54117

Мандрівка «містом числових нерівностей»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Ми з вами вивчаємо числові нерівності. На наступний урок 1-ша у 9-му класі тематична контрольна робота. Тому сьогодні ваше завдання систематизувати, узагальнити та поглибити ваші знання по темі, застосовувати вивчене до розв’язування вправ, підготуватись до написання контрольної роботи.

Украинкский

2014-03-07

174 KB

1 чел.

Тема уроку: Мандрівка «містом  числових нерівностей»

Навчальна мета: систематизувати, узагальнити та поглибити знання і вміння  учнів з теми; застосовувати вивчене до розв’язування вправ.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Розвиваюча мета: розвивати логічне мислення, кмітливість та творчу                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         ініціативу.

Виховна мета: виховувати увагу, старанність, культуру математичного мовлення, інтерес до вивчення математики.

                                                                                                

Хід уроку

I. Організаційний момент.

   - Добрий день.

   - Прошу сідати. Сьогодні 23 вересня. Класна робота.

II. Розвязування вправ.

   Ми з вами вивчаємо числові нерівності. На наступний урок 1-ша у 9-му класі тематична контрольна робота. Тому сьогодні ваше завдання       систематизувати, узагальнити та поглибити ваші знання по темі,                  застосовувати вивчене до розв’язування вправ, підготуватись до написання контрольної роботи.

             Девіз уроку:Думаємо колективно,

             Працюємо оперативно.

             Сперечаємося доказово-

             Це для всіх обов’язково.

   Які асоціації викликає у вас слово «урок»? Давайте розкладемо його по літерах.

             У- успіх;

             Р- радість;

            О- обдарованість;

             К- кмітливість.

   Чого ми чекаємо від цього уроку? Сподіваюсь, на нас чекає і успіх, і радість, ви зможете продемонструвати свою обдарованість і кмітливість.

   Сьогодні у нас незвичайний урок. Сьогодні ми мандруємо «містом числових нерівностей».

   Щоб увійти до міста потрібен пароль - тобто правильні відповіді до домашніх вправ.

   Чи всі виконали домашнє завдання? Чи є до мене запитання?

     N 112   15,7<l<16,38;

                   19,625<S<21,294;

     N113    а)20<2х24       21;22;23;24.

                  б) 100<х144;      

                      20<<23,8     21;22;23;24;25;26;27;28.

                    в) 25<3х-5<31         26;27;28;29;30;31.

                  г) 1;              1

   Крім цього нам потрібно пригадати правила порівняння чисел і властивості числових нерівностей.

     1.Коли число а >b?

        Якщо а-b>0.

     2.Коли число а<b

        Якщо а-b<0.

    3.Коли число а=b?

        Якщо а-b=0.

     Властивості числових нерівностей:

   1.Якщо а>b то b<а.

   2.Якщоа>b і b>c то а>c.

   3.Якщо а>b і с –будь-яке число, то а+с>b+с.

   4.Якщо а>b і с – додатнє число, то ас>bс.

                          с- від’ємне число, то ас<bс.

    5.Якщо а>b  а і b –додатні числа, то .

   Отже ми з вами пройшли через міську браму і крокуємо вулицею «Усних вправ». Перед вами завдання на картках.

     Картка 1.

  1.  Укажіть строгу нерівність:

а) 155;   б) 22;   в) 7>-2;    г) -1010.

   2.    Скільки цілих чисел задовільняє нерівність -1х1?

          а) один;   б)два;    в) три;    г) чотири?

   3.   Виберіть правильну відповідь:

          а) 0,2>;   б) -1<-2;    в)55;   г) 22.

   4.   Сумою нерівностей   5>3 і 2>-1 є нерівність:

          а)  4>5;  б)4<5;  в)7>2;   г)-1010.

     Картка 2

   1.   Порівняйте числа:

          а) і ;     б) - і -;    в) – і .

   2.   Відомо, що  х<y. Порівняйте

          а)   х-3  і  y-3;

          б)   1,3х і  1,3y;

          в)   -2х   і    -2y;

          г)    5-y   і    5-y;

   3.   Відомо, що а>b. Чи може різниця а-b дорівнювати:  -5; 0; 0,2; 0,01?

   4.   Порівняйте числа m і n,  якщо:

          а)   m-n=-0,2

          б)   m-n=0.0001

   Вдома ви повинні були самостійно відшукати цікаві відомості про нерівності. Перед нами «Музей нерівностей». Історію однієї нерівності розповість нам екскурсовод....

   Далі ми прямуємо вулицею «Оціни значення виразу».

   Картка 3.

1. Відомо, що -6<x<9.

   Яких значень можуть набувати вирази:

    а)3x;    б)-2x;    в)-5x;   г)x+5;   д)x-3?

Ви виконуєте це завдання самостійно у своїх зошитах.

А зараз ви обміняєтеся зошитами і виконуєте взаємоперевірку за розв’язком на дошці.

2. Відомо, що      12<x<13

                          7<y<9.  

         

   Оцінити значення таких виразів:

         а) 2x+y;    б) 3.5-3y;    в);   г) –x.

       

а)2x+y;               б)3.5-3y=-3y+3.5;            в)    ;                   г)  –x;

24<2x<26              -27<-3y<-21                     19<x+y<<22             49<y<81

 7<  y<9                -23,5<-3y+3.5<-17,5        9,5< <11        12<x<13 

31<2x+y<35                                                                                   36<y-x<69

     

  Перед нашими очима площа «Прямокутний бастіон».

  3. Нам потрібно оцінити значення периметра і площі прямокутника зі сторонами

  4,9<a<5,1;  6,3<b<6,5.

1.    P=2(a+b)

     4,9<a<5,1

     6,3<b<6,5      

 11,2<a+b<11,6

 22,4<2(a+b)<23,2

 22,4<P<23,2

2.   S=ab

    4,9<a<5,1    

    6,3<b<6,5

4,96,3<ab<5,16,5

30,87<S<33,15

  Ми з вами втомились. Нас чекає міський трамвай. А щоб купити квиток потрібно довести нерівності.

4.  a)a+b+22(a+b);  б);    в)(b-8)(b+2)<(b-3);  

 г) .         

                  

   a) a+b+22(a+b).

       Складемо різницю лівої і правої частини a+b+2-2(a+b)=a+b+2-2a-2b=(a-1)+(b-1)0. Оскільки різниця невід’ємна то нерівність правильна при всіх значеннях а і b.

  

б) .

       Складемо різницю лівої і правої частини  ==                      0.   Оскільки різниця недодатння то нерівність правильна при всіх значеннях а.

  в)(b-8)(b+2)<(b-3).

     Складемо різницю лівої і правої частини (b-8)(b+2)-(b-3)=b-6b-16-b+6b-9=-25<0.Оскільки різниця від’ємна то нерівність правильна при всіх значеннях b.

г) .

     Складемо різницю лівої і правої частини =. Оскільки різниця додатня то нерівність правильна при всіх значеннях a і b.

    Нерівність довели можна заходити у трамвай, який довезе нас до нашої школи, а щоб не нудьгувати по дорозі розвяжемо вправи.

 5. Записати всі цілі значення яких може набувати вираз 5x-, якщо                 -0,3<x<0,6;    

<y<0.7.

                         -1.5<5x<3                                               -1.5<5x<3                                      

                       4:0.7<<16                                        5< <16  

                       <<16                                         -17.5<5x-<3-5

                    5< <16                                          -17.5<5x-<-2

  6. Порівняти числа

і

-

Оскільки різниця дорівнює нулю то  =

III.Підсумок уроку

   Наголошую на що потрібно звернути увагу, виставляю оцінки, відмічаю кращих, тих, хто особливо старався. Бажаю успіху при написанні контрольної роботи.

IV. Домашнє завдання № 264, 265 ст.60

  


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

36100. ЕКОЛОГІЧНЕ ІНСПЕКТУВАННЯ 245.5 KB
  Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачені такі види адміністративних стягнень: попередження; штраф який обчислюється у кількості неоподатковуваних мінімумів доходів громадян нмдг; оплатне вилучення предмета який став знаряддям вчинення або безпосереднім об’єктом адміністративного правопорушення; конфіскація: предмета який став знаряддям вчинення або безпосереднім об’єктом адміністративного правопорушення; незаконно добутих об’єктів тваринного чи рослинного світу; грошей одержаних внаслідок вчинення...
36101. ПРАВО ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ 352.5 KB
  Право інтелектуальної власності становлять особисті немайнові права інтелектуальної власності та (або) майнові права інтелектуальної власності, зміст яких щодо певних об'єктів права інтелектуальної власності визначається кодексом та іншими законами. Кодексом визначено співвідношення права інтелектуальної власності та права власності як різних правових категорій.
36102. Інформаційні системи та технології. Опорний конспект лекцій 420 KB
  В сучасних умовах стрімко зростає попит на інформацію та інформаційні послуги. В зв’язку з цим технологія опрацювання інформації намагається використовувати найширший спектр технічних засобів і, передусім, комп’ютерну техніку та цифрові електронні засоби комунікації. На їх основі створюються обчислювальні системи і мережі не лише для накопичення, збереження та перетворення інформації, а й для максимального наближення термінальних пристроїв до робочого місця фахівця або керівника, який приймає рішення.
36103. КОМЕРЦІЙНЕ ПРАВО 1.44 MB
  Навчальний посібник розрахований для студентів неюридичних навчальних закладів I – IV рівня акредитації які вивчають трудове право України а також для всіх хто цікавиться проблемами господарського законодавства. МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ ДЕПАРТАМЕНТ КАДРОВОЇ ПОЛІТИКИ АГРАРНОЇ ОСВІТИ ТА НАУКИ НАВЧАЛЬНОМЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ПО ПІДГОТОВЦІ МОЛОДШИХ СПЕЦІАЛІСТІВ КОМЕРЦІЙНЕ ПРАВО ПРОГРАМА ІЗ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 5. Вивчення господарського законодавства передбачає вміння майбутніх фахівців на практиці застосовувати набуті знання вміння та...
36104. Кримінальне право України 468 KB
  Конституція України. Кримінальний Кодекс України від 5квітня 2001р. Кримінальний процесуальний Кодекс України від 28 грудня 1960р.
36105. КОМУНІКАТИВНІ ПРОЦЕСИ У НАВЧАННІ 162 KB
  Тому спілкування з людьми – це наука й мистецтво. Тут важливі не тільки природні здібності людини та її бажання спілкуватись але й знання законів спілкування. Майбутні фахівці повинні зрозуміти що для успішної діяльності вони можуть і повинні навчитись орієнтуватись у психологічних підходах до партнерів адекватно розуміти реальність обирати такі способи ділового спілкування які будуть сприяти успіху як у професійній діяльності так і у житті. Студенти повинні звернути особливу увагу на те що проблема спілкування є одною з найважливіших...
36106. Міжнародний інноваційний менеджмент 350.5 KB
  Переваги міжнародного інноваційногоСпівробітництва І. Міжнародне співробітництво як запорука інноваційного процесу в національній економіці С. Міжнародне співробітництво як запорука інноваційного процесу в національній економіці С. Переваги міжнародного інноваційногоСпівробітництва І.
36107. МАТЕМАТИЧНЕ ПРОГРАМУВАННЯ 1.78 MB
  Загальна постановка задачі лінійного програмування ЗЛП полягає в наступному.2 називається припустимим рішенням або припустимим планом ЗЛП. Говорять що ЗЛП розвязна якщо вона має оптимальний план. ЗЛП може бути нерозвязною тільки з наступних двох причин: а ОПР порожня; б ОПР непорожня але цільова функція не обмежена на ОПР зверху якщо в ЗЛП шукається її максимум або не обмежена знизу якщо в ЗЛП шукається мінімум цільової функції.
36108. Основи Охорони праці 1.03 MB
  Основи охорони праці. Конспект лекцій з дисципліни Основи охорони праці для студентів усіх спеціальностей денної та заочної форми навчання. Методичні вказівки спрямовані на надання методичної допомоги студентам усіх форм навчання під час вивчення дисципліни Основи охорони праці.