54102

ЛЮДИНА - ЧАСТИНА ВСЕСВІТУ

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Навчити учнів висловлювати своє судження про людину як частину природи; виховувати почуття любові до навколишнього середовища дбайливого ставлення до природних ресурсів України; розвивати зв’язне мовлення уміння колективної праці. По закінченні діалогу кожен бажаючий зможе висловити свою думку з того и іншого питання перед класом Робота в парах Хто називається людиною Хто називається культурною людино Чи самотня людина на Землі Що таке природа Чи може людина існувати окремо...

Украинкский

2014-03-07

45.5 KB

4 чел.

ЛЮДИНА - ЧАСТИНА ВСЕСВІТУ

УРОК 1

ТЕМА:Чи є людина частиною природи. Як культурна людина повинна ставитися до природи. Що означає “берегти природу”.моральні зобов’язання людини щодо природного світу.

МЕТА:навчити учнів висловлювати своє судження про людину як частину природи; виховувати почуття любові до навколишнього середовища, дбайливого ставлення до природних ресурсів України; розвивати зв’язне мовлення, уміння колективної праці.

ОБЛАДНАННЯ: картки з питаннями, Бланки з інструкціями до методик, використаних на уроці, Конституція України

ХІД УРОКУ:

І.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Привітання з учнями

ІІ.АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.

Слово учителя: Дітки, а що ви знаєте про те, що вас оточує? Про природу, про людину, про усе живе і не живе, що навколо вас. Висловте свою думку з приводу наступних питань, які лежать у вас на парті. Зачитайте своєму сусідові по парті 1 запитання та висловте свою думку щодо ноьго йому. Наступне запитання зачитує ваш партенер, і також висловлюється з його приводу. По закінченні діалогу кожен бажаючий зможе висловити свою думку з того и іншого питання перед класом

Робота в парах

  1.  Хто називається людиною?
  2.  Хто називається культурною людино?
  3.  Чи самотня людина на Землі?
  4.  Що таке природа?
  5.  Чи може людина існувати окремо від природи?
  6.  Що треба робити, щоб захистити природу?

ІІІ.ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ Й ЗАВДАНЬ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ

Слово учителя: Діти, на сьогодні ми розпочинаємо вивчати тему під час якої говоритимемо про людину та природу. І сьогоднішній наш урок так і називатиметься : “Природа і я”.

Як і будь-який урок етики, сьогоднішній навчає нас морально поводитися. У даному випадку, з природою.  

А як ви вважаєте, чи необхідно нам учитися поводитися з природою? Що означає морально ставитися до навколишнього середолвища? Висловіть будь-ласка свої думки щодо цього.

IV. СПРИЙНЯТТЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ.

Слово учителя: Щодня по дорозі до школи ми йдемо вулицями нашого міста, і певне, рідко замислюємося над тим, що ж ховається за асфальтованими дорогами, постійним постіхом, щоденними клопотами. А подивіться навкруг, зупиніться на хвилинку та розгляньте уважно світ, що нас оточує, і ви неодмінно зрозумієте, що природа навколо нас. То чи хочете ви щоденно насолоджуватися її виглядом? Що ви відчуваєте, коли проходите повз зелене дерево,  коли співає пташка, коли пролітає бджола?

Щоденно ми використовуємо дари природи, якими вона щедро ділиться з нами. Вода, повітря, їжа – найголовніші речі, які є природними, тобто тими, що нас оточують та дають нам можливість жити.    

 Зараз ми спробуємо виконати деяку вправу. Для цього прослухайте  інструкції учителя 


Робота в групах

Метод ”Займи позицію

На дошці написано жирними шрифтом запитання для обговорення. Учитель проводить інструктаж до вправи.

Інструктаж:  Розділіться на групи, у яких ви уже раніше неодноразово працювали. У кожної з груп на парті є інструкція, у якій детально описано те, як потрібно працювати під час виконання цієї вправи. Ви повинні обміркувати питання, що поставлене перед вами. Після цього лідер групиповинен підняти вгору зелений круг ,якщо ви згодні з цим твердженням, або червоний, якщо ви проти. Для обмірковування та невеликого обговорення у групі ви маєте 3 хвилини. Секретарі груп, будь ласка, прослідкуйте за часом.

ПИТАННЯ ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ

Чи можна ставитися до природи ,як до джерела благ, а  чи, можливо, до неї треба ставитися як до живого організму?

Обговорення у групах та вибір позиції

Метод “Мікрофон”

Інструктаж:  ви закінчили обговорення та зайняли певну позицію щодо поставленого перед вами запитання. Тепер обгрунтуйте свій вибір. У кожного з вас у руках буде наш мікрофон. Ви пам’ятаєте, що говорити має право лише той, у кого в цей час у руках мікрофон. Я пропоную вам висловити свою думку  з приводу обраної вами позиції.

Висловіть свої аргументи щодо свого вибору. Якщо ж вам не хочеть говорити з певних причин, скажіть : “Пас”.

Лекція учителя

Питання, яке ми сьогодні обговорюємо – не нове. Безліч наук займається проблемами поводження людини й природи. Серед них і екологічна етика. Це наука, яка захищає і пропонує правила відносин між людиною та природою. Вона пояснює ці правила, встановлює моральну відповідальність за їх невиконання, та обгрунтовує їх.

Основоположником цієї науки став О.Леопольд.

В наш час екологічну етику прийнято розділяти на 2 складові частини: філософську та правову. Філософська обмірковує те чи інше правило поведінки, правова – суворо наказує виконувати його.

Екологічна етика була створена людиною для того, щоб самій дотримуватися цих правил і принципів, таким чином, екологічна етика захищаю природу і людину як її складову від самої себе.

В Україні існує цілий ряд правових актів, які захищають природу, основне місце серед яких посідає  Конституція України.

(Можна зачитати ряд статей, які регламентують певні аспекти продоохоронної діяльності держави.)

Живучи в природі, слід дотримуватися екологічної культури, суть яких не змінювати своє середовище існування. Це означає, що необхідно дотримуватися елементарних норм культури і моралі: кидати сміття до урн, дбайливо ставитися до рослинного та тваринного світу: не зривати рідкісні квіти, не утримувати в неволі диких тварин, не забруднювати парки, сади.

Метод “ПРЕС”

Інструктаж: Ви прослухали лекцію про те, як наука ставиться до охорони природи. Тепер я пропоную вам виступити з промовою перед класом, висновок якої давав би відповідь на запитання: “ Чи потрібно оберігати природу?”.

Щоб ваше висловлювання було переконливим та чітким, я раджу вам  дотримуватися тих інструкцій, які є у вас на парті. Спочатку назвіть свою позицію, починаючи зі слів: “Я вважаю, що ...” та висловіть свою думку. Потім обгрунтуйте її, доведіть, що ваша позиція вірна. Не зайвими стануть приклади. І, нарешті, закінчте своє висловлювання  висновком: “Отже, я вважаю... ” і узагальніть свою думку.

Літературна хвилинка

Маленький ставочок

У центрі села, серед мальовничих пейзажів, жив-був хлопчик-Ставочок. Щовесни він грався хвилями, лоскотав п’ятки сільським хлопчакам. Влітку огортав людей прохолодою у спекотні дні , а восени та взимку частував усіх рибкою.

Та одного разу до ставка прийшли люди. Вони почали щедро осипати його “дарунками”. Не розумів ще тоді юний Ставочок, що це кидають люди у його лона. Щосили він повертав “дарунки”,  прибиваючи хвилями їх до берега. Та люди чомусь не забирали гостинці назад.

Засумував ставочок. Вода почала зеленіти, цвісти, очерет- сохнути. А у мертвому очереті накопичувалося усе, що не потрібне людині.

От які “подарунки” приносили Ставочку люди !

Пройшов час, а Ставочок і досі хворіє. Хоч почистили його люди, забрали свої ”гостинці”  назад, та рана в його молодому тілі все ж зосталася.

І ще довго житиме хлопчик-Ставочок сам-на-сам зі своєю бідою.

Бесіда з учнями за текстом:

  1.  Про кого йдеться в тексті?
  2.  Що сталося з героєм оповіді.
  3.  Які “подарунки” приносили люди Ставочку?
  4.  Що сталося з Ставком? Хто став винуватцем його біди?
  5.  Яка подальша доля Ставочка? Чи допомогли йому у скрутній ситуації? Хто саме?

Метод “Коло ідей”

Діти, як ви вважаєте, чи може вихована людина так ганебно поводитися з природою – її середовищем існування. Зараз я пропоную вам колективно поміркувати над цим запитанням. Обміркуйте у своїх групах це запитання та висловіть свою думку.

Про те, як працювати під час виконання цього завдання вам відомо, але поряд з тим, ви завжди можете поглянути в інструкцію.

Психологічна пауза

Звучить тиха повільна музика без слів

Слово учителя: 

Діти, сядьте так, як вам буде зручно. Заплющте очі, прислухайтеся до музики, яка звучить у класі.

Уявіть собі ліс. Зелений та чистий. Ви стоїте на галявині. Ранок. Ви відчуваєте, як падає роса.

Погляньте вправо:бачите, там за кущами заєць. Підійдіть до нього. Тихіше! Не сполохайте. Бачите? Маленький, сірий.

А погляньте он туди.  Там оленя: мале, беззахисне. Стоїть і дивиться на вас.

Подивіться вгору: крізь крони дерев пробиваються перші сонячні промінчики. А повітря таке чисте: видихніть його глибоко-глибоко. Ви відчуваєте цей аромат квітів?

А он лісова річка: підійдіть до неї. Там вода чиста-чиста. Ковтніть тієї водиці.

Бачите? Сонце уже більше світить. Подивіться на нього. Вам подобається?(так )

Але це треба берегти, бо воно загине.

Стихає музика

Розплющте очі. Подивіться, що станеться з нашим лісом, якщо ми не будемо дотримуватися принципів екологічної етики.

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.РЕФЛЕКСІЯ

Слово учителя: На домашнє завдання я пропоную вам таку роботу: опишіть, як ви уявляєте природу без людини та людину без природи. Уявіть, що природа зникла,та її часточка – людина - залишилася. Що ви робитимете? 

Рефлексія:

Слово учителя: А тепер пограємося в цікаву гру: уявіть, що ваш сусід по парті пропустив цей урок. Перекажіть йому коротко те, про що ми сьогодні говорили. Зробіть це, міняючись ролями: спочатку урок пропускаєте ви, потім – ваш сусід по парті.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

77275. Промежуточный мозг, его развитие, классификация, отделы и полость. Стенки полости 445.42 KB
  Таламический мозг: Thlmus Epithlmus Metthlmus Внешнее строение таламуса – зрительного бугра: tuberculum nterius pulvinr задний конец подушка stri terminlis – терминальная полоска разделяет thlmus зрительный бугор – и хвостатое ядро nucleus cudtus stri medullris мозговая полоска проходит на границе верхней и медиальной поверхностей зрительного бугра sulcus hypothlmicus sulcus limitns пограничная борозда – граница между отделами промежуточного мозга dhesio interthlmic соединяет зрительные бугры tel choroide – сосудистая...
77276. САМОКАЛИБРУЮЩАЯСЯ МАСШТАБИРУЕМАЯ СИСТЕМА ВВОДА ТРЁХМЕРНЫХ ЖЕСТОВ 62.5 KB
  Традиционные методы калибровки оптических камер требуют больших усилий со стороны пользователей и больших вычислительных ресурсов. Описываемый метод может работать в системах включающих в себя различные типы камер. Ключевые слова: калибровка оптические камеры алгоритм SCLBLE SELFCLIBRTING 3DGESTURE INPUT SYSTEM . Поэтому нами была разработана собственная технология основанная на единственной вебкамере и обыкновенном фонарике который пользователь держит в руке.
77277. Веб-ориентированная среда поддержки удаленного рендеринга и онлайн-визуализации 28.5 KB
  Классический подход к высокопроизводительным вычислениям подразумевает пакетное исполнение параллельных программ. При этом в определенных случаях практически ценным оказывается наблюдение за состоянием считающейся задачи и возможность управления ей. В простейшем варианте это может быть вывод в лог-файл по ходу счета значений переменных программы. Более сложные случаи требуют наличия специальной системы онлайн-визуализации для наблюдения и управления задачей.
77278. Задачи визуализации программного обеспечения параллельных и распределенных вычислений 4.55 MB
  Также рассматриваются проблема формализации и или верификации визуализации в том числе в рамках теории принятия решений. Приводятся примеры визуализации используемой в процессе разработки системного программного обеспечения нижнего уровня для современных процессоров с параллельной архитектурой. Использование визуализации в области параллельных вычислений началось примерно в это же время.
77279. TAG CLOUD FOR THE INFORMATION DATA FILTRATION 27.5 KB
  The ppliction of the theory of rough sets is considered to solve the problems of visuliztion nd processing of dt. The theory of rough sets cn be considered to be one of the wys of developing the Freges ide of uncertinty. In this pproch uncertinty is defined through the boundry of set. If our knowledge is not enough for strict definition of set then its boundry is not null otherwise the set is stndrd.
77280. THREAD EFFICENCY ON SHARED MEMORY SYSTEMS 22.5 KB
  Bkhterev IMM UrB RS It is trdition to think tht computtion decomposition into tsks executed in prllel on the shred memory systems is more effective with threds but not with processes. Usully this point of view grounds on tht the switching cpu execution context between processes is more expensive thn the switching between threds. If it is specified then it is execution context ssocited wit TLB Trnsltion Lookside Buffer which should be reset nd filled with new vlues when the processor is being switched between execution of different...
77281. To Reality of Automation Debugging of Programs with Large Executing Time 23 KB
  Shrf Yekterinburg Debugging is process of locliztion nd correction of progrm errors. Modern debuggers supporting monitoring during progrm execution help in locliztion of errors. But lmost ll of monitoring control nd the dt nlysis re entrusted to progrmmers.
77282. Удалённая визуализация для инженерных вычислений 14 KB
  В отличие от этапа расчёта стадии предварительной обработки данных и последующий за расчётом анализ требуют интерактивного взаимодействия с оператором. Возникает задача передачи исходных данных от компьютера пользователя к вычислительным ресурсам и задача передачи результатов расчётов обратно. Последняя задача выглядит особенно ресурсоёмкой в связи с тем что время затрачиваемое на передачу может оказаться весьма продолжительным в связи с большим объемом передаваемых данных. Кроме того в связи с современным спросом на услуги вычисления...
77283. Utilizing pattern recognition algorithms to capture gesture-based languages without using marking devices 21.5 KB
  Regrding the forementioned conditions it is importnt to reserch modern ptternrecognition lgorithms. This work includes nlysis of vrious imge trnsformtion lgorithms used for pttern recognition nd combintions of such lgorithms to improve results. Firstly these lgorithms include object edge detection lgorithms lgorithms to trnsform bitmp imges to vector grphics outline nlysis lgorithms neurl net lgorithms.