53940
Зорова сенсорна система. Будова ока. Виявлення сліпої плями на сітківці ока
Лабораторная работа
Педагогика и дидактика
Ознайомити учнів із особливостями будови зорової сенсорної системи; особливу увагу звернути на будову ока; розкрити значення акомодації як однієї із головних функцій.Будова ока оболонки.
Украинкский
2014-03-05
93 KB
11 чел.
Зорова сенсорна система. Будова ока. Лабораторна робота №7 “Виявлення сліпої плями на сітківці ока”.
Мета.
Освітня. Ознайомити учнів із особливостями будови зорової сенсорної системи; особливу увагу звернути на будову ока; розкрити значення акомодації як однієї із головних функцій.
Розвиваюча. Розвивати уміння визначати першочергове значення того чи іншого органу; розвивати увагу, уяву, память, логічне мислення.
Виховна. Виховувати бережливе ставлення до власного зору та оточуючих людей.
Тип уроку. Засвоєння нових знань.
Методи і методичні прийоми:
1. Інформаційно- рецептивний:
а) словесний: розповідь-пояснення, опис, бесіда, повідомлення учнів, робота з підручником.
б) наочний: ілюстрація, демонстрація, м\м дошка;
в) практичний: виконання лабораторної роботи.
Прийоми навчання: виклад інформації, пояснення, активізація уваги та мислення, одержання з тексту та ілюстрацій нових знань, робота з роздатковим матеріалом.
2. Репродуктивний.
Прийоми навчання: подання матеріалу в готовому вигляді, конкретизація і закріплення вже набутих знань.
3. Проблемно - пошуковий: постановка проблемного питання.
Прийоми навчання: постановка взаємоповязаних проблемних запитань, активізація уваги та мислення.
4. Візуальний: складання таблиць.
5. Сугестивний: застосування різних видів мистецтва вірші.
6. Релаксопедичний: психологічне розвантаження.
Міжпредметні зв ́язки: фізика, історія, зоологія.
Матеріали та обладнання: малюнки, таблиці, слайди.
Основні поняття та терміни: акомодація, адаптація, колбочки, палички, сітківка, зіниця, райдужка, рогівка.
Хід уроку
І. Актуалізація опорних знань та чуттєвого досвіду учнів.
1.Що вам вiдомо про сенсорнi системи?
2.Якi види рецепторiв ви знаэте?
3. Як здійснюється взаємодія організму з зовнішнім середовищем?
4. Що являє собою аналізатор? Скласти схему на дошці.
ІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Розповідь. “ З усіх органів чуттів людини око найвищий дар і чудовий витвір природи. Поети оспівували його, філософи прославляли, а фізики намагалися наслідувати йому, як неперевершеному зразку оптичних приладів. М.Горький писав: “ Нічого не може бути страшніше, ніж лишитися зору. Це забирає у людини 9/10 світу. Це дійсно, тому що 90% інформації дає нам “сонячний орган” око. Саме по собі око це шедевр приладобудування. Навіть неозброєним оком людина побачить свічку на відстані 30 км.
Бесіда про еволюцію світлосприймання: тропізми, настії, таксиси, органи світлосприймання у різних тварин.
Формулювання теми, мети та завдань уроку.
- яке значення зору у житті людини?
- яке ж значення зору для трудових процесів?
- яке естетичне значення зору? http://pti.kiev.ua/uploads/posts/2010-01/1264617620_organu-chuvstv.jpg
- яке значення зору для мови, письма, малювання?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
2.Будова ока, оболонки.
3.Допоміжний аппарат ока.
4.Демонстрація презентаціі про будову ока.
ІV. Осмислення об*єктивних зв*язків і взаємозалежностей у вивченому.
Виконання лабораторної роботи і заповнення таблиці, яка спроектована на інтерактивну дошку.
V. Узагальнення і систематизація знань.
1.Учні попарно складають сенкени
(Сенкени можна складати використовуючи таку форму
Тема(іменник)-
Опис(два прикметники)-
Д ія( три д іэслова)-
Ставлення(чотири слова)-
Перефразування сутност і(одне слово)- )
2.ПІсумки уроку.
VІ. Домашнэ завдання.
А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать | |||
39288. | Односвязные списки | 131.45 KB | |
Пользователь вводит информационные поля в массив структур. Условия для обработки – поиск элементов списка по значению одного из полей, вывод информационных полей структур Описание структуры для формирования списка приведено в следующем пункте. | |||
39291. | Изготовление железобетонных подкрановых балок | 274.58 KB | |
Эффективность применения бетона в современном строительстве в значительной мере определяется темпами производства железобетонных изделий. Решающим средством ускорения твердения бетона в условиях заводской технологии сборного железобетона является. тепловая обработка сборного железобетона является. На тепловуюобработку расходуется до 70 всей тепловой энергии на производство сборного железобетона. | |||
39292. | Технология изготовления железобетонных плит | 458.5 KB | |
Для производства изделия назначим следующий тепловой режим: Предварительная выдержка 2 часа; Подъем температуры 3 часа; Изотермическая выдержка 5 часов; Время охлаждения 2 часа. Качественную характеристику скорости изменения температуры тела при неустановившемся режиме учитывают критериальным комплексом Фурье: где продолжительность нагрева охлаждения ч; R определяющий размер изделия м; a коэффициент... | |||
39295. | Технология изготовления трехслойных стеновых панелей | 667 KB | |
Качественную характеристику скорости изменения температуры тела при неустановившемся режиме учитывают критериальным комплексом Фурье: 1 где продолжительность нагрева охлаждения ч; R определяющий размер изделия м; a коэффициент температуропроводности м2 ч; 2 где коэффициент теплопроводности материала Вт м С для твердеющего бетона =25 Вт м С; ρ плотность бетона кг м3 с теплоемкость материала кДж кг С кДж кг С 3 где сцпщвм... | |||
39296. | Анализ точности грейферного механизма | 925.5 KB | |
АНАЛИЗ ТОЧНОСТИ ГРЕЙФЕРНОГО МЕХАНИЗМА ОПРЕДЕЛЕНИЕ ОШИБКИ ПОЛОЖЕНИЯ ПЛЕНКИ ГРЕЙФЕРНОГО МЕХАНИЗМА МЕТОДОМ ПРЕОБРАЗОВАННЫХ МЕХАНИЗМОВ Учет погрешности звена 1 Переносим с первого листа на третий пять рабочих положений грейферного механизма. Имеем для преобразованного механизма векторное уравнение скоростей: где направлена параллельно плоскости BB параллельно АО1 а перпендикулярно AB. Далее строим план скоростей для рабочих положений механизма. | |||