇ) граматичні ознаки; виробляти вміння розпізнавати дієслова серед інших частин мови; розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, мислення; вчити учнів працювати з прикладними програмами; виховувати інформаційну культуру, любов до рідної мови.

Хід уроку:

І. Організація класу.

2. Евристична бесіда. Мотивація діяльності учнів.

- Ось дзвінок нам дав сигнал,

Працювати час настав.

Стали, діти, підтягнулись,

Один одному всміхнулись.

(привітання з гостями)

На урок старання не забудьте взяти.

Сідайте рівненько, будем працювати.

- У нас на екрані  записаний вірш. Прочитайте його будь ласка вголос.

(діти читають акро-вірш з дошки)

Коли однакові у нас інтереси:

Любимо спорт чи че!таємо пресу. (читанка!)

У групу тоді об’єднаємось ми,

      Бо краще гуртом працювати завжди!

- Що помітили?

- Як називаються такі вірші?

- Отже,  ви відгадали слово КЛУБ.

- Діти, сьогодні урок  української мови буде незвичайний. Ми проведемо його у клубі.

- Лексичне значенням слова КЛУБ вам нагадає ...., яка сьогодні працюватиме у довідковому бюро.

Клуб – громадська організація, що об’єднує людей певного кола, професії для спільного відпочинку, розваг, занять спортом.

- Для чого призначені клуби?

-  Чи доводилось вам бувати у клубах ? У яких саме?

- Але клуб у нас буде не звичайний, а "Інтернет-клуб", протягом уроку  на 1 засіданні ми будемо користуватися послугами, які надає цей клуб. Ви сьогодні відвідувачі, а ми з ОП -  його працівники. Ми допомагатимемо вам отримувати потрібну інформацію і вразі чого при потребі будемо консультувати  вас з окремих питань.

- Отже, клуб, до якого ви завітали сьогодні надає такі послуги:

Послуги Інтернет-клубу

Вартість

1.

Інтернет-прес- конференція.

*

2.

Робота з програмами.

**

3

Інформаційне асорті. Обробка інформації.

***

4.

Створення документу для подальшого розміщення і Інтернеті. Робота з текстовим редактором.

****

5.

Робота з тестуючими програмами.

*****

- А от

 Увага

Дисципліна

Взаємодопомога

Згуртованість
Швидкість

Правильність відповідей

Це валюта, за яку ви можете придбати будь-яку послугу Інтернет-клубу.

О.П.: Тема уроку інформатики "Інтернет. Послуги мережі Інтернет".

- Для чого нам це вивчати?

- Що таке КМ? ГКМ?

- Пригадайте, що таке Інтернет?

- Назвіть основні правила роботи з Інтернетом.

3. Орієнтація учнів у темі. 

- Розпочнемо нашу роботу з  першої послуги в онлайновому режимі  "Інтернет - Прес-конференції". Я представляю частину мови, за допомогою чітко поставлених запитань, ви повинні визначити, яку частину мови я представляю.

(учні відгадують)

4. Повідомлення теми і мети уроку.

- Діти, тема нашого сьогоднішнього уроку з української мови "Повторення вивченого про дієслово".

- Чому ми повторюємо цю тему?

- Для чого нам це вивчати?

5. Робота над темою уроку.

- Друга послуга "Робота з прикладними програмами" – кожна група отримала завдання в конвертах, вам потрібно з мовної розсипанки  слів скласти речення і таким чином ви зможете пригадати раніше вивчений матеріал про дієслово.

  •  Дієслово – це частина мови, що означає дію предмета.
  •    Дієслова відповідають на питання що робити? що робив? що буде робити? що зробить? що робитиме?

- Наведіть приклади...

  •  Неозначена форма дієслова є його початковою формою.

- Діти, а тепер  пригадайте,  на які питання відповідають дієслова н.ф.? Наведіть приклади...

( Вона відповідає на питання що робити? що зробити?)

  •  У реченні дієслово найчастіше буває присудком.

Наведіть приклади...

(звіт груп)

    (повторення )

- Які ще морфологічні ознаки дієслів знаєте?

(Дієслова змінюються за часами(теп., мин., майб.,

особами або родами (чол., жін,,сер. ) В МИНУЛОМУ ЧАСІ! )

 - Третя послуга "Інформаційне асорті".

Розгорніть зошити. Запишіть число....Дистанційний диктант.

(П’ять, розлив, зелений, зшив, комп’ютер, усміхається, роботящий, олень, старання, ведмідь)

- На дошці розміщені слова, представники 1 і .2.. групи по черзі  швидко виходять диктувати диктант.

(перевірка написаного, оцінювання) 1 вголос читає, 2 зошити вчитель, ВЗАЄМОПЕРЕВІРКА!

- ПРОСИГНАЛІЗУЙТЕ, ХТО ВПОРАВСЯ З Д/Д НА оцінку високого і достатнього рівня."+"

- А зараз з дистанційного диктанту виділіть ті компоненти, що стосуються теми нашого сьогоднішнього уроку.

(учні відповідають)

- А чому саме ці .............виділили? Доведіть.

- Які ще слова стосуються теми нашого уроку? Чому? Наведіть аргументи.

- Спробуйте скласти речення з цими словами...

(запис, розбір, граматична основа, оцінювання)

- Діти, настав час замовити наступну послугу  - створення документу для подальшого розміщення і Інтернеті. Вам на допомогу прийде підручник з укр.мови. Розгорніть його на  с. 42, знайдіть впр.77, мовчки прочитайте завдання до вправи.

- Що потрібно зробити? (з поданих словосполучень випишіть тільки дієслова)

- Чи все зрозуміло?          (самостійна робота)

(перевірка написаного самоперевіркою з магнітної дошки) ЗАВЕРШИЛИ!

Чи всі дієслова ви виписали правильно ви дізнаєтесь зробивши самоперевірку з магнітної дошки.

- ТО ХТО впорався правильно?(сигналізують руками) "+"

О.П.:- А я хочу розповісти вам про...Чи знаєте ви, що...(цікавинка)

- А тепер поексперементуйте. Спробуйте скласти усний твір використовуючи дієслова з вправи.

- УВАГА! Одночасно до нас поступило СПЕЦ-ЗАВДАННЯ!

СПРОБУЙТЕ СКЛАСТИ РЕПОРТАЖ З МІСЦЯ ПОДІЇ.

*****  Все! ПЕРЕВІРЯЄМО УСНИЙ ТВІР.

- ПОСЛУХАЄМО РЕПОРТАЖ З МІСЦЯ ПОДІЙ.

- А ви уважно слухайте, і готуйтесь дати відповідь на запитання:

Які дієслова використали у своєму репортажі журналісти?

(слухання, оцінювання учнів)

- То які дієслова використав журналіст***?

- Діти, на с. 43 у підручнику є правило, що стосується теми нашого уроку. Дослідіть його уважно, чи все про що ми говорили є в правилі.

- То яку частину мови ми називаємо дієсловом?

- На які питання відповідають дієслова?

- Чим найчастіше дієслово буває у реченні?

(ВІДПОВІДІ УЧНІВ)

О.П. - На ваших столах лежать носії інформації.

- Як вони називаються?

- Які ще носії знаєте?

- Які носії на даний час є найактуальнішими? Чому?

- Диски, які ви сьогодні отримали із завданнями, замініть запропоновані вам фразеологізми відповідними дієсловами. На допомогу можете користуватися словами з довідки та фразеологічними словниками, які лежать на ваших столах.

  •  накивати п’ятами - втікати
  •  варити воду - вередувати
  •  намилити шию покарати - ДЯКУЮ!

  •  пекти раків – червоніти
  •  робити з мухи слона – перебільшувати
  •  тримати в голові – пам’ятати - ГАРНО ПОПРАЦЮВАЛИ!

  •  крутити носом – вередувати
  •  тинятися без діла – нічого не робити
  •  вовків боятися, в ліс не ходити – ризикувати – МОЛОДЦІ!

  •  за холодну воду не братися – ледарювати
  •  дерти носа – гордитися
  •  набрати в рот води – мовчати – ЧУДОВО!

!ВСЕ, ЗАВЕРШИЛИ!           (перевірка виконаного, оцінювання)

- Спробуйте один фразеологізм ввести в речення.              (слухання)

- Увага! Щойно ОП отримала по Інтернету дозвіл кожному з вас працювати за ПК, і таким чином ще раз закріпити усі набуті вами знання.

ОП:

ТБ

Тести, оцінювання.

Гра "Вояки"

Оцінюванння

- То яку частину мови ми називаємо дієсловом?

- На які питання відповідають дієслова?

(ПРИКЛАДИ)

- Чим найчастіше дієслово буває у реченні?

- Які ще морфологічні ознаки дієслів знаєте?

О.П.: - Що таке КМ? ГКМ?

- Пригадайте, що таке Інтернет?

- В яку гру грали? Що ви там робили?

- А тепер методом.........ми підсумуємо нашу роботу........

  •  МЕТОД ВІДКРИТОГО МІКРОФОНУ:
  •  Я дізнався..., отже я...
  •  Я зрозумів..., отже я вмію
  •  Я впевнений...

6. Підсумок уроку.

- Покажіть виразом обличчя настрій, який створило відвідування  1 засідання інтернет-клубу.

- А хто з вас хотів би  відвідати наступне  засідання "Інтернет-клубу"?

- Хто вважає, що він працював сумлінно?

(підніміть руки)

- Яка послуга вам найбільше сподобалась?

ОП + виховний момент+пам’ятки

УРОК ЗАВЕРШЕНО! З ПРЕВЕЛИКИМ ЗАДОВОЛЕННЯМ ЧЕКАТИМЕМО НА ВАС НА 2 ЗАСІДАННІ ІНТЕРНЕТ  -  КЛУБУ.

  •  Дієслово – це частина мови, що означає дію предмета.

  •    Дієслова відповідають на питання що робити? що робив? що буде робити? що зробить? що робитиме?

  •  Неозначена форма дієслова є його початковою формою.

  •  У реченні дієслово найчастіше буває присудком.

  •  накивати п’ятами -
  •  варити воду -
  •  намилити шию –

(покарати, малювати, писати, вередувати, пам’ятати, втікати)

  •  пекти раків –
  •  робити з мухи слона -
  •  тримати в голові –

(перебільшувати, читати, друкувати, червоніти, співати, пам’ятати)

  •  крутити носом –
  •  тинятися без діла –
  •  вовків боятися, в ліс не ходити –

(Нічого не робити, ліпити, вередувати, їсти, ризикувати, писати)

  •  за холодну воду не братися –
  •  дерти носа –
  •  набрати в рот води –

(гордитися, мовчати, писати, їсти, ледарювати, читати, переписувати)

Послуги Інтернет-клубу

Вартість

1.

Інтернет-прес- конференція.

*

2.

Робота з програмами.

**

3

Інформаційне асорті. Обробка інформації.

***

4.

Створення документу для подальшого розміщення і Інтернеті. Робота з текстовим редактором.

****

5.

Робота з тестуючими програмами.

*****

 

Послуги Інтернет-клубу

Вартість

1.

Інтернет-прес- конференція.

*

2.

Робота з програмами.

**

3

Інформаційне асорті. Обробка інформації.

***

4.

Створення документу для подальшого розміщення і Інтернеті. Робота з текстовим редактором.

****

5.

Робота з тестуючими програмами.

*****

Послуги Інтернет-клубу

Вартість

1.

Інтернет-прес- конференція.

*

2.

Робота з програмами.

**

3

Інформаційне асорті. Обробка інформації.

***

4.

Створення документу для подальшого розміщення і Інтернеті. Робота з текстовим редактором.

****

5.

Робота з тестуючими програмами.

*****

Послуги Інтернет-клубу

Вартість

1.

Інтернет-прес- конференція.

*

2.

Робота з програмами.

**

3

Інформаційне асорті. Обробка інформації.

***

4.

Створення документу для подальшого розміщення і Інтернеті. Робота з текстовим редактором.

****

5.

Робота з тестуючими програмами.

*****

  •  накивати п’ятами –
  •  варити воду -
  •  намилити шию -

(танцювати, покарати, читати, перебільшувати, втікати, малювати, співати)

  •  пекти раків -
  •  робити з мухи слона –
  •  тримати в голові –

    (пам’ятати, читати, червоніти, танцювати, писати, перебільшувати, друкувати)

  •  крутити носом –
  •  тинятися без діла –
  •  дерти носа -

(в’язати, писати, вередувати, гордитися, креслити, нічого не робити, друкувати)

  •  за холодну воду не братися –
  •  варити воду  -
  •  вовків боятися, в ліс не ходити -

(малювати, ризикувати, читати, ледарювати, їсти, пити, вередувати)

Увага

Дисципліна

Взаємодопомога

Згуртованість
Швидкість

Правильність відповідей


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

18354. Видатки бюджету на оборону та управління 25.25 KB
  Тема 11. Видатки бюджету на оборону та управління Проаналізувати видатки місцевого бюджету на оборону та управління за 2009–2011 роки. Дані відобразити у таблиці 11.1. Розрахувати середній абсолютний приріст середній темп росту та середній темп приросту. Охарактеризува
18355. Видатки бюджету на обслуговування державного боргу 26.42 KB
  Тема 12. Видатки бюджету на обслуговування державного боргу Проаналізувати видатки бюджету на обслуговування державного боргу за 2009-–2011 роки. Дані відобразити за допомогою таблиці 12.1. Охарактеризувати проблемні аспекти обслуговування державного боргу та окреслити пер...
18356. Конструкция «Если» 206 KB
  2 урок Конструкция Если 1 урок Конструкция Если подразумевает 2 различных действия в зависимости от того выполняется условиеистина или нетложь. Вид конструкции: если условие то действие 1 выполняется если условие истинно и
18357. ПОЛНАЯ ФОРМА ВЕТВЛЕНИЯ 60.5 KB
  3 урок. Если 2 занятие. Введены 2 числа найти наибольшее. Результаты: Введено число определите четное оно или нет. Выполнение: Для самостоятельного решения Введены 2 числа найти наимен
18358. Если сложные условия 244 KB
  4 урок Если сложные условия. Составить программу отвечающую Привет на имя или Сергей или сергей; и Не знаю тебя в противном случае. Проверить принадлежит ли число введенное с клавиат
18359. Пример экзаменатора 59 KB
  6 урок Пример экзаменатора Рассмотрим простейший пример экзаменатора по географии задающий 5 вопросов по столицам государств. Рассмотрим варианты ввода как с заглавной так и со строчной буквы. Выполнение: Самостоятельно составьте экза
18360. Выбор 350 KB
  7 урок Выбор. Общий вид команды: выбор при условие 1 : серия 1 при условие 2 : серия 2 ... при условие n : серия n иначе серия n1 все Ключевое слово иначе вместе с соответствующей серией команд может отсутствовать: выбор при условие_1 : серия_1 при ус...
18361. Цикл N-раз 110.5 KB
  8 урок Цикл Nраз ознакомительно Общий вид цикла N раз: нц N раз серия команд кц Здесь N целое выражение задающее число повторений. При выполнении алгоритма последовательность команд циклически повторяется указанное число раз. Вывести на экран 10
18362. Цикл и генератор случайных чисел 111 KB
  10 урок. Цикл и генератор случайных чисел. rndвещ х Случайное число от 0 до x : при последовательных вызовах этой функции получается последовательность случайных чисел равномерно распределенных на [0х]. После выполнения заменяйте число 1 внутри rnd1 на 23 и т.д. ...