53846

Доба героїчних походів козаків. Петро Конашевич-Сагайдачний

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Доба героїчних походів козаків. Мета: розглянути напрями морських походів козаків; охарактеризувати діяльність гетьмана П. Актуалізація опорних знань учнів: фронтальна бесіда: Про кого ми вивчаємо у 8класі про козаків; Хто такі козаки Які причини виникнення козацтва З ким воювали козаки поляками турками ІІІ. План Доба героїчних походів козаків.

Украинкский

2014-03-04

116.5 KB

11 чел.

Тема. Доба героїчних походів козаків. Петро –Конашевич Сагайдачний.

Мета:

  •  розглянути напрями морських походів козаків;
  •  охарактеризувати діяльність гетьмана П. -К. Сагайдачного;
  •  розвивати вміння узагальнювати матеріал;
  •  виховувати почуття поваги, патріотизму.

Обладнання:

  •  карта «Запорізька Січ к. 16-п. п. 17ст. »,
  •  атласи, ілюстрації,
  •  роздатковий матеріал,
  •  відеоматеріали.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Структура та хід уроку.

І. Організація класу.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів:

- фронтальна бесіда:

- Про кого ми вивчаємо у 8класі? (про козаків);

- Хто такі козаки?

- Які причини виникнення козацтва?

- З ким воювали козаки? (поляками, турками)

ІІІ. Вивчення нового матеріалу. Мотивація теми та мети уроку.

План

  1.  «Доба героїчних походів» козаків.
  2.  Діяльність П. -К. Сагайдачного.
  3.  Хотинська війна.

І. -А) Інформація вчителя:

-Б)робота в групах (3):(фон - пісня «Гей, на горі женці жнуть)

Завдання:

-І група: Виписати роки татарсько-турецьких набігів на українські землі (Шв., с. 72);

- ІІ група: Виписати як поводили себе ординці на українських землях (роздатковий матеріал, додаток №2);

- ІІІ група:Виписати нові терміни і знайти їх значення (Історія України. Експрес – підготовка, с. 54).

Висновки.

Хто протистояв туркам?

Перші ІІ десятиліття 17ст. називають «доба героїчних походів козаків». Саме в цей період були здійснені успішні морські походи проти Османської імперії.

В) робота з документом (Боплан. Підготовка козаків до походу, додаток №1).

- Зачитати якою була підготовка козаків до походу.

Г)перегляд уривку з проекту 1+1 «Країна. Історія українських земель»

(Морські походи козаків) +робота з Шв., с. 73.

- заповнити на дошці хронологічні сходинки (приклеїти стіки).

(приклад)

1602

захоплена Кілія

1606-Варна

 1616

1608-Перекоп

1609-Ізмаїл, Кілія Кафа

1614-Трапезунд
1615-Константинополь

 

Д)робота з картою, атласами - показати морські походи козаків.

Е)робота з документом(Вл., с. 83) – підтвердження героїзму козаків.

- Яке значення морських походів козаків?

- сприяли ослабленню Туреччини;

- перешкоджали загарбницьким планам турків;

- сприяли активізації національно-визвольних рухів підкорених народів).

ІІ. А) метод «Телефон».

- Відгадайте хто водив козаків у морські походи?

1

г

2

и

3

а

4

н

5

6

й

7

ч

8

9

д

0

с

         031-36-937-426

        (Сагайдачний)

Б) Повідомлення про Сагайдачного(1 учень).

В)Робота з підручниками:

-Вл., с. 84; Шв., с. 75. –Складання схеми «Діяльність П. К. - Сагайдачного».

ІІІ. А) Інформація вчителя про Хотинську війну.

Б)робота з ілюстрацією

Б)робота з картою – показати Хотин.

В) перегляд уривку з проекту Інтер «Країна. Історія українських земель»

(Хотинська війна)+робота з Шв., с. 78-79.

- Складання таблиці: «Хотинська війна».

Приклад

Дата

Сили ворожих сторін

Хід

Наслідки

2. 09. -

3. 10. 1621 р.

Поляки 35тис. +

40 тис. козаків +

25 тис. литовців

Турки - 220-250 тис.

-4. 09. - козаки перемогли турків;

-12. 09. -наступ козаків невдалий;

-28. 09. -наступ турків невдалий.

Г) робота з документом (Шв., с. 79) - про П. Сагайдачного.

ІV. Закріплення.

А) Метод «Мікрофон»

Б)Хронологічна задача.

- Скільки років минуло від захоплення козаками Кафи до початку Хотинської війни?(1621-1616=5)

- Скільки років тому козаки захопили Константинополь?(2010-1615=395).

В)Впізнай історичну постать.

- Змалку привчився натягати лук, зброї та коня з рук не випускати.., був відважний вояк і добрий вождь. Від козаків вимагав послуху й дисципліни…

Щороку водив козаків на Чорне море проти турок і татар…Сам з усім козацьким військом записався до Київського братства і помагав по різних містах утримувати школи…(П. Сагайдачний).

V. Оцінки. Їх мотивація.

VІ. Домашнє завдання, §11, завд. 1, 2;скласти сенкан до слова Сагайдачний, заповнити контурну карту.

Додатки:

1)роздатковий матеріал

2) Г. -Л. Боплан про організацію козаками морських походів проти турків

Коли козаки задумують свій морський похід, то не мають дозволу від коро-

ля, але дістають його від свого гетьмана і скликають військову раду. На ній обирають наказного гетьмана, який має очолити їхній похід…

Будують човни з верби або липи…Кожен козак озброєний двома рушницями

шаблею. На кожному човні є 4-6 фальконетів (невеликих гармат), порох, свинець, ядра, компас…


Література:

1. Власов В. С. Історія України:8кл.:підруч. для загальноосвіт. навч. закл. - К.:Генеза, 2008. -с. 82-88.

2. Гісем О. О., Мартинюк О. О. Історія України. Експрес-підготовка. 7-12 класи. -

Тернопіль:Навчальна книга - Богдан, 2010. -с. 53-54.

3. Єрмоленко А. О. Історія України. 8клас. Готові дидактичні набори. -Х.:Основа, 2008, с. 45.

4. Україна. Історичний атлас:8 клас. К.:Мапа. 2006. -с. 16.

5. Хрестоматія з історії України. Практичний довідник/уклад. Воропаєва В. В. -Х.:ФОП Співак В. Л., 2010. -с. 77-80.

6. Швидько Г. К. Історія України. ХV І- ХV ІІ століття. -К.:Генеза, 1997, с. 71-80


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

15294. Изучение радиоактивного излучения 80 KB
  В данной лабораторной работе мы исследовали ослабление излучения защитными материалами, а так же исследовали элементы дозиметрии излучения. Измеряли и рассчитывали величину фона, экспозиционную дозу, поглощенную дозу и эквивалентную дозу для случаев
15295. Изучение эффекта холла 49 KB
  В данной работе я изучил эффект холла, получив при этом конкретные значения холловского коэффициента и концентрации свободных электронов. При выполнении работы я пользовался гальванометром, амперметром
15296. Определение молярной массы и плотности газа 55 KB
  В результате проделанной работы я получил конечные значения молярной массы и плотности воздуха. Сравнил с табличными значениями: оказалось, что разница между полученными и табличными значениями очень мала, лишь небольшое расхождение
15297. Изучение магнитного поля соленоида балестическим методом 81 KB
  В результате проделанной работы я познакомился с баллестическим методом измерения магнитного поля соленоида, получил зависимость его от силы тока и от расстояния от центра соленоида. В результате измерений получил конкретные значения, сравнил с теоретическими
15298. Изучение явления поляризации света 58.5 KB
  В результате проделанной работы я познакомился с методами получения значения концентрации веществ в водном растворе с помощью специальных устройств, действие которых основано на измерении угла поляризации света. В итоге получил определённые значения. Также получил и погрешности в результате
15299. Снятие кривой намагничивания ферромагнитного образца 69.5 KB
  В результате проделанной работы я познакомился с методами получения кривой намагничивания ферромагнитного образца, построил графики зависимости В(В0) и М(В0). Получившаяся кривая практически совпадает с табличными значениями. Не значительные расхождения свазаны с наличием погрешностей в данной лабораторной работе
15300. Измерение удельного заряда электрона методом магнетрона 56.5 KB
  В результате проделанной работы я познакомился с измерением заряда электрона методом магнетрона, получил зависимость анодного тока от тока в соленоиде. В результате получил конкретные значения, которые сравнил с теоретическими
15301. Изучение дифракционных решеток. Определение длины световой волны с помощью дифракционной решетки 55.5 KB
  В результате проделанной мною работы я познакомился с методами изучения дифракционных решеток и определения длины световой волны с помощью дифракционной решетки. Получил определённые значения с погрешностями
15302. Исследования полупроводникового резистора 52 KB
  В результате проделанной работы я получил конечные значения запрещённой зоны проводника, изучил вольт-амперную характеристику полупроводника Германия. Также получил зависимость ln R от 1000/T произведение тангенца угла наклона на постоянную Больцмана умноженное на 2 численно равно величине запирающего слоя