53472

Рання статева близькість - за і проти». Захворювання статевих органів. Венеричні захворювання, їх профілактика

Конспект урока

Педагогика и дидактика

1 група ЗА 1 учень 1314 років це період статевого дозрівання період коли організм виробляє велику кількість статевих гормонів коли виникає тяга до протилежної статі. 2 учень Іноді статева близькість відбувається в результаті того що дівчина боїться втратити коханої людини. 3 учень Відповідно до статистики більшість підлітків вступають у статевий зв'язок у 1415 років. 4 учень Ви знаєте що в Донбасі жахливе навколишнє середовище.

Украинкский

2014-02-27

86 KB

4 чел.

Данильченко О.В., учитель біології

загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №97

9 клас.

Тема: «Рання статева близькість - за і проти». Захворювання статевих органів. Венеричні захворювання, їх профілактика.

Мета: - з'ясувати позиції учнів по запропонованому питанню, переконати учнів у негативному впливі  ранньої статевої близькості на організм людини; дати поняття про венеричні захворювання, їхні види шляхи передачі інфекції, ознаки  та способи профілактики. Познайомити учнів з різними способами контрацепції та необхідністю їхнього використання для збереження репродуктивного здоров'я; розвивати в школярів почуття відповідальності за свої вчинки; здійснити моральне та гігієнічне виховання.

Тип уроку:  урок пошук істини.

Форма проведення: ток – шоу.

Обладнання: малюнки учнів; твори письменників; магнітофон, комп’ютер, фільм "Життя до народження"; засоби контрацепції; таблички «За», «Проти», «Не знаю»; малюнки-«монстри» - СНІД, Венеричні захворювання, Небажана вагітність, Аборт.

Оформлення класу: на дошці написане висловлення В.О. Сухомлинського  «Розум  і воля повинні бути в сфері духовного життя пильними стражами почуття – статевого  потяга»;  розвішані малюнки-комікси; на столах стоять таблички «За», «Проти», «Не знаю».

«Розум і воля повинні бути в сфері духовного життя пильними стражами почуття – статевого потяга».     В.О. Сухомлинський

                                                                                           екологія

                         

   інтерес              страх             «біла ворона»

                             утрати

Хід уроку:

          За тиждень до уроку школярам повідомляється тема зустрічі, дається випереджальне домашнє завдання: учні  повинні будуть виразити своє відношення до проблеми раннього статевого стосунку, захистити свою думку, тобто підготуватися до своїх виступів, використовуючи статті з преси, художні твори.

Звучить  музика, учениця читає вірш  Р. Рождественського.

Читець - Твердят: "Вначале было слово..."

            А я провозглашаю снова:

            Все начинается с любви:

            И озаренье, и работа,

            Глаза цветов,

            Глаза ребенка-

            Все начинается с любви:

            С любви! Я это точно знаю

            Все, даже ненависть-

            Родная и вечная

            Сестра любви.

            Все начинается с любви:

            Мечта и страх,

            Вино и порох.

            Трагедия, тоска и подвиг -

            Все начинается с любви.

            Весна шепнет тебе: "Живи!"

            И ты от шепота качнешься.

            И выпрямишься

            И начнется...

            Все начинается с любви!

Учитель - Діти, ви вступаєте в пору юності, коли виникає інтерес до протилежної статі, коли ви раптом відкриваєте для себе щось незвичайне прекрасне в сусідці по парті, коли раптово від кинутого погляду на дискотеці заколотиться серце, коли кружляється голова від однієї думки, що побачиш хлопчиська із сусіднього двору, коли так хочеться відкрити завісу в таємниці дорослого життя.

      Прийшла пора першої любові. Так і повинно бути. Це правильно. І я хочу сьогодні провести розмову про деякі особливості взаємин чоловіка й жінки. Звичайно, ви досить багато надивилися кінофільмів на цю тему, начиталися книг, не завжди цнотливих, м'яко говорячи... І, як мені здається, у деяких з вас представлення про взаємини сформувалися однобоко.

      Я б хотіла, щоб ви знали, що в любові часто зустрічаються пороги як у річці, не знаючи яких можна не тільки втратити це прекрасне почуття, чистоту  відносин, трепет радощів, але й здоров'я, навіть життя.

      Вам було запропоновано подумати над проблемою: раннє статеве життя: добре це або погано. Й я прошу зайняти місця за відповідними столами.

      Я бачу, що думки ваші розділилися: 1 група буде висловлюватися – “за”, 2 група - “проти”. Є учні, які ще не визначилися, вони утворять 3 групу - слухачів.

      Перед тим як ми почнемо викладати свої думки, я хочу вам нагадати правила дискусії:

1. Умійте слухати один одного.

2. Говорить тільки одна людина.

3. Дотримуйте теми.

4. Поважайте виступаючого.

 Отже, 1 група, слухаємо вас:

Виступають    учні 1 групи.

                                      

1 група ( «ЗА»)

1 учень - 13-14 років - це період статевого дозрівання, період, коли організм виробляє велику кількість статевих гормонів, коли виникає, тяга до протилежної статі. Тобою опановує бажання усвідомити щось нове, відчути себе дорослою, більш самостійною людиною.

2 учень - Іноді статева близькість відбувається в результаті того, що дівчина боїться втратити коханої людини. Він для неї усе, заради нього вона готова піти на що завгодно. А отут він від тебе ніякого героїзму не вимагає, так ще можна одержати задоволення. Загалом, це цікаво, прикольно, почуттєво.

3 учень - Відповідно до статистики більшість підлітків вступають у статевий зв'язок у 14-15 років. І від небажання виявитися "білою вороною" у колі своїх друзів штовхає деяких юнаків у цей вир.

4 учень - Ви знаєте, що в Донбасі жахливе навколишнє середовище. Як ми тут живемо, нікому не відомо! Забруднено повітря, вода, ґрунти. Мутагенні речовини, накопичуючись в організмі, через час можуть привести до вибуху - імпотенції. Так якщо призначено в 40 років утратити потенцію, краще почати раніше й, таким чином, продовжити період задоволень. Це - по-перше.

   По-друге, у жінок яйцеклітини формуються в утробі матері. І ось, у міру її дорослішання, мутагени накопичуються, викликаючи зміни в хромосомах. Результат - хворі діти. Тому краще в ранньому віці заводити дітей.

Учні пишуть  на  дошці свої доводи "за".

Учитель - Дякую учнів з 1 групи за висловлені думки. А тепер ми послухаємо, що скажуть, відповідять їм у противагу, учні з 2 групи. Будь ласка, слухаємо вас…

Виступають   учні 2 групи.

2 група («ПРОТИ»)

1 учень - Темне сухе волосся закривають заплакане обличчя, її життя вже прожите, а хто винуватий? Здавалося, це була чиста любов, така повітряна й взаємна, але....

             "Я буду ніжним, нічого погано не відбудеться", - чулося в пітьмі і відзивалося в її серце. Тоді вона про це не думала. Їй здавалося, що усе відбувається, як у мильних операх, що так часто дивилася її мати. А зараз вона знову проживала той момент, коли тільки зайшла в його кімнату. Короткочасне затьмарення виявилося фатальною подією у всьому її житті. Скільки вона пережила й скільки ще має бути пережити. У неї СНІД...

        Такі історії, на жаль, зустрічаються все частіше й частіше. У газеті "Комсомольська правда" друкувалися цифри Снід-лічильника. І щораз, коли в суботу я відкривала газету, мені ставало страшно: щотижня число інфікованих зростало на 50-70 чоловік. Уявіть собі ці темпи: так через 10 років нікого здорового в Донецькій області не знайдеш. А сприяють поширенню захворювання й ранні статеві зв'язки.

2 учень - За числом захворілих венеричними хворобами наша область займає не останнє місце. А все через бажання відчути себе дорослою, самостійною. Це ж “цікаво” заробити собі сифіліс, це ж “прикольно” підчепити гонорею з трихоманозом. Тільки потім, коли стають доросліше, оббивають пороги лікарських кабінетів: чому в нас немає дитини, чому в мене постійні болі і т.д. А ти згадай юність!.. Це нічого, якщо вони відразу кинуться до лікаря, а якщо ні? Тоді взагалі страшна картина. Хто страждає? Майбутнє. 

Учитель:  Тому що 3 група поки ще не визначилася зі своєю думкою, і щоб учні не були пасивними слухачами, я пропоную їм виступити й розповісти про хвороби, що передаються статевим шляхом, їх видах, шляхах передачі інфекції, ознаках  і способах профілактики.

Виступають   учні 3 групи.

3 учень - До речі, щодо задоволення. Я з дівчинками ходила в бібліотеку, переворушили купу літератури. Знайшла журнал "16", додаток до "Ровесника". Отож що там сказано. Цитую. "Коли обоє партнера вперше одержують сексуальний досвід, цей іспит буде "завалений". Замість чудес - гімнастичні вправи.

         Сексуальний розвиток відбувається поетапно. Для дівчин необхідна закоханість, платонічна любов. Чим триваліше буде період платонічної любові, з його дивовижними митями зустрічей і розлук, чим яскравіше буде щиросердечний підйом, тим більше імовірність, що в дівчини сформується здатність любити. "Іноді ці задоволення можуть привести до відрази від близькості".

          У В. Шекспіра є такі рядки:

« Любовь – блеск солнечный, дождю идущий вслед,

А похоть – мрак грозы вослед за блеском света;

Любовь всегда свежа, как яркий вешний цвет,

А похоти зима приходит раньше лета;

В любви нет жадности, в обжорстве похоть мрет;

В любви – вся истина, а похоть вечно лжет».

4 учень - “Гормони грають”, - говорите ви. А психологи затверджують, що в юнаків при помірності формується витримка. І якщо він дійсно любить свою дівчину, то кілька років ще він зможе почекати. А якщо він наполягає на близькості, то це не любов, а похіть. Гнати такого треба.

5 учень - “Я хочу бути таким як усі! Буду робити, що роблять інші…”Усі підуть стрибати з моста - і ти, давай, уперед, якщо немає в тебе своєї думки, свого «Я». І по тим же даним психолога: чоловіки в більшості випадків  хочуть одержати в дружини незайманих, а розважаються, звичайно, вони з іншим сортом жінок.

6 учень - Які страшні картини ви нам намалювали про екологію! Загалом, ми з вами згодні, але....є маленький нюанс. У газеті "Наш край" 1999 року була стаття, у якій писалося, що мутагенні речовини впливають на всіх чоловіків: від 13 і до..... Так, що періоду задоволення може взагалі і не бути.

1 учень - Я хочу додати, що в 13 років виносить здорову дитину фізіологічно важко. А потім?  Чи зможуть вони самостійно його виростити, виховати, коли самі ще діти. А в більшості випадків усе-таки ніхто в 13-14 років не хоче ставати батьком або матір'ю, з їх проблемами та відповідальністю. 

2 учень(1 група)- Може нам, для того щоб уникнути СНІДА, венеричних захворювань, небажаної вагітності, потрібно з розумом використовувати контрацептиви. А якщо вже й завагітніла дівчина, лікарня відкрита - там завжди зроблять аборт.

1 учень(2 група) - А що існує 100% захист від СНІДА, венеричних захворювань?…

Учитель - Діти, сьогодні ми запросили до нас лікаря-гінеколога міської лікарні №27 (Ф.И.О.) Хто, як не лікар, у даному випадку розв’яже суперечку та розповість, які існують контрацептиви?

Виступ  лікаря про методи контрацепції (механічних і хімічних),

з показом цих засобів захисту.

Учитель - Діти, ви багато доводів привели в захист того, що раннє статеве життя небажане, але жоден з вас не торкнувся психологічного аспекту проблеми. Давайте обговоримо біологічну й соціальну незрілість.

Сьогодні в нас у гостях психолог школи, який допоможе учням визначитися в цьому питанні.  

Виступ  психолога.

Учитель - Зробивши аборт, жінка шкодить собі та й своїй ненародженій дитині. Це тема окремої розмови, але я хочу показати вам кадри з відеофільму. Подивитись, будь ласка. І представте той біль, що випробує маля.

Звучить  монолог ненародженої дитини, йде відеозапис

з фільму "Життя до народження"

                               Монолог ненародженої  дитини.

       Як тут добре й затишно. Тепло. Тихе червонувате світло... Мама.  Ненька. Як я тебе люблю... От вийду й погладжу тебе своєю ручкою, обійму, пригорнуся до тебе.

       Як добре тут...

      Мама, чому забилася твоє серце частіше? Що трапилось? Ой, ненька, хто це?..... Що вони хочуть?.... Ні, ненька, захисти мене! Мама, ненька, врятуй мене! Я хочу жити!

       Я тебе люблю! Ні! Ні! Як боляче! Ненька!!!

Учитель - Він теж хоче жити, цей маленький й безпомічний комочок…Я ще раз хочу звернути вашу увагу на зображення цих “монстрів”: СНІД, венеричні захворювання, аборт (картинки з їх зображенням вивішуються після виступу кожного учасника другої групи та наклеюються зверху написів «інтерес» і т.д.). Вони зжеруть, поглинуть усі приведені вами аргументи "ЗА". Не подумайте, що я вас просто лякаю, ні. Моя мета - попередити, пояснити, допомогти.

          І мені дуже хочеться, щоб ваші спогади про першу любов були чистими, прекрасними, щоб почуття було міцне й неповторним, щоб ніщо не затьмарювало ваше щастя.

          Бережіть своє здоров'я, будьте відповідальними за здоров'я коханої людини. І вже зараз піклуйтеся про здоров'я ваших майбутніх дітей. Я вірю, що усе  в вас у житті буде добре. СПАСИБІ ВСІМ!

Домашнє завдання: підготуватися до тематичної атестації по темі:   «Розмноження й індивідуальний розвиток організму»; творче завдання – скласти кросворди, ребуси, інтелектуальні ігри по темі.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

41988. ДОСЛІДЖЕННЯ СХЕМ ГЕНЕРАТОРІВ ГАРМОНІЙНИХ КОЛИВАНЬ І ПИЛКОПОДІБНОЇ НАПРУГИ 207.5 KB
  На рис.14.2 показано схема генератора синусоїдальних коливань на БТ з цепочкой R-параллель. Цепочка R-параллель являє собою коло R – C (три звена), обеспечивающая фазовый сдвиг 180о на рабочей частоте (цепь позитивного зворотного зв'язку). Резистори R1 и R2 создают необходимое смещение. Частота генерації примерно равна
41990. ИССЛЕДОВАНИЕ СХЕМ НА ОПЕРАЦИОННЫХ УСИЛИТЕЛЯХ 170 KB
  Интегратор на ОУ Недостатком этой схемы является дрейф выходного напряжения обусловленный напряжением смещения и входными токами ОУ. Выходное напряжение этой схемы при подаче на нее скачка входного напряжения амплитудной Uвх изменяется в соответствии с выражением: Uвых = Uвх[1 exp ]. На начальном интервале переходного процесса при t R2С изменение выходного напряжения Uвых будет достаточно близко к линейному и скорость его изменения может быть вычислена из выражения: . Суммирование постоянного и переменного напряжения.
41991. ИССЛЕДОВАНИЕ ОПЕРАЦИОННЫХ УСИЛИТЕЛЕЙ (ОУ) 202 KB
  Идеальный усилитель имеет следующие свойства: бесконечный коэффициент усиления по напряжению А→ ∞; бесконечное полное входное сопротивление Zвх → ∞; нулевое полное выходное сопротивление Zвых → 0; равенство нулю выходного напряжения Uвых = 0 при равных напряжениях на входах U1 = U2; бесконечная ширина полосы пропускания ∆fпр= ∞. За входным каскадом следуют один или несколько промежуточных; они обеспечивают уменьшение напряжения сдвига на выходе усилителя до близкой к нулю величины и усиление по напряжению и по току....
41992. ИССЛЕДОВАНИЕ БИПОЛЯРНОГО ТРАНЗИСТОРА (БТ) 422 KB
  В БТ ток через кристалл обусловлен движением носителей заряда обоих знаков и электронов и дырок. В полевых транзисторах протекание тока через кристалл обусловлено движением носителей заряда одного знака электронов или дырок. Он имеет структуру состоящую из чередующихся областей с различными типами электропроводности: npn или pnp рис.
41993. ИССЛЕДОВАНИЕ ПАРАМЕТРОВ РАБОЧЕЙ ТОЧКИ БИПОЛЯРНОГО ТРАНЗИСТОРА В СХЕМЕ С ОБЩИМ ЭМИТТЕРОМ 692.5 KB
  Краткие теоретические сведения Задание тока базы с помощью резистора Схема транзисторного каскада с общим эмиттером представлена на рис. В этом режиме ток коллектора максимален и не управляется током базы: DCIб IкIKH 5.1 где IKH ток коллектора насыщения определяется сопротивлением Rк в цепи коллектора и напряжением источника питания Ек: IKHEK RK. Для...
41994. Проектирование и создание отчетов в среде Visual FoxPro 9.0 706.97 KB
  0 Открываем уже созданную ранее базу выбираем вкладку Documents переходим на заголовок Reports и нажимаем New. Выбираем Report Wizrd далее если необходимо создать отчет к связанным формам выбираем One to Mny Report Wizrd а если создать отчет к одинарной форме нашей базы то выбираем Report Wizrd. В нашем случае выбираем Report Wizrd. Затем в левой колонке выбираем таблицу для которой необходимо создать отчет.
41995. Дослідження структури та складових BІOS (Base Іnput Output System) 68.5 KB
  Мета роботи: розглянути складові частини BIOS з допомогою яких створюється парольний захист комп'ютера и визначити методи погроз та атак на паролі BIOS.exe програма для перепрограмування BIOS з можливістю зберігання змісту існуючого у файл.exe програма для розпаковки головного модуля BIOS із файлу створеного з допомогою wdflsh.exe та редагування його змісту в тому числі і інструментального паролю BIOS а також отримати новий двійковий файл для перепрограмування BIOS.
41996. Дослідження файлової системи NTFS 625 KB
  Теоретичні відомості Файловая система NTFS New Technology File System формирует на логических дисках следующую структуру: MFT Mster File Tble метафайл содержащий информацию о информационных файлах и их местонахождении на логическом диске. MFTMirror копия файла MFT содержащая информацию только о служебных метафайлах которая чаще всего располагается в середине логического диска. Помимо программы загрузчика IPL2 в BootSector размещаются поля со следующей информацией: Смещение байт Описание 0 Команда JMP xxxx 3...