53862

Краса у праці і в природі

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Складання твору Перші сніжинки. Вирізування сніжинки. Обладнання: Загадка про сніжинку; картини зими; витинанки сніжинок; технологічна карта виготовлення сніжинки; музичний запис П. Якої форми розміру бувають сніжинки Якого кольору На що схожі Гарні зірочки фантастичні квіти.

Украинкский

2014-03-04

261.5 KB

1 чел.

Інтегрований урок

2 клас

Тема. Краса у праці і в природі.

А: Розвиток звязного мовлення. Складання твору «Перші сніжинки».

Б: Образотворче мистецтво. Робота з папером: розширення знань про витинанку. Вирізування сніжинки.

Мета: Розширити знання учнів про найпоширеніший вид народного декоративного мистецтва – витинанку. Закріплювати навички згинання і різання паперу по прямій і кривій лінії. Вчити спостерігати за явищами природи: фантазувати, збагачувати свою мову новими словами, учити складати казку, описувати предмет, будувати текст із деформованих речень. Розвивати фантазію, творчу уяву, винахідливість. Виховувати естетичний смак, художню культуру, охайність і точність в роботі.

Обладнання: Загадка про сніжинку; картини зими; витинанки сніжинок; технологічна карта виготовлення сніжинки; музичний запис (П. І. Чайковський «Пори року» - «Лютий»); ножиці, кольоровий папір.

Хід уроку

  1.  Організація класу до уроку. Створення емоційного настрою.

 Буває, часом сліпну від краси.

Спинюсь, не тямлю,

                 що воно за диво, -

оці степи, це небо, ці ліси,

усе так гарно, чисто,

                              незрадливо………

                              (Ліна Костенко)

  •  Діти! Погляньте за вікно. Як чарівно попрацювала над природою зима. Сьогодні вона подарувала нам  радісний день.

  1.  Оголошення теми та мотивація навчальної діяльності.
  •  Зима завітала до нас не тільки в природі, а й прийшла на урок з подарунком. А з яким? Дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку.

Загадка.

Срібна зірка, біла-біла,

На долоню теплу сіла

І як сіла, той розтала –

Голуба водиця стала. (Сніжинка).

Бесіда за спостереженнями та опорою на ілюстрації.

                                 

  •  Якої форми, розміру бувають сніжинки?
  •  Якого кольору?
  •  На що схожі? (Гарні зірочки, фантастичні квіти….)
  •  Як ви думаєте, з чого складаються сніжинки?

Доповнення вчителя. Сніжинки здебільшого мають форму платівок-шестикутників, 3-, 6-, 12-променевих зірочок, стовпчиків, пірамідок, голок, нагадують гілочки папороті тощо. Вчені зібрали величезну колекцію мікрофотографій, яка вміщує понад 5000 знімків сніжинок, не схожих одна на одну.

Мандрівка сторінками «Живої книги».


Сторінка 1 «Я утворилася з води».

  •  Сніжиночка просить знайти її сестричок в зимовому лісі, парку.

(Демонстрація ілюстрацій)

                    

                

  •  А зараз скажіть про нашу гостю поетичним словом.   (Учні читають вірші про сніжинки.)
  1.  Практична робота учнів. Виготовлення витинанки.
  •  Діти, ви такі гарні слова говорили про сніжинки, що ще одна непомітно сіла мені на долоню. Аж ось тут щось написано: «Виріжте, будь ласка, з кольорового паперу моїх подружок! »

Сторінка 2 «З історії витинанки».

Учитель. Витинанка – це один з найдавніших і найпоширеніших видів народного декоративного мистецтва. Полягає воно у вирізуванні з паперу ножицями чи гострим ножем різноманітних візерунків, силуетів, ілюстрацій.

Витинанками ще в давнину оздоблювали полички мисників, шаф, Новорічну ялинку.

(Демонстрування витинанки).

Фізхвилинка

Білі мухи налетіли

Все подвіря стало біле.

Не злічити білих мух,

Що летять неначе пух.

(Учні імітують рухи.)

Інструктаж до практичної роботи. Правила техніки безпеки.

  •  Ножиці тримати на відстані 30см від очей; якщо передавати, то замкнені й кільцями вперед;поводитись дуже обережно.
  •  Щоб створити ажурний паперовий візерунок, аркуш складають увосьмеро. Зробивши декілька надрізів по згину, розгинаємо, вирівнюємо виріб. (Демонстрування технологічної карти виготовлення сніжинки.)

Сторінка 3 «Своїми руками». Практична робота.

. (Звучить музичний твір П. І. Чайковського «Пори року» - «Лютий».)

Аналіз виконаних  робіт.

       Сторінка 4 « Майстри своєї справи».

  1.  Розвиток звязного мовлення.
  •  До журналу необхідно написати твір «Перші сніжинки».

Аналіз опорних слів.

Опорні слова: вісники зими, легенькі, пухнасті, прозорі метелики, кружляють, рученята, чарівні зірки.

Побудова тексту із деформованих речень. 

      (Усно, колективно).

Струшують, землю, хмари, сріблясті, важкі, на, сніжинки;

вони, повітрі, летять, у, легкі;

на, падають, землю, метелики, білі;

зірочки, чарівні, сідають, рукав, на;

пуховою, землю, периною, вкривають, сніжинки.

Письмова самостійна робота.

        Сторінка 5 «У світі фантазії».

Діти пишуть твір. Учитель надає індивідуальну допомогу.

Декілька написаних творів учні зачитують.

  1.  Підсумок уроку.

- Ось і остання сторінка нашої «Живої книги» написана.

  •  Що нового дізналися на уроці?
  •  Що ви візьмете з цього уроку на майбутнє?
  •  Який вид роботи вам сподобався найбільше?

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

61074. Поняття про мову розмітки гіпертексту – мову НТМL. НТМL-файл. Коди (теги) мови. Засоби створення НТМL-документів. Оформлення тексту в HTML-документі 272.5 KB
  Оформлення тексту в HTML документі. Теги управління зовнішнім виглядом HTMLдокументу. Використовувані матеріали: презентація карточки додаткові електронні матеріали файли...
61075. Павутина життя. Контрольна робота 54 KB
  There is a show on tonight. I’d like to see it. (which) 2) Angela wants to talk to you. Her brother is a member of a rock band. (whose) 3) I told you about the hotel. We stayed there last summer. (where)
61076. Додаткове читання. Й. Ґете. Вибрані поезії 78.5 KB
  Мета: поглибити знання про поетичний талант Ґете; розвивати творчі здібності учнів виховувати повагу до виявів чужих почуттів; працювати над виразним читанням віршів. Актуалізація опорних знань...
61077. ПИСЬМОВИЙ СТИСЛИЙ ПЕРЕКАЗ РОЗПОВІДНОГО ТЕКСТУ З ЕЛЕМЕНТАМИ ОПИСУ МІСЦЕВОСТІ В ХУДОЖНЬОМУ СТИЛІ 45.5 KB
  Школярі знайомляться з цілісним висловлюванням. Робота за змістом і структурою тексту Довести належність висловлювання до художнього стилю наводячи приклади з тексту. Якою ви уявили місцевість описану письменником...
61078. Контрольний твір за творчістю Й. В. Ґете 31.5 KB
  Мета: розвивати письмове звязне мовлення та творчі здібності учнів; виховувати інтерес до аналізу літературних творів; учити аргументувати власну точку зору; провести контроль знань з теми Життя та творчість...
61079. І. Котляревський. «Енеїда». Історія створення. Національний колорит. Проблеми і мотиви твору. Характеристика героїв, що уособлюють самодержавство, панів, чиновників, духовенство 132 KB
  Венера Афродита богиня кохання побічна дочка Зевса мати Енея. Анхіз цар Трої батько Енея. Початок подорожі Енея. Відвідини Енея із Сівіллою.
61080. Складнопідрядне речення, його будова і засоби зв’язку в ньому 48 KB
  Мета: ознайомити девятикласників з поняттям про складнопідрядне речення його будову і засоби звязку в ньому; розвивати організаційноконтрольні вміння оцінювати роль складнопідрядних речень у текстах...
61081. Виды линий 36 KB
  Луч выходит из точки бесконечен в одну сторону. Нарисовать в тетради 2 точки и провести через них прямую. Как вы думаете можно ли провести ещё одну прямую через эти две точки А луч А отрезок Сколько лучей и отрезков можно провести через 2 точки бесконечное количество Пробуем. Как вы думаете почему через две точки можно провести только одну прямую и бесконечно много лучей и отрезков Попробуйте объяснить.