53558

Розв’язування вправ 7 клас

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Повторення систематизація і узагальнення знань учнів В одному селі жили собі сестричка Олеся і братик Василько. От якось і каже Олеся: Васильку давай гратися в піжмурки. Тільки як братик заховається то Олеся бігає шукає а знайти не може. Допоможемо Олесі виконати завдання незнайомця на екрані 6 усних завдань Повторення систематизація і узагальнення знань учнів Який з графіків зайвий 2 Яка з функцій зайва у= х 3...

Украинкский

2014-02-28

106.5 KB

1 чел.

Розробка уроку для  7 класу з теми  «Розв’язування вправ»

Розробила: вчитель математики Миропільського навчально-виховного комплексу Краснопільської районної ради Сумської області Гриценко Любов Василівна

Нетрадиційний урок

«Урок – казка в 7 класі»

Тема: Розв’язування вправ 7 клас

Мета: а) повторити, узагальнити і систематизувати набуті знання з теми «Функції ».закріпити їх при розв'язуванні вправ, формувати пізнавальний інтерес до вивчення математики;

б) розвивати графічні навички, вміння робити висновки, уяву, логічне мислення;

в)виховувати впевненість у собі, повагу, ввічливе ставлення один до одного, любов до природи.

Тип уроку: повторення, узагальнення і систематизація знань і умінь.

Обладнання: дошка, таблиці, картки - пелюстки, записи на дошці, сигнальні картки, зірочки, підручник, ілюстративно - дидактичний матеріал (зображення квітки, дівчинки, бджілки) креслярський інструмент, мультимедійний проектор.

Учитись можна тільки весело.

Щоб перетравити знання, треба поглинати їх з апетитом.

Анатоль Франс.

Хід уроку

  1.  Організаційний момент.

Учитель перевіряє готовність учнів до уроку.

  1.  Перевірка домашнього завдання.

Учитель збирає зошити для перевірки.

№ 953 Побудувати графіки і вказати координати точки їх перетину

а) (2; 2),  б) (5;0), в) (0;-1), г) (-3;0).

№957 Побудувати графік функції а) у = 2, б) у = - 4, в) у = 3,5.

  1.  Мотивація навчальної діяльності учнів.

Формулювання мети й завдань уроку.

Тема: Розв'язування вправ.

Разом з вами ми повторимо, узагальнимо і систематизуємо набуті знання з теми « Функції» і закріпимо їх при розв'язуванні вправ. Кожна людина повинна поповнювати запас своїх знань. Чим більший запас знань, тим легше розуміти і вивчати щось нове. Тому що все нове ґрунтується на застосуванні попередніх знань. І не треба лякатись, коли щось не зрозуміло. Більше наполегливості, і все незрозуміле стане доступним. Щоб чогось досягти, треба обов’язково поставити перед собою мету і спробувати її досягти. Перед нами сьогодні стоїть мета: повторити, узагальнити і систематизувати набуті знання з теми: «Функції» і закріпити їх при розв’язуванні вправ. Кожен перевірить себе як засвоїв матеріал, а над чим треба ще працювати. І допоможе нам у цьому казка.

  1.  Повторення,систематизація і узагальнення знань учнів

В одному селі жили собі сестричка Олеся і братик Василько. Жили дружно, разом вчили уроки, допомагали один одному, разом гралися. От якось і каже Олеся:

-  Васильку, давай гратися в піжмурки.

-  Добре, - відповідає Василько, - давай.

І почали гратися. Тільки як братик заховається, то Олеся бігає шукає, а знайти не може. А Василько її відразу знаходить. Прикро їй від цього стало, сіла вона і засумувала. Аж чує, хтось обзивається до неї:

  •  Чого сумуєш, дівчинко?
  •  Як же мені не сумувати, як заховається Василько, то я не можу знайти його, а я не знаю де заховатись, щоб братик   не знайшов мене.
  •  Ну, добре, - каже той самий голос, - я тобі допоможу так заховатись, що Василько тебе зроду не знайде. Але ти повинна виконати вправи.

Допоможемо Олесі виконати завдання незнайомця (на екрані 6 усних завдань)

Повторення, систематизація і узагальнення знань учнів

  1.  

Який з графіків зайвий?

2) Яка з функцій зайва?

          у= -х + 3                                                у= 5х /6                                                 у= 1/ х

к   а   в

  1.  Графік якої функції зображений на малюнку?

у= х + 2                                    у= -х+2                                                у=х-2

                і                                                            м                                                            к

4)Яка з функцій зростаюча?

         у=3 - 2х                                                         у=0,5х + 5                                                 у= - 6х

             м                                                                          т                                                             а

  1.  Яка з функцій спадна?

         у= 2,5 — Зх    у=1,7х-2              у= 4х   

              к                        т                        а

  1.  Графіки лінійних функцій паралельні

                у= 1,5х + 2                                              у= Зх                                                      у=2х

                у= 3, х + 2                                                      у= 5 + Зх                                                у= - 2х

                   м                                                                        а                                                            в

1

2

3

4

5

6

к

в

і

т

к

а


Заховалася Олеся у квітці на клумбі, за якою вона доглядає. Гарно Олесі у квітці, затишно, спокійно. Як гляне через пелюсточки, то все навколо таке, наче дивиться вона на світ через синє скельце, а на пелюстках написані математичні вправи. Спробуємо їх розв’язати разом з Олесею. (робота в групах).

№ 1 Біля кожного графіка записати відповідну формулу:

№ 2 Заповнити таблицю за графіком № 5. (за таблицею)

х

-3

0

5

у

-1

0

2

№ 3 Побудувати графік функції у= -1,5х + 3 та назвати властивості функції.

№ 4 Які точки належать графіку функції у= -2х + 1, А (2; -3 ), В (-1; 3 ), С ( 5; 11 )

№ 5 Записати координати точок перетину графіків (за таблицею)

А (5; 9), В (1; -3), С (-3; 1 ), М(4;0), N(-1,3; 2,7), Р (-8; 6)

№ 6 Поставити замість * число, так, щоб графіки були

а) паралельні у= 2,5х + 3                             б) перетинались у= *х - 2

                       у= 4 + *х                                                      у= -5х + 1

Навчилась і Олеся такі вправи виконувати.

Сидить Олеся в квітці спостерігає як Василько її шукає. Зазирає за кожен кущик за кожен горбочок, але Олесі не знайде. А вона сидить посміхається. Аж чує, до квітки хтось летить. Гуде як літак, ще й дзижчить. А саме волохате. Підлетіло до квітки, сіло на край пелюсточки, а потім швидко до серединки. Злякалась Олеся т як закричить:

  •  Ой, боюся!

Спинилось воно, побачило дівчинку і каже:

  •  Не лякайся, не бійся мене. Краще відгадай хто я?

Дізнаємось про це і ми, якщо складемо слово із букв.  (ж,і,д,б,а,к.л)

Олеся відгадала, що то бджілка.

  •  Я - бджілка, - промовила незнайомка, - хоч і волохата, а золотиста, чепурненька, славна. Випускаю свій носик, встромлюю в денце квітки і починаю смоктати чистий - пречистий, прозорий,як сльоза, нектар.А потім перетворюю його в мед, яким люблять ласувати дітки.

Закортіло і Олесі  меду.

  •  Летимо разом зі мною до моєї хатинки. Вона знаходиться в садочку. Щоб до неї дістатися треба нам виконати таку вправу:
  •  Задати формулою залежність площі саду прямокутної форми від його довжини х, якщо ширина 15м.

Яку формулу ми отримали?   S=15x

Як долетіли до вулика, то запахло медом. А скільки його там дізнаємось, якщо знайдемо за графіком № 3 значення аргументу при у=6.(за таблицею)

Коли Олеся почала ласувати медом, то враз згадала про Василька, бо звикла всім ділитися.

  •  Ой, лишенько! Та це ж він бідолашний бігає та шукає мене!

Шкода їй стало брата і вона загукала з усієї сили: « Васильку, я осьдечки! »

І прокинулась.Бо все це їй наснилось:і про квітку, і про бджілку, і про мед. Василько теж хотів, щоб йому сон такий наснився, але нічого в нього не виходить. Не люблять Василька квіти. Він їх шаблею січе, їздить поміж ними велосипедом. А коли грає м”ячем, то не обминає клумбу, а біжить через неї по м”яч. А Олеся доглядає квіти, здмухує з них ранню росу, вдихає їхні пахощі. Коли й ви будете так робити, як Олеся, то і вам може приснитися не менше диво.

Закінчилася наша казка. Кожен собі зробить висновок як себе вести.

5. Підсумок уроку.

А ми підведемо підсумок уроку.

Поставити оцінки дітям, відмітити найкращих, звернути увагу на помилки, допущені під час виконання вправ.

Незакінчене речення:

Лінійною називається функція ……………. яку можна задати формулою виду у=кх + в, де к і в деякі числа, а х - аргумент.

Графіком лінійної функції є……….пряма;

Областю визначення є всі числа;

Областю значень є……………всі числа;

Функція зростає, якщо………..к > 0

Функція спадає, якщо ………...к < 0

Якшо к = 0, то ……………….. у=в - стала функція;

Якшо в=0, то ……………у=кх - пряма пропорційність;

Графік прямої пропорційності проходить…………… через початок координат.

От ми всі разом в казці побували.

Про функцію багато що пізнали.

Трішки ми почаклували,

Декого і здивували.

Я думаю кінчати час -

Перерва вже чекає нас.

6.Домашнє завдання $ 23, № 956*, № 945.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

19202. Основные понятия вакуумной техники. Длина свободного пробега ионов при различных давлениях 71 KB
  Лекция 14 Основные понятия вакуумной техники. Длина свободного пробега ионов при различных давлениях. Адсорбция остаточных газов на поверхности образца. Методы очистки поверхности. Состояние разреженного газа при давлении ниже атмосферного принято называть вакуумом....
19203. Детекторы заряженных частиц – канальные электронные умножители и микроканальные пластины. Поверхностно-барьерный детектор 128.5 KB
  Лекция 15 Детекторы заряженных частиц – канальные электронные умножители и микроканальные пластины. Поверхностнобарьерный детектор. Твердотельный рентгеновский спектрометр. В настоящее время наиболее распространенными детекторами заряженных частиц являются канал...
19204. Основные понятия вакуумной техники. Длина свободного пробега ионов при различных давлениях. Адсорбция остаточных газов на поверхности образца 123 KB
  Лекция 16 Основные понятия вакуумной техники. Длина свободного пробега ионов при различных давлениях. Адсорбция остаточных газов на поверхности образца. Методы очистки поверхности. Состояние разреженного газа при давлении ниже атмосферного принято называть вакуумом....
19205. ОСНОВНЫЕ ПОНЯТИЯ И СВОЙСТВА ПЛАЗМЫ 254 KB
  Лекция № 1. Плазма – коллективное состояние заряженных частиц ионизованного газа. Пространственные и временные масштабы разделения зарядов в плазме. Идеальная и неидеальная вырожденная плазма. Холодная газоразрядная горячая и релятивистская плазма. I. ОСНОВНЫ...
19206. Траектории заряженных частиц в однородных электрическом и магнитном полях 603 KB
  Лекция № 2. Траектории заряженных частиц в однородных электрическом и магнитном полях. Отклонение и фокусировка заряженных частиц в постоянном электрическом поле. Фокусировка в плоском и цилиндрическом конденсаторах. Электростатические энергоанализаторы. Фокусиро
19207. Движение в неоднородном магнитном поле 333 KB
  Лекция № 3. Движение в неоднородном магнитном поле. Дрейфовое приближение условия применимости дрейфовая скорость. Дрейфы в неоднородном магнитном поле. Адиабатический инвариант. Движение в скрещенных электрическом и магнитном полях. Общий случай скрещенных поля л...
19208. Аналогия световой и электронной оптики. Электронная оптика параксиальных пучков 735 KB
  Лекция № 4. Аналогия световой и электронной оптики. Электронная оптика параксиальных пучков. Движение заряженных частиц в аксиальносимметричном электрическом поле. Основные типы электростатических линз. IV. Электронная оптика. 4.1. Аналогия световой и электрон
19209. Движение заряженных частиц в аксиально-симметричном магнитном поле. Магнитные линзы 412.5 KB
  Лекция № 5. Движение заряженных частиц в аксиальносимметричном магнитном поле. Магнитные линзы. Фокусировка короткой катушкой. Магнитные квадрупольные линзы жесткая фокусировка. Магнитные электронные микроскопы. Аберрация электронных линз. V. Магнитные линзы. ...
19210. Ограничение тока пространственным зарядом в диоде. Формула Ленгмюра и Богуславского для плоских и цилиндрических электродов 325.5 KB
  Лекция № 6. Ограничение тока пространственным зарядом в диоде. Формула Ленгмюра и Богуславского для плоских и цилиндрических электродов. Учет начальных скоростей частиц. Образование виртуального катода. Предельная плотность тока пучка частиц в пролетном промежутке