53979

Розвиток мовлення. Переказ

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: вчити учня розповідати в усній і писемній формі про те, що бачив, про що читав, що знає, добирати для розповіді найбільш вдалі слова, удосконалювати навички використання іменників різних відмінків у зв’язному мовленні.

Украинкский

2014-03-05

57.5 KB

0 чел.

Інтегрований урок української мови, Я і Україна. (5 клас, допоміжня школа, індивідуальне навчання).

Тема. Розвиток мовлення. Переказ.

Мета: вчити учня розповідати в усній і писемній формі про те, що бачив, про що читав, що знає, добирати для розповіді найбільш вдалі слова, удосконалювати навички використання іменників різних відмінків у зв’язному мовленні;

          розвивати мислення, пам’ять, мовлення учня;

          виховувати любов до природи.

Обладнання: малюнок із зображенням вовка, дидактичний матеріал.

Тип уроку: вивчення нової теми.

Хід уроку.

  1.  Організаційний момент.
  2.  Психологічний настрій учня.
  3.  Хвилинка спостережень
  •  Що можна сказати про погоду сьогодні?
  •  Який зараз місяць?
  •  Які зимові місяці ти знаєш?
  •  Що тобі відомо про назву місяця лютий?
  •  Які зимові свята ти знаєш? (Новий рік, Різдво, Микола, Масляна).
  1.  Основна частина
  2.  Повідомлення теми й завдань уроку.
  •  Сьогодні на уроці ми будемо писати переказ про вовка.
  1.  Формування вмінь, знань і навичок.
  •  Відгадування загадок

А) По полю гасає, овечок хапає. (вовк)

Б) Коли я голодний,

Мені не попадай,

Я клацну зубами,

І з’їм – так і знай. (вовк).

  1.  Бесіда.
  •  Вовк – російською мовою – волк. Хижий звір, схожий на собаку. Але собака – друг людини, а вовка людина вважає своїм ворогом. Довжина вовка від кінчика носа до кінчика хвоста дорівнює 2 метрам, маса до 45 кг. Вовка називають сірим, але в літку він рудуватий, а вздовж хребта тягнеться чорна смуга.
  1.  Розглядання малюнка із зображенням вовка.
  •  Чи бачив ти вовка? Якщо так, то де? (зоопарк)
  •  Який зовнішній вигляд має вовк?


  1.  Фізкультхвилинка.

Дружно в ліс ми всі пішли

Скільки тут грибів знайшли!

В кошики ми їх збирали,

Доки повними не стали.

Ще й побігали там трішки,

Натомили свої ніжки!

Поверталися бадьорі,

А про це вже знали в школі.

  1.  Повідомлення учня.
  •  Де живе вовк?

Широко поширено уявлення про вовка, як про лісового звіра. Про те в суцільних лісових масивах вовки не селяться; їм подобаються відкриті простори, де їм легше нападати на здобич. Вовки взимку ведуть бродяче життя, виходячи на пошуки здобичі в сутінки і ночами. Вдень вони ховаються в хащі чагарників і по ярах.

  1.  Розвиток мовлення.
  •  Робота з прислів’ям.
  •  Великій череді вовк не страшний.
  •  Вовка в плуг, а він глядить у луг.
  •  Вовк лисиці не рідня, та повадка одна.
  •  Чому так говорять?
  •  Боїться мов вовк вогню. (дуже боїться)
  •  Голодний як вовк. (дуже голодний)
  •  Живе як вовк (про людину, яка живе на безлюдді).
  •  Читання вчителем тексту.

Вовк.

Широко поширення уявлення про вовка, як про лісового звіра. Про те в суцільних лісових масивах вовки не селяться, їм подобаються відкриті простори, де їм легше нападати на здобич.

Вовки полюють на оленів, лосів, корів, куріпок і тетеруків, при нагоді переслідують зайців, а коли не має живої здобичі, не гидуватимуть і падаллю. Вовки полюють не по одинці, а спільно. Вони бродять звичайно невеликими зграями по 10-15 особин, куди входять, окрім старих вовка і вовчихи, їх діти з останнього і торішнього виводків. Спільні зусилля приносять їм успіх в переслідування і ловлі здобичі. Хоча у вовків не має постійного притулку, для виведення дитинчат вони влаштовують лігво у хащах поблизу води. Проте бували випадки, коли лігво знаходили біля лісової дороги і навіть близько будов.

У квітні – травні у вовчихи народжуються 4-6 сліпих вовченят, покритих буро-сірим пухом. Вони схожі на лисенят, але відрізняються від них сірим кольором кінчика хвоста (у лисенят він білий). Через 1,5-2 тижні вовченята прозрівають. Тижнів 2 вовчиха невідступно знаходиться при дитинчатах, зігріваючи їх своїм тілом. Цей час вовк приносить вовчисі їжу. Приблизно до 1,5 місяця вовченята харчуються молоком матері. Коли дитинчата підростають, обоє батьків починають здобувати їм корм. У віці 2-3 місяців вовченятам вже необхідне м’ясо. До осені батьки разом з вовченятами, що підросли переходять на кочовий спосіб життя. До складу їх зграй входять також молоді вовки останнього та торішнього виводків. Вовче завивання здається однотипним звучанням, але насправді воно різне і служить для зграї засобом інформації про знайдену здобич, наближення небезпеки і інші важливі події.

                          

  •  Переказ тексту за планом.

План.

  1.  Як виглядає вовк.
  2.  Де живе.
  3.  Чим живиться.
  4.  Як живе.
  •  Самостійний запис тексту.

(Учитель нагадує про необхідність дотримування абзаців, під час самостійної роботи допомагає учню, відповідає на можливі запитання).

  1.  Підсумок уроку.

Запитання до учня:

  1.  Що нового ти дізнався на уроці?
  2.  До яких тварин відноситься вовк? (Дикі, хижі).
  3.  Домашнє завдання.

Намалювати вовка.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

58814. КУЛЬТУРА ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ V-XV СТОЛІТЬ. СПІВАНА ІСТОРІЯ 220 KB
  Вступне слово вчителя. Слово вчителя. Слово вчителя. Навчання ми почали з тривіуму або предметів про слово граматики риторики і діалектики.
58815. Кровообіг і лімфообіг 844.5 KB
  Кровообіг це безперервний рух крові по кровоносних судинах зумовлений роботою серця. Повідомлення учня Еволюція кровоносної системи і серця хребетнихâ таблиця Еволюція кровоносної системи Відмітити що вперше кровоносна система зявилась у Кільчастих червів а серце у Молюсків. Розглянути особливості будови кровоносної системи і серця у риб земноводних плазунів птахів ссавців. Учні відзначають що з будовою серця повязана температура тіла.
58816. Давня Індія та Китай 111 KB
  Варто нагадати вихованцям щоб вони фіксували протягом уроку нову інформацію що відповідає на запитання поставлені на початку уроку. Закріплення вивченого матеріалу Повертаємося до таблиці яку складали на початку уроку.
58817. Фізико – географічне положення України. Крайні точки і розміри території. Розташування території України стосовно годинних поясів 354 KB
  Мета: визначити особливості положення України стосовно годинних поясів; показати різницю між поясним і місцевим часом на території України; закріпити вміння орієнтуватися в поняттях поясний місцевий літній декретний час...
58818. Розробка циклу уроків з теми «Системні утиліти» 539 KB
  Компютерні віруси. Під час роботи з інформацією на компютері можуть виникати такі проблеми: збій роботи під час читання або записування файлів на дискету; виникнення помилок у файловій структурі при некоректній роботі з технікою та програмами; уповільнення роботи компютера через невпорядкованість даних на жорсткому диску. ВАМ ПОТРІБНО: дати визначення операції; розібратися що відбувається на диску під час виконання операції; зясувати як запустити потрібну програму; визначити які недоліки в роботі компютера усуває задана...
58820. Українське відродження (кінець ХVIII – перша половина ХІХ ст.) 153.5 KB
  У межах цієї теми учні знайомляться з багатовіковими державотворчими традиціями українського народу. Але у процесі проведення уроку за темою у вчителя виникають певні труднощі: фрагментарність знань які учні отримують через брак часу...
58821. Урок ґендерної грамотності 92 KB
  Мета уроку: ознайомити учнів: з поняттями: ґендер ґендерна рівність ґендерна рівноправність; з міжнародними правовими документами про рівноправність жінок і чоловіків; з становищем жінок в різних державах та ставленням до ролі жінки...
58822. London sightseeing tour 115 KB
  Bank of England, Buckingham Palace, Big Ben, British Museum, bury C: crown, church, Covent Garden, column, Changing the Guards F: financial, fashionable, fortress, famous H: Houses of Parliament, Horse Guards, Hyde Park, House of Lords, House of Commons