54079

Зима

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Матеріали: дзеркала на кожну дитину вітрячки сніжинки ілюстрації зими сніжинки чарівна паличка мікрофон предметні картинки музика Моцарта пєса Сніжинки музика до пісні Сніжокпушокавтор не відомий бубон Хід заняття. Сніжинки. Логопед торкається паличкою до кожної дитини повідомляє що вони тепер сніжинки. А тепер мої сніжинки давай подорожувати та про зиму розповідати.

Украинкский

2014-03-07

36.5 KB

0 чел.

Тема. Зима.

Мета. Фізичний розвиток.

Розвивати загальну моторику в логоритмічних та динамічних іграх та вправах. Вчити дітей орієнтуватися в просторі.

Соціально-моральний розвиток

Розвивати комунікативні здібності дітей . Виховувати потребу у спілкуванні з однолітками.

Пізнавальний розвиток.

Розвивати пізнавальні здібності дітей ,здатність аналізувати, виробляти умовиводи щодо змін  в природи, висувати припущення . Стимулювати самостійну активність дітей.

Мовленнєвий розвиток

Розвивати мовне дихання, артикуляційну моторику, діалогічне мовлення. Закріпити вміння чітко промовляти звуки відповідно сигнальним малюнкам; чітко промовляти слова з динамічних і логоритмічних вправ. Вчити дітей називати назву кожного пальця на руці.

Художньо-естетичний розвиток

Розвивати любов до музики; дрібну моторику мязів пальців.

Креативний розвиток

Закріплювати з дітьми теоретичний досвід з лексичної теми «Зима». Надавати можливість дітям самовизначатись, виявляти творчу ініціативу, здійснювати самостійний вибір, приймати свої рішення.

Матеріали: дзеркала на кожну дитину, вітрячки сніжинки, ілюстрації зими, сніжинки, чарівна паличка, мікрофон, предметні картинки, музика Моцарта п’єса «Сніжинки», музика до пісні «Сніжок-пушок»(автор не відомий), бубон

Хід заняття.

  1.  Логоритмічна вправа «До логопеда…»(авторська розробка)

Діти крокують по килимку промовляючи слова з рухами відповідно тексту:

До логопеда ми прийшли.

Звуки різні ми знайшли.

Чітко будемо промовляти:

Слова і речення складати.

Один, два, три, чотири, пять  -                    (діти повертаються у коло і плескають в долоні)

Хочемо все на світі знати!

  1.  Дихальна вправа «Хмарка» (авторська розробка)

Хмарка щічки надуває    

 (діти надувають щічки і утримують повітря до п’яти під рахунок логопеда)

Сильний вітер випускає

Вітерець тихіш стає

Посміхнутися на дає!

Логопед. – Діти, а що з хмарки випадає взимку?

Діти. – Сніжинки.

Логопед. – А чи, хочеться малятам на занятті сніжинками стати?

Відповіді дітей.

Логопед. – Чарівна паличка допоможи малюків сніжинками перетвори.

Логопед торкається паличкою до кожної дитини, повідомляє що вони тепер сніжинки.

Логопед. – А тепер мої сніжинки давай подорожувати та про зиму розповідати.

  1.  Гра «Знайди свій будинок»

Мета.  Розвивати орієнтування в просторі використовуючи предметні малюнки.

Хід.гри: дитині логопед дає малюнок, а дитина повинна знайти такий самий за столомі зайняти своє місце, відповідно малюнку.

  1.  Розвиток дихання.

Дуємо  сніжинки на вітрячку.

  1.  Артикуляційні вправи.

А, де це на пустунчик-язичок?

Заховався за білий тиночок         (зубки разом вправа «Парканчик» утримуємо до пяти)

« Смачне варення»                        (облизуємо верхню і нижню губу)

«Гойдалка»                                      (піднімаємо язичок верх і вниз з напругою)

«Конячка»                                        (клацання язичком в повільному, швидкому темпі)

  1.  Промова звуків подовжено [с][ш][ж][з][р].
  2.  Гра « Веселий бубон»

Мета. Розвивати фонетичний слух за допомогою музичного інструмента.

Хід гри: діти літають, як сніжинки по килимку коли звучить музика, музика затихає діти повинні зупинитися. Крім того музика за звучанням різна, діти повинні орієнтуватися за музичним ритмом(марш(крокують),швидка(біг на носках)…)

  1.  Логоритмічна вправа «Сніжинки» з музикою за пєсою Моцарта «Сніжинки»(авторська розробка). Діти виконують рухи відповідно тексту:

Ми -  сніжинки, ми – пушинки

Покружляли, покружляли.

Посідали, посідали.

Полетіли ми на небо –

Вітерець впіймали                                 (повітря набирають у щічки)

Вітерець пустили –                                 (випускають повітря із щічок)

Голівкою закрутили                                (колові рухи головою)

Ніжками затопали                                   (топають ніжками

Ручками захлопали                                 (плескають в долоньки)

Сніжинка покружляли снігу накидали!

  1.  Логопед – Діти, покажіть , як падає сніжок?
  2.  Логоритмічна вправа На гірці»

Діти показують руками , як падає сніжок і промовляють:

На гірці – сніг, сніг, сніг

Під горою – сніг, сніг, сніг

На ялинці – сніг, сніг, сніг, сніг

Під вербою – сніг, сніг, сніг

А, в барлозі?????

Спить ведмідь. Ви ведмедя не будіть!

  1.  Гра « Мікрофон»

Мета. Розвивати діалогічного мовлення.

Хід гри: логопед пропонує дітям відповідати на запитання:

  •  Чому ж гарно взимку?
  •  А чому погано?
  1.  Рухлива гра «Сніжинки»

Мета. Розвивати загальну моторику, орієнтування у просторі.

Хід гри: на килимку розкладені сніжинки. Кожна дитина займає свою сніжинку «будиночок», коли звучить музика сніжинки літають, а як тільки закінчується музика кожна дитина повинна стати на сніжинку. В процесі гри сніжинки зникають і ми визначаємо найспритнішого.

  1.  Пальчикова вправа .« Наші пальці»(авторська розробка)

Діти виконують вправи пальчиками відповідно до тексту:

Наші пальчики стулялись

Ой! Цікаво що це сталос?

Змерзли? То ж погрієм їх

Вкриєм ковдрою малих                 (розтираємо долоні і пальчики)

Великий пальчик,

Вказівний пальчик,

Середній пальчик,

Безіменний пальчик,

Мізинчик.

  1.  Логоритмічна вправа «Сніжок – пушок» з музичним супроводом і рухами.

По селу тепер щоднини

Крутиться метелиця

Сніг лапатий на долині і на гори стелиться

Приспів:

Ой, сніжок ! ой, пушок!

Сніжно-білий

Від сніжку ми усі посвіжіли.

На санки сідайте, діти,

Всіх зима запрошує

За санками вється вітер сніжною порошею.

Рефлексія заняття.

Логопед. – Чарівна паличка вже чекає сніжинок в дітей перетворює.

  •  Скажіть мені, малята, що з вами трапилося?
  •  Що цікавого було в вашій подорожі?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

19086. Применения наноструктур 2.59 MB
  Лекция 16. Применения наноструктур. Настоящая лекция посвящена рассмотрению конкретных примеров применении различных наноструктур. СВЕТОИЗЛУЧАЮЩИЕ НАНОТРУБКИ В ТЕЛИВИЗОРАХ И ДИСПЛЕЯХ. Углеродным нанотрубкам уже найдено немало применений в том числе в качестве эл...
19087. Общая постановка задачи дискретизации 155 KB
  Лекция № 1. Введение. Общая постановка задачи дискретизации. Цели и задачи курса: данный курс предназначен для освоения базовых понятий теории дискретных сигналов и основных принципов построения систем цифровой обработки сигналов. Курс знакомит с теоретическими о
19088. Выбор частоты дискретизации с помощью функций отсчетов 187.5 KB
  Лекция № 2. Выбор частоты дискретизации с помощью функций отсчетов. Теорема Котельникова: произвольный сигнал непрерывный спектр которого не содержит частот выше может быть полностью восстановлен если известны отсчетные значения этого сигнала взятые через равн
19089. Выбор шага дискретизации с использованием интерполирующих полиномов Лагранжа 181 KB
  Лекция № 3. Выбор шага дискретизации с использованием интерполирующих полиномов Лагранжа. При дискретизации реального сигнала описываемого непрерывной функцией имеющей ограниченную производную в качестве аппроксимирующей воспроизводящей функции может ис
19090. Выбор шага дискретизации с использованием экстраполирующих многочленов Тейлора 227 KB
  Лекция № 4. Выбор шага дискретизации с использованием экстраполирующих многочленов Тейлора. Экстраполирующий многочлен Тейлора описывающий исходную функцию определяется выражением: 4.1 где соответственно первая вторая и производные непрерывной ...
19091. Работа со cписками и Базы данных в Excel 336.71 KB
  Excel располагает набором функций, предназначенных для анализа списка. Одной из наиболее часто решаемых с помощью электронных таблиц является обработка списков. Вследствие этого Microsoft Excel имеет богатый набор средств, которые позволяют значительно у простить обработку таких данных. Ниже приведено несколько советов по работе со списками.
19092. Квантование сигналов по уровню 326.5 KB
  Лекция № 5. Квантование сигналов по уровню. Постановка задачи. Процесс преобразования сигнала с непрерывным множеством значений в сигнал с дискретными значениями называют квантованием по уровню. По существу операция квантования заключается в округлении значения...
19093. Ортогональные преобразования сигналов в базисе функций Уолша 222.5 KB
  Лекция № 6. Ортогональные преобразования сигналов в базисе функций Уолша. При обработке дискретных сигналов большое значение представляет ортонормированная система базисных функций Уолша. Непрерывные функции Уолша относятся к классу кусочнопостоянных знакопере
19094. Принципы линейной обработки дискретных сигналов. 258.5 KB
  Лекция № 7. Принципы линейной обработки дискретных сигналов. Линейная обработка дискретных сигналов цифровая обработка цифровая фильтрация произвольная линейная операция над входными дискретными данными. Дискретный фильтр цифровой фильтр дискретная сис