53773

Ярослав Стельмах. «Митькозавр із Юрківки, або химера лісогвого озера». Характеристика образів Сергія і Митька, їхньої поведінки у складних ситуаціях

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Удосконалювати навички визначення рис характеру героїв твору вміння висловлювати свої думки про прочитане; розвивати навички переказу виразного і вибіркового читання спостережливість увагу; виховувати допитливість доброту любов до ближніх. Обладнання: схема з рисами характеру героїв портрет Ярослава Стельмаха. Завдання: учні мають удосконалити навички визначати риси характеру героїв твору і оцінювати їхні вчинки; закріпити вміння переказувати твір віднаходити цитати за поданим завданням висловлювати своє враження про...

Украинкский

2014-03-03

48.5 KB

106 чел.

Тема: Ярослав Стельмах. «Митькозавр із Юрківки, або химера лісогвого озера». Характеристика образів Сергія і Митька, їхньої поведінки у складних ситуаціях.

Мета: Удосконалювати навички визначення рис характеру героїв твору, вміння висловлювати свої думки про прочитане; розвивати навички  переказу, виразного і вибіркового читання,  спостережливість, увагу; виховувати допитливість, доброту, любов до ближніх.

Тип уроку: формування і вдосконалення вмінь та навичок.

Обладнання: схема з рисами характеру героїв, портрет Ярослава Стельмаха.

Завдання: учні мають удосконалити навички визначати риси характеру героїв твору і оцінювати їхні вчинки; закріпити вміння переказувати твір, віднаходити цитати за поданим завданням, висловлювати своє враження про прочитане.

Методи та прийоми: бесіда, диспут, «мозковий штурм», метод проблемних запитань і завдань, робота у групах, інструктаж, ілюстрація.

Структура уроку

  1.  Організаційний момент.
  2.  Актуалізація опорних знань.
  3.  Перевірка домашнього завдання.
  4.  Повідомлення теми і мети уроку.
  5.  Формування і вдосконалення вмінь та навичок.
  6.  Закріплення знань, умінь та навичок.
  7.  Підсумок уроку.
  8.  Оголошення результатів навчальної діяльності учнів.
  9.  Домашнє завдання.

 

Хід уроку

1.Організаційний момент.

2. Актуалізація опорних знань.

Бесіда

  •  Як звати письменника з яким ви ознайомились на минулому уроці?
  •  Що ви знаєте про Ярослава Стельмаха?
  •  Який твір цього письменника ви читали?
  •  Як звати головних героїв цього твору?
  •  Чи є другорядні герої у творі? Назвіть їх.
  •  Про що йдеться у творі?

3. Перевірка домашнього завдання.

а) зачитування складених планів до IV, V, VI розділів.

б) «мозковий штурм»

- Переказ розділів « Операція «Курка» провалюється разом з дідом Трохимом», «Таємниця лісового озера» методом взаємного опитування учнями один одного.

4. Повідомлення теми і мети уроку.

5. Формування і вдосконалення вмінь та навичок.

а) вибіркове читання

- Зачитати епізоди із твору, в яких описано:

  •  Знайомство Сергія і Митька із Василем;
  •  Розповідь Василя про незвичайність лісового озера, його таємничого жителя;
  •  Способи полювання на хижаків;
  •  Зовнішність химери з озера;
  •  Зізнання Василя про те, як він обманював хлопців;
  •  За що були вдячні хлопці Василю.

б) робота із схемою

- Поєднати стрілочками риси характеру з ім'ям героя.

в) робота над характеристикою героїв.

1) робота у групах

1 група – підбирає цитати з твору до визначених у схемі рис характеру Митька

2 група – підбирає цитати з твору до визначених у схемі рис характеру Сергія

3 група – підбирає цитати з твору до визначених у схемі спільних для Сергія і Митька рис характеру

2) бесіда про поведінку героїв у складних ситуаціях:

  •  Порятунок Василя і розв'язка суперечки
  •  Обман діда Трохима
  •  Сварка хлопців у розділі « Я вкриваю себе ганьбою. Великий зоолог»

6. Закріплення знань, умінь та навичок.

- Міні-диспут: « Як би я вчинив, коли б мене образив друг?»

7. Підсумок.

Заключна бесіда

  •  Кому з головних героїв ви симпатизуєте? Чому?
  •  Охарактеризуйте Василя.
  •  Чи справді було за що дякувати Василеві?

8. Оголошення результатів навчальної діяльності.

9. Домашнє завдання

- Підготуватися до уроку позакласного читання. Прочитати твір Ярослава Стельмаха «Найкращий намет».

PAGE  4


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

73981. Режим «народної демократії» в Польщі (1945-1948) 258.5 KB
  Зі створенням ПОРП у країні фактично розпочався процес формування тоталітарного політичного режиму. Узявши за взірець сталінську модель соціалізму керівництво ПОРП намагалося силовими методами в надзвичайно стислі строки здійснити перебудову польського суспільства.
73982. ПОЛЬСЬКА ДЕРЖАВА В ПЕРІОД ПРАВЛІННЯ ДИНАСТІЇ ЯГЕЛЛОНІВ (КІНЕЦЬ ХIV-ХVІ ст.) 519 KB
  Політичний розвиток Польщі наприкінці XIV в першій половині XV ст. Боротьба з німецькою експансією Формування становопредставницької монархії Соціальноекономічний розвиток Польщі Польськолитовські відносини. Польська культура ПОЛІТИЧНИЙ РОЗВИТОК ПОЛЬЩІ НАПРИКІНЦІ XIV В ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ ХV СТ. З метою зміцнення позицій нової королівської династії у Великій Польщі Ельжбета здійснила ряд нововведень: заснувала спеціальні суди які розглядали справи щодо повернення шляхті конфіскованих у неї маєтків; надала привілеї деяким...
73983. Національно-визвольний рух у польських землях наприкінці ХVІІІ–в 60-х роках ХІХст 222 KB
  Відсутність власної держави відчули на собі всі верстви польського суспільства. Шляхту було позбавлено громадянських і політичних прав, якими вона користувалася протягом кількох століть, зокрема можливості брати участь у законотворчості і встановленні розміру податків
73984. Річ Посполита XVII - наприкінці XVIII століттях 247 KB
  Нову династію в Речі Посполитій започаткували вибори на польський престол у 1587 р., на яких обрали фактично двох королів. Примас (глава католицької церкви) Станіслав Карнковський проголосив королем шведського принца Сигіз-мунда. РІЧ ПОСПОЛИТА В XVII - НАПРИКІНЦІ XVIII століттях
73985. Технология приготовления изделия из слоеного теста с начинкой «Курник» 218 KB
  Познакомиться с ассортиментом блюд из птицы. Дать общую характеристику мясных блюд из птицы и изделий из слоеного теста. Показать технологию приготовления куриного рулета. Изучить классификацию блюд из слоеного теста...
73986. Оптимизация системы ведения полеводства в КФХ «Прогресс» Красноперекопского района Республики Крым 5.84 MB
  Оптимальная структура посевных площадей и научно обоснованное чередование культур занимает одно из ведущих мест в повышении их урожайности. Структура посевных площадей (процентное соотношение площадей, засеваемых различными группами культур) определяется производственной направленностью уровнем материально-технического снабжения хозяйства
73987. Проведение уроков информатики по теме: «Кодирование информации» с использованием интернет-технологий 1.03 MB
  В данной дипломной работе показаны примерные уроки для изучения темы «Кодирование информации» в средней школе. Достигнута цель работы изучение и применение методов обучения темы «Кодирование информации» в средней школе. Не смотря на сложность материала большого объема информации на тему «Кодирование информации» в школьном планирование уделено крайне мало часов
73988. Специфика партиципарной коммуникации в газетах мурманской области (на примере городской газеты города Мурманска «Вечерний Мурманск») 354 KB
  Выявить особенности развития партиципарной журналистики в современных российских печатных СМИ, рассмотреть приемы и специфику организации взаимоотношений регионального печатного издания и его аудитории, выявить перспективные методы реализации принципов партиципарности...
73989. Разработка конкурентной стратегии на рынке целлюлозы на предприятии ЦБК 589.5 KB
  Стратегия лидерства по издержкам – снижение полных издержек производства и реализации товаров, стратегия широкой дифференциации (лидеры по качеству) – придание товарам компании специфических черта, отличающих их от товаров конкурентов, стратегия оптимальных издержек – получение преимуществ фирмой за счет сочетания низких издержек и широкой дифференциации товаров...