53887
Квадратне рівняння та його використання
Конспект урока
Педагогика и дидактика
Завдання: навчальні: відтворити знання про квадратне рівняння його види способи розвязування;вміння розвязувати квадратні рівняння. використовувати рівняння що зводяться до квадратних перетворювання раціональних виразів розвязування квадратичних виразів графічним способом; систематизувати та узагальнити навчальні досягнення учнів щодо розвязання квадратних рівнянь та їх використання в ході уроку та їх використання в ході уроку під час формування компетенцій учнів з алгебри;;розвивальні: розвивати увагу мислення пам'ять...
Украинкский
2014-03-04
87.5 KB
0 чел.
Розробка уроку з використання методів навчання математики та стратегії технології "Розвиток критичного мислення"
Алгебра. 9 клас.
Конспект уроку.
Тема. Квадратне рівняння та його використання.
Мета: систематизувати та узагальнити знання про квадратне рівняння .
Завдання:
навчальні:
виховувати уважність, кмітливість, акуратність, працьовитість, самостійність, дисциплінованість, самокритичність.
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань, умінь і навичок.
Методи:
Оцінюється: рівень навчальних досягнень учнів.
Структура:
Хід уроку
Настроювання учнів на виконання навчальних завдань уроку та на досягнення успіху в оволодінні знаннями ( Як досягти успіху?).
"Досягнення успішного результату під час розв'язання задач - зовсім не привілей математики. Усе людське життя - це не що інше, як постійна постановка та
бажання досягти успіху під час розв'язування все нових питань і проблем. "( Е. Ільєнкова).
Розподіл на групи за методом " різнокольорових капелюшків", постановка завдань перед групами.
Роздавальний матеріал. Картки - підказки для проведення самоаналізу уроку учнями за методом " різнокольорових капелюшків".( див. п.6. Самоаналіз уроку учнями).
Роздавальний матеріал: картка №1 "План уроку", картка №2 "Картка самооцінювання", Пам'ятка для самооцінювання.
Картка №1 "План уроку"
Картка №2 " Картка самооцінювання"
( за кожний етап учень виставляє собі 0, 1. 2. або 3 бали, а в сумі за урок може отримати від 0 до 12 балів )
Картка самооцінювання |
П І учня |
Етапи уроку |
Бали |
1"Ключові слова" |
|
2 Способи розв'язування квадратичних рівнянь |
|
3 Знання та вміння з використання квадратних рівнянь |
|
4 Самостійна робота |
|
Сума балів |
Пам'ятка для самооцінювання.
Розпізнаю Допомога!!! Виконую <1/2 завдань Значні помилки Труднощі у пошуку помилок |
Розумію Допомога!! Виконую >1/2 завдань Незначні помилки Допомога у пошуку помилок |
Розумію Самостійно виконую Виконую всі завдання Надаю допомогу іншим Сам відшукую та виправляю помилки |
1 Ключові слова: квадратне рівняння, неповне квадратне рівняння, зведене квадратне рівняння, дискримінант, корні квадратного рівняння, теорема Вієта.( Ключові слова записані на дошці. До кожного з ключових слів треба дати означення, пояснення, навести приклади, якщо це потрібно. Підготуватися до цієї роботи можна скориставшись підручником)
2 Способи розв'язування квадратичних рівнянь
( Біля дошки два учні виконують самостійну роботу по відтворенню вмінь розв'язувати неповні та зведені квадратні рівняння , решта шукають відповіді на ключові слова.)
Завдання 1. Розв'язати рівняння: ( у учнів є можливість працювати усно, слухаючи коментарі тих, що працюють біля дошки, або письмово, якщо вони вважають це за потрібне)
Завдання 2. Розв'язати рівняння: ( у учнів є можливість працювати усно, слухаючи коментарі тих, що працюють біля дошки, або письмово, якщо вони вважають це за потрібне)
Завдання 3. Розв'язати рівняння. ( Обов'язкове письмове виконання за формулою для всіх )
3. Узагальнення знань, умінь.
( Всі завдання а) коментар під час виконання. Всі завдання б) самостійно з наступним коментарем ).
В кожній групі завдань біля дошки працюють два учні.
1. Розв'язати рівняння:
а) 2 t - t - 1 = 0, ( дивись приклад 1), завдання 3 ) ;
б) 2 ( t + 1 ) - ( t + 1) -1 = 0;
2.. Розв'язати рівняння:
а) (5х + 1) / (х + 1) = ( х+ 2 ) / х;
б)3 х / ( х -1 ) + 5 / ( х- х ) = 8 / (( х -1 ) ;
3. Розкласти квадратний тричлен на множники і скоротити дріб:
а) 3х- 8 х + 5
. 2х- х - 1 ( дивись приклади 1) та 2), завдання 3 ) ;
4. Розв'язати квадратну нерівність графічним способом:
а) 2х- х - 1 >0;
б) 3х- 8 х + 5 < 0;
Давня китайська мудрість
1. Розв'язати рівняння:
5 х+ 7 х - 90= 0;
2. .Розв'язати біквадратне рівняння:
5 t + 7 t - 90 = 0,
3. Розв'язати дробове - раціональне рівняння:
5 ___21___ ___14__
Х х - 2х х - 2х
4. Скоротити дріб:
5х + 7 х - 90
х- 25
5. Розв'язати нерівність графічним способом
5х + 7 х - 90<=0.
Перевірка самостійної роботи.
Етап перевірки кінцевого результату завдань за допомогою карток.
Картки для перевірки самостійної роботи
Х1 = -5 Х2 = 3,6 |
t =±|/3,6 |
Х1 = -5 Х2 = 3,6 Х =/=0 Х=/= -2 Х=/= 2 |
5 х - 18 х - 5 |
[-5; 3,6] |
Для перевірки необхідно, не міняючи місцями , перевернути картки
У |
С |
П |
І |
Х |
Етап докладної перевірки завдань самостійної роботи
Підрахувавши набрані за урок бали, учні користуються картками для диференціації домашнього завдання
Рівень ( бали ) |
Домашнє завдання |
І ( 1 - 3 ) |
|
ІІ ( 4 - 6 ) |
|
ІІІ ( 7 - 9 ) |
|
ІV ( 10 - 12 ) |
"Завдяки критичному мисленню процес навчання набуває індивідуальність і стає осмисленим , неперервним і зрозумілим. "
( Девід Клаустер ).
" Критичне мислення виникає тоді, коли учні починають займатися конкретною проблемою" (Джон Дьюі ).
Використовується роздавальний матеріал. Картки - підказки для проведення самоаналізу уроку учнями за методом " різнокольорових капелюшків".
Білий капелюшок: під час аналізу запропонованої ситуації оголошуються основні факти, відомості; не оголошується особисте ставлення до ситуації. На етапі підбиття підсумків уроку "білий капелюх" може орієнтуватись у запитаннях:
План відповіді "білого капелюшка"
Червоний капелюшок: емоції, почуття викликані ситуацією;визначення, на розвиток яких здібностей вплинула подія. На етапі підбиття підсумків уроку "червоний капелюх" може орієнтуватись у запитаннях:
Чорний капелюшок: критика, негативні сторони ситуації. На етапі підбиття підсумків уроку "чорний капелюх" може орієнтуватись у запитаннях:
Синій капелюшок:життєвий урок, який можна винести із ситуації. На етапі підбиття підсумків уроку "синій капелюх" може орієнтуватись у запитаннях:
навчання, для подальшого життя ви винесли з уроку? ( Учились самостійно працювати[як?], досягати успіху [як?],допомагати іншим, спілкуватись...)
PAGE 1
1
3
А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать | |||
70694. | Особенности регулирования труда отдельных категорий работников | 37.91 KB | |
Особенности регулирования труда женщин лиц с семейными обязанностями. Особенности регулирования труда работников в возрасте до 18 лет. Особенности регулирования труда лиц работающих по совместительству. | |||
70695. | Защита трудовых прав, свобод и законных интересов работников | 25.16 KB | |
Защита трудовых прав путем осуществления государственного надзора и контроля за соблюдением трудового законодательства. Защита трудовых прав работников профессиональными союзами. Самозащита работниками трудовых прав. | |||
70696. | Закон сохранения энергии в механике | 461.5 KB | |
Работа и кинетическая энергия. Консервативные силы. Работа в потенциальном поле. Потенциальная энергия тяготения и упругих деформаций. Связь между потенциальной энергией и силой. Закон сохранения энергии. | |||
70698. | ТЕОРЕТИЧЕСКИЕ МОДЕЛИ МОДЕЛИРОВАНИЯ ОБТЕКАНИЯ ТВЕРДЫХ ТЕЛ. ФИЗИЧЕСКАЯ КАРТИНА ОБТЕКАНИЯ ТЕЛ ЖИДКОСТЬЮ И ГАЗОМ | 845.83 KB | |
Теоретические модели моделирования обтекания тел потоком жидкости Реальные явления природы очень сложны и недоступны для строгого теоретического анализа. В теоретической аэродинамике принято целый ряд моделей обтекания твердых тел потоком жидкости. | |||
70699. | Расчёт печатной платы | 2.77 MB | |
Основой многих импульсных источников питания служат однотактные обратноходовые преобразователи напряжения (ООП). ООП напряжения являются сейчас наиболее распространёнными. Это обусловлено тем, что в области малой... | |||