53831

Властивості арифметичного квадратного кореня

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Розглянути властивості арифметичного квадратного кореня; розвивати вміння учнів добувати квадратні корені, використовуючи вивчені властивості; виховувати повагу до історії Збройних Сил України, розуміння почесного обов’язку захисника Вітчизни, почуття колективізму.

Украинкский

2014-04-01

108.15 KB

10 чел.

Вчитель: Дриженко Н.П.

Алгебра, 8 клас

Тема:«Властивості арифметичного  квадратного кореня»

Мета: Розглянути властивості арифметичного квадратного кореня; розвивати вміння учнів добувати квадратні корені, використовуючи вивчені властивості; виховувати повагу до історії Збройних Сил України, розуміння почесного обов’язку захисника Вітчизни, почуття колективізму.

   Тип урок: урок засвоєння нових знань, умінь і навичок.

   Обладнання: картки, таблиця.

Хід уроку

І.Організація початку уроку.

Відкрили зошити і записали: Число... Класна робота.

  1.  23 лютого. А яку знаменну дату святкує в цей день наша держава? …

Це так. Після проголошення 24 серпня 1991 року незалежності України та пізнішого розпаду Радянського Союзу,  Верховна Рада України ухвалила рішення про взяття під свою юрисдикцію усіх розташованих на українських теренах військових формувань Збройних сил колишнього СРСР, та про створення одного з ключових відомств — Міністерства оборони України. Щороку 6 грудня наш народ святкує День Збройних Сил України. Крім цього, враховуючи численні звернення громадських організацій, ветеранів Великої Вітчизняної війни в лютому 1999 року  Президент України Леонід Кучма видав  Указ «Про День захисника Вітчизни», в якому зазначено: «…постановляю установити в Україні свято — День захисника Вітчизни, яке відзначати щорічно 23 лютого». Цим указом президент Кучма продовжив радянську традицію - в Радянському Союзі цей день також вважався офіційним державним святом - «Днем Радянської Армії та Військово-Морського флоту».

Пропоную короткопроглянути етапи історії української армії

       Військо Київської Русі

    Військо Королівства Руського

    Військо Запорозьке

Реєстрові козаки

   Чорноморське козацьке військо

Азовське козацьке військо

Бузьке козацьке військо

Дунайське козацьке військо

    Задунайське казацьке військо

    Українські січові стрільці

      Армія УНР

    Армія Української Держави

     Українське Далекосхідне Незалежне Військо

   Українська Галицька армія

     Революційна повстанська армія України

     Карпатська Січ

     Українське Визвольне Військо

    СС Галичина

  1.   Українська Національна Армія
  2.  УПА

     Радянська армія

       Збройні сили України

В лавах Збройних сил України несуть службу як хлопці, так і дівчата. Тому, на сьогоднішньому уроці я пропоную вам стати допризовниками, а урок провести в вигляді зборів допризовників.

  1.  Згодні?

Розпочнемо.

  1.  В шеренгу по одному шикуйся!

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Пропуском на пункт збору буде правильна відповідь на поставлене запитання. Слухаємо уважно!

  1.  Дати означення квадратного кореня з числа а.
  2.  З яких чисел існують квадратні корені?
  3.  Скільки значень має квадратний корінь з додатного числа?
  4.  Дати означення арифметичного квадратного кореня.
  5.  Записати знак квадратного кореня.
  6.  Як називається вираз, що записується під знаком квадратного  кореня?
  7.  Як називається дія обчислення квадратного кореня?
  8.  Обчислити: .
  9.  Обчислити: .
  10.   Обчислити: .
  11.  Обчислити значення арифметичного кореня: .

З першим завданням ви справилися, отже вітаю вас на пункті збору. Всі ви поділені на групи. І група … командир групи … Командири груп керують роботою своєї групи, ведуть облік досягнень допризовника. Працюємо на довірі. Групам зайняти свої місця.

Ваш час розписаний до хвилини, тому  будьте уважні, зібрані та дисципліновані. Нехай девізом виконання програми мінімум допризовника будуть слова:

Думай, пробуй і шукай,

Буде важко – не зітхай!

А розпочнемо ми із заняття шифрувальників.

Робота в групах.

На столах лежать картки, на одній стороні яких написано вираз на обчислення арифметичного квадратного кореня, а на другій – буква.

Завдання: виконати обчислення виразів, розташувати їх в порядку зростання, перевернути картки і прочитати зашифроване слово.

- - -        

В        л         а        с         т         и       в         о        с          т           і

- - - -          

А         р           и         ф      м         е        т         и        ч        н        о          г          о

- - - -       

К          в          а           д         р        а         т         н          о          г          о

- - -   

К           о        р        е         н         я

І так, отримали наступні слова … Як треба розташували слова, щоб отримати тему нашого уроку? …

Записали тему уроку в зошиті.

ІІІ. Оголошення мети уроку.

Назва теми говорить, що ми на уроці познайомимося з властивостями арифметичного квадратного кореня, навчимося використовувати їх при обчисленнях виразів, що містять радикали, адже все це входить у виконання програми мінімум допризовника.

IV. Засвоєння нового матеріалу.

Життя допризовника, як і будь-якої людини, не відбувається без навчання чи самоосвіти. Не випадково говорять «Важко в навчанні, легко в бою». Тому за розкладом зборів час заняття «Теоретичний мінімум».

Робота в парах.

У кожного з вас на столі лежать таблиці, які треба заповнити, опрацювавши § 17 та використавши знання отримані на попередньому уроці.  

№ з/п

Властивості

Значення підкореневого виразу

1.

2=

2.

=

3

=

4.

=

5.

=

6.

=

7.

=

Перевіримо правильність заповнення таблиці, порівнявши їх із записами в таблиці на дошці.

V. Закріплення.

1). Всі знання цінні, якщо вони опрацьовані на практиці. Тож давайте на прикладах розглянемо застосування властивостей арифметичного квадратного кореня.

Колективне обговорення, запис в зошитах.

=                                                 =                                     =

=                                            =                                            =

=                                             =                                       =

2). Тепер кожен з вас пройде тест на вміння порівнювати, співставляти.

Індивідуальна робота.

Самостійно заповнюємо табличку, вказавши номер властивості арифметичного квадратного кореня, яка використана для обчислення виразу.

Вираз

Номер властивості

Перевіримо.

3). В будь-якій роботі потрібен відпочинок, тому і у нас «хвилинка – веселика».

  1.  Скільки учнів у вашому класі?
  2.  З учителькою 30.
  3.  А без учительки?
  4.  Без учительки всі розбіжаться.

  1.  Скільки тобі років?
  2.  Одинадцять.
  3.  Та тобі ж у минулому році було тільки 5, отже, в цьому році

повинно бути 6.

  1.  Справді, у минулому - 5, у цьому - 6, а разом - 11.

-    Відпочили? … А тепер перейдемо до тренувальних вправ, які проведемо в вигляді змагань. Група-переможець в конкурсі додає по 1 балу кожному допризовнику.

І конкурс. «Естафета»

По черзі члени групи виходять до дошки і виконують обчислення запропонованих виразів. Завдання для груп однакове.

;    ;    ;    ;    ;    ;    .

ІІ конкурс. «Триатлон»

Робота в групах

Триатлон – це змагання на подолання деякої дистанції. Вся дистанція змагань поділяється на 3 етапи: біг, плавання, велокрос. Ваше завдання: обчислити довжину кожного етапу змагань і загальну довжину дистанції «Триатлон»

Біг                                                               ___________

Плавання                                           ___________

Велокрос                     ___________

                                                                              Дистанція  ___________

ІІІ конкурс. «Мишоловка»

Робота в парах.

Знайти помилки в обчисленнях.

                                                

                                                                   

VI. Підсумок уроку

На цьому програма мінімуму допризовника виконана. Прошу оголосити командирам груп результати досягнень кожного допризовника. … Молодці! Добре працювали.

Ми розглянули одну з тем математики «Арифметичний квадратний корінь», але об’єм математичних знань безкінечний, самі математичні знання неоцінені, а області застосувань математики  безмежні. Ви на час уроку стали допризовниками. Юнаки – допризовники в 10 – 11 класах вивчають ази військової справи, оволодіваючи предмет «Захист Вітчизни». Військова справа, як і інші області, використовують математичний апарат для своїх потреб.

Ось як про це сказав український математик М.В.Остроградський:

«Военное дело само является не чем  иным, как одним из важнейших применений математической науки».

Тож, мені б хотілось, щоб і вам математика завжди була в нагоді.

VIІ. Домашнє завдання

Вивчити властивості арифметичного квадратного кореня в §17, розв’язати

№ 573, 575, 577.


Література:

Алгебра: підручник для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів/ О.С.Істер. – К.: Освіта, 2008. – 208 с.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

29790. Классификация систем передачи информации (СПИ) по среде распространения сигналов. Структурная схема многоканальной системы передачи информации 61.5 KB
  Классификация систем передачи информации СПИ по среде распространения сигналов. Структурная схема многоканальной системы передачи информации. Классификация систем передачи информации по среде распространения сигналов. Многоканальная система передачи представляет собой сложный комплекс включающий линейные и станционные устройства предназначенные для получения определенного числа каналов на заданную дальность.
29791. Линейные методы разделения каналов. Принцип формирования линейного спектра в аппаратуре с частотным разделением каналов (ЧРК). Структурная схема 8.31 MB
  Отличительными признаками канальных сигналов в этой системе передачи являются разные неперекрывающиеся полосы частот которые занимают эти сигналы. Такое различие позволяет разделить канальные сигналы в приемной части аппаратуры с помощью электрических фильтров. Первичные информационные сигналы Cit могут быть различного вида. Другие сигналы характеризуются более широким спектром.
29792. Основные характеристики телефонного канала (канала тональной частоты) 446 KB
  Основные характеристики телефонного канала канала тональной частоты.1718 Остаточное затухание канала ТЧ r разность между уровнем сигнала измерительного генератора p0 с Rr = 600 Ом в согласованной нагрузке и уровнем и уровнем сигнала на выходе канала p2 нагруженного на сопротивление Rн = 600 Ом. Частотная характеристика остаточного затухания канала ТЧ измеряется или встроенными приборами или с помощью комплектов П321 П322 и П326.2 Амплитудная характеристика канала ТЧ называется зависимость его остаточного затухания от уровня...
29793. Классификация телефонных аппаратов и их схем. Мостовая противоместная схема 229 KB
  Тактикотехнические характеристики Аппаратура Азур1 является двухпроводной двухполосной системой передачи с ЧРК обеспечивающей получение одного канала ТЧ в диапазоне частот 43 117 кГц. В режиме А в линию передается нижняя полоса частот линейного спектра 43 74 кГц а принимается верхняя полоса частот линейного спектра 86 117 кГц. В режиме Б в линию передается верхняя полоса частот линейного спектра а принимается нижняя. Наименование характеристики Значение Диапазон передаваемых частот кГц 412 Уровень передачи канала на выходе...
29794. Классификация полевых телефонных аппаратов. Назначение и ТТХ телефонного аппарата ТА-57. Варианты включения ТА-57 в линию 122 KB
  Общая структурная схема оконечной аппаратуры Тракт передачи На входе тракта передачи установлен электронный ключ Кл1 обеспечивающий подключение к тракту тока частоты 21 кГц при получении соответствующего сигнала. Он при помощи тока несущей частоты 136 кГц осуществляет перенос спектра тональной частоты 03 34 кГц в спектр 1363 1394 кГц. выделяющий полосу частот 1363 1394 кГц. В зависимости от режима работы станции А или Б с помощью токов несущих частот 132 кГц или 148 кГц соответственно осуществляется формирование линейного...
29795. Цепи посылки и приема вызова в режимах МБ и ЦБ в ТА-57 по принципиальной схеме. 886.5 KB
  Цепи посылки и приема вызова в режимах МБ и ЦБ в ТА57 по принципиальной схеме. Прием вызова Прием вызова производится на звонок НА который как при работе в системе МБ так и при работе в системе ЦБ постоянно включен в линию по следующей цепи: Рис. Цепь посылки вызова на РТС ЦБ. Источник индукторного вызова провод линии клемма Л1 вывод индуктора GJ в шунтирующий контакт индуктора GJ ШК21 вывод индуктора GJ обмотка звонка НА конденсатор С11 клемма Л2 провод линии в источник индукторного вызова.
29796. Цепи передачи и приема разговора в ТА-57 по принципиальной схеме 47.5 KB
  Назначение и состав полевой кабельной линии ПКЛ296 303. В первом случае сигналы разговорных частот поступают с линии на телефон BF аппарата по следующей цепи: Источник электрического сигнала провод а линии клемма Л1 вывод индуктора GJ в шунтирующий контакт индуктора GJ ШК21 вывод индуктора GJ контакты 21 переключателя S2 конденсатор С10 контакты 89 переключателя S4 обмотка П1 трансформатора Т2 телефон BF клемма Л2 провод в линии источник электрического сигнала. Провод в линии подключается в цепь базы транзистора VT3: Клемма...
29797. Цепь дистанционного управления радиостанцией в ТА-57 по структурной схеме 230.5 KB
  При нажатии разговорного клапана S1 его контактами 34 создается цепь срабатывания реле К радиостанции: Плюс батареи GB радиостанции обмотка реле К провод а линии клемма Л1 вывод индуктора GJ а контакты 21 переключателя S2 обмотка дросселя L2 контакты 12 переключателя S3 контакты 34 переключателя S1 клемма Л2 провод в линии минус батареи GB радиостанции. В зависимости от назначения канал ТЧ может быть установлен в один из следующих режимов: двухпроводный оконечный с уровнями 0 дБ О Нп на входе и минус 70 дБ минус...
29798. Структурная схема системы передачи дискретных сообщений (СПДС) 1.14 MB
  Структурная схема системы передачи дискретных сообщений СПДС. Структурная схема системы передачи дискретных сообщений. Системой передачи дискретных сообщений СПДС называют совокупность оконечной аппаратуры передачи дискретных сообщений и каналов связи предназначенной для передачи сообщений от отправителя сообщений к получателю сообщений с заданной достоверностью надежностью и временем доставки. Рассмотрим основные особенности процесса передачи сообщений при телеграфной связи и передаче Данных а также их преобразования.