53562

КАЗКОВІ БУДИНКИ. ТА ЇХ ПРИЗНАЧЕННЯ

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Замок як величезний павук завис над прірвою учепившись у стрімку скелю. Посріблений місяцем замок робив і без того похмуру місцевість схожою на поріг пекла. Опинившись біля входу в замок уночі ми відчували дикий страх і ледь стримували себе волею і розумом щоб не утекти геть. Кожний із вас побудує свій замок для принцеси і принця для злого чаклуна кому який більше сподобався.

Украинкский

2014-02-28

57.5 KB

0 чел.

КАЗКОВІ БУДИНКИ. ТА ЇХ ПРИЗНАЧЕННЯ.

Мета : продовжувати вивчати архітектуру як вид мистецтва, призначення архітектурних споруд; показати виражальні можливості архітектури, взаємозв'язок літератури, музики та образотворчого мистецтва; вчити розрізняти види оздоблень в архітектурі.

 Обладнання: для вчителя — аудіо запис музики до балету П. Чайковського «Лускунчик», музичного твору Р. Вагнера «Політ валькірій», фотографії та малюнки учнів попередніх років із зображенням різнохарактерних замків.

ХІД ЗАНЯТТЯ

1.  Організаційний момент

2.  Мотивація навчальної діяльності

Я розповім вам сьогодні про чарівну країну почуттів.

У цій країні почуття живуть,

І кожен з них свій колір має:

Суворою цю сіру хмару звуть,

Любов  як жовте сонечко палає.

Злість – наче ніч, глуха й чорнюща,

А щедрість -  біла, чиста, як ромашки на зорі.

Та з-поміж почуттів найяскравіша –

Це радість, що зібрала всі веселі кольори.

                                                      Є. Орлов.

Які кольори притаманні добру?

Якими б кольорами ви намалюєте зло?

3.Повідомлення теми та мети заняття

Сьогодні ми будемо справжніми архітекторами , будемо проектувати будинки, але не прості а казкові.

4. Сприймання матеріалу

Говорять, що архітектура — це музика, що застигла в камені. І я пропоную вам послухати два невеликих музичних твори.

Слухаючи музику, постарайтесь уявити, як бризки звуків, з'єднуючись, приймають вигадливі обриси. Струмені мелодії завмирають, перетворюються в накопичення форм, об'ємів. Із хороводу випливають скульптурні образи...

(Звучить па-де-де з балету «Лускунчик» П. І. Чайковського.)

Бесіда.

Ви впізнали цю музику?

Що ви уявляли, слухаючи її?

А тепер порівняйте свої враження з тим, що надихнуло великого композитора на написання цієї музики:

...Ми в цукатовому гаї,— сказав Лускунчик,— а от там — столиця. Ах, що побачила Мері! Як мені описати вам, діти, красу і пишноту міста, що з'явилося перед очима Мері? Воно широко розкинулося на засіяній квітами розкішній галявині.

Воно вражало не тільки райдужними фарбами стін і веж, але і вигадливою формою будівель, зовсім несхожих на звичайні будинки. Замість крон їх  огортали майстерно звиті вінки, а вежі були уквітчані такими чарівними строкатими гірляндами, що й уявити собі неможливо.

Коли Мері та Лускунчик проходили через ворота, що, здавалося, споруджені з мигдального печива і цукатів, срібні солдатики взяли на варту:

—Ласкаво просимо, люб'язний принце! Ласкаво просимо в Конфетенбург, столицю лялькового царства!

Через кілька кроків вони попали на велику, на диво гарну базарну площу. Усі дома були прикрашені цукровими галереями ажурної роботи. В середині, як обеліск, піднімався глазурований пиріг, обсипаний цукром.  А навколо з чотирьох майстерно зроблених фонтанів вибивали нагору лимонад оршада й інші смачні прохолодні напої. Басейн був повний збитих вершків, які так хотілося зачерпнути ложкою.

Голосний лемент подиву — ні, лемент захвату вирвався в Мері, коли вона раптом опинилася перед замком із сотнею повітряних башточок, що

були у рожево-червоному сяйві. Тут і там по стінах були розсипані розкішні

букети фіалок, нарцисів, тюльпанів, левкоїв. Вони відтіняли сліпучу, що виблискувала червоним світлом білизну тла. Великий купол центрального

будинку і шпилясті дахи веж були засіяні тисячами зірочок, які блискали

золотом і сріблом.

  •  От ми в Марципановому замку...
  •  

Ви, звичайно, упізнали казку Е. Гофмана. Послухайте ще раз чудесну музику П. І. Чайковського.

Уявіть шоколадно-горіхові ворота, апельсиновий струмок із п'янким ароматом, що впадає в Лимонадну ріку, озеро Мигдального молока. Село Пряникове і Різдвяний гай.

А тепер послухайте другу мелодію-уривок із «Польоту валькірій»

Р. Вагнера (симфонічна картинка із циклу опер «Кільце нібелунга»). Усі опери композитор написав на власні поетичні тексти.

Знову порівняйте свої відчуття й уривок з літературного твору:

Ніч місячна і все видно чітко. Замок, як величезний павук, завис над прірвою, учепившись у стрімку скелю. Повня. І долина Відьом укутана таємничим і тривожним покривом туману-примари.

Посріблений місяцем замок робив і без того похмуру місцевість схожою на поріг пекла. Воістину воно могло б мати такий огидний обрис. Чорний монстр, чудовисько, розпластане і величезне, розкрило свої пащі. Це зяяли порожнечі гротів, покритих плющем і лахміттями туману. Глуха, непроглядна пітьма виповзла відтіля. Навіть знаходячись у долині коло підніжжя скель, ми виразно відчуваємо вогкість, прілий і гнильний запах, що виходить чи то від болота, чи то зверху. Підлий холодок, судорожна скутість, заціпеніння обволікало душу і серце кожного, хто наближався сюди навіть удень.

Опинившись біля входу в замок уночі, ми відчували дикий страх і ледь стримували себе волею і розумом, щоб не утекти геть. Над центральними воротами застигли два величезні вампіри, кажани-велетні. Ці статуї, лиховісна примха старого хазяїна, при мерехтливому світлі здавалися живими. Стіни сірі, похмурі, без прикрас, без бійниць приймали неясні й казкові обриси. Вікна з дзеркальними шибками, з червоним відсвітом справляли  важке враження, що обтяжувалось дивним густим туманом, який стелився рваними лахміттями уздовж руїн.

Як ви думаєте, хто може бути хазяїном цього замку? (Перевертень, вампір, кощій, людожер.)

Кожний із вас побудує свій замок — для принцеси і принця, для злого чаклуна, кому який більше сподобався.

Робота над формуванням навичок і вмінь.

 Використовуємо метод фокальних об'єктів, для того щоб висунути оригінальну ідею. У фокусі слово «замок».

Замок

Коза

Серветка

Ручка

кошлата

вафельна

дитяча

рогата

ароматна

золота

люта

хрустка

пазуриста

гірська

візерункова

смарагдова

Підставляємо замість обраних іменників слово «замок».

Аналізуємо образи. Яким може бути кошлатий замок?

Зарослий плющем, чагарником, покритий мохом.

Яким може бути вафельний замок?

Зі специфічним рельєфом, характерним орнаментом, що додає відчуття крихкості всьому спорудженню.

Таким чином, нам удалося виявити ряд оригінальних ідей, що ви постараєтеся використати у своїй роботі.

Гра «Який замок?»

 Продемонструвати фотографії й учнівські малюнки із зображенням замків, учні відгадують, які ці замки — «добрі» чи «злі».

Бесіда.

За якими ознаками ви визначали «добрі» і «злі» замки?

(Колір, форма, оздоблення.)

Який вигляд має «злий» замок?

(Корявий, застрашливий, несе загрозу. Злі духи оточують себе кажанами, драконами, отруйними зміями.)

    Який вигляд має «добрий» замок?

(Плавна, округла, чітка, струнка, співуча форма; чистий, ніжний колір. Принцеси, які живуть у таких замках, прикрашають себе бантами, мереживами, завиточками, і всі ці атрибути переносяться на оздоблення замку.)

5. Практична робота

Слово вчителя.

Ми — архітектори. Проектуємо казковий палац.  Зводимо стіни, дах, дверні та віконні прорізи, балкончики тощо.

 Види дахів: купол-намет, «цибулина», на «барабані», шпиль, башточки начіпні.

Після побудоби виконуємо опоряджувальні роботи: оздоблення балкончика, орнамент навколо вікон, входу, веж; розпис; використання блискіток.

(Під час самостійної роботи учнів учитель надає їм індивідуальну допомогу.)

6. Підсумок заняття.

Учитель аналізує й оцінює учнівські роботи, разом з учнями «будує» два міста — злих чаклунів і добрих фей.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

45814. Корпоративные издания 25.33 KB
  Всю совокупность подобных СМИ можно разделить на две большие группы издания вертикального типа информация распространяется от руководства к сотрудникам и наоборот и издания горизонтального типа содержание которых нацелено в первую очередь на реальных и потенциальных клиентов компании. В какойто степени корпоративные СМИ в России опираются на установки и опыт времен СССР когда каждый крупный завод Министерство и пр. Причем если еще 5 лет назад наличие корпоративного массмедиа в основном оставалось прерогативой западных корпораций то...
45815. Управление общественным мнением 24.86 KB
  Управление общественным мнением Общественное мнение Общественность - это группа людей оказавшаяся в аналогичной неразрешимой ситуации: сознающих неопределенность и проблемность ситуации реагирующих определенным образом на создавшуюся ситуацию Мнение это выраженное отношение по какомулибо вопросу. Общественное мнение это совокупность многих индивидуальных мнений по конкретному вопросу затрагивающему группу людей. Общественное мнение может давать со веты рекомендации другим социальным институтам по выбору способов разрешения тех или...
45816. Имидж и репутация 24.18 KB
  Имидж объективный фактор играющий существенную роль в оценке любого социального явления или процесса. Понятие имидж происходит от латинского imgo связанного с латинским словом imitri означающего имитировать. Согласно толковому словарю Вебстера имидж это искусственная имитация или преподнесение внешней формы какоголибо объекта и особенно лица.
45817. Трудовое право и его источники. Трудовой договор 67.06 KB
  Общая характеристика трудового права Российской Федерации. Основания возникновения трудовых прав работников. Трудовой договор. Рабочее время и время отдыха. Понятие трудовой дисциплины и методы её обеспечения. Правовое регулирование внутреннего трудового распорядка.
45818. Пресс-службы: структура, функции, направления деятельности, формы работы 23.04 KB
  В частности в московский отдел входят: директор департамента PR заместитель директора департамента PR главный менеджер департамента PR начальник прессслужбы . Также примером такого устройства прессслужбы может служить прессслужба Государственной Думы или Прессслужба Президента см. Функции отдела: Координация деятельности Отслеживание бюджета Основные преимущества прессслужбы на аутсорсинге работающей удаленно не в штате компании: 1. Обратившись в агентство Вы избавляете себя от расходов на: поиск и содержание в штате...
45819. Взаимодействие PR-служб с органами государственной власти. Лоббирование 22.98 KB
  Помимо финансовой и законодательной поддержки тесное взаимодействие представителей бизнеса с органами власти их социальные инвестиции способствуют улучшению имиджа и укреплению репутации как организации так и ее руководителя. Отношения коммерческих организаций с органами власти строятся как на федеральном так и на региональном и местном уровнях причем местные...
45820. Критерии оценки эффективности PR деятельности 21.76 KB
  Однако многие компании уже имеют опыт работы и присутствия на рынке поэтому важно заранее сделать отметку и собрать все сведения о первоначальной ситуации на рынке для того чтобы в дальнейшем измерить и оценить возможные изменения на уровне осведомленности и понимания. Исследовательская группа проводит замеры до во время и после PRкампании чтобы выяснить какова динамика изменения узнаваемости торговой марки или компании у целевых аудиторий. Плюсы таких исследований в том что они дают достоверное представление об эффективности усилий...
45821. PR-кампания: постановка целей и задач, общая концепция компании, определение ключевых проблем и профилей целевых аудиторий 21.68 KB
  Кампании преимущественно планируются и проводятся ради того чтобы привлечь внимание общественности к проблеме разрешить или какимлибо образом исправить или же изменить общую социальную ситуацию. PRкампания проводится с целью: убедить людей изменить свое отношение и мнение Формировать общественное мнение когда его нет усилить существующее общественное мнение По продолжительности PRкампании принято подразделять на стратегические несколько лет оперативные один год и ситуативные несколько месяцев. Наиболее типичными для...
45822. Планирование рекламной кампании 21.78 KB
  Планирование рекламной кампании разбивается на следующие этапы: Определение целей рекламной кампании; Разработка рекламной идеи и стратегии рекламной кампании; Исследование рынка; Разработка бюджета рекламной кампании; Выбор средств распространения рекламной информации; Выбор графика проведения рекламной кампании; Составление медиаплана рекламной кампании; Оценка эффективности рекламной кампании. Рекламные кампании различаются: По основному объекту рекламирования можно выделить кампании по рекламе: Товаров и услуг;...