53935
Люби, вивчай українські пісні
Конспект урока
Педагогика и дидактика
Мета: узагальнити, перевірити та оцінити набуті знання учнів, розвивати аналітичні,логічні та творчі здібності, виховувати любов до пісні та рідного краю.
Украинкский
2014-03-05
30 KB
0 чел.
Урок гра КВК «Люби,вивчай українські пісні »
( для учнів 6 класів)
Тема: Українські народні пісні. Календарно - обрядові пісні. Пісні літературного походження.
Мета: узагальнити, перевірити та оцінити набуті знання учнів, розвивати аналітичні,логічні та творчі здібності, виховувати любов до пісні та рідного краю.
Хід уроку
Учитель. Діти, сьогодні ми урок проведено у формі гри.
Коментар:учнів слід заздалегідь поділити на команди з 7 осіб, дати завдання,
підготувати назву команди,емблему,девіз,привітання команді-суперниці,6 запитань із теми,ребус для команди-суперниці, номер художньої самодіяльності(пісню,танець,інсценізацію «Моє улюблене народне свято»).
Запрошуємо команди зайняти свої місця.
1-ий конкурс «Візитка»
Діти повинні представити команду,девіз,емблему,привітання суперникам. Першою почне команда,яка відгадає «Шифровану записку» (Перша частина-знак для відтворення звуків мови,друга частина-шахова фігура,разом-вид мистецтва,що зображує життя за допомогою
слова(Література). Конкурс оцінюється в 4 бали
2-ий конкурс «Розминка»
Народна мудрість твердить: «Знання-срібло,а практика-золото».Ви зможете здобути золото знань,застосувавши свої знання з літератури на практиці(команди задають по 2 запитання командам суперникам,підготовлені вдома).
Конкурс оцінюється в 1 бал за запитання.
3-тій конкурс «Музичний»
Завдання команди - заспівати пісню,підготовлену вдома чи показати танець,чи інсценізацію.
Конкурс оцінюється 5 бали
4-тий конкурс «Передай естафету»
Гравці команди по черзі відповідь на запитання, запропоновані вчителем.
Запитання для 1-ої команди
1.Що таке народна пісня?
2.Назвіть календарно-обрядові пісні літнього циклу?
3.Коли виконувались колядки?
4.Які пісні-ігри ви знаєте?
5.Хто такі русалки?
6.Провідні мотиви колискових пісень?
7.Що таке гімн?Хто є автором пісні-гімну України?
Запитання для 2-ої команди
1.Які є календарно-обрядові пісні зимового циклу?
2.Коли виконувались щедрівки, і хто частіше щедрував:дівчата чи хлопчики?
3.Яке свято святкують 7 липня?Обряди і дійства пов язанні з ним.
4.Які образи найчастіше зустрічаються у колискових піснях?
5.У перекладі з якої мови слово «гімн» означає «урочиста пісня».
6.Назвіть дві сучасні літературні пісні та їх авторів.
7.Закінчити вислів: «Пісня мене вражає…»
Запитання для 3ої команди
1.До якого циклу календарно-обрядових пісень належить обряд «Водіння кози»?
2.Що символізував кіт у колискових піснях?
3.Для чого слов яни випікали символічний корж у формі птахів,з яким вони ходили,піднявши його високо над головою?
4.Дайте визначення літературної пісні.
5.Назвіть відомих вам авторів пісень літературного походження?
6.Що таке молитва?
7.Закінчить вислів: «Народні пісні для України…»
Конкурс оцінюється в 1 бал за запитання.
5-ий конкурс «Творчий». Скласти сенкан до слів. Сенкан це форма вільного вірша з пяти рядків, що синтезує інформацію, яку отримали під час вивчення нового матеріалу. Сенкан складається за правилами:
1.Перший рядок повинен містити слово, яке відображає назву теми (іменник).
2.Другий рядок являє собою опис теми, який складається з двох слів (частіше прикметників).
3.Третій рядок виражає дію, повязану з темою, і складається із трьох слів (дієслів ).
4.Четвертий рядок є фразою, що складається з чотирьох слів і виражає ставлення до теми.
5.Останній рядок складається з одного слова синоніму, який передає сутність теми.
Перша команда до слів пісня, щедрівка.
Друга команда до слів пісня, молитва.
Третя команда до слів пісня, дівчина Україна.
Конкурс оцінюється в 5 бали
6-ий конкурс «Відгадай слово».
Команди обмінюються завданнями ребусами,підготовленими вдома.
Конкурс оцінюється в 3 бали Журі підбиває підсумки. Привітання переможців.
Заключне слово вчителя.
А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать | |||
10148. | Направления развития и важнейшие результаты науки в ХVIII - XIX вв. Формирование дисциплинарной организации науки | 30.5 KB | |
Направления развития и важнейшие результаты науки в ХVIII XIX вв. Формирование дисциплинарной организации науки. Наука в своих развитых формах является дисциплинарноорганизованным знанием. Отдельные отрасли и научные дисциплины выступают как относительно автоном | |||
10149. | Методологические принципы и социально-организационные изменения науки в XVIII - XIX вв. Формирование науки как профессиональной деятельности | 38.5 KB | |
Методологические принципы и социально-организационные изменения науки в XVIII XIX вв. Формирование науки как профессиональной деятельности К наиболее примечательным методологическим разработкам того времени относятся: формирование эксперимента как базового метода эмп... | |||
10150. | Многообразие типов научного знания. Специфика естественных, гуманитарных и технических наук. | 48 KB | |
Многообразие типов научного знания. Специфика естественных гуманитарных и технических наук. Рассматривая познание как деятельность мы можем поставить следующую проблему. Можно ли утверждать что по аналогии с многими видами деятельности человека познавательна | |||
10151. | Соотношение эмпирического т теоретического уровней научного знания. Изменение представлений о взаимосвязи теории и эмпирии в философии науки ХХ в. | 27.5 KB | |
Соотношение эмпирического т теоретического уровней научного знания. Изменение представлений о взаимосвязи теории и эмпирии в философии науки ХХ в. Внутренняя структура науки определяется в п.о. через выделение в ее составе теоретического и эмпирического познания. Т. | |||
10152. | Формы систематизации знания на эмпирическом уровне | 38.5 KB | |
Формы систематизации знания на эмпирическом уровне. Основными методами эмпирического познания являются наблюдение и эксперимент. Наблюдение это целенаправленное восприятие явлений действительности в ходе которого фиксируются данные об их свойствах и отноше | |||
10153. | Наблюдение и эксперимент как эмпирические методы исследования, специфика их реализации в современной науке | 34.5 KB | |
Наблюдение и эксперимент как эмпирические методы исследования специфика их реализации в современной науке Общенаучные эмпирические методы. Наблюдение это преднамеренное целенаправленное и планомерное восприятие выделенного для изучения фрагмента реальности. Осо | |||
10154. | Научное знание: структура и методы теоретического знания. Абстрагирование и идеализация - начало теоретического познания | 42 KB | |
Научное знание: структура и методы теоретического знания. Абстрагирование и идеализация начало теоретического познания. Абстракции возникают на аналитической стадии исследования когда начинают рассматривать отдельные стороны свойства и элементы единого процесс... | |||
10155. | Научная картина мира как форма систематизации научного знания, ее виды и функции. | 82.5 KB | |
Научная картина мира как форма систематизации научного знания ее виды и функции. Как особый структурный феномен не входящий полностью в теоретическое знание в настоящее время выделяется еще научная картина мира. НКМ целостная система представлений об общих ... | |||
10156. | Научные революции и типы научной рациональности | 62.5 KB | |
Научные революции и типы научной рациональности. Типология традиций и новаций в науке. Глобальные научные революции. Изменение научной рациональности. В предыдущей лекции речь шла о соотношении традиций и новаций в развитии науки. Выделим теперь типы... | |||