53530

Повторення вивченого про дроби. Дії з іменованими числами. Карпати. Тварини і рослини Карпат

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: повторити та закріпити навички порівняння дробів та виконання дій з дробами з іменованими числами; удосконалення навичок усного рахунку; розв'язання задач на рух; розвиток логічного мислення; Ознайомлення з тваринним і рослинним світом кліматом особливостями природи Карпатських гір як природної зони України; розвиток пізнавального інтересу уваги зв'язного мовлення; виховання патріотизму дбайливого ставлення до природи. Обладнання: тематичні...

Украинкский

2014-02-27

72 KB

2 чел.

  Тема: Повторення вивченого про дроби. Дії з іменованими числами. Карпати. Тварини і рослини Карпат».

   Мета: повторити та закріпити навички порівняння дробів та виконання дій з дробами, з іменованими числами; удосконалення навичок усного рахунку; розв'язання задач на рух; розвиток логічного мислення;

               Ознайомлення з тваринним і рослинним світом, кліматом, особливостями природи Карпатських гір як природної зони України; розвиток пізнавального інтересу, уваги, зв'язного  мовлення; виховання патріотизму, дбайливого ставлення до природи.

    Обладнання: тематичні ілюстровані таблиці, індивідуальні картки, фізична карта України, ілюстративні матеріали, рушник з вишивкою карпатського регіону.

  

                                                   Хід уроку

 І Організаційний момент

ІІ Перевірка домашнього завдання

  1.  Зачитування виразів. Назвати відповідь з найбільшим знаменником:

(4  11/23 + 1 3/46 = 5  25/46);

  1.  Назвати відповідь – ціле число:

(5  3/9 + 4  6/9 = 10);

  1.  Прочитати  вирази, у яких відповіді – правильні дроби:

(4/15 + 2/5 = 2/3;   7  1/10 – 6  8/10 = 3/10);

  1.  Прочитати вирази, відповіді у яких – мішані дроби:

(4 - 6/8 = 3  2/8 = 3 ?)

ІІІ Актуалізація опорних знань:

  1.  «Мозковий штурм»

- Що вам відомо про дроби?

2.  Усне виконання завдання:

- На дошці ви бачите дроби. Кожному з них відповідає картка з буквою. Розмістіть дроби в порядку зростання і ви дізнаєтесь тему сьогоднішнього уроку.

 1/100   1/9   2/12   1/5   3/12   7/4   6/6

   К       А      Р       П      А      Т      И

 

ІV Повідомлення теми та мети уроку

 

- Сьогодні наш урок не звичайний, а інтегрований. На ньому об'єднуються два предмети – математика та «Навколишний світ». Ми будемо працювати з дробами, іменованими числами і використаємо ці знання при вивченні чарівного світу природної зони Карпатських гір.

V  Вивчення теми уроку

1.Фронтальне опитування:

- Що називається природною зоною?

- Від чого залежать природні умови кожної зони?

- Які природні зони України ви вже знаєте?

  1.  Робота з фізичною картою:

- Знайдіть карпати на карті України.

- У якій частині України вони знаходяться?

- Чому Карпати називаються українськими?

- На теріторії яких областей знаходяться Карпати?

- Визначте за умовними позначеннями, які корисні крпалини є на теріторії Карпат?

- Які ріки там протікають?

2. Розповідь вчителя:

- Назва Карпати походить від назви племені карпи, які мешкали тут у давнину. Це середні за висотою гори, їм 1,2 млрд. років. Зараз тут 18 млн. населення.Воно походить від етнографічних груп – бойків, лямків, гуцулів.

   Жителі Карпат відрізняються гостинністю та працелюбністю. На гірських схилах – полонинах вони здавна пасуть овець, займаються тваринництвом, різними видами народного мистецтва.

     Демонстрація зразків вишивки та ілюстративних матеріалів.

-  А тепер, користуючись поданною таблицею, давайте проаналізуємо климатичні умови Карпат.

                                      ( Робота за таблицею )

- Завдяки своїм кліматичним умовам, Карпатські гори є джерелом чистих вод для України, там багато річок, чисте повітря, тому тут розміщено зони курорту та відпочинку. Наприклад, всесвітньо відомий  гірський курорт Буковель. (Показ ілюстрацій).

  1.  – А хто з вас бажає побувати у Карпатах? Щоб відправитись у подорож, потрібно попрацювати з картою та визначити довжину нашого маршруту: Суми – Івано-Франківськ. При цьому використовуємо масштаб карти. Працюємо в парах.

- Що називається масштабом?

                                  Повторення визначення

                              Виконання завдання в парах

Перевірка:    відстань дорівнює 1600 км.

- А тепер визначимо, скільки часу ми витратимо на подорож. Розв'яжемо задачу:

   За який час ми доїдемо від Сум до Івано-Франківська, якщо відстань – 1600км,? шляху машина буде їхати зі швидкістю 120 км/год., а решту шляху – зі швидкістю 100км/год.?

                             Самостійне розв'язання задачі

            Зачитування розв'язання   ( Відповідь: 14 годин )

  1.  – Ось перед нами гори, які складаються з багатьох хребтів. Давайте за поданною таблицею визначимо висоту найбільших вершин.

                    Усний рахунок за таблицею:

Говерла

  ?                   (2061 м)

Бребенескул

на 26 м менше

  ?                   (2035 м)

Ребра

на 35 м менше

  ?                   (2000 м)

Чорна гора

на 1/100 більше

  ?                   (2020 м)

Петрос

на 1/100 більше

  ?                   (2020 м)

Піп Іван

на 80 м менше

  ?                   (1940 м)

  1.  Ознайомлення з тваринним світом Карпат:

      (Робота з таматичною ілюстрованою таблицею)

- За таблицею назвіть, будь ласка:

                    1) Тварин Карпат;

                    2) Рослини Карпат;

                    3) Комах Карппат

- У Карпатських горах мешкають 72 види тварин, занесених до Червоної книги України. Давайте ознайомимось з деякими з них.

                                (Розгляд ілюстрацій)

                                   Фізкультхвилинка

                               Гра «Впіймай тварину»

Учні встають між партами і плескають в долоні, коли вчитель називає тварину, яка мешкає у Карпатських горах.

  •  Вогняна соломандра, бурий ведмідь, тушканчик, глухар, благородний олень, зебра, білка, лісовий кіт, козуля, лев, сова, фламінго, страус, леопард, тритон альпійський, колібрі, тетерів.

  1.  Ознайомлення з рослинним світом Карпат

Робота з підручником

  •  Що ви знаєте про зональну поясність?
  •  За малюнком у підручнику визначте, які пояси рослинності є у Карпатах.
  •  Чому вони виникли?
  •  Назвіть рослини, які ростуть у Карпатах. (Використання ілюстрованих таблиць)

7.    Завдання – повідомлення від учнів класу:

І учень:

  •  Запишіть вираз і обчисліть його значення: «Від 10000 відняти добуток чисел 300 і 2»   ( =400)

-Стільки років може прожити тис ягідний. Він вважається однією з найдавніших рослин світу. Це вічнозелене дерево в старовину називали королівським або «негній-деревом», бо воно має цінну міцну деревину, на яку не впливають кліматичні умови. В Івано-Франківській області є тисовий масив площею 206 га.

ІІ учень:

  •  Частку чисел 600 і 200 збільшити у 10 разів. ( =30 )
  •  Стільки метрів у висоту може вирости бук. Це високе міцне дерево живе до 400 років. Його стовбур к діаметрі може бути до 2 метрів. Деревина буку використовується для виготовлення меблів та будівельних матеріалів. Але найбільша цінність буку в тому, що з нього виготовляють музичні інструменти.

ІІІ учень:

  •  1 дм: 4    (=2,5 см)
  •  Таку довжину має хвоїнка смереки.Кожна хвоїнка живе сім років, а потім відпадає. Хвоїнки розміщені з усіх сторін кожної гілки. Це відрізняє смереку від ялиці, у якої хвоїнки ростуть тільки з двох протилежних боків гілочки. Щоб смерека виросла до 35 метрів, потрібно 100 років.Старі смереки мають по півтора метри у діаметрі і живуть до 350 років. Корені сусідніх дерев переплітаються під поверхнею грунту, дерева стійкі, тому смерекові ліси стримують снігові лавини і не бояться вітру. Смерека виділяє фітонциди і має лікувальне значення.

8.   Розв’язання виразів з іменованими числами. (Учні викликаються до дошки)

  •  З допомогою цих виразів ми зараз дізнаємось висоту деяких рослин Карпат, занесених до Червоної книги України.

  1.  30 см * 4 = 120 см  -  лілія лісова;
  2.  1 м – 7 дм = 30 см -  шафран Гейфеля;
  3.  23 мм *10 = 23 см  -  підсніжник білосніжний;
  4.  3 м 50 см: 10 = 35 см – нарцис вузьколистий.

9.   – Поблизу міста Хуст знаходиться найбільша у світі долина нарцисів. В період цвітіння це дуже красиве видовище. Її площа – 80 га. Давайте визначимо її у квадратних метрах.

                                         80 га = 800000 м2

                                       (Показ ілюстрації)

  •  Значна територія Карпатських гір є заповідною. Найбільш відомий – Закарпатський біосферний заповідник. На його території можна зустріти 64 види рослин, занесених до Червоної книги України. ( Перегляд ілюстрованих таблиць). Його площа – 57880 га. Визначте її у кілометрах квадратних.

                                       57880 га = 578 км2 80 га

10.  – Завдяки гірській місцевості та хвойним рослинам у Карпатах дуже чисте повітря. Розв’яжемо задачу № 734 ( В. М. Богданович, Математика, 4 кл.)

                          Розв’язання задачі на дошці

VІ Закріплення вивченого

1.Гра «Впізнай число»

Вчитель показує картку з числом, а учні повинні згадати, що воно означає.

     1600 км ( відстань від Сум до Івано-Франківська )

     2061 м ( висота Говерли )

     300 років ( тривалість життя буку )

     120 см ( висота лілії лісової )

     800000м2 ( площа долини нарцисів )

     57880 га ( площа Закарпатського заповідника )

2. Робота в групах

Кожна група отримує завдання:

І-  Назвати рослинні пояси Карпат;

ІІ- Назвати тварини Карпат;

ІІІ- Назвати птахів Карпат;

ІV- Назвати рослини Карпат;

V- Пояснити, чому природа Карпат потребує захисту.

VІІ Підсумок уроку

- Що нового ви дізнались на уроці?

- Яку інформацію ви вважаєте найбільш цікавою?

- Яке завдання сподобалось найбільше?

- Чим незвичайний був наш урок?

Домашнє завдання: опрацювати стор. 131-124 у підручнику «Природознавство 4 кл.»


            Конотопська загальноосвітня І-ІІІ ступенів школа №5

              План-конспект інтегрованого уроку

                             для 4-го класу

        з математики та «Навколишнього світу»

    за темою: « Повторення вивченого про дроби.

                   Дії з іменованими числами.

          Карпати. Тварини і рослини Карпат.

                                                                      вчителя вищої категорії

                                                                       Пагрець Світлани Аркадіївни

 

                                       Конотоп

                                            2012

PAGE   \* MERGEFORMAT 4


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

21861. Особенности напряжённо-деформированного состояния массива пород вокруг очистных выработок 266 KB
  Особенности напряжённодеформированного состояния массива пород вокруг очистных выработок. Характерные виды проявлений горного давления в очистных выработках. Взаимное влияние очистных выработок при разработке обособленных и сближенных пластов и жил. Основные принципы выбора способа управления горным давлением при ведении очистных работ.
21862. Управление геомеханическими процессами при системах с естественным поддержанием выработанного пространства 848 KB
  В этой группе систем разработки поддержание очистного пространства осуществляется за счет естественной устойчивости обнажений массивов полезного ископаемого и вмещающих пород. Следует заметить что данная группа систем разработки применяется как правило в условиях устойчивых массивов пород. Очевидно в такой постановке вопроса устойчивое состояние любых элементов системы разработки определяется соотношением действующих в массиве пород напряжений и деформационнопрочностных свойств пород слагающих рассматриваемый элемент. Если конкретно...
21863. Управление геомеханическими процессами при системах с искусственным поддержанием выработанного пространства: с закладкой выработанного пространства 344 KB
  Для поддержания подрабатываемого массива горных пород выработанное пространство вслед за выемкой руды или через некоторое время заполняется закладочным материалом. Для повышения плотности создаваемого искусственного массива специально подбираются крупность кусков и фракционный состав смесей. Для достижения высокой плотности закладочного массива рекомендуется принимать максимальный размер куска не более 250 300 мм при этом содержание мелких частиц должна быть до 10 15 а фракция от О до 20 мм до 30. Усадка закладочного массива в первом...
21864. Организация процесса разработки управленческого решения 95.5 KB
  Демократизация разработки решений; 5.1 Логические схемы деятельности в процессе разработки решения Методы принятия решений направленных на достижение намеченных целей могут быть различными: 1 метод основанный на интуиции управляющего которая обусловлена наличием у него ранее накопленного опыта и суммы знаний в конкретной области деятельности что помогает выбрать и принять правильное решение; 2 метод основанный на понятии здравого смысла когда управляющий принимая решения обосновывает их последовательными...
21865. Целевая ориентация управленческих решений 126 KB
  Взаимосвязи в системе целей Фундаментальные цели определяют общую направленность деятельности организации являются исходным пунктом построения дерева целей организации. Эти цели не всегда ясны даже высшим менеджерам а тем более – персоналу. Тактические цели: обеспечивают перевод стратегических целей в термины и показатели которые могут быть использованы при принятии решений; имеют своей основой стратегические цели направленные на их поддержку; более конкретны чем стратегические цели. Операционные цели являются еще более...
21866. Анализ внешней среды и ее влияние на реализацию альтернатив 71 KB
  С этого периода связь фирмы с внешней средой стала рассматриваться как одна из главнейших ее характеристик. Внешняя среда фирмы предприятия или организации – это совокупность активных субъектов и сил действующих за их пределами не поддающихся контролю со стороны фирмы предприятия или организации и влияющих на возможности фирмы предприятия или организации устанавливать и поддерживать отношения с субъектами внешнего окружения для достижения своих стратегических целей. Внешняя среда фирмы достаточно разнородна.2 Среда прямого воздействия К...
21867. Условия неопределенности и риска 55.5 KB
  Условия неопределенности и риска.3 – Виды и условия предпринимательского риска; 8. По критерию определенности информации различают решения принятые в условиях: а определенности б вероятностной определенности риска в неопределенности ненадежности. В отечественной экономике на данном этапе ее развития риск особенно вероятен вследствие неуменьшающейся неопределенности политической ситуации неустойчивости экономической среды отсутствия гарантии получения ожидаемого результата Природа риска в рыночной экономике...
21868. Приемы разработки и выборов управленческих решений в условиях неопределенности и риска 56.5 KB
  Приемы разработки и выборов управленческих решений в условиях неопределенности и риска.1 – Управление риском; 9.2 Классификация рисков; 9.3 – Руководители по отношению к риску; Разработка управленческого решения предполагает использование определенного объема информации.
21869. Качество и эффективность управленческих решений 54 KB
  Качество и эффективность управленческих решений.1 – Понятие управленческого решения и управленческого действия В теории принятия решений выделяют понятия управленческие решения и управленческие действия.2 Качественная оценка эффективности управленческого решения В состав качественных показателей эффективности разработки управленческих решений могут быть включены: своевременность представления проекта решения степень научной обоснованности решений использование научных методов разработки современных подходов ...