53893

Створення розвивально-ігрового середовища для розвитку творчого життя дошкільника

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Продовжувати вчити виконувати роль кожного працівника кондитерського цеху знаходити методи спілкування між працівниками фабрики: кондитер завідувач кондитерським цехом директор секретар; будувати правильні міжрольові діалоги; закріпити засвоєні знання дітей із культури ділового спілкування; продовжувати вчити застосовувати свої знання на практиці в нестандартних умовах; закріпити вміння творчо працювати групами і допомагати один одному співпереживати. Розширювати уявлення дітей про роботу малих підприємств; закріпити вміння виконувати...

Украинкский

2014-03-04

38 KB

1 чел.

Старший дошкільний вік.

Сфери життєдіяльності «Люди», «Культура»

Пріоритетні лінії розвитку: соціально - моральний, художньо – естетичний, мовленнєвий.

( 6-й рік життя).

Тема: «Створення розвивально-ігрового середовища для розвитку

творчого життя дошкільника»

Автор: Стрепетова Олена Олексіївна, вихователь ДНЗ №23

« Дзвіночок» м. Білої  Церкви

Мета: продовжувати розширювати знання дітей про працю дорослих, які працюють на кондитерській фабриці; про різноманітність цехів, які виробляють цукерки, печиво. Продовжувати вчити виконувати роль кожного працівника кондитерського цеху, знаходити методи спілкування між працівниками фабрики: кондитер, завідувач кондитерським цехом, директор, секретар,; будувати правильні міжрольові діалоги; закріпити засвоєні знання дітей із культури ділового спілкування; продовжувати вчити застосовувати свої знання на практиці в нестандартних умовах; закріпити вміння творчо працювати групами і допомагати один одному, співпереживати. Розширювати уявлення дітей про роботу малих підприємств; закріпити вміння виконувати роль бармена, водія, директора, секретаря, художника, кондитера та ін. Формувати навички культурної поведінки в суспільних місцях. Активізувати словник дітей словами: реклама, бармен, кондитер, фабрика.

          Розвивати творчі здібності під час виготовлення кондитерських виробів та їх оздоблення, а також в оформленні пакувального матеріалу; розвивати самостійність, зв'язне мовлення дітей.

         Виховувати охайність, старанність, почуття власної гідності, бажання приносити користь людям.

Обладнання: машина (модуль), сумки, гроші, телефони, журнал моди, комп'ютер, ручки, папки (2 шт.), документи, дзвінок, записна книжка, коробки-з-під цукерок, тісто, штампи, одноразові стаканчики, таблички з назвами цехів, магнітофон, атрибути до гри «Кафе», фарби, олівці, фломастери, папір, одяг бабусі, лялька, (форми цукерок).

Хід заняття.

Доброго ранку, доброго дня!

Хай плещуть долоньки, хай тупають ніжки!

Працюють голівки!

Доброго ранку, доброго дня!

Бажаю усім я здоров'я й добра!

- Сьогодні ми відправимося в незвичайну подорож до фабрики, де виготовляють солодощі.

Д/г «я люблю...!!! » (Солодощі). По колу.

  •  Давайте уявимо, що ми працівники кондитерської фабрики. Але з початку, як би ви назвали її?
  •  В.д.
  •  Хто головний на фабриці? (директор)
  •  У нього є помічниця? (секретар)
  •  Є різні цехи, де є начальник цеху і робітники, які виготовляють продукцію.

Розподіл ролей.

  •  Зранку люди поспішають на роботу. Як ви думаєте на чому приїде директор, працівники, секретар?
  •  В.д.

Діти сідають в маршрутку, секретар іде пішки, бо живе поряд з фабрикою. Розігрування ситуації - маршрутка зупиняється на зупинках і сідають різні пасажири (старенька бабуся, працівники фабрики, мама з дитинкою). Дзвонить дзвоник, який попереджує, що скоро початок робочого дня. Всі виходять і стають навпроти гостей.

Директор. Добрий день! Ми - діти старшої групи «Ластівка», сьогодні, господарі і працівники малого підприємства «Ласунка», що виготовляє солодощі.

Секретар. Знайомтесь, будь ласка, це - директор підприємства «Ласунка». До вашої уваги - художники, кондитери, пакувальники. Ми пишаємося своїми працівниками.

Директор. Я запрошую вас на підприємство «Ласунка».

Діти займають місця за столиками з табличками: «Директор», «Секретар», «Художній цех», «Кондитерський цех». Дзвонить другий дзвінок і розпочинається  робочий день.

Художній цех («сильна» група дітей) зображують малюнки для обгорток цукерок.

Кондитерський цех («слабша» група дітей) виготовляють із солоного тіста печиво із візерунками.

Секретар. Алло! Добрий день! Це підприємство «Ласунка». Вас слухає секретар (прізвище, ім'я).

Вихователь. Добрий день! З'єднайте мене, будь ласка, з директором. Секретар. З'єдную.

Директор. Директор підприємства «Ласунка» слухає!

Вихователь. Я, представник фірми «Білочка». Скажіть будь ласка, чи готове наше замовлення?

Директор. Замовлення готове і буде доставлено вчасно. Директор дзвонить до секретаря.

Директор. З'єднайте мене, будь ласка, з кондитерським цехом. Секретар. З'єдную.

Завідувач кондитерським цехом. Завідувач кондитерським цехом (прізвище, ім'я) слухає.

Директор. Шановна! Час відправляти замовлення фірмі «Білочка»! Завідувач кондитерським цехом. Відправляємо.

Дзвонить дзвінок на обідню перерву. Діти (працівники) йдуть в кафе «Вербиченька». Розігрування ситуації.. Діти купують: чай, каву, сік, коктель. Лунає спокійна музика. Дзвонить дзвінок.

Діти займають місця і працюють далі. Директор працює з комп'ютером. Секретар заходить до директора і ставить підписи на документах, спілкується з ним. У цей час діти, які працюють в кондитерському та художньому цехах, закінчують виготовляти обгортки цукерок, солодощі. Дітям з художнього цеху пропоную придумати назви цукерок. Кондитерський цех пакує вироби в коробки.

Дзвонить дзвінок. Закінчення трудового дня і всі розходяться  по домівках.


Використана література:

Базова програма  розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі»/ Наук. керівник Кононко О. Л.  – К.: Світич, 2008.- 430с.

Методичні аспекти реалізації Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі»/ Наук. керівник Кононко О. Л.  – К.: Світич, 2008. – 209с.

Бурова А. П. Організація ігрової діяльності дітей дошкільного віку. – Тернопіль: Мандрівець,  2010 р.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

25818. Характеристика голоса (сила, высота, тембр) 15.02 KB
  Основные характеристики голоса 1.Сила голоса. Обеспечивается сила голоса силой выдоха.
25819. Теории голосообразования: милоэлаксическая, нейрохронаксическая 14.58 KB
  Основная суть образование голоса фонация происходит на фазе выдоха при участии воздушной струи и голосовых складок. При этом колебание голосовых складок происходит пассивно под действием воздуха. При поражении иннервации речевого аппарата происходит нарушение речи и голосообразования.
25820. Заболевания наружного носа и носовой полости: Атрезии 24 KB
  Заболевания наружного носа и носовой полости: Атрезии. Врожденные аномалии наружного носа в виде полного его отсутствия расщепления кончика носа двойного носа и пр. встречаются крайне редко и не имеют такого практического значения как врожденные и приобретенные изменения в полости носа ведущие к нарушению проходимости носовой полости для вдыхаемого и выдыхаемого воздуха. Сужение и зарастание полости носа.
25821. Травмы. Искривления носовой перегородки. Инородные тела носа 15.29 KB
  Инородные тела носа. У 80 людей перегородка носа может быть незначительно деформирована. Искривлённая перегородка носа обычно приводит к затруднению дыхания. Чаще всего причина искривления перегородки носа травмы.
25822. Острый и хронический ринит. Связь заболевания носа и среднего уха 14.78 KB
  Связь заболевания носа и среднего уха. Рини́т насморк синдром воспаления слизистой оболочки носа. Острый ринит возникает как следствие воздействия на слизистую оболочку полости носа вирусной или бактериальной инфекции. Поражение распространяется на обе половины носа.
25823. Полипы носа 14.67 KB
  Полипы носа. Назальные полипы обычно делят на антрохоанальные полипы и этмоидальные полипы. Несмотря на их удаление во время хирургического вмешательства назальные полипы возникают повторно примерно в 70 случаев. Она может быть проведена под общей или местной анестезией полипы удаляют при помощи эндоскопической хирургии.
25824. Заболевания полости рта. Дефекты губ и нёба 16.78 KB
  Дефекты губ и нёба. Аномалии твёрдого нёба: слишком высокое и узкое готическое плоское и низкое расщелины твёрдого нёба. Расще́лина нёба разрыв расщелина в средней части нёба возникающая вследствие не заращения двух половин нёба в период эмбрионального развития. Может быть поражена лишь часть нёба например только мягкое нёбо или язычок нёба или же расщелина может проходить по всей длине сочетаясь с билатеральными расщелинами в передней части верхней челюсти; нередко такие дети рождаются с расщелиной губы.
25825. Дефекты языка 13.97 KB
  Дефекты языка. К аномалиям развития языка относится прежде всего полное его отсутствие или аглоссия; недоразвитие языка микроглоссия или ненормально большой язык макроглоссия. Сравнительно частым дефектом развития является врождённое укорочение уздечки языка. При этом дефекте движения языка могут быть затруднены т.
25826. Дефекты челюстей и зубов. Прикусы: нормальный и патологический. Аномалии прикуса 15.92 KB
  Дефекты челюстей и зубов. Неправильное звукопроизношение особенно у детей вызывается различными дефектами строения челюстей которые ведут к аномалиям прикуса: прогнатией когда верхняя челюсть сильно выдается вперед; прогенией когда нижняя челюсть выступает вперед; открытым передним прикусом когда между верхними и нижними зубами при их смыкании остается промежуток; боковым прикусом когда при смыкании боковых зубов остаётся промежуток. Диастема аномалия положения зубов; чрезмерно широкий промежуток между резцами верхней...