54073

Звук "ш". Лісова школа (Старша логопедична група)

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Формувати в малят уявлення про навчання в школі ознайомити із звуком ш акустичною характеристикою; закріпити вміння ділити слова на склади визначати звук який найчастіше звучить у вірші аналізувати слово з допомогою звукових фішок пригадувати слова зі звуком ш ; узгоджувати числівники з іменниками в орудному відмінку; розвивати фонематичні процеси слуховий контроль. Обладнання: фішки для звукового аналізу шишкикартинки картинки з предметами у множині іграшка Лунтик...

Украинкский

2014-03-07

1.38 MB

4 чел.

Сенченко Валентина Петрівна,

вчитель-логопед дошкільного навчального закладу №19 м. Сміла Черкаської області

Конспект заняття

ТЕМА: Звук "ш". Лісова школа

(Старша логопедична група)

Корекційно-розвиткова мета:

Удосконалювати емоційну чутливість дітей, учити адекватно реагувати на події і ситуації; викликати радість і задоволення від спілкування з однолітками та казковими персонажами.

Формувати навички уяви та фантазії, спонукати дітей творчо використовувати можливості лічильних паличок, розвивати дрібну моторику рук. 

Виховувати естетичні почуття, цікавість до художнього слова, виховувати бажання та потребу навчатися у школі, бути сумлінними, старанними, добре вчитися.

Формувати в малят уявлення про навчання в школі, ознайомити із звуком "ш", акустичною  характеристикою; закріпити вміння ділити слова на склади, визначати  звук, який найчастіше звучить у вірші,  аналізувати слово з допомогою звукових фішок, пригадувати слова зі звуком "ш"; узгоджувати числівники з іменниками в орудному відмінку; розвивати фонематичні процеси, слуховий контроль.

Обладнання: фішки для звукового аналізу, шишки-картинки, картинки з предметами у множині, іграшка «Лунтик», подушки, обручі, бейджики, кошик з горішками, мобільний телефон, цифри від 1до5, дзвіночок.

Хід заняття

І. Організація дітей.

Логопед. Діти, давайте уявимо себе школярами. Згодні? Але школа у нас буде незвичайна, казкова лісова(Звучить аудіо запис лісових шумів). Ви ким будете у лісовій школі?(Учнями-звірятами, а я вчителем-білочкою). Ви яким звірятком хочете бути? (Прикріплюємо бейджики).

Я пропоную вам кожному обрати, з ким ви будете в лісовій школі дружити.

- А зараз зігріємось відплескуванням ритмічного малюнку лапками (Фонематична вправа «Ехо» - ІІ-ІІ-ІІ-І).

- Молодці, сідайте, починаємо урок.(Сідають на подушечки)

- Послухайте вірш і визначте звук, який звучить найчастіше

 Шепче вітер: "Ша-ша-ша!

 Шубку білочка знайшла!"

 Шелестить трава похила:

"Шубку білочка купила!"

Шепчеш ти і вірю я:

"Шубка в білочки своя".

(Пропоную дітям відповісти на запитання: про кого розповідалося в вірші, що білочка знайшла, яка шубка у білочки взимку).

- Так, звук "ш".

ІІ. Основна частина.

1. Повідомлення теми та завдань заняття. Мотивація.

Звірята, щоб навчитись читати, потрібно правильно вимовляти всі звуки. Тому сьогодні в нашій лісовій школі ми ознайомимось з звуком "ш", навчимось впізнавати його у словах,  і в кінці уроку будемо знати багато слів з цим звуком.

2. Акустична характеристика звуку "ш".
Звук "ш" ― це голосний чи приголосний звук? Чому? Твердий чи м’який?
- А ще який це звук,  чому?
( Глухий).
Отже, звук "ш" твердий, глухий приголосний звук.

3. Гра "Впізнай звук "ш" в іменах дітей!"
Якщо почуєте в іменах хлопчиків та дівчаток звук "ш" ― плесніть один раз в долоні:
Микола, Сашко, Маринка; Даша, Сергій, Наташа; Данило, Денис, Мишко.

4. Тренувальна вправа.

Звірята, подивіться, які гарні ялинки у нашому лісі. Сергійко, як називаються плоди, які виросли на ялинці? Підійдіть до ялинок, зірвіть ту шишку, на якій є картинка, в назві якої є звук «ш».  Покладіть картинку на парту, визначте  кількість складів і поряд покладіть відповідну цифру.(Пропоную 3-4 дітям назвати свої картинки і визначити кількість складів).

5. Фоногімнастика.
- Дерева  шумлять - ш-ш-ш
- Накачуємо колесо - ш-ш-ш   
- Поїзд їде і зупиняється - ш-ш-ш

6. Дзвінок на мобільний телефон.
- Діти, відгадайте, хто до мене телефонував?
Балакуча скрекотуха
Все почує, все підслуха.
Ліс швиденько облетить
І про все розкаже вмить.

- Так, це сорока. Які слова допомогли відгадати загадку?

- Сорока повідомила, що в лісі заблукав Лунтик. Знаєте такого героя мультфільму?
- Лунтик прийшов до нашої школи за допомогою. Хоче навчитись викладати фішками схему слова.
(Діти викладають схеми слів душ, шуба).

7. Гра "Підстав звук "ш".

А ще Лунтик в словах загубив звук "ш" і не знає, як правильно вимовити слова. Ну що ж, Лунтик, слухай.
         … апка, …ахи, …околад, …турвал, …офер, …евченко, …алик, …ухляда, …уруп, …карпетки, …уліка, …кола, …колярі.

8. Лісова шкільна перерва.

Діти імітують рухи лісових звірів, стрибають як м’ячі, пролазять в  

обручі.

9.Тренувальна вправа.

– Лунтику, наші школярі вміють викладати паличками предмети.
         
Завдання. Діти, в обручах викладіть контурне зображення предмету, в назві якого є звук "ш". Який саме предмет, домовтесь між собою. (Діти викладають, логопед запитує, що виклали. Робота в парах).
         
Лунтик:
- Дякую, школярі, вам за допомогу, я у вас дуже багато чого навчився.
- Діти, давайте пригостимо Лунтика.
- Чим, ти, ведмедику - Максимко, пригостиш Лунтика?
(Я пригощу одним яблуком; а я пригощу сімома горішками; п'ятьма яблуками; вісьмома грушками і т.д.)
- До побачення, Лунтику.

ІІІ. Підсумок.

Діти, з яким ми познайомились звуком?

Пригадайте слова зі звуком "ш".

А може хто знає скоромовку, вірші зі звуком "ш"? (Розповідають скоромовки)

Данилко ─ ведмедику, ким ти сьогодні був? ( Учнем).

А ти, білочко – Аліночко?( Ученицею).

А ви, діти, ким були? (Учнями, школярами).

Логопед. Діти, ви багато запам’ятали слів зі звуком «Ш», вмієте фішками викладати схему слова, відгадувати загадки, допомагати казковим героям. Я переконалась, що в майбутньому ви станете гарними школярами.

Я хочу вас пригостити лісовими ласощами, щоб ви були здоровими і розумними.

(Білочка пригощає звірят лісовими шишками)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

27688. Понятие уголовного права. Предмет и метод уголовно-правового регулирования. Система уголовного права. Соотношение уголовного права с иными отраслями права 38.5 KB
  Понятие уголовного права. Система уголовного права. Соотношение уголовного права с иными отраслями права. Понятие уголовного права как отрасли права.
27690. Понятие, основания и виды освобождения от уголовной ответственности. Специальные виды освобождения от уголовной ответственности, предусмотренные Особенной частью уголовного права 29 KB
  Специальные виды освобождения от уголовной ответственности предусмотренные Особенной частью уголовного права. Освобождение от уголовной ответственности означает отказ от осуждения лица в форме вынесения обвинительного приговора но не отказ вообще от государственного порицания преступления и виновного в его совершении. При освобождении от уголовной ответственности подлежат отмене все меры уголовнопроцессуального принуждения.
27692. Понятие, признаки и значение системы наказаний. Основные и дополнительные наказания. Штраф, порядок и условия его применения 32 KB
  Основные и дополнительные наказания. Из приведенного определения системы наказаний вытекают три главных положения: ее образует предусмотренный уголовным законом исчерпывающий перечень видов наказаний; суд в правоприменительной деятельности обязан придерживаться только этого перечня и не может применять иные наказания; систему образует перечень наказаний классифицируемых в зависимости от степени их тяжести. Виды уголовного наказания расположены в определенном порядке по принципу от менее строгого к более строгому. Принципы на которых...