53883

Кров. Кровообіг

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: перевірити знання учнів про склад і функції крові будову і роботу серця кровоносних судин профілактику захворювань серцевосудинної системи; розвивальна: продовжити формування умінь та навичок порівнювати узагальнювати робити висновки відпрацьовувати навички роботи з тестовими завданнями формувати навички публічного виступу з підготовленої теми; виховувати культуру мовлення бережливе ставлення до особистого здоров’я. Обладнання: таблиці “Склад кровіâ€ “Серц冓Круги кровообігу†“Шкідливість...

Украинкский

2014-03-04

50 KB

0 чел.

Урок №_______

Тема: Узагальнюючий урок з теми “Кров. Кровообіг”

 Мета: 

  •  перевірити знання учнів про склад і функції крові, будову і роботу серця, кровоносних судин, профілактику захворювань серцево-судинної системи;
  •  розвивальна: продовжити формування умінь та навичок порівнювати, узагальнювати, робити висновки, відпрацьовувати навички роботи з тестовими завданнями, формувати навички публічного виступу з підготовленої теми;
  •  виховувати культуру мовлення, бережливе ставлення до особистого здоров’я.

Обладнання: таблиці “Склад крові”, “Серце”, “Круги кровообігу”, “Шкідливість паління”, комп’ютер, проектор.

Тип уроку: узагальнюючий.

Структура уроку

І. Актуалізація опорних знань.

  •  Організаційний момент (розбивка учнів на групи за

спеціальностями: “Кардіологи”, “Гематологи”, “Імунологи”)

  •  Робота з основними термінами: складання сенкану

(терміни: серце – “кардіологи”; кров – “гематологи”; імунітет – “імунологи”)

Складання сенкану іде по схемі

  1.  іменник (що?)
  2.  2 прикметники (який? яка? яке?)
  3.  3 дієслова (що робити?)
  4.  речення з 4-5 слів
  5.  слово-синонім

 

  •  Завдання “Визначення ІQ з теми”

(Тест “Правильно – не правильно”)

Учні: І варіант. Записують номер правильного ствердження

         ІІ варіант. Записують номер неправильного  ствердження

  1.  Артерії несуть кров від серця.(+)
  2.  В артеріях завжди артеріальна кров (–)
  3.  Гемоглобін входить до складу лейкоцитів (–)
  4.  Тромбоцити беруть участь у зсіданні крові, утворюючи тромб (+)
  5.  Людям з І групою крові можна вливати кров ІІІ і ІV груп (–)
  6.  У малому крузі кровообігу кров із венозної перетворюється на артеріальну (+)
  7.  Інтерферон – складова частина гуморального імунітету (+)
  8.  В артеріях найнижчий тиск крові (–)
  9.  Міокард – м’язова стінка серця (+)
  10.  Велике коло кровообігу починається в правому шлуночку (–)
  11.  У ВІЛ – інфікованої людини спостерігається імунодефіцит (+)
  12.  При гіпертонії тиск крові знижений (–)

Відповіді:

І варіант – 1,4,6,7,9,11

ІІ варіант – 2,3,5,8,10,12

      Учні здійснюють самоперевірку з дошки. Капітан групи підраховує середній бал – ІQ і повідомляє вчителю.

 

  •  Турнір знавців

Групи учнів по черзі виконують роль:

  1.  Спікери-рецензенти (обирають проблему, яку треба розкрити; аналізують відповідь).
  2.  Доповідачі  (відповідають).
  3.  Опоненти (у разі потреби доповнюють відповідь).

 

Питання турніру

  1.  Склад крові. Які елементи крові забезпечують газову функцію, а які захисну?
  2.  Еритроцити, їх будова і функції, утворення. Чому еритроцити людини не мають ядер?
  3.  Імунітет. Які види імунітету за механізмом дії ви знаєте? Типи імунітету.
  4.  Що враховують при переливанні крові? Групи крові. Резус-фактор.
  5.  Що таке імунодефіцит? СНІД (ВІЛ). Його профілактика.
  6.  Будова серця. Клапани. Чому серце не втомлюється протягом життя людини?
  7.  Які кровотечі є найбільш небезпечними? Перша допомога при кровотечах.
  8.  Чому виникають хвороби серця і судин?
  9.  Як впливають на роботу серцево-судинної системи куріння, алкоголь?
  10.  Значення фізичного навантаження на роботу серця і судин.

Підведення підсумків за результатами трьох завдань. Оголошення переможців. Найактивніші учні оцінюються за 12-бальною шкалою.

ІІ. Випереджаюче навчання з теми “Травлення”. Демонстрація слайдів, коментар учителя.

ІІІ. Домашнє завдання:

      параграфи 35,36(А.Степанюк,Н.Міщук,Т.Гладюк,Г.Жирська,Л.Барна Біологія Підр.для 9кл.загальн.навчальн. закл.Т:Підручники і посібники,2009)  

      завдання в зошиті 1,2 (стор. 45);

      за бажанням – завдання 3 (стор. 45)

3 хвилини

Учитель оцінює роботу і фіксує на дошці

Учитель фіксує результати на дошці

Учитель оцінює роботу кожної групи і фіксує результати на дошці


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

42838. Расчёт основных параметров зажимного механизма 976.68 KB
  Принципиальная схема приспособления Конструкторский раздел. Расчёт приспособления на точность Производим расчёт приспособления на точность используя методику по формуле. погрешность установки приспособления на станке мм определяется погрешность положения детали изза износа установочных элементов приспособления; погрешность от перекоса инструмента т.
42839. Сестринский процесс при раке лёгкого 414.79 KB
  Два случая иллюстрирующие тактику медицинской сестры при осуществлении сестринского процесса у пациентов с данной патологией; основные результаты обследования и лечения описываемых больных в стационаре Методы исследования: Для исследования использовались следующие методы: научнотеоретический анализ медицинской литературы по данной теме; эмпирический наблюдение дополнительные методы исследования: организационный сравнительный комплексный метод; субъективный метод клинического обследования пациента сбор...
42840. Учет затрат и управления экономическими результатами деятельности предприятия 55.04 KB
  Для максимизации прибыли менеджмент компаний нуждается в наличии эффективного механизма диагностики финансового положения и финансовой устойчивости, необходимого при оценке деятельности на текущий момент времени в исторической ретроспективе, а также в ее прогнозировании на будущее, такую информацию получают на основании финансового и управленческого анализа.
42842. Методики итерационного решения задачи Коши методом Рунге-Кутта 4 порядка 243.76 KB
  Инженеру очень часто приходится сталкиваться с ними при разработке новых изделий или технологических процессов так как большая часть законов физики формулируется именно в виде дифференциальных уравнений. Любая задача проектирования связанная с расчетом потоков энергии или движением тел в конечном счете сводится к решению дифференциальных уравнений. Поэтому численные методы решения дифференциальных уравнений играют такую важную роль в практике инженерных расчетов и в моделировании. Поэтому для построения компактных работающих в реальном...
42843. Расчет усилителя звуковой частоты на основе интегральной микросхемы TDA 2050 390.69 KB
  При выборе интегральной микросхемы основного усилительного каскада пришлось немного отойти от технического задания в виду возможности обеспечения данной микросхемой верхней граничной частоты 20кГц и нижней граничной частоты 20 Гц, что в свою очередь только улучшит качество воспроизводимого звука.
42844. Усилитель звуковой частоты мощности тембров и громности 419.17 KB
  Схема усилителя Перечень элементов Заключение Список литературы Техническое задание Выходная мощность Pвых 35 Вт Сопротивление нагрузки Rн 4 Ом Входное напряжение Uвх 20мВ Сопротивление источника сигнала Rис 110 Ом...
42845. Технологический проект холодного цеха Столовой при промышленном предприятии на 210 мест 938 KB
  Общественное питание представляет собой отрасль народного хозяйства, основу которой составляют предприятия, характеризующиеся единством форм организации производства и обслуживания потребителей и различающихся по типам специализации.
42846. Разработка базы данных пациентов районной поликлиники 6.88 MB
  Описание таблиц и логической структуры базы данных. Схема данных. 29 Введение: Целью данной курсовой является создание базы данных для работников регистратуры поликлиники.