53828

Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Формувати вміння та навички перетворювати вирази що містять арифметичні квадратні корені розвивати вміння аналізувати порівнювати навчальний матеріал виховувати вміння співпрацювати з однокласниками впроваджувати в життя учнів спрямованості на здоровий спосіб життя застосовуючи здоров’язберігаючі технології.2 хв Квадратні корені з чисел вавилонські мате тематики вміли добувати ще в 4 тис.

Украинкский

2014-03-03

644 KB

12 чел.

Донецька загальноосвітня школа I-IIIступенів №89

Урок алгебри

у 8  класі

«Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені»

Підготувала: Гарнагіна І.А.

Донецьк-2013

Урок №39

Тема: Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені.

Мета:Формувати  вміння та навички перетворювати вирази, що містять арифметичні квадратні корені, розвивати вміння аналізувати, порівнювати навчальний матеріал, виховувати вміння співпрацювати з однокласниками, впроваджувати в життя учнів спрямованості на здоровий спосіб життя, застосовуючи здоров’язберігаючі технології.

«Математику слід вивчати у школі ще й із тією метою, щоб набутих знань було достатньо для звичайних потреб у житті.»

М.І.Лобачевський

«Добре здоров’я, відчуття повноти, невичерпності фізичних сил – найважливіше джерело життєрадісного сприйняття, оптимізму, готовності переборювати будь – які труднощі.»

В.О. Сухомлинський

Хід уроку

  1.  Організаційний момент. (1 хв).

Учитель оголошує тему і мету уроку, читає і коментує  цитату Лобачевського.

  1.  Перевірка домашнього завдання. (2 хв)

№774

Порівняти:

А) 16 і                                                Б) 0,25 і

  400 і                                                   0,64 і

      9 і                                                       0,09 і

Зробіть висновок, що більше:а чи ?

  1.  Корекція знань учнів з властивостей арифметичного квадратного кореня. (1хв)

Робота з таблицею

= a ≥ 0, b ≥ 0

= a ≥ 0, b ≥ 0

()2 = aa ≥ 0

  1.  Презентація

I.

==()2 =

== =

=                        =  =

=                              =                   ()2 =

II.Історичний матеріал.(2 хв)

Квадратні корені з чисел вавилонські мате тематики вміли добувати ще в 4 тис. тому. Стародавні греки замість слів «здобути корінь» говорили « знайти сторону за даною площею квадрата», тобто раніше корінь називали «стороною». В латинській мові слова «сторона», «бік», «корінь» називаються однаково – radix.У 13 ст. європейські математики запропонували замість теперішнього   писати R12 ( латинське Radix – корінь). Згодом стали замість Rписати V7, V(a+b).

Декарт (1596-1650) створив знак кореня з рискою

III. Із даних виразів вибрати такі, що мають зміст.(1 хв)

, ; ; ;

  1.  Порівняти

 5  і  3         ;          2  і  3

2  і           ;            і 3

  1.  Знайти помилку (3хв)

 = 81

= 0,4                          = 20

  1.  Вправа для тренування зору.(1хв)
  2.  Вправа для профілактики шийного остеохондрозу. (1хв)
  3.  Розв’язування вправ. (10 хв)

А) Спростити:

+

(  - )( + )

Б) Розкласти на множники:

x2 – 17 =

3 +  =

x  =

a –  =

-  =

y – 12 =

B) Звільнитися від ірраціональності  в знаменнику:

;          ;     ;

;       ;      .

Г) Скоротити дріб:

;

  1.  Робота в парах. (6хв)

Піднімаються учні по черзі. Коли сідає один, піднімається його сусід, і відповідає на заготовлене раніше усне запитання.

  1.  Розв’язування вправ.(10 хв)

А) Що більше: сума 10 додатків  + …. або добуток 10 множників   …. ?

Б) Спростити:  2 +3 - 4 =

-  -  =

(1+ )2 -  =

(а – b):( - ) =

В) (додатково) №806,8011 із підручника.

  1.  Д/з: 2 завдання на вибір із підручника, в яких діти відчували труднощі. (1хв)
  2.  Підсумки уроку (1хв)

                         Пояснювальна записка.

Опис педагогічних методів і прийомів роботи.

  А) Естафета «Мікрофон»

  На екрані послідовно зявляються усні завдання, що містять корені. Учні по черзі піднімаються і відповідають, передаючи один одному ручку в якості мікрофона. Коли сідає один, піднімається і відповідає наступний. Клас слухає відповіді та за потребою виправляє (презентація додається).

Мета естафети з точки зору здоровязберігаючих технологій -  організований рух, що супроводжується розумовою діяльністю.

Б) Вправи для тренування зору.

-   Почергово розглядати малюнок на дошці та парті (3-5 разів).

-    Подивитись  догори, донизу, вправо, вліво.

В) Вправи для профілактики шийного остеохондрозу.

- Вимальовування носом цифр від 1 до 9 та горизонтальної вісімки.

- Голову нахилити до підборіддя, назад, торкнутися лівого, правого  плеча.

- В положенні сидячи, по черзі торкнутись кожною рукою підлоги.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

32168. ПЕРЕСТРАХОВАНИе И СОСТРАХОВАНИЕ 118 KB
  Сущность и роль перестрахования. Методы перестрахования. Особенности перестрахования рисков у нерезидентов. Сущность и роль перестрахования.
32169. Доходы, расходы и прибыль страховщика 143.5 KB
  Расходы страховой компании. Главной особенностью деятельности страховой компании является то что в отличие от сферы производства где товаропроизводитель сначала осуществляет расходы на выпуск продукции а потом уже компенсирует их за счет выручки от реализации страховщик вначале аккумулирует средства которые поступают от страхователя создавая необходимый страховой фонд а лишь после этого несет расходы связанные с компенсацией убытков по заключенным страховым соглашениям. Двойственный характер деятельности страховщика одновременное...
32170. ФИНАНСОВАЯ НАДЕЖНОСТЬ СТРАХОВЩИКА 104.5 KB
  Особенностью деятельности страховщика является обеспечение страховой защиты при условии аккумулировании средств в виде поступлений страховых премий в страховые резервы. Использование средств страховых резервов имеет целевое назначение. Страховщик в отличие от промышленных и коммерческих предприятий принимает от страхователя деньги не в обмен на материальный товар или услуги а в обмен на услугу которая обеспечивает страховую защиту в виде будущих страховых выплат только тем страхователям которые понесли урон и требуют финансовой помощи....
32171. Сущность, функции и роль страхования 52.5 KB
  Сущность функции и роль страхования. Возникновение страхования и основные этапы его развития. Сущность и функции страхования. Принципы страхования.
32172. Страховая терминология и классификация 44.5 KB
  Характеристика основных понятий договора страхования. Классификация страхования. Характеристика основных понятий договора страхования. Страховые термины можно условно разделить на три подгруппы: Страховые понятия и термины выражающие наиболее общие условия страхования.
32173. СТРАХОВЫЕ РИСКИ 61 KB
  Понятия риска связывается с осознанием опасности угрозы ненадежности неопределенности неуверенности случайности убытка. На протяжении продолжительного времени понятие риска не только ассоциировалось с отрицательными проявлениями жизненных ситуаций а и часто употреблялся как их синоним. В экономической литературе известны попытки сформулировать теоретическое определение понятия риска. Понятие риска в противоположность понятию неопределенности имеет практическое применение а потому его содержание требует объективного определения.
32174. Страховой рынок, его характеристика и государственное регулирование страховой деятельности 44 KB
  Страховой рынок его характеристика и государственное регулирование страховой деятельности. Государственное регулирование страховой деятельности в Украине. Государственное регулирование страховой деятельности в Украине. Государственное регулирование страховой деятельности осуществляется по трем основным направлениям: Правовое; Экономическое; Социальное.
32175. Страховая организация 84.5 KB
  Стратегия страховой компании. Ресурсы страховой компании. Не все страховщики имеют вид страховой компании. В Украине как и во многих других государствах основу страховой системы составляют компании в виде акционерных обществ.