54100

Людина та її здоровя

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: формувати свою внутрішню позицію щодо свого здоровя на основі позитивних перспективних мотивів; поглиблювати усвідомлення поняття «здоровя», його багатогранності, необхідності турботи про нього; розширювати знання про негативний вплив шкідливих звичок; розвивати самостійне, творче мислення, навички співпраці.

Украинкский

2014-03-07

31.5 KB

1 чел.

ГОДИНА СПІЛКУВАННЯ

Тема: «Людина та її здоров'я»

Мета: формувати свою внутрішню позицію щодо свого здоров'я на основі позитивних перспективних мотивів; поглиблювати усвідомлення поняття «здоров'я», його багатогранності, необхідності турботи про нього; розширювати знання про негативний вплив шкідливих звичок; розвивати самостійне, творче мислення, навички співпраці.

 Обладнання:  аркуші паперу, фломастери, кольорові олівці, мікрофон (дитяча іграшка); малюнок («Циферблат життя»).

Хід заняття

  1.  Вправа «Нетрадиційне привітання».

Учасники входять до кімнати і за командою вчителя при зустрічі вітаються:

а) долонями;

б) коліньми;

в) чолом;

г) боком.

Після виконання вправи учні сідають на свої місця.

  1.  Хвилинка психологічного настрою.

Зазирнуло сонечко в віконце,

Посміхнулось весело мені.

«Я бажаю всім добра й здоров'я», -

Шепотів промінчик в тишині.

Діти повторюють рухи за вчителем.

  1.  Повідомлення теми і мети заняття.
  •  Сьогодні будемо говорити про здоров'я: як ми до нього ставимося? Яку роль воно відіграє в нашому майбутньому? Чи є перешкоди для його збереження і як їх можна подолати?
  1.  Вправа «Циферблат життя».
  •  Зараз будемо малювати. Візьміть аркуші у вас на столах і намалюйте велике вікно – циферблат (діти малюють разом з вчителем). Цифри на ньому будуть означати не час, а роки нашого життя. Спочатку ми народилися - цифра 0, стрілка вашого годинника показує сюди. Потім ми росли, стрілка рухається від цифри до цифри, і зараз вона стоїть на певному числі. Скільки років кожному з нас? Відмітьте це число на колі. Малюємо далі стільки, скільки років ви хочете прожити. (Діти говорять, скільки років вони хочуть прожити: 120, 150, 200 років.)

Напишіть на циферблаті, ким ви є зараз (учні) і ким ви будете через 10, 20, 30 … 200 років. (час на виконання 3-5 хвилин.)

  •  Що у вас вийшло? Ким ви хочете стати? (діти називають свої варіанти.) 
  1.  Метод «Мікрофон».
  •  Усі ви хочете бути успішними в житті, мати професію, виховувати дітей, діждатися онуків. Що на вашу думку, необхідно для досягнення всіх цих бажань?

Уявіть, що у вас у руках мікрофон і саме вам потрібно висловити думку. Тому інші учні не можуть говорити, кричати з місця, оскільки право говорити має тільки той, у кого в руках мікрофон.

 Діти пропонують свої варіанти відповідей. Наприкінці вправи вчитель робить висновок, що найнеобхіднішою умовою досягнення життєвих цілей є здоров'я.

Вчитель пропонує дітям прикріпити свої «циферблати» на великий аркуш паперу на дошці.

  •  Ваші циферблати будуть вам нагадувати про плани на майбутнє, яких можливо досягти тільки за умови міцного здоров'я. Тож поговоримо, що таке здоров'я.
  1.  Мозковий штурм «Здоров'я – це…»

Правила роботи:

• Кажіть усе, що спаде вам на думку.

• Не обговорюйте і не критикуйте висловлювання інших.

• Можна повторювати ідеї, запропоновані кимось іншим.

• Розширення запропонованої ідеї заохочується.

Після закінчення мозкового штурму вчитель дає визначення поняття «Здоров'я».

  •  Здоров'я – це стан повного фізичного, духовного і соціального благополуччя, а не лише відсутність хвороб і фізичних вад. (Всесвітня організація здоров'я.)
  1.  Модель здоров'я «Якщо хочеш бути здоровим» (робота в групах).

Вчитель об'єднує дітей у три групи і кожній пропонує створити модель здоров'я. Після завершення роботи учні вибирають представника від команди, який презентує їхню модель.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

74371. Методы нулевого порядка для решения УУН. применение метода Зейделя для решения УУН 165 KB
  В практических алгоритмах наиболее часто реализуется два метода нулевого порядка: методы Зейделя и Zматрицы. Метод Зейделя был первым методом примененным для расчета установившихся режимов ЭЭС на ЭВМ.26 Из формулы видно что вместо простейшего итерационного процесса метода Якоби метод Зейделя использует для вычисления каждой последующей переменной самые последние новые значения предыдущих переменных т.
74377. Алгоритм программы расчета установившихся режимов ЭС 71.5 KB
  В предыдущих разделах дана характеристика математического описания и основных этапов задачи расчета параметров установившихся режимов ЭС, имеющей самые разнообразные программные реализации.
74378. Изменение нагрузок на интервале времени. Графики электрических нагрузок и их характеристики. Получение графиков нагрузки 66 KB
  Получение графиков нагрузки. Суточные графики Суточные графики нагрузки в основном используются для планирования загрузки оборудования станций и электрических сетей. Суточные графики электрических нагрузок могут быть представлены с фиксацией спроса по каждому часу суток При изучении суточных графиков нагрузки необходимо иметь в виду следующее:График спроса энергосистемы формируется как сумма графиков спроса отдельных групп потребителей Составной частью графика нагрузки энергосистемы кроме спроса потребителей являются потери энергии при ее...
74379. Графики нагрузок по продолжительности. Потребляемая электроэнергия. Время использования наибольшей нагрузки 378.5 KB
  Графики нагрузок по продолжительности. Годовые графики активной и реактивной нагрузок по продолжительности построенные на основании суточных или месячных графиков нагрузок Для годовых графиков активной и реактивной нагрузок по продолжительности характерны следующие величины