54072

Логопедичне заняття. Осіння лісова галявина

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Логопедичне заняття Вид. Виховувати вміння слухати вказівки логопеда. Логопед. Діти а зараз давайте пограємо в гру З якого дерева листочок Логопед показує дітям листочок а діти називають.

Украинкский

2014-03-07

210.5 KB

11 чел.

Тип. Логопедичне заняття

Вид. Фронтальне

Тема. Осіння лісова галявина

Мета. Вчити дітей знімати напруження м’язів за допомогою контрастних вправ, розвивати м’язи обличчя; розвивати фізіологічне дихання, артикуляційну, загальну і дрібну моторику, зорову увагу та пам’ять, ритмічне відчуття, чітко координувати свої дії з віршованим текстом. Закріпити знання дітей – з якого дерева, який листочок. Виховувати вміння слухати вказівки логопеда.

Обладнання. Осінні листочки (берези, клена, тополі, дуба, липи) – по двоє на кожну дитину; іграшки – ведмедик з кошиком ягід, лисиця з козубом, зайчик з кузовком, їжачок з глиняним горщиком, кріт з кухлем, качка із цеберкою; музичний супровід за бажанням, пісня про осінь за програмою музичного керівника.

                                   Хід заняття

1. Динамічна вправа «Прогулянка» (авторська  розробка)

Один, два, три, чотири, п’ять –                    Звичайна ходьба

В ліс підемо погуляти,

Там зустрінемо ми звірів

Поспілкуємося з ними.

Зайчика зустрінемо

Разом з ним пострибаємо                       Стрибки на носках  

А ось великий їжачок                               Ходьба на п’ятах

Ягідки шукає

І ведмедик наш ласунчик                   Ходьба на внутрішній  

Їх теж полюбляє.                                           стороні стопи

2. Дихальна вправа. «Вітерець» (авторська розробка)

Дує легкий вітерець – ф-ф-ф-ф-ф-ф-ф-ф

І качає так листок – ф-ф-ф-ф-ф-ф-ф-ф-ф

                                           Видих спокійний, ненапружений

Дує сильний вітерець – ф-ф-ф-ф-ф-ф-ф

І качає так листок – ф-ф-ф-ф-ф-ф-ф-ф-ф

                                                                 Активний видих

Дує вітерець, гойдаються листочки й співають свої пісеньки.

Осінні листочки на гілочках сидять,

Осінні листочки дітям говорять:                   Співають хором

Березовий – о-о-о-о-о-о-о

Кленовий – е-е-е-е-е-е-е-е

Горобиновий – и-и-и-и-и-и

Дубовий – у-у-у-у-у-у-у-у

Тополиний – і-і-і-і-і-і-і-і.  

3. Танок з листочками(на вибір)

4. Пальчикова вправа «Осінній букет» (авторська розробка)

Один, два, три , чотири, п’ять                      Згинати по черзі     

Будемо листочки збирати                                             пальці:

Листя берези,                               великий, вказівний, середній,

Листя тополі,                                            безіменний, мізинець

Листочки дуба,                               Стискати й розтискати

Листочки клена,                                      кулачки. Витягнути

Листочки горобини.                                     вперед долоньки

Ми листочки всі зберемо

І мамі букет подаруємо.

І пісню осінню мамі подаруємо.

5. Пісня про осінь ( на вибір)

6. Логопед. – Діти, а зараз давайте пограємо в гру «З якого дерева листочок»

Логопед показує дітям листочок, а діти називають.

7. Динамічна вправа (на стільчиках)

Логопед використовує іграшку лисички і ведмедика. Стільчики розставлені по краєчку килимка, а діти знаходяться в середині килима.

Повільно йшов ведмідь додому                              Ходьба на   

і ніс великий кошик ягід                          внутрішній стороні

заморився він – присів                                                  стопи    

солоденьких ягідок поїв

Сидячи  на стільці, витягнути ноги вперед, витягнути носки ніг, згинати в гомілковостопному суглобі

Бачить біжить Лисичка – сестричка

З кошиком пустим

Та говорить йому:

Пригости, Мішаня,

Любчику, ти мій!

Ведмедик не жадібний.

Він з радістю почастував Лисичку – красуню.

Пригощайся, кума,

Кошик  ягід назбирав, я, недарма

Разом ягідок з’їмо

Та масаж з тобою зробимо.

8. Масаж «Лисичка» ( авторська розробка)

Рухи виконують відповідно тексту

Вранці Лисонька проснулась

Лапкою вправо потягнулась,

Лапкою вліво потягнулась,

Сонцю ніжно усміхнулась.

В кулачок всі пальці зжала

Розтирати всі лапки стала –

Вушка, лапки, ніжки, хвостик

І все разом підемо в гості.

В гості підемо до зайця.

(Логопед використовує іграшку зайчика)

9. Фізкультхвилинка. Виконуємо рухи відповідно до тексту

Зайчик сірий умивається

Певно, в гості він збирається.

Вимив носик, вимив ротик

Витріпав і вимив хвостик,

Вимив він обидва вуха

Й рушником їх витер сухо.

Свої він вуха показав

Посміхнувся і уважним став.

Раптом пролунало фиркання (логопед використовує іграшку їжачка)

- Так це ж Їжачок.

10. Масаж обличчя «Їжачок»

Із кустод, з горщиком із глини

Показався їжачок

Як не дати йому ягід

Має він багато колючок.

Жа-жа-жа- ми знайшли в лісі їжака

(легенько торкаючись пальцями, провести по чолу 7 разів)

Ужа-ужа-ужа- попереду велика калюжа

(провести по щоках 7 разів)

Жок-жок-жок- надінь, їжак, чобіток

(кулачками робити масаж крил носа)

Логопед показує іграшку крота

Тут з’явився усатий Кріт

Весело мандруючи

Ягідок почув він дух

Ніжками крокуючи.

11. Мімічна вправа

Показуємо, як Кріт жмуриться на сонечку, принюхується, облизується, просить у Ведмедика малинки, дякує, пригощається.

Логопед показує іграшку качки

Прилетіла навіть Качка

Із цеберкою пустою

А Мішаня і її пригостив з радістю.

Логопед. – Діти, скажіть мені, будь ласка, а що роблять з ягід?

Діти. Варення.

12. Артикуляційні вправи

1. Вправа «Подуємо на варення». Витягнути губи вперед трубочкою, як при звуці [в], і зробити тривалий видих.

2. Вправа «Смачне варення» (для зміцнення м’язів язика, розвитку його рухливості, вироблення широкої передньої частини язика). Рот відкритий. Губи в посмішці. Широким переднім краєм язика облизати верхню губу, роблячи рух язиком зверху вниз, потім втягнути язик в рот, до центра піднебіння. Стежити, щоб язик не звужувався, при втягуванні його бічні краї сковзали по кутніх зубах, а кінчик язика був піднятий. Губи не натягуються на зуби, нижня щелепа не «підсаджує» язик нагору – він повинен бути нерухомим.

13. Рефлексія заняття

Логопед. – Наша подорож підійшла до кінця.

Мандрували ми весь день                         Крокують по колу

Треба поспішати

До дитячого садка

Йдуть усі малята.

Логопед дає оцінку діяльності кожного із дітей.

                                                                            


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

22268. НАРУШЕНИЯ КРОВООБРАЩЕНИЯ. Тромбоз 42.5 KB
  Неблагоприятный: септический аутолиз тромба – рассасывание тромба под действием микробов что опасно сепсисом и кровотечением отрыв тромба – тромбоэмболия которая может привести к инфаркту. Значение: тромбоз может привести к нарушению кровоснабжения органа и развитию инфаркта гангрены. ТЭЛА может привести к красному инфаркту легкого или к внезапной смерти. ИНФАРКТ Определение: инфаркт – это сосудистый ишемический некроз который возникает вследствие прекращения...
22269. Некроз. Патогенетические формы 33 KB
  Этиологические формы: токсический некроз – эта форма встречается при действии на ткани организма токсинов яды биологи ческой природы токсины палочки дифтерии бактерий или химической природы кислоты щелочи. травматический некроз – этот некроз возникает при действии сильных физических факторов высокие или низкие температуры электроток. сосудистый некроз – связан с острым нарушением кровоснабжения органа или ткани.
22270. Влияние внутренней среды на разработку и реализацию управленческих решений 229.5 KB
  Внутренняя среда организации – эта та часть общей среды, которая находится в пределах организации. Она оказывает постоянное и самое непосредственное воздействие на различные аспекты функционирования организации, в том числе на процесс разработки и реализации управленческих решений
22271. Социально–экономическое положение Шпаковского района Ставропольского края 192 KB
  Цель данного курсового проекта – охарактеризовать социально – экономического положение Шпаковского муниципального района не только с экономической стороны, но и со стороны туристской деятельности, а также предложить проект по реализации туристского потенциала Шпаковского района.
22272. Сушарка розпилювальна дискова для зневоднення бульйону пташиного 1.95 MB
  Вологу з матеріалів можна видалити різними способами: механічним, фізико-хімічним та тепловим. При механічному способі вологу відтискують у пресах або центрифугах. Фізико-хімічний спосіб ґрунтується на застосуванні вологовідбірних засобів і використовується переважно в лабораторній практиці.
22273. ОСТРЫЕ ПНЕВМОНИИ 37.5 KB
  Локализация: Паренхиматозная пневмония воспалительный экссудат в альвеолах Бронхопневмония экссудат в бронхах и альвеолах Межуточная пневмония клеточный инфильтрат в строме легкого. Вид экссудата: Серозная пневмония Серознолейкоцитарная Гнойная Фибринозная крупозная Геморрагическая Серозногеморрагическая. КРУПОЗНАЯ ПНЕВМОНИЯ Определение. Крупозная пневмония – острое инфекционноаллергическое заболевание с поражением целой доли легкого долевая пневмония фибринозным экссудатом в альвеолах паренхиматозная...
22274. ПАРЕНХИМАТОЗНЫЕ ДИСТРОФИИ (ПД) 27.5 KB
  Гиалиновокапельная дистрофия Определение: это тяжелая необратимая белковая паренхиматозная дистрофия при которой в цитоплазме появляются крупные капли похожие на гиалин. Гидропическая дистрофия Определение: это тяжелая необратимая белковая паренхиматозная дистрофия характеризующаяся появлением в клетке вакуолей наполненных жидкостью. При резко выраженной дистрофии клетки похожи на баллон – это баллонноя дистрофия. Роговая дистрофия Определение: эта дистрофия характеризуется образованием большого количества рогового вещества в ороговевающем...
22275. Самодержавие и реформы в России во второй половине XIX, в начале XX века 284 KB
  Первые шаги к отмене крепостного права в России были сделаны императором Александром I в 1803 году изданием Указа о вольных хлебопашцах, в котором прописан юридический статус отпускаемых на волю крестьян.
22276. СМЕШАННЫЕ ДИСТРОФИИ (СД) 39 KB
  НАРУШЕНИЯ ОБМЕНА ХРОМОПРОТЕИДОВ Хромопротеиды или эндогенные пигменты делят на три группы гемоглобиногенные ферритин гемосидерин билирубин гематоидин гематины порфирин. Нарушения обмена гемоглобиногенныз пигментов В норме при распаде эритроцитов гемоглобин превращается в пигменты красящие вещества: ферритин гемосидерин билирубин При патологии изза усиленного гемолиза распад эритроцитов могут образовываться новые пигменты: гематоидин гематины порфирины. Среди нарушенного обмена...