53902

Кути. Вимірювання кутів

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: закріпити знання учнів про зміст основних понять теми вивчених на попередньому уроці; продовжувати формувати навички учнів оперувати вивченими в темі поняттями для обґрунтування дій під час розвязування типових задач; використовуючи прийом аналогії та знання і вміння вироблені під час вивчення теми Відрізки сформувати вміння розвязувати типові задачі на застосування аксіом вимірювання та відкладання кутів; відпрацювати навички побудови кутів та їх вимірювання із використанням приладів. Наочність і...

Украинкский

2014-03-05

42.5 KB

12 чел.

ерниш Валентина Іванівна – вчитель математики – м.Оріхів Запорізька область

  Тема. Кути. Вимірювання кутів.

  Мета: закріпити знання учнів про зміст основних понять теми, вивчених на попередньому уроці; продовжувати формувати навички учнів оперувати вивченими в темі поняттями для обґрунтування дій під час розв’язування типових задач; використовуючи прийом аналогії та знання і вміння, вироблені під час вивчення теми «Відрізки», сформувати вміння розв’язувати типові задачі на застосування аксіом вимірювання та відкладання кутів; відпрацювати навички побудови кутів та їх вимірювання із використанням приладів.

  Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.

  Наочність і обладнання: таблиці «Відрізки», «Кути»; набір демонстраційного креслярського приладдя.

                                  

                                       Хід уроку

   І. Організаційний момент.

   ІІ. Перевірка домашнього завдання.

   Перевірку виконання домашніх вправ організовано у вигляді вікторини, для успішного проведення якої слід заздалегідь заготувати демонстраційну модель годинника та виконати рисунки на дошці.

   Головне правило, якого повинні дотримуватися учні, - чітка аргументація своєї думки, тобто пояснення із посиланням на відповідний теоретичний матеріал.

   ІІІ. Формулювання мети й завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності.

    Для успішної мотивації пропонуємо учням спочатку виконати графічну вправу 1, а потім її модифікувати у вправу 2.

     Виконання графічних вправ

  1.  Накресліть кут АВС, що дорівнює 100 .

а) Проведіть бісектрису ВД цього кута. Якою є градусна міра кута ДВС?

б) Перегніть рисунок по прямій ВД. Чи збігаються промені ВА і ВС? Як це пояснити?

2. Накресліть кут АВС, що дорівнює 100 . Проведіть промінь ВД, який поділив би кут АВС на два кути, градусна міра одного з яких на 20  більша за градусну міру іншого.

Після виконання графічної вправи 1 доходимо висновку, що крім знання означення та властивостей, необхідно сформувати певні вміння з використання цих знань. Таким чином, формулюємо основну дидактичну мету уроку.

     IV. Актуалізація опорних знань.

      Запитання до учнів

  1.  На прямій позначено дві точки А і В. Які фігури при цьому утворилися?
  2.  З точки О проведено два промені ОА і ОВ. Яка фігура утворилася?
  3.  На відрізку АВ позначено точку С. Що можна сказати про фігури, що утворилися та їх міру?
  4.  Між сторонами кута АОВ проведено промінь ОС. Що можна сказати про фігури, що утворилися та про їх міру?
  5.  Порівняйте відповіді й рисунки на запитання 1 і 2; 3 і 4. Що спільного ви помітили? Зробіть висновок.

V. Засвоєння нових знань.

     Учням пропонується ознайомитися зі змістом відповідного пункту підручника та зробити висновок щодо єдності форм і прийомів, що застосовуються під час розв’язування задач на використання аксіом вимірювання кутів та їх супутних понять.

      VI. Засвоєння вмінь та навичок.

       Перед письмовим розв’язуванням вправ слід ще раз звернути увагу учнів на те, що за аналогією із задачами на використання аксіом вимірювання та відкладання відрізків розв’язання задач на застосування аксіом вимірювання та відкладання кутів починається із запису аксіоми відповідно до умови задачі.

        Виконання письмових вправ

       Рівень А

  1.  Промінь в ділить кут (ас) на два кути. Знайдіть кут (ас), якщо кут (ав)=63  кут (вс)= 63 .
  2.  Промінь ВД – бісектриса кута АВС. Знайдіть кути АВС і АВД, якщо АВС більший за кут ДВС на 38 .
  3.  Чи може промінь в ділити кут (ас) на два кути, якщо кут (вс) = 70 , кут (ас)=65 ? Відповідь обґрунтуйте.

Рівень Б

  1.  Промінь в ділить кут (ас), який дорівнює 150 , на два кути. Знайдіть кути (ав) і (вс), якщо кут (ав) менший за кут (вс) на 40 .
  2.  Промені ОВ і ОС ділять кут АОД на три кути. Знайдіть кут ВОС, якщо кут АОД = 110 , кут АОС = 85 , кут ВОД = 60 .

 VII. Підсумки уроку.

Логічна вправа

Знайдіть пропущене число.

 VIII. Домашнє завдання.

  1.  Промінь в ділить кут (ас) на два кути. Знайдіть кут (ав), якщо кут (ас)=109 , кут (вс)=28 .
  2.  Промінь в – бісектриса кута (ас). Знайдіть:

а) кут (ас), якщо кут (вс) = 52 ;

б) кут (ав), якщо кут (ас) прямий.

3. Промінь ОВ ділить кут АОС, що дорівнює 120 , на два кути. Знайдіть кути АОВ і ВОС, якщо градусні міри кутів відносяться як 3 : 5.

4. На площині позначено точки  А, В, С, що не лежать на одній прямій. Чи існує пряма, що проходить через точку А та:

а) перетинає пряму ВС, але не перетинає промінь ВС?

б) перетинає промінь ВС, але не перетинає пряму ВС?

в) не перетинає пряму ВС? Висловіть припущення.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

1351. Методи розкодування інформації 208 KB
  Курсова робота на тему методи розкодування інформації. Поняття кодування інформації. Знаковий метод фіксації інформації. Мова як основний засіб кодування й передачі інформації. Мова як засіб кодування інформації. Традиційна система письма. Спеціальні системи письма.
1352. Проектирование полносборного жилого дома 332 KB
  Строительная система, конструктивная система и конструктивная схема здания. Выполнение требований пожарной безопасности. Пути эвакуации. Санитарно-техническое оборудование. Расчет сопротивления теплопередаче наружной стены. Расчет звукоизоляции межквартирных стен.
1353. Медицинское обеспечение мероприятий гражданской обороны 14.64 MB
  В учебном пособии рассматриваются основные вопросы медицинского обеспечения мероприятий гражданской обороны. Учебное пособие подготовлено преподавателями кафедры экстремальной и военной медицины Государственного образовательного учреждения высшего профессионального образования «Ивановская государственная медицинская академия Министерства здравоохранения и социального развития России» и рассчитано для обучения студентов медицинского вуза и может быть полезным для подготовки интернов, ординаторов и врачей.
1354. Процес естетичного виховання дошкільників засобами природи 313 KB
  Аналіз психолого-педагогічної літератури з проблеми естетичного виховання дітей дошкільного вiку. Природа як засіб естетичного виховання дітей дошкільного віку.
1356. Великие географические открытия и начало борьбы за колонии между европейскими державами. Государства Азии в эпоху европейского Нового времени 450.5 KB
  Выявить и описать наступление эпохи Великих Географических открытий, а так же объяснить причины этого явления. Выяснить ход и причины борьбы за колонии между европейскими государствами. Рассмотреть ход развития государств Азии в эпоху европейского Нового времени. Познакомиться с учёными, изучающими данный вопрос.
1357. Теория государства и права, ответы на билеты к экзамену 783 KB
  Понятие, признаки и виды законов. Тгп в системе гуманитарных наук. История, цель и составляющие элементы принципа разделения властей. Социальный аспект правотворческой деятельности. Порядок принятия, опубликования и вступления в силу нормативных правовых актов современной России. Власть в первобытных обществах и ее отличия от государственной власти.
1358. Актерский грим 335 KB
  Грим - искусство изменения внешности актёра, преимущественно его лица, с помощью гримировальных красок, пластических и волосяных наклеек, парика, причёски и др. Характер грима в театре зависит от художественных особенностей пьесы, замысла актёра, режиссёрской концепции и стиля оформления спектакля.
1359. Стилистические приемы композиции отрезков высказывания 232.5 KB
  В составе высказывания имеются иногда значительно более сложные отрезки, чем предложение или два предложения, соединенные между собой. Обратный параллелизм (хиазм). Присоединение (Cumulation). Повторы, основанные на многозначности.