54123

Самомасаж та сучасні методи корекції, оздоровлення та загартування дітей дошкільного віку

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Розвивати гнучкість спритність навички самомасажу а також слухову рухову зорову пам'ять мовленнєве дихання. А щоб з нами цього не трапилося ми будемо виконувати точковий масаж який допоможе стати вам здоровими. Почнемо масаж з носика: аВказівні пальчики поставили в ямочки які знаходяться під носиком і робимо кругові рухи.

Украинкский

2014-03-09

38 KB

0 чел.

Конспект заняття з логоритміки (старша група)

Тема: Самомасаж та сучасні методи корекції, оздоровлення та загартування дітей дошкільного віку

Мета. Закріплювати вміння дітей відтворювати особливості мови за допомогою відповідних дій,  інтонації, узгоджувати свої дії з діями інших дітей. Формувати правильну поставу, закріплювати та тренувати ослаблені м'язи організму, покращувати кровообіг у судинах організму.  Розвивати гнучкість,  спритність,  навички самомасажу, а також слухову, рухову, зорову пам'ять, мовленнєве дихання,. Активізувати мовну діяльність дітей, вправляти у вимові свистячих та шиплячих звуків. Виховувати витримку, старанність, усвідомлення бажання бути здоровим, тому що здоровим бути добре і гарно.

Хід заняття

Діти: - Добрий ранок пухнастим хмаринкам,

Добрий ранок іскристим сніжинкам,

Добрий ранок небо блакитне,

Добрий ранок сонце привітне.

Вас в садочку «Оленка» вітаємо

Доброго ранку щиро бажаємо,

Свої поцілунки ми Вам посилаємо.

Дефектолог: - Що за диво? Наше місто білим пухом занесло,

Дива завсім тут нема, це до нас прийшла... (Зима).

- Вірно, взимку завжди холодно, і діти, які не загартовуються хворіють на застуду. А щоб з нами цього не трапилося ми будемо виконувати точковий масаж, який допоможе стати вам здоровими. Сідаймо на килимок на коліна.

Почнемо масаж з носика:

а)Вказівні пальчики поставили в ямочки, які знаходяться під носиком і робимо кругові рухи. Виконуючи цей масаж, ми запобігаємо нежиті і наш носик не буде хворіти.

б)Поставимо вказівні пальчики під вушками. Зходимо точку в ямочках і робимо масаж. Ці точки у нас контролюють орган слуху, щоб ми краще чули. А тепер легенько потягнули себе за мочки вушок.

в) Тепер, вказівним пальцем,знайшли точку в центрі чола і теж виконуємо кругові рухи. Виконуючи цей масаж, ми з вами покращуємо кровообіг головного мозку, щоб не боліла голова. Мозок починає краще працювати, розвивається пам'ять, мислення.

г) Знаходимо точку посередині грудної клітини (кругові рухи). Цей масаж покращує  кровотворення і зменшує кашель. Попереджує такі захворювання як грип, застуда. А    тепер на хвилинку, уявимо, що ми шофери і заводимо свою машину: ж-ж-ж - машина    завелась і ми повільно натискуємо на сигнал: пі-пі.                                                                                                 

-А зараз ми з вами, зробимо масаж пальчиків рук;                                                                                                                               

а)   Оцей пальчик дідусь,

Оцей пальчик бабуся,

Оцей пальчик татусь,

Оцей пальчик матуся,

А оцей пальчик я,

Ось І вся моя схм»я.

б)   Задрімав мізинчик трішки,

Безіменний стриб у ліжко,

А середній там лежить,

Вказівний довно вже спить,

Вранці всі схопились враз –

В дитсадочок бігти час.

-  Потерли долоньки одна бо одну. Цими рухами ми впливаємо на всі внутрішні органи нашого організму: серце, легені, нирки, шлунок. За допомогою цих рухів, наш організм наповнюється позитивною енергією, силою і здоров'ям.

-  А тепер перейдемо на масаж ніг. Зігнули одну ногу, обхопили коліно і робимо масаж пальчиками під коліном, погладили ніжку, помасажували ікорки, змінили ногу. Виконуємо те саме з другою ногою. Далі круговими рухами масажуємо п'ятку, потім, легенько відтягуємо по черзі всі пальчики, починаючи з великого, промовляючи:

Раз, два, три, чотири, п'ять,

Будем пальчикими рахувать.

Цим масажем ми покращили кровообіг своїх ніжок і тепер вони не будуть у нас мерзнути. (Встали).

Повторивши мої рухи,

Вимовляйте чітко звуки.

А,0,У,И,Е,І - руки вгору,

Повторили голосні - руки вниз.

С-Ш-З-Ж-   удар в сторону почергово

Ось  і приголосні - руки розводимо перед собою.

ВА-3О-ЗУ-ЗМ - Утворили склади.

Склад до складу ми з'єднаєм

Нове слово повторяєм.

Мама,   тато,   дід,   бабуся

Ними дуже я горжуся.

-   А тепер ми пограємо в  гру  "Чарівне коло", де наші вушка будуть ловити звук  "Ж"  серед інших звуків, на який треба буде присісти. (Сіли). Приймаємо позу "Священної корови". Ця  поза формує правильну поставу, закріплює м'язи спини.  Зробили позу "Лук", "Медузу",ці пози закріплює м'язи живота і ніг.

' - Пограємо в гру "Буратіно". Взяли чарівні олівчики, вдягнули їх на носики і будемо малювати без допомоги рук. "Сонечко" - промінчики, "будинок" - Вікна, двері, дах, димар. Закріплюємо м'язи шиї, покращуємо кровообіг головного мозку.

-  Ми з вами малювали сонечко, а тепер давайте ритмічно розкажемо вірш про нього.

Сонечко,  сонечко з неба посміжаеться Щедро дарує нам світло і тепло. Сонечко, сонечко разом привітаємо Хочем, щоб взимку нам тепло було.

- А хочете пограти у веселу гру?

-  Отже,  гра називається "Так, чи не так".

-  Наступна гра називається "Лікар ". Уявимо, що ми лікарі, і будемо робити наказ нашим органам, щоб вони не хворіли.

-  Долоньку поклали на серденько і говоримо:

Серденько, миле, серденько, працюй ритмічно й чітко. Кров будь чиста й здорова (руки знизу піднімаємо нагору). Промий всі судини організму (руки опускаємо).

Поклали руки на живіт і масажуємо круговими рухами за годинниковою стрілкою і говоримо: Животик будь м'якенький, шлунок працюй точно і в потрібний час.

Рухи вмивання:(говоримо) Водичка вогка, джерельна, кришталева, загартуй мене. Я ніколи не буду хворіти, я завжди буду веселим і милим дитям.

Раз, два - дружно встали,

Три, чотири   -   посміхнулись і на місце повернулись.                                                                              

Все, що ми вміємо,

Вам показали,

Ось і прийшов вже прощатися час,

Чекаєм на зустріч в "Оленці" ми Вас.

Галина Діденко, дефектолог ДНЗ №21 «Оленка» м.Сміли, Черкаської обл.  


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

39783. Советский Союз в 1946 – 1953 гг 87 KB
  Победа СССР в Великой Отечественной войне способствовала росту в стране демократических настроений укреплению надежд на либерализацию внутриполитического курса. В первые послевоенные годы происходили некоторые изменения в политической системе СССР. Совнарком СССР был преобразован в Совет Министров СССР что сопровождалось резким увеличением количества министерств и ведомств. Были проведены новые выборы в Верховный совет СССР.
39784. Советский Союз в середине 1950-х – середине 1960-х гг. Период «оттепели» 95.5 KB
  Главой правительства формально стал Маленков который возглавил Совет Министров СССР. Президиум Верховного Совета СССР постановил провести в стране широкую амнистию которая однако не затронула политзаключенных как предлагал первоначально министр внутренних дел. Одновременно началась реорганизация силовых ведомств ограничивались права Особого совещания при МВД ГУЛАГ переходил в ведение Минюста СССР. Маленков выступил на сессии Верховного Совета СССР с предложениями экономических реформ.
39785. Советский Союз в середине 1960-х – середине 1980-х гг. Период «застоя» 83.5 KB
  Брежнев занял пост Председателя Президиума Верховного Совета СССР что значительно увеличило его полномочия как главы государства. провозглашала также и создание в СССР развитого социалистического общества. Согласно новой установке победе коммунизма в СССР должен был предшествовать длительный исторический этап его хронологические рамки не устанавливались который и определялся как период развитого социализма. в СССР происходит фактическая консервация политической системы.
39786. СССР в годы «перестройки» (1985 – 1991 гг.) 76 KB
  Переломным этапом политического развития СССР в годы перестройки стала XIX партийная конференция КПСС проходившая летом 1988 г. На основании решений конференции Верховный Совет СССР принял в декабре 1988 г. закон согласно которому в стране учреждался новый орган высшей власти Съезд народных депутатов СССР из числа которых учреждался постоянно действующий парламент Верховный Совет СССР.
39787. Российская Федерация в 1990-е гг. 75 KB
  Было определено направление дальнейшего политического и социально-экономического развития России. Нижняя плата представлена Государственной Думой РФ куда входят депутаты напрямую избираемые гражданами России. между автономными республиками России был подписан Федеративный договор предусматривающий разделение полномочий между федеральными и республиканскими органами власти.
39788. Советская Россия в годы НЭПа 89 KB
  Лучшим обоснованием необходимости форсированной модернизации стала возможность внешней агрессии против СССР. После того как летом 1927 года СССР и Великобритания разорвали дипломатические отношения органы партийной пропаганды создали полное впечатление что готовиться нападение на СССР. Создание СССР.
39789. «Великие реформы» Александра II и контрреформы Александра III 65.5 KB
  Великие реформы Александра II и контрреформы Александра III Крестьянская реформа. То что он пересилил себя и согласился на перемены говорит о том что реформы назрели окончательно. Для подготовки и проведения реформы в январе 1857 г. Комитеты выдвинули различные варианты проекта реформы гг.
39790. Общественное движение в России во второй половине XIX в 68.5 KB
  Общественное движение в России во второй половине XIX в. Огарев и в России вокруг журнала Современник Н. Кроме того предполагалось ввести народное представительство широкое самоуправление передать землю народу а фабрики и заводы рабочим предоставить демократические свободы всему населению России. Энгельса и распространением их в России.
39791. Внешняя политика России во второй половине XIX начале XX вв. 49.5 KB
  Внешняя политика России во второй половине XIX начале XX вв. Участие России в европейских коалициях связано прежде всего с так называемым Балканским вопросом. После поражения в Крымской войне России было запрещено иметь военный флот на Черном море строить там крепости и форты. разрушили систему тяжелого и унизительного для России Парижского мирного трактата 1856 года.