54062

Пригоди веселих кошенят

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Під музичний супровід діти разом із логопедом заходять до музичної зали. Логопед: Доброго ранку доброго дня Хай плещуть долоньки Хай тупають ніжки Хай ротик співає Та сяють усмішки. Піпіпі куди це я потрапила Логопед.

Украинкский

2014-03-07

44.5 KB

0 чел.

Конспект фронтального логопедичного заняття

в середній логопедичній групі

Тема: Пригоди веселих кошенят

Олена Станіславівна Кудряченко,                                                                                      

 вчитель – логопед,

ДНЗ № 27  «Джерельце»

Смілянської міської ради Черкаської обл.

Мета: створювати у дітей позитивний емоційний настрій, заохочувати виразно відтворювати емоційні стани, учити керувати м´язами обличчя, виконувати артикуляційні вправи та вправи на розвиток дрібної моторики з музичним супроводом; закріплювати здібності дітей до образного сприйняття, уміння перевтілюватися; розвивати мовленнєве дихання,закріпити назви кольорів, загальну моторику, координацію рухів, почуття ритму, уміння орієнтуватися у просторі, навички злагодженого співу; продовжувати роботу над використанням на заняттях нетрадиційних прийомів роботи; поширювати знання та виховувати інтерес до спільної праці; поповнити знання дітей про навколишній світ.

Обладнання:фонограми мелодії « Кошенята й кішка»(музика В. Вітліна),«Кішечка»(музика Т.Ломової),аудіозапис української колискової пісні «Котику,котику»,великий іграшковий кіт,невеличкі іграшкові котики,

світлина із зображенням кота та кішки з кошенятами,клубочки кольорових ниток, лялька-немовля в іграшковій колисочці.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Під музичний супровід діти разом із логопедом заходять до музичної зали.

Логопед:

Доброго ранку, доброго дня!

Хай плещуть долоньки,

Хай тупають ніжки,

Хай ротик співає,

Та сяють усмішки.

Розташовуйтеся зручно!

Почнемо заняття дружно!

Діти сідають на стільчики.

До зали вбігає мишка (під музичний супровід), озирається.

Мишка. Пі-пі-пі, куди це я потрапила?

Логопед. Ти потрапила до дитячого садка.

Ми ш к а. А я до школи бігла. Я дуже хочу навчатися і віршик вивчила, ось послухайте.

Малесенька я миска,

Зиву собі в лісу.

В маленьку свою хатку завзди я сьось несу!

— Ну, як, вам шподобалося?

Логопед. Ой, мишка, щось я тебе зовсім погано розумію. Ти не-вимовляєш багато звуків та говориш дуже швидко... Ти б спочатку попрацювала над чіткою вимовою.

Мишка. А як це? Де цього можна навчитися?

Логопед. Я запрошую тебе на наше заняття, у світ чарівної мови. А наші діти тобі допоможуть — підкажуть, що для цього треба робити.

— Діти, а які вправи ми виконуємо для того, щоб красиво розмовляти? (Вправи з язичком, з пальчиками, дихаємо красиво, танцюємо, співаємо.)

Мишка. Ой, як цікаво! Але дузе вазко...

Логопед: Не сумуй, мишко. Якщо виконувати вправи, твій язичок стане вправним, як у наших діточок.

Звучить музика, мишка бігає залою, нервує, обнюхує куточки.

— Ой, мені здається, що десь неподалік кішка!

Логопед. Не бійся, мишко. Кішки бувають різні. Є й дуже добрі.

Мишка. Але я таких не зустрічала.

Логопед. А ось подивися, наші діти зараз перетворяться на кошенят — веселих та кмітливих, а я на маму-кішку.

Діти сідають на стільчики навпроти дзеркала та разом з логопедом наносять собі ватними палочками грим з чорної фарби — ніс та вусики (прийом арттерапії).

Логопед

Цілий день матуся-кішка вчила кошенят,

Кожен котик у матусі був вусат.

Вишукує дітей-кошенят у коло, гладить по голівці, промовляючи (психогімнастика):

Котик Тарасик — найспритніший,

Котик Сергійко — найбіліший,

Котик Вова — найвусатіший,

А киця Ілона — дуже пухнаста,

Киця Оленка — найграйливіша,

Киця Настя — зовсім смілива,

Котик Денис — трохи лінькуватий...

Мої дітки-кошенята, мишку ви не ображайте, з нею ви співайте, танцюйте та грайте.

Музично – руховий етюд «Киця»

Діти шикуються в коло на відстані близько 0,5 метра один від одного.

Логопед:

 Чуткі у киці вушечка

На лапках є подушечки

І тому кицюня –кішка

Тихо й м'яко ходить пішки.

Діти рухаються у ритмі музики, імітуючи ходу кошенят.

Логопед: А зараз, мишко, ми покажемо тобі, які вправи з язичком ми робимо.

Рухлива гра з елементами артикуляційної гімнастики « Котик»

Котик наш уже проснувся

(малята сідають на коліна)

Солоденько потягнувся,

(Потягуються,відводячи руки назад – у сторони)

Спинку Мурчик вигинає,

(спираються долонями на підлогу, вигинають спину й прогинаються у попереку)

Солоденько позіхає.

( Вправа «позіхання»: злегка посміхаються, відкривають ротик і утримують його відкритим впродовж 5-10 секунд, так само повільно закривають рот.

Язичком, коточок, діти,

Вміє хутро добре мити.

( Вправа «Язичок»: посміхаються, відкривають ротик, кладуть язик на нижнюю губу і виконують ним рухи вгору та вниз, торкааючись то верхньо, то нижньої губи)

Миє язичком наш котик

собі лапки і животик

(Діти,сидячи на колінах, повертають голову вниз – у сторонни й імітують облизування язичком шерсті)

Як умився Мурчик  - хутко.

(Підводяться).

То мерщій майнув на кухню.

(Пересування легким бігом навшпиньках.)

Чим тут смачно пахне зранку?

(Вправа «Носик».Короткі енергійні вдихи носом. Видих довільний, з повертанням голови праворуч –ліворуч).

Час вже братись до сніданку!

(Вправа «Зубки»: стискають зуби, губи трохи відкриті та розтягнені у посмішці.

Логопед:малята, давайте покажемо мишці, як по-різному  м'явкають кошенята.

Гра – звуконаслідування « Пригоди кошенят»

Вміють наші кошенята

мамі голос свій подати.

Як матусю загубили -

Дуже лячно нявкотіли.(діти промовляють няв-няв жалібним, боязким тоном).

Наші котики грайлиі,

І цікаві, пустотливі,

Голосочки в них тоненькі,

Та бадьорі, веселенькі.

( звуконаслідуваня виконується веселим, радісним голосом).

Якось кошеняткам зранку

захотілося сметанки.

Як сметанки забажали

То вимогливо нявчали.

(звуконаслідування виконується у прохальній,вимогливій інтонації).

За провину мама й тато

насварили кошеняток.

Чутно цілий день, малята,

Нявкання їх винувате.

(діти виконують звуконаслідування винуватим тоном).

Логопед. Ну як, мишко, сподобалися тобі мої кошенята?

Мишка. Так, ці кошенята мені подобаються, вони зовсім не страшні.

Логопед. А ще вони дуже грайливі. Давайте всі разом будемо грати та стрибати.

Дидактична гра «Кошик з клубочками»

Мишка знаходить ниточки  розкидані по підлозі, а діти знаходять клубок відповідного кольору, намотують нитку на клубок, називають колір клубка і грають в рухливу гру«Кошенята й кішка».

Гра на слухове сприйняття «Хто як нявчить»

Логопед показує дітям світлину із зображенням кота та кішки з кошенятами.

Кіт –коток, це кожен знає-

Теж родину власну має.

В цій сім'ї, як і годиться,

Є дорослі і малята:

Тато кіт і мама киця,

Ще й дитятка кошенятка.

Котик сам нявчить поважно,

Кішка – лагідно й ніжненько,

А пухнасті кошенятка

Тихо нявкають, тоненько.

Логопед: Розбешкетувались наші котики грайливі, не дають заснути маленькій лялечці Оленці. Давайте заспіваємо  колискову, щоб вона заснула. Діти виконують колискову під музику з відповідними рухами.

Мишка в цей час колише колиску.

Ой ти, коте, не гуди.

Спить дитина. не збуди.

Дитяточко маленьке.

Воно спати раденьке

Дитяточко малесеньке

Воно спати радесеньке.

Логопед:

На заняттях в нашій групі

Вчимось красиво говорити,

Всі звуки правильно творити.

Ми виправляємо вимову

Та розвиваєм власну мову,

Ми язичка свого тренуємо,

Вірно дихаємо й чуємо.

Наш слух ми добре розвиваємо,

Танцюєм та в логоритмічні ігри граємо!

Мишка. Скажу правду, трохи важко, але цікаво!

Логопед:

Не так важко, як здається,

Треба тільки працювати.

І тоді, як всі навколо,

Зможеш гарно розмовляти!

Мишка дякує дітям і прощається,заняття закінчується.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

24244. Влияние электромагнитных излучений коротковолнового частотного диапазона на рост злаковых культур» 3.71 MB
  Увеличивая производство зерна, можно успешно решить зерновую проблему, обеспечить население разнообразными продуктами питания, повысить продуктивность животноводства, создать необходимый государственный резерв зерна и обеспечить продовольственную безопасность страны.
24245. Особенности работы PR-структур в условиях кризиса 30 KB
  Для этого в компании должен быть заранее подготовленный список возможных проблем и план действий в случае кризиса. Кризисный PR план должен быть составной частью кризисной программы организации и может включать следующие элементы: возможные сценарии развития ситуации ответственные лица с четким распределением ролей и место сбора кризисной рабочей группы список контактов вне компании которые могут пригодиться в кризисной ситуации заранее заготовленные заявления и шаблоны прессрелизов Сама проблема – не кризис СМИ катализатор который...
24247. Разработка и реализация PR-акций 24.5 KB
  Разработка и реализация PRакций Главное отличие PRакции от PRкампании в том что PRакция НЕ носит комплексного характера. Тем не менее разработка PRакций большинства компаний состоит в следующем: 1. Постановка общей цели: опираясь на результаты анализа можно сформулировать общую цель проведения PRакций. Это один из ключевых компонентов в разработке PRакций.
24249. Разработка и реализация PR-акций 26 KB
  Тем не менее разработка PRакций большинства компаний состоит в следующем: 1. Постановка общей цели: опираясь на результаты анализа можно сформулировать общую цель проведения PRакций. Это один из ключевых компонентов в разработке PRакций.
24250. Как поддержать развитие способностей одарённого ребенка в школьных условиях 50.96 KB
  Ребёнок рождается одаренным от природы разными талантами. Уже в детском саду проявляются его пристрастия. Он(а) может часами кружиться в танце, напевая себе под нос только ей(ему) слышимую незамысловатую мелодию. Или сосредоточенно лепить из пластилина замок, или рисовать (например, цветы, полянку и озеро).
24251. Художественная литература 16.43 KB
  Художественная литература - могучее действенное средство умственного нравственного и эстетического воспитания детей. Произведения литературы дают образцы русской литературной речи.
24252. ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЗДОРОВЬЕСБЕРЕГАЮЩИХ МЕТОДИК ПО РАЗВИТИЮ ОБЩЕЙ И МЕЛКОЙ МОТОРИКИ В РАБОТЕ УЧИТЕЛЯ-ЛОГОПЕДА 61 KB
  В настоящее время увеличилось количество детей имеющие различные нарушения речи от НПОЗ (нарушения произношения отдельных звуков) до тяжелых нарушений речи – ОНР осложненной дизартрией. Эти данные подтвеждаются после проведения ежегодного мониторинга развития речи у детей дошкольного возраста - воспитанников детского сада.