53865
Мій рідний край
Конспект урока
Педагогика и дидактика
Дати уявлення про мапу географічне положення Чернігівської області на мапі України. Я не помилилася По яких містах України ви подорожували Чернігів Київ Ніжин Львів А хто бував в інших державах В яких саме Росія Білорусія Туреччина Єгипет А вас там радо зустрічали Так Зізнайтеся чи хотілося вам додому Так А чому як ви думаєте Ми сумували за друзями за рідними за домівкою А як називається рідна земля Батьківщина. Що таке екскурсія Як називається людина яка проводить екскурсію Екскурсовод З...
Украинкский
2014-03-04
74 KB
2 чел.
Конспект інтегрованого заняття з інтелектуально-мовленнєвого розвитку з пріоритетом українознавства
на тему: «Мій рідний край»
у старшій групі
Підготувала: вихователь-методист
Залозна Тетяна Петрівна
м. Чернігів
2013 рік
«Мій рідний край»
конспект
інтегрованого заняття з інтелектуально-мовленнєвого розвитку з пріоритетом українознавства
Тетяна Залозна, вихователь ДНЗ № 73
м. Чернігів
Кожна цивілізована держава дбає про своє майбутнє.
Підвалини майбутнього в державі започаткують наймолодші громадяни діти дошкільного віку, ці гнучкі пагінці, від яких в майбутньому буде залежати доля держави і всієї земної кулі. Справжній патріот своєї держави повинен цінувати і примножувати здобутки свого народу, його культуру, вміло володіти і розмовляти рідною мовою. А коли, як не з раннього дитинства закладати любов до української мови, виховувати національну свідомість?
Мета: розвивати історико-географічні уявлення дітей. Збагатити знання дітей про Україну, як державу, її сусідів. Дати уявлення про мапу, географічне положення Чернігівської області на мапі України. Закріпити уявлення дітей про своєрідність і видатні памятники архітектури Чернігова. Спонукати дітей до вивчення історичного минулого та туристичного майбутнього рідного міста. Формувати навички емоційно-ціннісного ставлення дітей до соціального й природного українського довкілля, розвивати творчі здібності, збагачувати комунікативний та соціальний досвід дітей. Прищеплювати любов до рідної мови. Розвивати пояснювальне мовлення дітей, вміння тлумачити лексичне значення слів, вправляти у словотворенні (складанні слова). Активізувати словник дітей лексикою даної теми, розвивати вміння сприймати та розуміти зміст легенд, віршів. Засобами поетичного слова та народного танцю передавати свої почуття до рідної землі. Викликати у дітей емоційне піднесення від заняття. Формувати у них національну свідомість, гордість за свою Батьківщину, свій народ.
Хід заняття
18 квітня відзначали День памяток історії та культури.
- Сьогодні я пропоную провести екскурсію для наших гостей по народознавчому музею.
- Що таке екскурсія? Як називається людина, яка проводить екскурсію (Екскурсовод)
- З яких двох слів утворилося це складне слово? (Екскурсія і водити)
- Хто хоче спробувати себе в ролі екскурсовода? З чого почнемо?
Дитина:
Ми живемо в місті Чернігові, Чернігівська область знаходиться на півночі України (показує кордон). Наша область межує з Київською, Сумською та полтавською областями та державами: Росія і Білорусь.
Діти на мапі показують центр міста, називають історичні памятки (Красна площа, театр ім. Т.Г. Шевченка, Пятницька церква, музичний фонтан водограй)
Підсумок.
Вірш Ліни Біленької «Бережімо Україну»
А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать | |||
75840. | Перспективы развития малого и среднего бизнеса в Казахстане | 22.25 KB | |
В данной курсовой работе рассматриваются возможности становления различных предпринимательских форм деятельности а также рынок малого и среднего бизнеса в Казахстане и мире в целом дано описание формам предпринимательства. | |||
75844. | Ожоги. Морфологические изменения в коже и тканях при ожогах разной степени тяжести | 60.5 KB | |
Во время катастроф аварий войн с применением зажигательных смесей ядерного оружия ожоги могут быть превалирующим видом поражения. Ожоги это повреждения вызванные термической химической или лучевой энергией. Термические ожоги в результате воздействия на ткани высокой температуры. | |||