53818

Чарівна координатна площина. 6 клас

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Відпрацьовування навичок побудови точок на координатній площині і вміння знаходити координати точок побудованих на площині; розвивати пізнавальну активність творчі здібності навички самостійної роботи роботи на комп’ютері; виховувати інтерес до математики усвідомленість своїх дій і їх використання в реальному житті.Вироблення навичок побудови точок на координатній площині Гра Улучення в ціль зберемо гроно винограду. Учні називають координати зазначених точок і поруч на прозорій плівці малюють виноградне лоно...

Украинкский

2014-03-03

1.89 MB

8 чел.

Урок №3

 Чарівна координатна площина. 6 клас

Мета: Відпрацьовування навичок побудови точок на координатній площині і вміння знаходити координати точок, побудованих на площині; розвивати пізнавальну активність, творчі здібності, навички самостійної роботи, роботи на комп’ютері; виховувати інтерес до математики, усвідомленість своїх дій і їх використання в реальному житті.

Обладнання: комп’ютери, ПЗ «Координатна площина», індивідуальні картки, малюнки, кольорові олівці

Хід уроку

У математиці є своя краса, як у живописі й поезії

М. Жуковський

І. Організаційний  момент

Вітання вчителем учнів. Оголошення теми, мети, форми проведення уроку.

Зверніть увагу на епіграф нашого уроку. Сьогодні ми будемо доводити, що математика – це не суха наука, що з її допомоги можна створювати красиве. Але спочатку перевіримо домашнє завдання.

 ІІ. Перевірка домашнього завдання

1. №1343. Чи всі точки належать колі?

2. Учні заслуховують інформацію товаришів про зодіакальне сузір’я, під яким вони народилися.  

3. А ви знаєте, скільки труднощів довелося випробувати героям роману Жуля Верна «Діти капітана Гранту»,  а все відбулося через записку: «7 июня 1862 года трехмачтовое судно «Британия» Глазго потерпело крушение…гони…южн…берег…два матроса… пл.. Капитан Гр… дости… контин… пл…..жесток…инд…брошен этот документ …долготы и 3711 широты …окажите им помощь … погибнут».

Як ви вважаєте, чому виявилося неможливим допомогти героям? (відновити довготу не представлялося можливим).

Щоб визначити місце розташування точки, скільки потрібно чисел?

IІІ.Вироблення навичок побудови точок на координатній площині

Гра «Улучення в ціль» - зберемо гроно винограду. На координатній площині дано точки-ліпучки (ягоди). Учні називають координати зазначених точок і поруч на прозорій плівці   «малюють» виноградне лоно (листячко вже намальоване). Ягідка вважається  зірваною, якщо правильно зазначені її координати.

Молодці, з поставленим завданням ви впоралися  добре. Гарно вийшло, як справжнє гроно. Так же гарно, порівнюючи її з виноградною лозою, говорив у своїй поезії про мову український поет М. Рильський.

                                  Учениця читає вірш «Мова» М. Рильського

Як парость виноградної лози,

Плекайте мову. Пильно й ненастанно.

Політь бур’ян. Чистіше від сльози

Вона хай буде. Вірно і слухняно

Нехай вона щоразу служить вам,

Хоч і живе своїм живим життям.

Повідомлення вчителя.

Чи знаєте ви, що стародавні римляни спочатку не обрізали виноградні кущі, і лози піднімались високо, обвиваючи дерева. Тому робітники перед початком збору врожаю, як говорив закон, повинні були на будь який випадок написати заповіт, запастись дошками для труни. Легенда говорить, що обрізати виноград  людину «навчив» віслюк, якось раз об’ївши кущ. На здивування хазяїна, саме на общипаній  частині куща виросло найбільш ягід.

Легенда допомогла нам побувати в стародавньому Римі. А зараз помандруємо до безлюдного острова, де живуть дикі тварини.

Робота за комп’ютерами

Техніка безпеки для роботи за компютером.

Учні сідають по двоє за комп’ютер. Виконується робота за індивідуальними картками, на яких зазначені координати вузлових точок. Їх треба з’єднати послідовно.

  •  Пізніше ви зможете визначити, кого із тварин зустріли першими.

Після виконання своєї роботи учні знайомляться із малюнками інших. (Звертаємо увагу на роботу учня біля дошки)

Один з учнів виконує завдання біля дошки.

 

На координатній площині отримали симетричну фігуру метелика, але вона не добудована. Нам потрібно: а) побудувати точки, симетричні даним;  б) назвати координати побудованих точок  ( у кожного учня на столі лежить картка з таким же малюнком, учень продовжує працювати біля дошки).

А зараз розфарбуємо крила метелика квадратиками за їх координатами.

Червоний колір:  (2;-3), (3;-4), (4;-5), (5;-6)

Синій колір: (2;-4), (2;-5), (3;-5), (2;-6), (3;-6)

Жовтий колір: (5;-5), (6;-5), (6;-6), (5;-7), (4;-7), (4;-6), (3;-7)

Зелений колір: (4;-4), (3;-3), (2;-2)

Друге крило розфарбуйте симетрично. Клітинки, які залишилися, розфарбуйте самостійно.

А чого не вистачає у метелика? Так, вусів. Щоб їх побудувати розв’яжемо рівняння. Корні рівнянь І варіанта є абсцисами, а корні ІІ варіанта – ординатами точок.

І варіант (координата х)                                ІІ варіант (координата у)

  1.  60:(х+5)=12;                                           1) (7-у)12=48;
  2.  46100:(460+х)=100;                               2) 10(537-у)=5300;
  3.  487+17х=504;                                         3) 4у+21-у=45;
  4.  20(3-х)=0;                                               4) 201у-550=1259;
  5.  23х+х-10=86;                                          5)  60+(2у-5)=71;
  6.  13х+254=379-12х;                                  6) 108у-100у+1874=1930;
  7.  2805-(212х+88х)=1605;                          7) 11у+1251=1401-13у.

Відповідь: (0;3), (1;7), (1;8), (3;9), (4;8), (5;7), (4;6). Другий вусик симетричний першому.

IV. Вироблення навичок знаходження координат точок, побудованих у координатній площині

«Прочитайте  вислів»

Продовжимо подорож. Ви повинні прочитати вислів. Допоможе вам у цьому  наш маленький метелик (помістить його липучкою у клітинку з координатами (5;5)). Він повзе  в напрямках, що вказують стрілки.  Знайдіть координати відмічених точок і випишіть їх за ходом метелика. На дошці вказаний код шифровки букв за координатами. Розставляючи букви в потрібному порядку, прочитайте вислів.

Д

Р

О

Ч

У

(-2;-1)

(-1;5)

(-3;4)

(3;-4)

(1;-5)

У

І

Х

Д

Т

(8;1)

(5;5)

(3;4)

(6;-3)

(4;-2)

І

П

Т

Ь

У

(-2;5)

(7;3)

(-1;4)

(1;-1)

(7;-2)

Р

І

У

П

С

(-1;3)

(5;-3)

(2;2)

(-5;-2)

(9;2)

Відповідь: Успіх і труд поряд ідуть

V. Підсумок уроку

- Подорож закінчилася. Чи сподобалась вона вам? Як ми з вами побачили: «У математиці є своя краса, як у живописі й поезії»

Діти підводять підсумки своєї роботи на уроці, зображуючи смайлики, відповідно їх настрою.         

VI. Домашнє завдання

  •  Щоб створити щось прекрасне, треба багато працювати. От і ви сьогодні добре попрацювали й домоглися успіху. А щоб закріпити свій успіх, ви одержуєте домашнє завдання. Виконати творчу роботу на координатній площині: зробити малюнок і записати відповідні координати вузлових точок.

  •  

 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

75789. Роль ВТО в развитии мировой торговли 364 KB
  Цель работы – рассмотреть отношения ВТО в развитии мировой торговли. Объектом исследования курсовой работы является организация ВТО. Основной задачей курсовой работы является определить важность организации ВТО в развитии мировой торговли.
75790. Органы местного самоуправления в Российской Федерации: основные проблемы законодательного регулирования 56.55 KB
  Целью написания данной курсовой работы является исследование проблем и перспектив развития российского законодательства в области местного самоуправления, а также формулировка предложений по совершенствованию данного направления законодательства.
75791. Расчет электрической части силовых трансформаторов 379.5 KB
  Силовыми трансформаторами называют трансформаторы, служащие для преобразования электрической энергии в сетях энергосистем и электропотребителей. Данные трансформаторы являются определяющими трансформаторами рассматриваемыми для данной специальности, то есть основными...
75792. Электроснабжение механического завода местной промышленности 121.06 KB
  В данном курсовом проекте рассмотрены вопросы электроснабжения механического завода местной промышленности, касающиеся определения расчетных нагрузок цехов завода с учетом их внутреннего освещения и наружного освещения территории комбината, построения картограммы нагрузок...
75796. Создание RPM пакета в операционной системе Linux 629.67 KB
  Основным преимуществом программного обеспечения с открытым кодом является, как следует из названия, доступность внутренней информации об особенностях работы приложений. Имея исходный код, вы можете изучить, как приложение работает, изменить, улучшить и расширять его функции, заимствовать и повторно использовать код...
75797. Родо – видовые отношения в структуре лексико-тематической группы «Одежда» (по материалам толкового словаря С. И Ожегова, Н. Ю Шведовой) 59.01 KB
  Задачи: рассмотреть виды лексико-семантических групп и типы отношений слов в русском языке рассмотреть родовые и видовые отношения слов в лексике русского языка, в частности гипонимию (На примере ЛСГ «Одежда») доказать, что структурирование словарного состава русского языка...