53834

Тематична композиція «Космічні світи»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: ознайомити учнів з космічним живописом, навчити зображувальних прийомів передачі простору, повітряної перспективи; розвивати творчу уяву,фантазію; виховувати космополітичні почуття.

Украинкский

2014-03-04

43.5 KB

12 чел.

Шепітська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Конспект уроку з образотворчого мистецтва

у 6 класі

з застосуванням інноваційних технологій

Тема:     Тематична композиція

Вчитель: Мосорук М.М.

2009р.


6клас

Дата______

Тема: Тематична композиція «Космічні світи».

 Тип уроку: урок-подорож.

Мета: ознайомити учнів з космічним живописом, навчити зображувальних прийомів передачі простору,повітряної перспективи;

розвивати творчу уяву,фантазію;

виховувати космополітичні почуття.

Обладнання:

Для вчителя: репродукції картин художників, роботи учнів, відео матеріали, ТЗН, дошка, крейда.

Для учнів: альбоми, зошити, фарби акварельні, гуашеві, пензлі, банки з водою.

План уроку:

  1.  Організаційна частина_________(2-3хв.)
  2.  Пояснення нового матеріалу____(8-12хв.)
  3.  Практична частина ___________(25-35хв.)
  4.  Заключна частина ____________(3-5хв.)

Хід уроку:

  1.  Організовую клас до роботи. Вивішую унаочнення на дошці з лівого боку. Перевіряю готовність учнів до уроку.

  1.  Сьогодні діти у нас незвичайний урок, ми здійснимо з вами подорож до незнаних світів, зірок і галактик.

Кожна людина любить розглядати, вдивлятися у зоряне нічне небо. Наші предки вивчаючи небо і небесні світила створили цілу науку-- астрономію.

( Копернік, Галілео Галілей, Ціолковський та інші).

Мрія людини піднятися у небо довго не могла здійснитися. Є навіть цікава легенда «Про Ікара».(діти пригадують цю історію про невдачі людини).

Тільки політ думки чи фантазії могли наблизити людину до неба чи інших планет.

Такими людьми були письменники-фантасти:

Герберт Уелс,(англ.),Станіслав Лем(польський), Айзек Азімов(США),брати Стругацькі та інші.

В їхніх творах описані незвичайні подорожі до інших планет, сонячних систем чи галактик зі швидкістю світла.

Також незвичайні зустрічі з космічними істотами—гуманоїдами, інопланетянами.

Герберт Уелс у своєму творі «Війна світів»--описав агресивних марсіян, які вторглися на нашу Землю з метою захопити її, винищують земних людей, забирають у рабство на Марс.

Станіслав Лем описав про космічну подорож на станції «Соляріс» на якій поселився незрозумілий інтелект, що впливає на свідомість людей.

  1.  Але давайте разом переглянемо фрагмент з цього фільму. Готові до подорожі?(демонструю уривок з фільму «Соляріс» та «Космічна одіссея НАСА»США).

У деяких учнів може зявитися бажання малювати, тому можна перервати перегляд фільму і дозволити учням розпочати роботу.

На прикладі знятого пояснюю принципи повітряної перспективи, глибини простору, освітлення, кольорового забарвлення.

Працювати слід за такими етапами:

  •  Продумати ідею, сюжет майбутнього малюнка;
  •  Нанести легкими лініями малюнок олівцем;
  •  Вдосконаливши деталі розпочати роботу фарбами, попередньо змочивши папір.
  •  В кінці можна додати ефекту накладаючи гуашшю на деякі частини малюнка.

Звертаю увагу на роботи учнів та відомих художників космонавтів, манеру малювання, сюжет – (див.додатки1-7). 

Вдома ви можете оформити роботу рамкою з кольорового паперу, вдало підібравши колір в тон малюнка.

  1.  Підсумок уроку. Узагальнення. Домашнє завдання.

Вибираю більш вдалі, майже закінчені малюнки, роблю акцент на сюжеті, манері виконання, кольоровій гамі.

Вдома ви можете довершити малюнок, оформити рамочкою, виконати надпис на бірочці (розміром 4×6см).

Знайдіть відповіді на такі питання:

  •  Коли,де і ким було здійснено перший політ людини у космос?
  •  Космонавти якої країни зробили першу висадку на місяць?
  •  На чому космонавти піднялися у космос?
  •  Які фільми про на космічну тематику ви бачили?
  •  Яки художників-фантастів ви знаєте?
  •  Що таке фантастика?Фантастичний твір?              


Використана література:

  1.  Ростовцев. «Методика уроку».
    1.  Журнал «Наука і фантастика».
    2.  Фільм «Соляріс» (за твором Станіслава Лема).
    3.  Фільм «Космічна одіссея. НАСА.(виробництво США).


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

21288. Методологія IDEF 387 KB
  Методологія IDEF Сімейство стандарту IDEF На даний момент до сімейства IDEF [ІДЕФ] можна віднести такі стандарти: IDEF0 методологія функціонального моделювання. За допомогою наочного графічного мови IDEF0 що розробляється система постає перед проектувальниками у вигляді набору взаємозалежних функцій функціональних блоків у термінах IDEF0. Як правило моделювання засобами IDEF0 є першим етапом вивчення будьякої системи; IDEF1 методологія моделювання інформаційних потоків усередині системи що дозволяє відображати і аналізувати їх...
21289. Відношення між класами 407 KB
  Відношення між класами Вступ Крім внутрішнього пристрою або структури класів на відповідній діаграмі вказуються різні відносини між класами. Базовими відносинами або зв'язками в мові UML є: Відношення залежності dependency relationship Ставлення асоціації association relationship Відношення узагальнення generalization relationship Ставлення реалізації realization relationship Кожне з цих відносин має власне графічне подання на діаграмі яке відображає взаємозв'язки між об'єктами відповідних класів. На діаграмі класів дане...
21290. Діаграма станів 479.5 KB
  Діаграма станів Вступ Розглянута в попередній лекції діаграма класів є логічний модель статичного подання модельованої системи. Справа в тому що характеристика станів системи не залежить або слабко залежить від логічної структури зафіксованої в діаграмі класів. Тому при розгляді станів системи припадає на час відволіктися від особливостей її об'єктної структури і мислити зовсім іншими категоріями які утворюють динамічний контекст поведінки модельованої системи. Тому при побудові діаграм станів необхідно використовувати спеціальні...
21291. Діаграма діяльності 625.5 KB
  Діаграма діяльності Вступ При моделюванні поведінки проектованої або аналізованої системи виникає необхідність не тільки уявити процес зміни її станів але і деталізувати особливості алгоритмічної та логічної реалізації виконуваних системою операцій. Для моделювання процесу виконання операцій в мові UML використовуються так звані діаграми діяльності. Застосовувана в них графічного багато в чому схожа на нотацію діаграми станів оскільки на діаграмах діяльності також присутні позначення станів і переходів. Кожен стан на діаграмі діяльності...
21292. Діаграма послідовності 571.5 KB
  Іншими словами хоча повідомлення і має інформаційний зміст воно набуває додаткове властивість надавати направлений вплив на свого одержувача. Повідомлення зображуються у вигляді горизонтальних стрілок з ім'ям повідомлення і також утворюють порядок за часом свого виникнення. Іншими словами повідомлення розташовані на діаграмі послідовності вище ініціюються раніше тих що розташовані нижче. Графічне зображення актора рекурсії та рефлексивного повідомлення на діаграмі послідовності 2.