53837

Сценарій виховного заходу для учнів 3-4 класів „Краса Космосу”

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Вони помітили що Сонце світить набагато яскравіше ніж Місяць що зміна дня й ночі має ритмічний характер. Уранці Сонце підіймається в певному місці проходячи при цьому визначений шлях. Запитання для бесіди: Чи розглядали ви колинебудь зоряне небо Чи бачили як падають зорі Чи розглядали як світить місяць на небі Як світить сонце Які почуття вас охоплюють коли ви дивитися у небо Чому на вашу думку люди іноді надовго затримують свій погляд у небі Що вони там бачать Про що мріють І учень. Я пропоную вам доповнитит це...

Украинкский

2014-03-04

191 KB

38 чел.

Сценарій виховного заходу для учнів 3-4 класів

„Краса Космосу”

Мета:

розвивати:

  •  вміння та здібності бачити, сприймати та відчувати красу Космосу;
  •  спостережливість;
  •  уміння порівнювати, аналізувати й робити висновки;

виховувати:

  •  повагу до природи, прагнення до досконалості, краси, гармонії;
  •  патріотичні почуття до Батьківщини;
  •  допитливість, бажання вивчати навколишній світ;

узагальнити знання учнів про основні космічні об’єкти;

сформувати розуміння неосяжності Космосу та відповідальності людини за долю планети Земля.

Оформлення дошки: портрети космонавтів Ю. Гагаріна, В. Терешкової, Л. Каденюка; дитячі малюнки та поробки про космос; голубе панно з розміщеними на ньому 2-3 зірок, 2-3 планет, 2-3 супутників.

       

Обладнення: комп’ютер, відеозапис „Музика Всесвіту”.

Хід заходу

Вступне слово вчителя. Ще з давніх давен у людей виникав інтерес до космосу.  Вони помітили, що Сонце світить набагато яскравіше, ніж Місяць, що зміна дня й ночі має ритмічний характер. Уранці Сонце підіймається в певному місці, проходячи при цьому визначений шлях. Місяць протягом 30 днів змінює свою форму. У певному порядку розташовані на небі зірки. Люди населяли космос схожими на себе, але фантастичними істотами, поклонялися їм. Жерці за розташуванням небесних тіл пророкували долі держав, народів та окремих людей. Так народилася астрологія. Пізніше з надр цієї науки вийшла астрономія – наука про космос.

Ми також з вами на уроках природознавства вивчали основи астрономії – розглядали будову Сонячної системи, знайомились з поняттями „зірка”, „планета”, „орбіта”, „комета”, „астероїд”, „схід та захід Сонця”, вивчали багато інших цікавих речей про Космос та Всесвіт. Сьогодні ми знову поринемо у Космічну безодню, будемо милуватися світлом зірок, подумки мандрувати іншими Галактиками, уявляти себе частинкою безмежного простору, ім’я якого Всесвіт.

Запитання для бесіди:

  •  Чи розглядали ви коли-небудь зоряне небо?
  •  Чи бачили, як падають зорі?
  •  Чи розглядали як світить місяць на небі? Як світить сонце?
  •  Які почуття вас охоплюють, коли ви дивитися у небо?
  •  Чому, на вашу думку, люди іноді надовго затримують свій погляд у небі? Що вони там бачать? Про що мріють?

І учень.

Небо зорями рясніє,

Таємниче і глибоке,

Всесвіт нам бентежить мрії,

Спонукаючи до дії.

ІІ учень.

Оксамитова безодня

Так притягує до себе!

Пригадаємо сьогодні

Тих, кому скорилось небо.

ІІІ учень.

Романтичних, геніальних

Винахідників сміливих,

Завдяки яким реально

В кожній хаті маєм диво.

І учень.

Інтернет, зв'язок мобільний,

Телебачення, прогноз,

Спілкування з світом вільне -

Змінює життя всерйоз! 

ІІ учень.

Про супутники космічні

Ми говоримо буденно.

Допомогою їх звично

Користуємось щоденно.

ІІІ учень.

Пригадаймо відчайдуха,

Хлопця першого з Землі,

Всесвіт мовчазний він слухав,

На космічнім кораблі.

Вчитель. 12 квітня весь світ відзначає День космонавтики. Цього дня більше 140 країн з гордістю згадують, що є космічними державами. Для України цей день також особливий, оскільки вона входить в першу п’ятірку держав, які освоюють космічний простір. Саме 12 квітня 1961 року вперше у світі спорядили людину в космос.  Хто це був?

Учень. Це був Юрій Олексійович Гагарін. Він з дитинства мріяв про небо, старанно навчався у школі. І ось збулася його мрія. 12 квітня 1961 року на космічному кораблі «Восток» він здійснив політ у космос і, пробувши 108 хвилин у космосі, благополучно повернувся на Землю. З польоту Юрія Гагаріна в космос розпочався новий етап в історії нашої планети – ера завоювання людиною навколосонячного простору.

Вчитель. А чи знаєте ви хто була перша жінка космонавт?

Учень. Валентина Терешкова – перша у світі жінка-космонавт. 16 червня 1963 року на космічному кораблі "Восток-6" 48 разів облетіла навколо Землі. Її політ тривав 70 годин.

Вчитель. В космосі побувало багато українців. А хто був першим космонавтом незалежної України?

Учень. Леонід Каденюк – льотчик-випробувач. 19 листопада 1997 року здійснив космічний політ, як експериментатор, на американському космічному кораблі Columbia. Політ тривав 15 діб 16 годин 35 хвилин. Під час польоту на борту корабля лунали українські пісні. Членам екіпажу пісні так сподобались, що вони почали вивчати українську мову.

Вчитель. Людське око не здатне роздивится далекі космічні світи. Але вчені створили потужний телескоп, за допомогою якого можна зазирнути дуже дуже далеко в космічний простір. Давайте подивимося невеликий відефрагмент про Всесвіт та послухаємо музику Космосу. Постарайтесь подумки перенестися в інші світи, помилуватися простором та неосяжністю Всесвіту.

Перегляд відеозапису „Музика Всесвіту”.

  

Вчитель. Чи сподобався вам цей відеофрагмент? Було б гарно і в нашому класі зробити такий куточок космосу. Розгляньте наше космічне панно і скажіть, яких головних космічних тіл не вистачає на ньому? (Відповіді дітей).

Я пропоную вам доповнитит це панно зображенням Головної зірки нашої системи – Сонцем, зображенням нашої планети Земля та її супутника Місяця, додати ще декілька зірок та комет. Для цього ми об’єднаємось у четвірки.

Завдання І четвірці: із паперу жовтого кольору вирізати коло – Сонце та 7-8 промінчиків до нього.

Завдання ІІ четвірці: із паперу блакитного кольору вирізати коло – Землю та  з паперу жовтого кольору вирізати півколо – супутник Землі Місяць.

Завдання ІІІ четвірці: із паперу жовтогарячого кольору вирізати коло – комету та довгий хвіст до неї. Виготовити 2 комети.

Завдання ІV четвірці: із паперу жовтого кольору вирізати 3 зірки: одну  –чотирикутну, другу – п’ятикутну, третю – шестикутну.

Завдання V четвірці: із паперу синього кольору вирізати – штучний супутник Землі (ескіз додається).

Діти виконують творчу роботу.

Вчитель. Я бачу, що ви закінчили свої роботи і всім вам кортить якомога скоріше розмістити їх на нашому панно. Я пропоную Вам відгадати загадки про космос. Ті з вас, хто найбільше відгадає загадок – перші розмістять свої роботи. (загадки задаються по черзі кожній команді (четвірці)).

Загадки про космос.

  1.  Йде, йде - сліду нема, сяде на дорогу - пилу нема. Сонце.
  2.  Золота колона в щілину проникла. Промінь сонця.
  3.  П'ятнадцять років царював, на шістнадцятому році захворів, на тридцатому помер і знову народився. Місяць.
  4.  Брат до сестри в гості йде, а сестра від нього втікає. Місяць та сонце.
  5.  Вечором цвітуть, ранком в'януть.

В день сплять, в ночі пробуджуються. Зірки.

  1.  Куди я, туди й вона. Тінь.
  2.  Голуба хустина, жовтий клубок;

По хустині качається, людям усміхається. Небо і сонце.

  1.  У бабиній хатині висить хліба скибка,
  2.  Собаки гавкають, не можуть дістати. Місяць на небі.
  3.  Іде лісом – не тріщить,

Іде водою – не хлющить,

Іде до хати – на нього пси не гавкають. Промінь сонця або місяця.

  1.  Їхав по горі волох, розсипав горох;

Стало світати – нема що збирати. Сонце і зорі.

  1.  Торох, торох, розсипався горох,

Почало світати – нема що збирати. Небо і зорі.

  1.  Пішла пані до льоху, насипала гороху;

Вернулася з льоху – нема гороху. Сонце і зорі.

  1.  Пішла пані до льоху, насипала гороху;

Вернулася з льоху – нема гороху. Сонце і зорі.

  1.  Золотий пішов, а срібний прийшов. Сонце і місяць.
  2.  Всі його люблять, всі його чекають,

А хто подивиться – кожен скривиться. Сонце.

  1.  Один баранець пасе тисячі овець. Місяць і зорі.
  2.  Серед двора-двора лежить червона сковорода. Місяць на небі.
  3.  Розстелений кожушок, на нім посіяний горошок. Небо і зорі.
  4.  Ой, за лісом, за пролісом золота діжа горить. Сонце.
  5.  Без рук, без ніг, тільки з рогами,

А ходить під небесами. Місяць.

Учні розміщують космічні тіла на панно.

Вчитель. Яке гарне панно у нас вийшло! Нехай цей куточок космосу нагадує нам, який неосяжний Всесвіт, яка таємнича його краса і як тепло жити нам на нашій планеті Земля, яка обертається навколо Сонця. А наприкінці нашого споглядання Космосу пропоную вам під цю чудову мелодію поміркувати над висловом, який записаний на титульній сторінці ваших щоденників (в школі використовуються щоденники на друкованій основі): «Пізнай самого себе, і ти пізнаєш Всесвіт... Зміни самого себе, і ти зміниш весь світ». Як ви його розумієте? (Міркування учнів).

Вчитель. В кінці нашої зустрічі з Космосом я бажаю вам відшукати на небі ту єдину зірочку, на яку ви можете дивитися тоді, коли вам буде сумно, або тоді коли вам захочеться помріяти.

Ця приповідка, поговірка
У серці схована на дні.
Я знаю – є на світі зірка,
Не всім помітна вдалині.

На небі різні зорі сяють,
Так Бог створив не без причин,
Та погляди усі звертають
На зорі перших величин.

Одна блискучо-золотава,
А інша світить голубим,
І кожна з них така яскрава –
Не позмагатися малим.

Та є на світі зірка тиха,
Вона твоя або моя,
Та, що боронить нас від лиха,
Хоч ледве світить, не сія.

Ця зірка тихо, тихо світить
Серед безмежних зоренив,
І мало хто її помітить,
Не те, щоб погляд зупинив.

Коли мені на світі гірко
Серед недоспаних годин,
Я знаю: світить тиха зірка –
Я в цілім світі не один!
Іван Коваленко

Вчитель. Відшукайте і ви свою зірку! Нехай вам щастить!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

10057. Концепція використання марківських процесів для контролю атак на програмне забезпечення комп’ютерних систем та мереж 112.5 KB
  Концепція використання марківських процесів для контролю атак на програмне забезпечення комп’ютерних систем та мереж В теперішній час забезпечення безпеки інформації що циркулює в територіально розподілених комп’ютерних системах стає одним із найбільш важливих фак...
10058. Понятие риска 34 KB
  Понятие риска. Существующая литература характеризуется неоднозначностью в трактовке черт свойств и элементов риска в понимании его содержания соотношения объективных и субъективных сторон. Разнообразие мнений о сущности риска объясняется в частности многоаспект...
10059. Характеристика экспертных процедур 42.5 KB
  Характеристика экспертных процедур Эвристические методы или методы экспертных оценок методы использующие результаты опыта и интуицию. Особенностью эвристических методов и моделей является отсутствие строгих математических доказательств оптимальности получаемы...
10060. Общая схема экспертизы 40.5 KB
  Общая схема экспертизы Общая схема экспертных вопросов включает следующие основные этапы: подбор экспертов и формирование экспертных групп, формирование опросов и составление анкет, работу с экспертами, формирование правил определения суммарных оценок н
10061. Риски в окружающем нас мире 30 KB
  Риски в окружающем нас мире. Риски и связанная с ними неопределенность постоянно окружают нас в реальной действительности. Поэтому мы интуитивно понимаем смысл этих понятий без дополнительных объяснений со стороны знающих людей толкового словаря или учебников. Доста...
10062. Риск и неопределенность 24.5 KB
  Риск и неопределенность. Деятельность субъекта хозяйствования постоянно сопряжена с неопределенностью ситуаций которые обусловливают принятие возможных альтернативных решений и действий в условиях риска. Возникают также ситуации связанные с риском когда любой ал...
10063. Покрытие убытка на основе поддержки государственных и/или муниципальных органов 25 KB
  Покрытие убытка на основе поддержки государственных и/или муниципальных органов Метод покрытия убытка на основе поддержки государственных и/или муниципальных органов Budget support означает снижение участия самой фирмы в возмещении ущерба за счет полной или частичной пер
10064. Объективное и субъективное понимание риска 26.5 KB
  Объективное и субъективное понимание риска. Исходя из вышесказанного можно выделить два взаимосвязанных компонента категории риска: объективный и субъективный. Риск с объективной позиции отражает ту или иную неопределенность в среде активности субъекта. Как субъект
10065. Основные методы снижения экономического риска и их характеристика 59 KB
  Основные методы снижения экономического риска и их характеристика В системе управления риском важная роль принадлежит правильному выбору мер предупреждения и минимизации риска которые в значительной степени определяют ее эффективность. Следует отметить что в миро...