53764

Сучасні комп’ютери та їх застосування. Ознайомлення з “мишею”

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Закріпити правила поведінки і безпеки життєдіяльності в компютерному класі. Ознайомити дітей зі сферами застосування сучасних компютерів. Стимулювати бажання учнів оволодівати компютерною грамотою.

Украинкский

2014-03-03

1.69 MB

13 чел.

Конспект  уроку для 2-го класу з інтегрованого курсу «Сходинки до інформатики» (переможця Конкурсу видавництва «Світич»)

Тема. Сучасні комп’ютери та їх застосування. Ознайомлення з “мишею”.

Мета. Закріпити правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп’ютерному класі. Ознайомити дітей зі сферами застосування сучасних комп’ютерів. Формувати навички роботи з мишею (наведення вказівника, вибір об’єктів клацанням лівої та правої кнопок). Розвивати увагу, пам’ять, розумові операції. Стимулювати бажання учнів оволодівати комп’ютерною грамотою.

Тип уроку: комбінований урок.

Матеріали до уроку: підручники, робочі зошити, ілюстративний матеріал про використання комп’ютера, комп’ютерна програма «Стрільці по яблуках» з програмного продукту «Сходинки до інформатики Плюс».

Хід  уроку

I. Організаційна частина (1хв)

В нас робота є цікава,

Попрацюємо на славу!

Взнаєм, що комп’ютер може,

Як в житті нам допоможе.

II. Перевірка домашнього завдання (2–3 хв)

 Завдання з рубрики «Для розумників і розумниць» підручника (с. 5).

Тут заховалася цифра 9. Знайди хоча б 15 схованок.

  •  Хто скільки схованок знайшов для цифри 9? (Відповіді учнів).
  •  Назви ім’я та прізвище кожної з дівчаток, якщо відомо, що Іринка і Олеся навчаються в одному класі. Їхні прізвища Василькова та Курочкіна, а Іринка вища за Василькову.

Відповідь: Іринка Курочкіна та Олеся Василькова.

ІІІ. Розвивальні завдання (6–8 хв)

1. Виконання завдань у робочому зошиті.

2. Усна колективна робота.

Вчитель відкриває написані на дошці ряди чисел.

  •  Знайдіть закономірність, за якою побудований кожний ряд. Який із цих рядів не схожий на два інші?

1) 22, 25, 28, 31, 34;

2) 21, 24, 27, 30, 33;

3) 23, 24, 25, 26, 27.  

Відповідь: числа третього ряду відрізняються одне від одного на 1, а першого і другого – на 3.

IV. Робота над темою уроку (8–10 хв)

  1.  Опрацювання статті підручника “Що може комп’ютер?” (с. 6).

Читання тексту вчителем. Вибіркове читання учнями. Бесіда за змістом прочитаного:

  •  Куди Ганнуся і Мудрунчик повели Елзіка?
  •  Що його зацікавило?
  •  Для чого використовують комп’ютер у супермаркеті?
  •  А у залізничних та авіакасах?
  •  Чи допомагають комп’ютери у роботі інженерів?
  •  Що найбільше сподобалось Елзікові під час екскурсії?
  •  Яку назву ви дали б цій історії?
  1.  Проблемне запитання “Які речі може замінити комп’ютер?”. Колективне обговорення на матеріалі домашнього завдання (робочий зошит, урок 1, завдання 1).
  •  

Які із цих речей комп’ютер здатний замінити? З’єднай їх зображення з овалом у центрі. Поясни свій вибір.

V. Фізкультхвилинка (1–2 хв)

Діти виконують дії, про які йдеться у віршику:

Працювали ми, трудились

Так, що трішки вже й стомились.

Встаньмо, руки догори,

Помахали –  раз, два, три.

Вліво, вправо нахилились,

На сусіда подивились,

Одне одному всміхнулись,

Кругом себе повернулись.

Все в порядку?

Потягайтесь і за парти повертайтесь.

VI. Робота за комп’ютером (13–15 хв)

1. Повторення правил безпечної поведінки. Гра “Так чи ні?”.

  •  Роботу з комп’ютером починай, не чекаючи дозволу вчителя. (Ні).
  •  Стіл завжди тримай у чистоті, мікроби бувають дуже злі. (Так).
  •  Якщо зголоднів, їж і пий за комп’ютерним столом. (Ні).
  •  Екран серветкою сухою витирай, про вологу в цьому разі забувай (Так).
  •  А щоб сісти нам за парту, вчитель нам дає команду!
  •  Ти підсунь дисплей близенько і шнури поправ хутенько! 
  •  Я дротів не зачіпаю, правило це добре знаю!
  •  Витри старанно взуття, нам не потрібне сміття!.
  •  Утомився? Поклади руки на клавіатуру і відпочинь. (Ні).
  •  З комп’ютером працюй лише чистими руками. (Так).
  •  Щоб краще бачити, нахиляйся близько-близько до монітора. (Ні).

Інструктаж учителя. Ознайомлення з маніпулятором “миша”.

Вчитель: Сьогодні ми навчимося користуватися комп’ютерною мишею та допоможемо веселим скоморохам зібрати яблука. Яблука ростуть високо, а тому дістати їх можна тільки влучним пострілом з лука. Керуємо стрільцями за допомогою миші. Долоня правої руки лежить на миші: вказівний палець на лівій кнопці, а середній на правій. Коли ви пересуваєте мишу по килимку, по екрану рухається стрілка-вказівник, якою ви й прицілюєтесь у яблуко. Клацнувши вказівним пальцем ліву кнопку миші, подаєте стрільцю команду зробити постріл.

Вчитель розповідає та демонструє, як правильно тримати руку на миші, як користуватися цим пристроєм.

2. Робота учнів з комп’ютерною програмою «Стрільці по яблуках».

Етап 1. На екрані лише один стрілець із жовтими стрілами, який стоїть зліва. Яблука на дереві жовтого кольору.

Учитель уважно спостерігає за роботою кожного з учнів, за тим, як лежить його рука на маніпуляторі, виправляє та допомагає.

Рекомендації для вчителя. Кількість яблук на дереві на першому та другому етапах – 18, на третьому етапі –  24. Вчитель може в будь-який момент перейти до іншого етапу, натиснувши на клавіатурі клавішу з цифрою “1”, “2” або “3”, відповідно до номера етапу. Цим варто скористатись, якщо дехто з учнів не встиг завершити завдання одного з етапів гри і треба перейти до іншого етапу.

Клавіша Пропуск використовується, щоб розпочати роботу програми, а також, щоб перервати певний етап гри та розпочати його знову.

Після пострілу слід дочекатися, доки стрілець приготується і тільки тоді робити наступний постріл, клацаючи однією з кнопок миші.

Якщо учень «загубив» вказівник миші, не може знайти його на екрані, порадьте йому простежити за напрямком, в якому прицілюється стрілець (або знайти перетин цих напрямків, якщо стрільців двоє).

На третьому етапі, коли на дереві є яблука обох кольорів, зверніть увагу учнів на ланцюжок міркувань: жовте яблуко — жовті стріли — лівий стрілець – ліва кнопка миші.

3. Релаксація.

Вправа 1. Повільні рухи очима вправо–вліво, вгору–вниз (4–5 разів).

Вправа 2. Посидіти із заплющеними очима, рахуючи до 30.

4. Продовження роботи з комп’ютерною програмою (6 хв).

Етап 2. Використання правої кнопки миші. яблука на дереві червоні. з’являється другий стрілець із червоними стрілами. Він стріляє по червоних яблуках. Лівий стрілець у цей час відпочиває.

— Тепер попрацюємо середнім пальчиком, який лежить на правій кнопці миші. Ця кнопка зараз буде керувати стрільцем з червоними стрілами, який стоїть справа.

Учні опрацьовують навички наведення вказівника та вибору об’єктів клацанням правої кнопки миші. Учитель за потреби допомагає.

Етап 3. Використання лівої та правої кнопок миші. Обидва стрільці активні, яблука на дереві і жовті, й червоні.

— А зараз користуємося двома кнопками миші по черзі. Ліва кнопка керує стрільцем, який зліва, а права — тим, що справа. Лівий стрілець здатний влучити тільки у жовті яблука, а правий — тільки у червоні.

VII. Підсумок уроку (1–2 хв)

Запитання для підсумкової бесіди.

  •  Що сподобалося на сьогоднішньому уроці?
  •  Що може робити комп’ютер?
  •  Людям яких професій він потрібен у роботі?
  •  Чим ми навчилися сьогодні користуватись?
  •  Що можна робити за допомогою миші?
  •  Хто сьогодні був найвлучнішим стрілком? Хто жодного разу не схибив?
  •  Кому вдалося збити найбільшу кількість яблук?

VIII. Домашнє завдання (1–2 хв)

1. Виконати завдання рубрики «Для розумників і розумниць» (підручник, с. 7).


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

83348. Однорідні члени речення «Спогади про літо» 777 KB
  Мета: розширити знання дітей про члени речення ознайомити з однорідними членами речення їхніми характерними ознаками вчити визначати в реченні однорідні члени; розвивати вміння уважно слухати й аналізувати речення; творче мислення; виховувати шанобливе ставлення до хліба інтерес до народних традицій.
83349. Написання не з дієсловами. Спостереження за зв’язком дієслова в реченні з іншими частинами мови 348.5 KB
  Чи любить Яринка прокидатися зранку Що вона запитала у дідуся Що порадив дідусь Чи послухає поради дідуся Яринка Давайте спробуємо сьогодні довести що праця навчання наполегливість необхідні в житті людини. Для початку зясуємо яка орфограма в імені Яринки велика буква Яким звуком починається слово...
83350. Повторення та узагальнення вивченого про дієслово як частину мови 154 KB
  Мета: Узагальнити знання про ознаки дієслова удосконалювати вміння розрізняти часові форми дієслова закріплювати навички правопису не з дієсловами. Вміння визначати до якої дієвідміни та особи належать дієслова. Обладнання: стіл накритий вишитою скатертиною на якому розміщені паска писанки...
83351. Вправи на вживання різних відмінкових форм прикметників 351 KB
  Мета: Закріпити знання про відмінювання прикметників у множині. Вчити школярів правильно вимовляти і записувати форми прикметників у множині, вживати на письмі закінчення прикметників, орієнтуючись на кінцевий приголосний звук основи.
83352. Закріплення знань про прислівник. Підготовка до контрольної роботи 121 KB
  Закріплювати та поглиблювати знання про прислівник як самостійну частину отриманні на уроках української мови; розвивати логічне мислення память мовлення учнів навички та уміння самоосвітньої діяльності з навчальним матеріалом; вчити бачити прекрасне у звичайному а із заняття винести любов до рідного слова.
83353. Роль прикметників у мовленні 296 KB
  Мета: повторити вживання апострофу, закріпити знання про прикметник як частину мови, актуалізувати його роль у мовленні; поглибити знання учнів про осінні явища, розкрити красу осінньої палітри природи; розвивати навички сприйняття, образне творче мислення, увагу, зв’язне мовлення...
83354. Урок розвитку зв’язного мовлення. Складання твору «Весна прийшла» 131 KB
  Мета. Формувати вміння та навички школярів складати текст-розповідь на визначену тему на основі власних спостережень використовуючи лексичні засоби; розвивати навички усного і писемного мовлення, уміння бачити і відчувати красу природи, заохочувати дітей до творчості, збагачувати словниковий запас...
83355. Перевірка орфограм у особових закінченнях, або ще раз про закон письма 105 KB
  Вчити школярів застосовувати алгоритм перевірки орфограм слабких позицій звуків у особових закінченнях дієслів; перевіряти орфограми слабких позицій звуків у різних частинах слів; вчити школярів обґрунтовувати свої думки; давати на запитання повні змістовні відповіді; робити висновки.