54106

Криза грецької державності та піднесення Македонії

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Розглянути причини занепаду Греції й піднесення Македонії; дати уявлення про Македонію як велику військову державу; Удосконалити навички роботи з підручником установлення причиннонаслідкових зв'язків удосконалити навички складання плану пункту параграфа. Філіп І Завоювання Греції Македонією. Кого вони зображували За якими історичними джерелами ми можемо скласти уявлення про живопис Стародавньої Греції Яку роль відіграло мистецтво Стародавньої Греції в розвитку світової культури Переконавшись у якості знань здобутих учнями на...

Украинкский

2014-03-07

117 KB

3 чел.

Тема. Криза грецької державності та піднесення Македонії.

Мета:

Розглянути причини занепаду Греції й піднесення Македонії; дати уявлення про Македонію як велику військову державу;

Удосконалити навички роботи з підручником, установлення причинно-наслідкових зв'язків, удосконалити навички складання плану пункту параграфа.

Виховувати толерантність, повагу до інших народів та любов до предмету.

Тип уроку. Комбінований.

Джерела:

Мультимедійний підручник для ПК «Світ античної культури. 6 клас». (2009);

Підручник: Шалагіна О.І., Шалагінов Б.Б. Історія стародавнього світу: Підручник для 6 кл. – К.: Пед. преса, 2006. -288 с.

Інтернет сайт «Вікіпендія»;

Святокум О.Є. Історія стародавнього світу. 6 клас: Плани-конспекти уроків. - Харків: Веста: Видавництво «Ранок», 2003. -320 с.

Структура уроку

  1.  Організаційний момент
  2.  Актуалізація опорних знань
  3.  Вивчення нового матеріалу
  4.  Війни між грецькими державами.
  5.  Розшарування населення Македонії. Філіп І
  6.  Завоювання Греції Македонією.
  7.  Закріплення нових знань
  8.  Підсумки уроку
  9.  Домашнє завдання

ХІД УРОКУ

I, ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Фронтальне опитування.

  1.  Назвіть стилі архітектурних колон. Чим вони відрізняються між собою?
  2.  Що таке фронтон, ордер? (Перевірка письмового домашнього завдання.)
  3.  Чи відомі нам імена давньогрецьких архітекторів? Що вони створили?

Розкажіть про грецьких скульпторів. Кого вони зображували?

  1.  За якими історичними джерелами ми можемо скласти уявлення про живопис Стародавньої Греції?
  2.  Яку роль відіграло мистецтво Стародавньої Греції в розвитку світової культури?

Переконавшись у якості знань, здобутих учнями на попередньому уроці й у ході виконання домашнього завдання, учитель готує клас до засвоєння нового матеріалу.

Учитель відзначає, що із закінченням війни чвари в Греції не припинилися.

ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Війни між грецькими державами.

Робота зі схемою. 

Коментуючи схему, учитель звертає увагу, що основна боротьба за гегемонію в Греції точилася між Афінами, Спартою і Фінами. У ході Коринфської війни в це суперництво втрутилась і Персія, що здобула в результаті право знову панувати в Егейському морі. Жодне з грецьких міст не могло більше стати об'єднавчим центром для Греції. Перебуваючи в стані ослаблення, руїни й занепаду, Греція підкорилася більш сильному сусідові.

2. Розшарування населення Македонії. Філіп II.

Робота за підручником.

Прочитайте текст параграфа § 39 за планом, звертаючи увагу на такі питання:

  1.  Розташування Македонії.
  2.  Утворення єдиної Македонської держави.
  3.  Реформи Філіпа II.

Демонстрація відео фрагменту з фільму «Как создавалась империя: Фильм 2: Эпоха Александра Македонского».

ЗАВАДННЯ: Визначте, які основні реформи були проведені в Македонії, завдяки чому їх провели успішно.

Додаткова інформація

У юності Філіпп прожив три роки у Фінах, у домі великого полководця Епамінонда, як заручник. Ставши царем і зміцнивши позиції центральної влади в Македонії, він поставив за мету підкорити грецькі міста. Першим кроком на шляху до мети було проведення військової реформи. Він створив так звану македонську фалангу, озброєну списами, довжина яких сягала шести метрів. Філіпп став широко застосовувати облогову техніку. Він використовував не тільки катапульти і «ворони» — потужні гаки, якими витягалися цеглини і камені з міських стін,— але й «черепахи» — механізми, які поєднували в собі таран і пристрій, що дозволяє розчищати дорогу.

Уже в перші роки правління Філіп захопив ряд земель північно-західних і північно-східних сусідів Македонії, а потім завоював Амфіполь — найважливіший порт у північній частині Егейського моря.

3. Завоювання Греції Македонією.

Робота за підручником.

Прочитайте текст параграфа і складіть план.

План (зразок)

  1.  Привід до вторгнення македонського царя в Грецію.
  2.  Боротьба угруповань в Афінах.
  3.  Битва під Херонеєю.
  4.  Рішення Коринфського конгресу.

Додаткова інформація

Вирішальна битва між македонським військом і об'єднаним військом грецьких міст відбулася в серпні 338 р. до н. е. біля містечка Херонеї. Сили еллінів складали 50 тис. осіб, армія Філіпа — близько 32 тисяч. Результат битви вирішила македонська фаланга: грецьке військо кинулося тікати.

У 337 р. до н. е. на Коринфському конгресі був заснований Еллінський союз під гегемонією македонського царя. Філіп досяг своєї мети і поставив нову: завоювати Перське царство об'єднаними силами греків. Але цим планам царя не судилося збутися: під час весілля своєї дочки він був убитий.

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ

Учитель перевіряє план, складений учнями.

Бесіда за запитанням.

У чому, на ваш погляд, полягали причини занепаду Греції?

V. ПІДСУМКИ УРОКУ

Заключне слово вчителя.

Учитель привертає увагу учнів до основних дат вивченого на уроці періоду (дати заздалегідь записані на дошці):

  •  359—336 рр. до н. е. — правління царя Філіпа II Македонського;
  •  355 р. до н. е. — розпався Другий афінський морський союз;
  •  338 р. до н. е. — перемога Філіпа над греками в битві під Херонеєю;
  •  337 р. до н. е. — загальногрецький конгрес у Коринфі проголосив мир між усіма грецькими державами.

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

  1.  Опрацювати текст параграфа 39.
    1.  Виконати завдання на контурних картах.
    2.  Підготувати повідомлення про Олександра Македонського.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

20315. СЦЕНОГРАФИЯ (художественно-декорационное оформление) 121.5 KB
  Вследствие того что образный строй сценографии основывается на зрительном восприятии в конкретном произведении он выражается через определенный материал обладающий параметрами пространства. Развитие простых видов искусства в которых доминирует отдельный вид пространственного вида материала является для сценографии своеобразным лабораторным экспериментом в результате которого проверяется одна из его граней. Дать представление о видах способах и средствах выразительности сценографии о технических возможностях сцены и сценического...
20316. Акимов Н.П. как режиссер и художник 202.5 KB
  Николай Акимов Дата рождения: 16 апреля 1901 Место рождения: город Харьков Дата смерти: 6 сентября 1968 67 лет Место смерти: Москва Гражданство: Российская империя СССР Жанр: театральный режиссёр театральный педагог Награды: Никола́й Па́влович Аки́мов 1901 1968 советский живописец и книжный график театральный художник режиссёр и педагог с 1935по 1949 и с 1956 до конца жизни возглавлявший Ленинградский театр Комедии Народный артист РСФСР Народный артист СССР1960[1].1 Театр им.2 Новый театр Ленинградский театр им.3 Ленинградский...
20317. Европейская культура средневековья: философия, архитектура, литература, театр, музыка 107.5 KB
  Содержание: Введение Особенности культуры западноевропейского Средневековья Аспекты интеллектуальной и художественной культуры западноевропейского Средневековья: Философия Литература Театр и драматургия Музыка Архитектура и строительство Изобразительное искусство Заключение Литература Введение Средние века это время которое находится посередине между Античностью и Новым Временем и по какойто невероятной причине не имеет своего собственного названия.222 14] Историческая ситуация средних веков не может быть както однозначно...
20318. Русское актерское искусство второй половины XX века 98.5 KB
  Восстановление зданий театров развитие киносети расширение издательской деятельности все это создавало необходимые условия для оживления культурной жизни общества. вышли постановления ЦК ВКПб: €œО журналах €œЗвезда€ и €œЛенинград€ €œО репертуаре драматических театров и мерах по его улучшению€ €œО кинофильме €œБольшая жизнь€ €œОб опере €œВеликая дружба€ В. В этих постановлениях писатели журналисты композиторы деятели кино и театра обвинялись в аполитичности и безыдейности в пропаганде буржуазной идеологии. Лишение поддержки со...
20319. Творческое сотрудничество режиссера и художника 123.5 KB
  ОСНОВНЫЕ ПРИНЦИПЫ СОВРЕМЕННОЙ РЕЖИССУРЫ Режиссерское искусство заключается в творческой организации всех элементов спектакля с целью создания единого гармонически целостного художественного произведения. Но такая случайная неофициальная режиссура редко доводила задачу создания идейнохудожественного единства спектакля до конца: разнобой между отдельными его элементами в той или иной степени оказывался неизбежным. Это же происходило и в тех случаях когда коллектив не имея единоличного руководителя сам пытался добиться творческой...
20320. Русский театр второй половины ХVIII- начале XIX века 1.08 MB
  Театральная жизнь в XIX веке не просто развивалась она по настоящему зацвела. Именно в это время стали появляться первые театры сохранившиеся по сей день писаться пьесы тематика которых актуальна и сегодня и наконец именно в этом столетии появились первые актеры и театральные критики чьи имена вошли в историю искусства. Театральное искусство этого времени прощалось с екатерининской эпохой с ранним русским классицизмом. Вторым по значимости историческим событием оказавшим влияние на становление театра в XIX веке стало восстание...
20321. Основные этапы развития сцены 40.5 KB
  Читай Базанова Основные этапы развития сцены и ее техники Базанов В.Между тем в мире происходят интересные процессы поиска современной сценической архитектуры техники и технологии сцены. А поскольку театр является заказчиком проекта то его специалистам необходимо знать не только основы построения сцены и ее оборудования но и современные тенденции развития и обогащения театрального пространства.
20322. Русский театр второй половины XIX века 314.5 KB
  в истории русского театра наступает новая эпоха на сцене появляются пьесы великого русского драматурга А. Драматургия Островского это целый театр и в этом театре выросла плеяда талантливейших актеров прославивших русское театральное искусство. на сцене Малого театра когда была сыграна комедия Не в свои сани не садись. После первой постановки комедии Не в свои сани не садись Островский все свои пьесы отдает на сцену Малого театра.
20323. Театрально-декорационное искусство на современном этапе 97 KB
  Сценография как синоним декорационного искусства. Поэтому как считают некоторые исследователи он не отвечая сути современного искусства лишь характеризует определенный период развития сценического оформления базирующийся на чисто живописных приемах станковой живописи. Вот почему в настоящее время синонимом декорационного искусства стал термин сценография. К тому же если история декорационного искусства создается в основном на изучении эскизного материала художников то история сценической графики должна ориентироваться на всю...